• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Young and Old

Az első héten nem ártott volna naponta 50% vizet cserélni. A másodikon 2 naponta.
Az Amazonia szerintem eléggé mélyvíz egy low-techhez. Cserélj rendszeresen nagyobb mennyiségű vizet és adagold a bacikat a vízcserék után, így ki tudod hajtani a felesleges ammóniát.
 
hát ezt most megtanultam egy életre .... mennyi baktériumot kell adagolni a vízcserék után? Ahogy most? Holnap már cseréljem, ugye?
Köszi mindenkinek a lelkes segítséget, eddig is láttam, hogy fantasztikus a közösség de a saját bőrömön egészen más a tapasztalat :)
BIGUPS!!!
 
Ilyen nagy "gáz" esetén 1x 2x cserélhetsz nagyobb mennyiséget is. Mondjuk 70%-ot. Egyenlőre mindenképpen naponta cserélj.
A bacikból adagolhatod a leírás dupláját, mert úgy is sokat elpacsálsz a vízcserékkel, de többet ne, mert felesleges.
Viszont vízkezelő is jó lenne, ami meg tudja kötni az ammóniát.
 
Igen, az a prime :) a sera aquatan momentán csak arra kellett hogy a halaid mégse a kloros csapvizben uszkáljanak.
Ha van lehetőséget szerezz be prime-ot minél hamarabb.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-P6200-ről
 
Átérzem a tragédiát, a postokon meg derülök. Az biztos, hogy olvasom majd ;)

Sent from my HTC Legend using Tapatalk 2
 
a mai program is megvolt -- vízcsere, baktérium.
Nagy reményt fűzök a Seachem Prime-hoz, ami elvileg pénteken érkezik, de már most is javult valamennyit a helyzet azért.

addig is más:

ezt hol a legjobb vágni? A, B, C?


Screen Shot 2012-08-29 at 11.03.23 PM by lecgo, on Flickr

még más:

a bacizás közben adnátok Easy Carbo-t? Tápot? a megnövekedett ammonia miatt elkezdett persze algásodni is egy kicsit. Világítsak keveset? Mi a jó lépés?
 
Szia!

C, alsó leveleket leszedheted, ha vannak, B-ig lenyomhatod enyhén ferdén!

Mennyit világítasz most?

Tápozásról majd a hozzáértők!

A.ttila
 
Ha cseréled rendszeresen a vizet, akkor mehetnek a tápok is rendesen, hiszen minden vízcserénél a felét kukázod is. De a növényeknek azért kell a táp.
 
54ec6ea3-f618-7563.jpg


mire megjott a Prime addigra megsafeült az akvárium. Hála a tanácsaitoknak - köszi mèg egyszer!!!

mindenesetre most nem sietek az állatok visszapakolásával. Vagy szerintetek?

bocs a fogyatékos kérdések özönéért, bele fogok jönni :))))
 
Én még várnék vele pár napot.
A vízcseréket ne hagyd abba, csak lassan kezd el ritkítani.
 
Értettem! :)
én is így gondoltam.

Közben kezdenek jönni algák, főleg barna, de az egyik kövön van egy icipici zöld is, de nem tragikus -- az én szememmel legalábbis -- egyelőre.
Adom a Carbo-t (4 ml) és a GA MiMa 4 nyomást naponta, és 6 órát világítok.
 
Az derült ki, hogy ma 16 napos az akvárium.

Itt egy before-after:



és néhány részlet:







Vesuvia gyerekek lettek, ezekből már le is dugtam kettőt, kíváncsi vagyok mi lesz


Minden építő és rombló kritikát egyaránt örömmel fogadok!
Tudom hogy nagyon mocskos az üveg, a baktérium kezelés után ilyen fehéres porszerű valami maradt rajta belül, de azt nem akartam leszedni egyelőre., hátha használ. Azt, hogy kívülről miért ilyen mocskos, azt nem tudom ilyen frappánsan megokolni :)
 
Szia!

Nekem tetszik!
Kicsit zöld!
Meg lehetne valami színessel bolondítani, ha Neked is be jön!
Az augusztus 30.-kai képen mi az a fehér krumpli bal lent a Hydro mellett?

Az Echino v.-ra én is kíváncsi vagyok, nekem is szimpatikus, csak eddig nem volt "kedvem" venni!

Gratulálok!

Nagyon jó lesz ez (ha el nem szúrod, mestergerenda-fogpiszkáló- na ez csak vicc volt)!

A.ttila
 
Köszi!!
Nekem most pont az tetszik, hogy zöld, de már én is látom, hogy meg fogom unni, és akkor jön majd valami változás :D
de most erre vagyok kíváncsi egyelőre.
Tiszta izgalom ez a növényes megközelítés!

A fehér krumpli egy kavics, átmeneti leszorításnak.
 
Kedves Naplóm,

Végre visszakerültek az állatok - a halakat szerencsére -- és persze a fórumozó társak múlhatatlan érdemeinek köszönhetően -- nem vitte el a Nagy Ammónia Vész.

Az elmúlt három hétben rengeteget tanultam, ma már nem biztos, hogy így csinálnám ahogy van, de azért szerencsére így is bejön, nagyon éélvezem! A stemek később ki fognak kerülni -- a mai állás szerint legalábbis --, és ahol elöl az az üres folt van, oda legszivesebben csinálnék egy kis dekorhomokos részt, de most már azt hiszem nem fogok, az algásodás veszély miatt.

Alga szerencsére nincs sok (KOPPKOPPKOPP), van némi barna, és egy egészen pici zöld valamelyik kövön, de ezt még normálisnak tekintem. Hétvégén érkeznek svarci2-től az alga elleni harcra kiképzett garnéla-hadak.

Ami jobban aggaszt, hogy a hydrocotile/japonica(?) régi levelei kicsit sárgulnak, és kicsit a limnophila visszanyesett egyedei is ugyanígy tesznek. Az E. vesuvius rövid úton megszabadult a gondolom még emers leveleitől, de bőszen hozza az újakat, és rengeteg kis növényt produkál a hajtásaival --- ledugtam belőlük néhányat, de még van legalább 10 pici ---- ha valakinek kell akkor vigye, mert csak kavarognak itt nekem az égben (második kép). A parvula is szépen hozza a hajtásokat és az új leveleket, de a régiek kicsit barnulnak, lehet, hogy nem vágtam vissza eléggé.

Jézusom, csak most látom, hogy a fórum motor szerint "tapasztalt kertész" lettem ---------------- akkor vajon mi az a rang, akinek már tényleg lehet hinni???? :DDD Egyelőre még a saját növényeim latin neveit is töröm, nemhogy kertész lennék vagy tapasztalt :)

néhány kép, kivételesen nem telefonnal, hanem GERONIMO fényképezőgéppel:









Szóval kedves Naplóm: az akvárium ugyan kicsit zöld, kicsit savanyú -- de egyelőre NAGYON IMÁDOM!
 
Kedves Naplóm,

Érzéseim vegyesek, mert egyrészt végre elkezdtek bubizni a növényeim, de arran nem számítottam, hogy pont a zöld alga kezdi majd!



Svarcitól megérkeztek az amanok meg a Sakurák, akiket jó étvágyat kívánva ma délben engedtem az akváriumba.

A másik probléma, amiben a segítségeteket remélem: ti mit láttok ezeken a képeken? Én semmi jót -- és nem tudom mi a teendő:



 
Back
Oldal tetejére