• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Volcano

Az oase skimmer azóta is hozza a tőle várt csodát? Jó bubis ott minden.
Nekem a legizgibb a bal felső sarokban a rotala tenger, jobbra elől meg a setét barlang. A Volcano kicsit kusza a szememnek, de majd alakul.👍🏻
Az orange micro levelei is szép narancsosak, baromi jól mutat.
 
Kiszedtem az MC-t, mert ahogy Bálint is megfigyelte, eléggé egészségtelen volt….illetve a blyxa is ritkításra került és az MC helyére ment be…meglátjuk mi lesz így ;)
Isten az atyám, úgy, de úgy bekukkantanék a barlangokba. :D Pláne, hogy itt majdnem földig ér az eső lába. :(
Nagyon bejön, hogy kiszedted az MC-t.
Egy valamit megejtenék a helyedben. A Rotalákat a hegy ívével spúrba hoznám.
Valahogy így:
41EC0C6F-AD6B-48AE-AF09-85C8D48FA237.jpeg

A bekarikázott részre nem szeretnél H'ra-t? Ha igen, az enyéim legközelebbi metszésénél megmentem a kukától. :)
 
Az oase skimmer azóta is hozza a tőle várt csodát? Jó bubis ott minden.
Nekem a legizgibb a bal felső sarokban a rotala tenger, jobbra elől meg a setét barlang. A Volcano kicsit kusza a szememnek, de majd alakul.👍🏻
Az orange micro levelei is szép narancsosak, baromi jól mutat.
Az oase skimmer itt azért jobb, mert az akvárium magassága miatt nem keveri az aljzatot. A kicsiben ott jött 3 hét után a cyano. Itt nincs ilyen problémám ;)

bal felső sarokban csak víz van :D hol gondoltad pontosan a rotala tengert? :D

kicsit kusza igen, de határozottan jobb az egészségtelen MC nélkül ;)

🤔 a halakról mesélnél kicsit kérlek. Milyen fajta?
Amennyiben a nagy feketére gondolsz akkor az Szellemkéshal. Rendkívül érdekes, bár most már nem vennék ilyet…főleg nem kettőt :D
fura, mert olyan hagyományosan úszik mint a többi…leginkább függőlegesen hesszel a barlangban és csak enni valamint sötétben jön elő… amúgy szerintem egy komplett alagút rendszert csinálhattak a kövek mögé, mert sokszor csak a farkuk látszik ki.
terület védőek, ezért eleinte acsargott a két hal elég rendesen, de azért megszokták egymást.
javarészt fagyasztott kaját kapnak 2-3 naponta, mert a szárazat nem szeretik, akkor inkább nem esznek…volt próbálkozás új razbórák betelepítésével, de a rejtélyes eltűnéseket a késhalaknak tudom be…
Isten az atyám, úgy, de úgy bekukkantanék a barlangokba. :D Pláne, hogy itt majdnem földig ér az eső lába. :(
Nagyon bejön, hogy kiszedted az MC-t.
Egy valamit megejtenék a helyedben. A Rotalákat a hegy ívével spúrba hoznám.
Valahogy így:
View attachment 169330

A bekarikázott részre nem szeretnél H'ra-t? Ha igen, az enyéim legközelebbi metszésénél megmentem a kukától. :)
igen, MC nélkül szerintem is jobb…még a fehér homokkal kellene valamit kezdenem, akkor talán még nekem is tetszene.
az ívvel vonalban nem tudom vágni, mert ott is szikla van…csalóka, de kb 1/4 tenyérnyi szabad hely van csak ott….

elvileg ebben van h’ra is…de már nem vagyok biztos semmiben :D
 
Ez nagyon bosszantó, és macerás előkészíteni javításhoz az akvát, de ez a hiba utánna könnyen orvosolható.
 
Szomorú, hogy mindössze két év egy gyári márkás akva élettartama. Ok, még nem írom le, de ez már így tuningolt :D
A kövi tanulságot tudom hozzàtenni:
Amelyik üveges nem szeret átlátszó ragasztóval dolgozni, az nem megbízható. A feketén nem látszanak a belső buborékok. Ugyanez a véleményem a gyári üvegekről. Aki tud, az be meri vállalni az átlátszó ragasztást. 🙂
 
Hát bezony. Csak érdekességképpen. Egyszer vettem egy invitálos átlátszóval ragasztott opti white üveget. Erősen bántam utána, hogy nem green aquásat vettem. Nem egy minőség. A GA-n nem is nagyon látod a ragasztást, itt meg végig volt maszatolva a teljes illesztési vonal. Messziről nem látszik, de közelről nagyon kiábrándító.
 
Megpróbálom FBS-sel meddig bírja….ha nem bírja, akkor lesznek ingyen elvihető halaim :(
Figyu, kölcsön tudok adni 2 darab 75 literes akváriumot a halacsoknak.
Aztán, ha sikerül megragasztanod (megtenném, de a moci hatótávolságán kívül laksz), mindenki mehet vissza a helyére.
A két akit meg majd visszahozod, a ND party alkalmával. (Idén lesz!)

Ez amúgy az aki hátfalánál van?
 
Milyen márka is volt?
Juwel

Figyu, kölcsön tudok adni 2 darab 75 literes akváriumot a halacsoknak.
Aztán, ha sikerül megragasztanod (megtenném, de a moci hatótávolságán kívül laksz), mindenki mehet vissza a helyére.
A két akit meg majd visszahozod, a ND party alkalmával. (Idén lesz!)

Ez amúgy az aki hátfalánál van?
köszi a felajánlást :) aranyos vagy! Szerencsére úgy néz ki nem kell élnem vele.

a vizet leengedtem a szivárgós rész alá, fbs-sel kihúztam. Mivel azért nem vált szét az üveg, ezért ennyi is megtette, hogy nem szivárog tovább. Figyelem, aztán ha kell, majd közbeavatkozom. Elég csúnya, de legalább tart.

459E37E8-42C1-46C3-A035-1B468620A82B.jpeg

ui. A homokot ne nézzétek, elég izgalom volt az üveg, nem volt hangulatom a honokkal parádézni…
 
Back
Oldal tetejére