• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vertex termékek a shopban

Királyság !

Alig várom, hogy megnézzem a boltban.

OFF
Jó bulit holnapra. Aztán az akival is foglalkozni, nem csak a buli!!!
ON
 
Wow, de király! Akkor úgy látom a fotók alapján, hogy elég lesz egy 80 cm hosszú aki fölé egy 60-as LED...és akkor a széle sem kaktusz ;) Sajnos viszont legközelebb csak szerdán tudok elgurulni a boltba, hogy szemrevételezzem, de már nagyon kíváncsi vagyok!

Jó berendezést holnapra!!
 
Lassan két hete használom a Vertex Illumilux I Dolce Sole világítást és nagyon szeretem, mindenkinek csak ajánlani tudom! Nagyon ki van találva az egész, sok olyan apró részlet van, amelyekre nem is gondolnánk, mégis ezek azok a dolgok, amik igazán megkönnyítik a felhasználó életét. Ilyen például az a vékony kis rés a lámpatest közepén, amibe a rögzítési pontok mellett lógó drótot rejthetjük el :clap: Hasonlóan penge megoldás, hogy a LED-ek viszonylag mélyen ülnek a házban, ezért akkor sem vakítják az akvárium csodálóit (na az enyémet azért nem sokan csodálják...egyelőre :twisted: ) ha az üveghez közel üldögélnek. (tehát alacsonyabban vannak, mint a lámpa).

Nekem egy 80-as aki fölött lóg a 60-as lámpa és úgy tűnik, hogy bőven elég ide is!
A vásárlásba csúszott némi móka is, elsőre a Biancot vittem magammal (nincs semmi jelzés a dobozon, úgy gondoltuk, hogy a Bianco a fehérebb fényű, de nem :D ), aztán második körben sikerült magamhoz ragadni a Sole-t. Természetesen ahogy hazaértem, egyből téptem fel a dobozt, hogy rápróbáljam az akira a lámpát. Egy fallabda ütő segítségével sikerült is kitámasztani :lol: :lol: , aztán szépen igényesen lefotóztam telefonnal. :p Ezt mindkét lámpával eljátszottam, így most láthattok egy kis összehasonlítást, hogy ugyanolyan beállítások mellett mekkora különbség van a két modell között.

6358704121_1dcfb3d0ec_z.jpg


Kulturált képek is vannak az akiról és a lámpáról a naplómban.

Vegyétek, vigyétek! Hosszútávon ez a nyerő :thumbup:


Ui.: Mondjuk még mindig nem teljesen világos ez a Bianco/Sole dolog, mert az előbbi jelentése ékes talján nyelven fehér, az utóbbié pedig nap...hmmmm :eh:
 
De jó kis összehasonlító fotó! Köszi, hogy megosztottad. :clap: :thumbup:
Most már értem miért a SOLE-t vitted :p
 
Kiváncsian várom a tapasztalatidat. Milyen magas az aki ami felett van és a 2 szélén is nőnek jól a növények?
 
viktorlantos said:
De jó kis összehasonlító fotó! Köszi, hogy megosztottad. :clap: :thumbup:
Most már értem miért a SOLE-t vitted :p

Gondoltam, hogy más érdeklődőknek is jól jöhet ;) A 2x18W T8 után már a Bianco is beszarás élmény volt, amikor először bekapcsoltam, de tényleg a Sole az igazi!

inadsz said:
Kiváncsian várom a tapasztalatidat. Milyen magas az aki ami felett van és a 2 szélén is nőnek jól a növények?

Annak idején inkább lassan növő növényeket telepítettem, amelyek kevésbé fényigényesek (úgy gondoltam, hogy hosszútávon marad a 38W 112 literre), ezért egyelőre nem olyan szembetűnő a változás. A karácsony mohák lódultak meg eléggé és a Microsorum pteroptus "Narrow" is egyre dúsabb. Ez egyelőre nem annyira mérvadó, mert a CO2 beoldásom meg kb. a lámpa megvételével egy időben ment gallyra és azóta alig tudtam foglalkozni vele. (ld. megvettem a szimplacsapot és a Superget, az in-line diffi helyettesítésére és tisztításához)

Ja, és az aki 40 cm magas és most kb. 15 centivel lóg a vízfelszín felett a lámpatest.
 
Back
Oldal tetejére