• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vertex termékek a shopban

viktorlantos

Alapító
Admin
Egy új gyártó termékeivel bővítjük kínálatunkat. Ők a Vertex Aquaristik.

A TMC mellé remek alternatívát kínálnak professzionális nagyteljesítményű modulos LED világításaikkal.
A lámpatestekből néhány napon belül megkapjuk az első darabokat, így aki a boltban jár majd meg tudja nézni hogyan muzsikálnak ezek a lámpatestek.

http://www.greenaqua.hu/gyartok/vertex-aquaristik.html

A termékeket folyamatosan töltjük fel a shopba. :thumbup: :angel:
 
Észrevettem a leírásban egy apró hibát: ...egész lámpatest hatékony elvezetőként is működjön... :D :geek:
(valószínűleg olyan célra is alkalmas lenne, csak emberiség elleni vétek lenne arra használni :D)
 
Szép, szép, bár kicsit már le van maradva a "leghatékonyabb LED"-től ;)
XPE LED-ek valóban nem gyenge fényerőre képesek, de azóta van már jóval hatékonyabb XP-G sőt a brutális XM-L széria is a Cree-nél. Utóbbit akár 3-3.5A(!)-ral is lehet hajtani és akár 1000 lumen fényerőt ad, míg az XP-E "csak" kb 200 lumen.

Csak sajnos az XM-L ára több mint kétszerese az XP-E LED-eknek.
 
boermate said:
Vááá...már tűkön ülök :twisted: Mikormikormikormikor jönmegmáá? :?: :?:

Jelentkezem, ha beérkezett :angel:

stevo said:
Észrevettem a leírásban egy apró hibát: ...egész lámpatest hatékony elvezetőként is működjön... :D :geek:
(valószínűleg olyan célra is alkalmas lenne, csak emberiség elleni vétek lenne arra használni :D)

Hehe, jogos. Tegnap este észrevettem én is és javítottam. Remélem már sehol sem szerepel. ;) Köszi a visszajelzést. :thumbup:

soosgy said:
Szép, szép, bár kicsit már le van maradva a "leghatékonyabb LED"-től ;)
XPE LED-ek valóban nem gyenge fényerőre képesek, de azóta van már jóval hatékonyabb XP-G sőt a brutális XM-L széria is a Cree-nél. Utóbbit akár 3-3.5A(!)-ral is lehet hajtani és akár 1000 lumen fényerőt ad, míg az XP-E "csak" kb 200 lumen.
Csak sajnos az XM-L ára több mint kétszerese az XP-E LED-eknek.

A lámpatest gyártók mindig is le lesznek maradva kicsit. Sokkal gyorsabban fejlődik a LED ipar. Ha egy lámpatest termékfejlesztés elindul, elkészülnek az első darabok, promóció stb már 2 új generáció is kijön. Ezt max akkor tudod kihasználni, ha te építed és az épp aktuális leg-et rakod be az egyedi lámpádba.

Ettől függetlenül azt gondolom ésszel kell használni ezeket a LED-eket már. Hiába a nagy lumenvadászat, ha már egy ilyen lámpatestet is dimmelni kell a legtöbb esetben. Már a TMC esetén is bebizonyosodott, hogy túlságosan is sokat tud világítani egy közepes méretű akvárium esetén, ha közel használod az akváriumhoz és nincs dimmelve, azaz 100%-on üzemel. Ezek a lámpák pedig még a TMC lámpáinál is többet tolnak.

Szóval nem minden a lumen meg a teljesítmény. Azok az extrém LED-ek valószínűleg akkor lehetnek érdekesek, ha mély akváriumokat kell átvilágítanod. Különben jön a fonál alga és sosem szabadulsz meg tőle ;)
 
soosgy said:
Szép, szép, bár kicsit már le van maradva a "leghatékonyabb LED"-től ;)
XPE LED-ek valóban nem gyenge fényerőre képesek, de azóta van már jóval hatékonyabb XP-G sőt a brutális XM-L széria is a Cree-nél. Utóbbit akár 3-3.5A(!)-ral is lehet hajtani és akár 1000 lumen fényerőt ad, míg az XP-E "csak" kb 200 lumen.

Csak sajnos az XM-L ára több mint kétszerese az XP-E LED-eknek.


 
Érdekes ez a vidi, de sokat nem mond ;) Lehet hajtani őket, de növényes szemmel nincs benne használható infó ;)

Komolyan mondom hogy a TMC-ben lévő kb 100 lumenes LED simán lenyomja az ATI-t fényerőben 60-as akvárium esetén. 1000 lumennel mindent lehet csak növényezni nem. Annak meg nem sok értelmét látom, hogy 20%-on pörgesd ezt a LED-et. Éllettartamon nyersz, de ezen kívűl nem tudod kihasználni.

Azért ha valaki épít ezekből a LED-ekből valamit megoszthatná a tapasztalatát. ;)
 
Ne értsetek félre, nem akartam leszólni az új LED-es lámpát ;)

Talán tényleg nem annyira vonzó ez a típusú LED a növényezéshez, tengeriseket biztosan jobban lázba hozza.

Ebben és a TMC lámpáiban lévő LED-ek azt hiszem bőségesen elég fényt adnak, sőt külföldi fórumokon még PAR értékben is elég jó mérési eredményeket lehet találni (mondjuk azt is főleg tengeri akik fölött).
A nagyobb teljesítményűek viszont már ott is problémásak, hogy a nekik szükséges hűtést hogy lehetne megoldani főleg ha figyelembe vesszük azt is, hogy azért esztétikus maradjon az armatúra és ne 15cm magas, mert esetleg akkor hűtőborda kellene hogy megfelelő üzemi hőmérsékleten működjenek.
 
soosgy said:
Ne értsetek félre, nem akartam leszólni az új LED-es lámpát

Szerintem semmi gond nem volt a hozzászólásoddal. :thumbup:

Ezért is írtam, hogy igazad van léteznek ennél frissebb LED-ek is.

A boltban a TMC lámpákat lassan fél éve használjuk ez alapján írtam, hogy ez is elég erős. Persze egy 45-60 magas akváriumnál lehet más lenne a szitu.
De a TMC-hez képest is állítólag kétszer olyan erős ez a Vertex. Na majd meglátjuk. Megírjuk a tapasztalatokat ha megjönnek.

soosgy said:
Talán tényleg nem annyira vonzó ez a típusú LED a növényezéshez, tengeriseket biztosan jobban lázba hozza.

A LED témában növényes szemmel talán mérni kell. Ebben más, mint egy T5. Lehet nem érzed olyan erősnek mégis több fény jut le az akvárium aljára.
És ahogy egyre bikább LED világításokat teszel az akvárium fölé, lehet olyan fényerősség lesz, amit növényekkel és CO2-vel nehezen lehet kompenzálni. És utána már csak vezérlővel ellátott verziót tudsz használni, hogy dimmelni tudd.

Talán George Farmer írt erről korábban, hogy TMC-vel kimérték mennyi fény jut le az akvárium aljára. Ő azt hiszem 70%-on tolta azokat a lámpákat is emiatt.

Itt van egy unboxing téma a reef builderen

http://reefbuilders.com/2011/03/11/vert ... d-unboxed/
 
viktorlantos said:
boermate said:
Vááá...már tűkön ülök :twisted: Mikormikormikormikor jönmegmáá? :?: :?:

Jelentkezem, ha beérkezett :angel:

Van már híretek róla, hogy mikor érkezik?
Nigro írta, hogy a függesztő szett még pluszban jön hozzá a lámpa árához, ez mennyibe kerül?

Kösziii
 
Szió,
Elviekben hét közepére várjuk a lámpákat és az RO cuccokat. Múlt hét pénteken jelezték, hogy elindították a szállítmányt, de még nem ért ide.
Függesztő ügyben jelentkezem. Bizonytalan vagyok hogy része a csomagnak, vagy külön kell megvenned.
 
viktorlantos said:
Függesztő ügyben jelentkezem. Bizonytalan vagyok hogy része a csomagnak, vagy külön kell megvenned.

Pfff...hát akkor csak remélni tudom, hogy az első sikeres buli után már felgyorsul az élet Vertexéknél is...
 
eMZé said:
Még mindig semmi? :eek:
Péntek van.
Ez a GA-ba járós napom. :lol:
Mennék megnézni. ;)

:) Sajna még nem jött meg. Nem tudom merre járnak, de vasárnap arra autózom akár el is hozhattam volna. :twisted:
Nah mind1 egyszer megjön ez is. Téged pedig várunk lámpa nélkül is. :p
 
viktorlantos said:
Téged pedig várunk lámpa nélkül is. :p
Ezt örömmel hallom! ;)
Egyenlőre mindenem megvan, így kihagytam a mai napot. De egy profi LED lámpa beszerzése bizony izgatja egy ideje a fantáziámat.
Egészen pontosan nem csak egy lámpa, hanem valami "optikailag teljesen áttetsző láda" is kellene. :cool: Most még csak a tervezgetés/gyűjtögetés fázisában vagyok.
Leginkább egyébként arra lettem volna kíváncsi, hogy egy 90x45x45-ős akihoz 1 vagy két Vertex lámpát kell fellógatni ahhoz, hogy ugyanazt a fénymennyiséget megkapjuk mint a T5 csöveknél az 1W/liter környékén.
 
Nah jelentem az utolsó percben befutott a lámpa. Fura mód nem a boltba hanem hozzám küldték. Úgyhogy az elmúlt pár percben kicsomiztam és rápróbáltam a 240-re.

Unboxing vélemény.....
A lámpa minden cicó nékül egy sima kartonban érkezik. Nincs fotóval csinosított doboz stb. Egyszerű fehér karton. Nesze....
A dobozban kábelek vannak és a lámpatest, függesztő elem nincs, ezt külön kell megvenni. Megnézem mennyi az annyi és jelentkezem. A Vertext saját függesztőt árul ha jól rémlik nem eszelős áron.
És a lámpa..... már súlyra is odaver ;) A TMC könnyed LED csíkjához képest ebben aztán van anyag. Pedig alu házas az egész. Amit próbáltam fekete színű Sole modell volt. Építési minőségre is látszik, hogy ez más kategória, mint a TMC.

Sajna most még csak üres aki felett tudtam bekapcsolni, de így is jó szemléltető volt. Pl, hogy mennyire világít keresztbe egy 41cm széles akit.... Tökéletesen!
Mennyire erős a fénye 55cm magasról. Szerintem meggyőző, de nyilván gyengébbnek éreztem kicsit mint a 4x54w T5 lámpámat. A TMC-nél sokkal több fényt ad le.
Szerintem egyedüli világításként is működne, de nyílván látni kell majd víztömegen keresztül hogy világít és a növények hogy festenek alatta.

Pár szemléltető fotó gyorsban....

A lenti aki egy 121x41x45-ös akvárium

széltében és mélységében is jól szór, pedig ez csak egy 60-as csík

IMG_6895.JPG


középre helyezve jól látszik, hogy teljesen bevilágítja az akváriumot mélységében.

IMG_6896.JPG


szórás kicsit másképp. jól látszik a világítás szöge. ami pozitív, hogy teljes tartományban szép a fénye, nincsenek sávok, ahogyan azt néhány lámpánál látni, ha jól rémlik még a TMC-nél is.

IMG_6897.JPG


egy kép alulról. függőlegesen is szépen hozza a fényét

IMG_6898.JPG


most hirtelen ennyi, a boltban majd rácsatoljuk növényesre is és megnézzük, de az általam várt minőségi mércét megüti és a fénye is hozza azt amit egy ilyen lámpától elvárhatunk. két ilyennel lehet elmenne ez a nagy akvárium is és tizede annyi helyet foglalna mint a mostani T5 pedig ez sem nagy.
 
A Sole és a Bianco között a ledek színe a különbség?
Holnap este reméljük máshogy mutat már ilyenkor az aki ;)
 
inadsz said:
A Sole és a Bianco között a ledek színe a különbség?
Holnap este reméljük máshogy mutat már ilyenkor az aki ;)

Igen a két lámpa között ez az eltérés:

Illumilux I Dolce Bianco (300 mm Light beam, 50/50 Neutral White / Warm White
Illumilux I Dolce Sole (300 mm Light beam, 50/50 Neutral White/Cool White)

Már alig várom, hogy tele legyen az aki. ;) :thumbup:
Holnap letoljuk a délelőttöt és nekiesünk. :angel:
 
Back
Oldal tetejére