• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Volcano

kunakos

Legenda
Hello,
Mivel az előző naplót (I try...) egy furcsán sikerült növény ritkítás miatt tegnap este sikerült leépíteni, gyorsan nyitok is egy újat a leendőnek...

Lávaköveket fogok használni, innen jött a név is: Volcano. Mai GA látogatás alkalmáal egyik barátommal hevenyészetten összedobtunk valamit, ami így néz ki:

20211223_151717.jpg20211223_152143.jpg

A méretek továbbra is adottak: 61 x 41 x 58 cm vagyis kb 60H-nak felel meg.

Világítás: Chihiros WRGB 2, napi 8 óra, de eleinte lehet csak 6-7 lesz.

CO2: nagy nyomású, reaktorral beoldva.

Táp: APT Zero, excel. Remélem a fosfot most már elhagyhatom

Talaj: tropica táptalaj, kb 14 liter használt ADA amazoni v. II, valamint JBL Sansibar white dekor homok

Dekor: csak lávakő ( 23kg)

Növények: főleg epifita növények, abból is Buce és Microsorum valamint Rotalák (pink, colorata, wallichii)

Állatok: maradnak amik eddig voltak, mem tervezek bele ujabbal most. A 2 késhal amúgy is uralkodó.
 
Szuper!
Sokként ért, hogy elbontottad a másikat, de legalább az időzítés jól sikerült, mert az építést már figyelemmel fogom tudni követni. 😁
Követés pipa, és hajrá! 😉✌️
Ugyan miért sokk? 1 éve indítottam már...időszerű volt, és untam is :D

Remélem a jelenleg rendelkezésre álló talaj azért elég lesz. Valszeg be kell tennem valami mást (mosott kavics, vagy a maradék dragon kő) alulra emelésnek.

Nyilván nem titok, mivel említettem, hogy a Balázs által épített 60H akva adta meg a kezdő löketet. Az inspirált, de én nem teszek bele fát :)
 
Ha lesz időd, és nem kell sietned az indítással, azért gyakorlásképp legózhatnál kicsit a köveiddel a korábban általad említett irányban. Nézegettem iwagumikat hasonló méretben/arányokkal mint az üveged, simán megoldható egy harmónikus kép kialakítása. Látok a köveid között kettőt is, amely simán főkőként is használható lenne.
Megértem a scapevel kapcsolatos döntésed és maximálisan egyetértek malor kollegával a sanzon iwagumi buktatóiról, de ha vonz az az irány, éppen a nehézsége miatt érdemes lenne kicsit előre is gyakorolni, hátha egyszer...
Az új akváriumodhoz pedig sok sikert kívánok.👌
 
Hello,
Mivel az előző naplót (I try...) egy furcsán sikerült növény ritkítás miatt tegnap este sikerült leépíteni, gyorsan nyitok is egy újat a leendőnek...

Lávaköveket fogok használni, innen jött a név is: Volcano. Mai GA látogatás alkalmáal egyik barátommal hevenyészetten összedobtunk valamit, ami így néz ki:

View attachment 160585View attachment 160586

A méretek továbbra is adottak: 61 x 41 x 58 cm vagyis kb 60H-nak felel meg.

Világítás: Chihiros WRGB 2, napi 8 óra, de eleinte lehet csak 6-7 lesz.

CO2: nagy nyomású, reaktorral beoldva.

Táp: APT Zero, excel. Remélem a fosfot most már elhagyhatom

Talaj: tropica táptalaj, kb 14 liter használt ADA amazoni v. II, valamint JBL Sansibar white dekor homok

Dekor: csak lávakő ( 23kg)

Növények: főleg epifita növények, abból is Buce és Microsorum valamint Rotalák (pink, colorata, wallichii)

Állatok: maradnak amik eddig voltak, mem tervezek bele ujabbal most. A 2 késhal amúgy is uralkodó.
De ugye nem ilyen ó kori piramis lesz belőle... 😁
 
Követés beállítva! Sikert 1 kalappal.... beépítés előtt ne felejtsd el kioperálni a belső szűrőt. 😉
A belső szűrő egyelőre benn marad. Semmi energiám (pénzem) nem volt arra, hogy vegyek kifolyót. Megláom, hogy üzemel, legfeljebb majd utána korrigálok.
Kiváncsian várom az új elképzelésed Ákos! Az indításról kérlek minél több képet ossz meg velünk, ez a legizgalmasabb része 😉.
Követve.
Két ünnep között kivitelezek...remélem :)
 
Hát ebből sem nem Everest, sem nem Matterhorn nem lett, sem nem iwagumi ujragondolás....mivel többször említettem már, hogy a szépérzékem az valahol jó mélyen van eldugva, így ez a szkép sem lesz olyan amivel versenyeket fognak nyerni, vagy pedig kormányok fognak megdőlni :)

Segítségül hívtam egyik barátomat, hogy alkossunk valamit közösen. Előszőr legóztunk 1-2 órát, amit már fentebb láttatok. Aztán tegnap elsikáltam a köveket és előkészültem a hadműveletnek.

20211226_112819.jpg

Majd este 6 körül neki is láttunk, aminek a feleségem - a rosszalló tekintetéből ítélve - örült a legjobban. Talajt átmostuk, akváriumot kitakarítottuk patyolatra, üveg cuccot elsikáltuk, vágtam egy polifoamot alulra a kövek alá. Próbáltunk hasonlót építeni, mint a GA-ban. Végül ez lett belőle:

20211226_212538.jpg20211226_212548.jpg20211226_212558.jpg
A réseket próbáltuk perlonnal és apró kavicsokkal kitölteni. (Természetesen elkövettem azt a hibát, hogy polifoamot is beraktunk kitöltésnek, ami a felöltés során termeszetesen felúszott és valamennyi föld kibukkant a kövek között.)
Ezután bekerült a fehér dekorhomok:
20211226_220618.jpg

Képfeltöltési korlátok miatt folytatom a következő posztban :)
 
Szóval dekorhomok:
20211226_220621.jpg20211226_220624.jpg

Ezután elkezdtünk "ültetni" vagyis résekbe tömködni növényeket. A végeredmény a feltöltés még eléggé zavaros volt, de mára szépen letisztult és ez lett belőle:
20211227_183212.jpg20211227_183249.jpg20211227_183255.jpg

Tudom elől van 2 sima frontú kő. Oda majd valami mohát szeretnék...

Na lehet kérem savazni :D
 
Áruld már el, hogy mitől piramis?
Rajzold rá a vonalakat és az jön ki, csak a csúcs hiányzik... De póént félretéve, mikor én kavicsokat veszek az első 2hét rakosgatás soha nem tetszik, harmadik hétre már rajzolódik valami. Szerintem te is tudnál jobbat összerakni ebből, csak nem hagysz magadnak időt... a jó munkához meg... tudod 😊 ha meg így tetszik, nincs miről beszélni, biztos valami szép lesz belőle, úgyhogy ne írd le magad. 😉
 
Back
Oldal tetejére