• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Yerodin Take 2-25l Iwagumi

yerodin

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Miután úgy éreztem,hogy az előző setupban már nem jutok egyről a kettőre,úgy döntöttem valami újba kezdek bele!
Régóta szemeztem az iwagumival,ki is néztem egy elég bonyolult elrendezést,amiről végül a boltban Nigro lebeszélt :)
Végül az egyszerű Sanzonnál maradtam,amit Nyasa kőből fogok építeni.Az akvárium szűkös mivolta nem ad túl sok teret a kísérletezésnek,de igyekszek a legtöbbet kihozni belőle! ;)
És akkor jöjjenek a paraméterek:

Akvárium: 40x25x25 25 liter

Szűrés:Eheim 2011

Co2:Nagynyomású,üveg difi

Táptalaj:ADA Amazonia

Tápozás:Easy Life ProFito+GA Makro

Növények:Hydrocotyle maritima,Echinodorus tenellus (később lehet Staurogyne)

Halak:még nincs elképzelés

Szeretném a segítségeteket kérni,mégpedig a tápozást,és a kövek elrendezését illetően.A két tápot hogy tudnám kombinálni,úgy hogy rendesen működjön a rendszer?
Mivel összvissz 4 követ sikerült vennem,nincs túl sok lehetőségem az elrendezésben,itt van 4,várom a véleményeket,ki melyiket javasolja!





 
Én az 1. vagy 3.-at mondanám. De a 3.-nál a követ jobbra és beljebb hoznám, de ugyan ebben a szögben álljon a kő.
 
Köszi Dani,és a segitséget a képfeltöltéssel is ismételten,most jöttem rá,hogy hogy tudom majd megcsinálni legközelebb,remélem nem felejtem el!Nekem az első tetszik a legjobban,viszont a 3.-nál szebb a főkő textúrája.
 
yerodin said:
Köszi Dani,és a segitséget a képfeltöltéssel is ismételten,most jöttem rá,hogy hogy tudom majd megcsinálni legközelebb,remélem nem felejtem el!Nekem az első tetszik a legjobban,viszont a 3.-nál szebb a főkő textúrája.

Én is ugyan így érzem. A 3.nál gyönyörű a főkő viszont, a támasztó kő annyira nem. Egy világosabb kép jól jönne a 1. és 3. hardscape-ről.
 
Nekem az 1. és a 2. jön be, de még bővíteném minimum 2 kövel!! ;)
Viszont Daninak igaza van egy jo fotó sokat javít a döntésünkön!! :angel:
 
Nekem (is) a második, inkább hegyes elrendezés tetszik! De az aljzat vastagsággal is játszhatsz még. ;)
 
No!Nagyon megoszlanak a vélemények,én még a választási szempontok közé vettem a kövek erezetét is(függőlegesen nem túl természetes),bár nem tudom ez mennyit számít.Mindenesetre a 3.-at újrakomponálom,az elsőt meg újrafotózom,mivel ezt csináltam utoljára és most is így áll,nem lesz nehéz dolgom.:D
 
Én a 3ra voksolnék, de egy világosabb kép tényleg sokat segítene.
 
Megcsináltam az új fotókat,ezek se a legjobb minőségűek,de ennyi tellett tőlem.
Ez az 1. variáció,a jobb oldali kőnek az eleje nem fog kilátszódni a talajból.
5662401462_f10d81a866.jpg

A 3.ból csináltam egy-egy fotót a bal oldalon kővel,és kő nélkül,kis rendezgetéssel sikerül úgy beállítani,hogy ne zavarjon a mérete.Lehet hogy itt is él a kevesebb néha több szabály :) Várom a véleményeket!
5661835605_6908c8ab6e.jpg

5662405336_12070ba3f3.jpg

5662408132_45e114f5c2.jpg
 
Ha nagyon választani kellene akkor az 1-es, de onnan is hiányolom a második a fő könél nem nagyobb követ, talán ha a laposabb követ megemelnéd, talán vagy mint előbb is írtam vennél még vagy 2-3 követ és még legóznál!!
A többi elrendezéssel az a bajom hogy nagyon alacsonyak, a növények hamar el fogják takarni őket!!

De az a lényeg hogy neked tetszen, a te elrendezésed!! ;)

Itt van addig az én volt sziklás elrendezésem ami Nyasa sziklákból készűlt, igaz nem 40cm széles hanem 45-ös akim van, de valahogy csak sikerűlt! :lol:
http://www.flickr.com/photos/szecsei_t/ ... hotostream
 
Rég írtam ide, bár az akvárium eddigi "fejlődését" talán jobb ha nem is látjátok.Most jutott el egy olyan szintre, amikor már talán lehet mutogatni,tanácsokat kérni. Az eddigi nehézségeket úgy tűnik legyűrtem, volt egy darabig fonál alga tenyészetem(ebből még mindig van mutatóba), és az eredeti kompozícióban szereplő Hydro se tűnt a legjobb választásnak, alig akart beindulni 1-2 szál, amikor pedig megtették, mind a vízfelszín felé tört, ami egy előtérbe szánt növény esetében nem túl előnyös :).Tudom, kevés fény.. 40 W 25 literre szerintem nem túl kevés, úgyhogy valószínűleg nem ez volt a probléma, mutatja ezt az is ,hogy miután az egyik izzót kivettem, az alga is visszahúzódott.
A változások: Hydro ki, Marsilea be, valamint egy kevés Lilaeopsis brasiliensis? került a nagy kő mögé. Az utóbbi növény kiléte bizonytalan, ugyanebből a forrásból vettem már régebben brasiliensisnek mondottat, nem az volt, de igazság szerint annyira nem is tetszik.Az iwagumi terv meghiúsult, köszönhetően az iszonyat lapos hardscape-nek (hallgathattam volna Tibire :oops: ), úgyhogy a főkő kapott egy mohás redmoor koronát, ami elég furcsán hat, és tervben van az Echinodorus elölről hátra költöztetése.
6226060989_751f0b8de4_z.jpg

A kép nem egy jó minőség, csak hogy látszódjon miről beszélek. ;)
Bárminemű kritikát, tanácsot szívesen fogadok!Akinek van jó ötlete, hogy mi kerüljön a háttérbe, és mi az Echinodorus helyére, ne habozzon megosztani :p
 
Én el tudnám képzelni csak Marsilea-val az előteret. Hátra a kő mögé pedig valami Crypto mehetne. A tenellus-t sehol sem érzem igazán helyén... :)
Ahogy nézem a fára futtatott moha is jól érzi magát. Még egy ágacska elférne valahol ;)
 
Köszi Nigro! A Cryptora nem is gondoltam, tényleg jól mutatna, viszont azok iszonyatosan meg tudnak nőni( nem ismerem pontosan a változatokat).Az ágra én is gondoltam, így egyedül elég árva :D a tenellust meg sajnálom kidobni, de ha hátra rakom akkor teljesen lefogja az áramlást
 
Változások történtek, a tenellus kikerült, pár tő crypto pedig be.A cryptokkal együtt már nem mutatott jól a fás kompozíció(szerintem) így az is kikerült, az akvárium visszatért a gyökereihez :) a bal oldali követ kicsit megemeltem,hogy a marsilea fölé emelkedjen.A hátsó zöld cryptot nem igazán érzem a helyén, de lehet hogy csak nekem furcsa, mintha elvonná a figyelmet a kőről, amire a barna crypto nagyon jól ráirányítja.A zöld fal miatt nincs túl nagy kontraszt, de majd lesz háttérvilágítás is egyszer :D
6237783229_181269fb74.jpg

Vélemény?
 
Alakul ez yerodin ;) A zöld crypto tényleg fura ebben a compozícióban kicsit. Mi lenne ha csak olyan barnát használnál csak többet, mint ami a kő baloldalán van? A cryptokat egyébként szépen kordában lehet tartani rendszeres nyírással, úgy nem fog olyan nagyra nőni ;)

Meg ne haragudj, de szerintem ezt a zöld hátteret mindenképpen cseréld le mondjuk fehérre vagy valami világosra, mert nagyon egybeolvasztja az egész látványt, és elég nyomasztó is.

Várom a fejleményeket ;)
 
Köszi szépen! :) Attól félek, hogy ha több barna cryptot teszek bele, azzal igy ugyanezt a hatást érem el, ezen még majd gondolkozok :D . A háttér az sajnos az akvárium mögött lévő fal, amőgy van a hátlapra egy öntapadós tejüveg fólia rakva, bízok benne, hogyha az alulról meg lesz világítva, akkor már nem fog áttetszeni a fal.
 
yerodin said:
Köszi szépen! :) Attól félek, hogy ha több barna cryptot teszek bele, azzal igy ugyanezt a hatást érem el, ezen még majd gondolkozok :D . A háttér az sajnos az akvárium mögött lévő fal, amőgy van a hátlapra egy öntapadós tejüveg fólia rakva, bízok benne, hogyha az alulról meg lesz világítva, akkor már nem fog áttetszeni a fal.

Rakj be egy kicsivel nagyobb képkeretet mint az aki ;) Nekem is sárga a fal az aki mögött de van egy képkeret és dekorfólia is az akin és mögötte.
 
Vagy egyszerűen csak ragassz fel egy fehér papírt izlésesen. Nem olyan tartós, de olcsó és ha elszakad, elázik ki lehet cserélni.
 
Back
Oldal tetejére