• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Val Cenis - A High Tech világ megismerése

Az aktuális adatok:
TDS: 128
GH: 3
KH: 2
PH: 6,2

Nagyjából állandósultnak tűnnek, de a KH valóban kevés.



Valószínűleg KH/GH+ -t kellene adagolnom, nem pedig GH+. Ez húzná a KH-t is.
Azt a látványt, amire gondolsz, a mohákkal szeretném elérni. Akármit ültetnék oda, valószínűleg nagy lenne (40 liter...).



Igen, azt gondoltam, hogy nem feltétlenül korrekt így, de valaki elárulhatná nekem, hogy egy nano checkerbe hogyan lehet beleverni a reagens folyadékot úgy, hogy csak a gömb részbe menjen a cucc? 15 percen keresztül pöckölgettem, de ettől ez van... :)

Amúgy vasárnap volt három hetes az aki, és a növények nagyon jól néznek ki, minden nő, minden él és virul (MC, weeping, ACI, Riccardia zsír, Parvul kevés az MC között... :confused:). Állatok beköltöztek, 10db Bloody Mary Sakura, valamint hat darab Tigris. Szerintem jól érzik magukat... :)
Egyetlen kicsi (?) probléma, hogy zöld pont algásodik az aki bal oldala. Ez szerintem 4 dolog miatt lehet:
-PO4 szint kevés --> Teszt megrendelve, PO4 megrendelve
-Az áramlás kicsi, ezálltal a CO2 nem jut el az aki bal oldala felé, ráadásul amúgy is gyanúsan kevés az EX600, és nem a gyári kerámia tengely van benne, hanem valamelyik Atman (használtan vettem)... --> Új rotor szett megrendelve
-Hetente emeltem a világítást, és egyre jött elő ez a dolog. Ezen a héten már 8 óránál tartottunk. --> Visszavettem 7,5 órára.
-Bal oldalon van egy Görög teknős terrárium, aminek egy órával előbb kapcsol a lámpája... --> Összeállítottam a világításokat.

No majd meglátjuk, mi lesz a megoldás.:oops:

Én a fecskendő + hajlított injekciós tű kombóra esküszöm.
 
Én a bubiszámlálóhoz vettem GA-s folyadékot,ahoz kaptam fecsit és egy gumicsövet,szerintem sima levegőztető cső ! Az is szépen belenyomható a dc-be és már ott is van az anyag ahol lennie kell :)
 
Megérkezett a foszfát teszt, a foszfát szint egyenlő a 0-val. :)
Úgyhogy elkezdem emelni Easy Life fosfo-val, 1,0-ra szeretném belőni.
 
Val Cenis - Nagy Dániel (eredeti) by ggiantdd, on Flickr

Kedves Naplóm!

Sajnos az elmúlt hetekben nem volt elég időm ahhoz, hogy korrekt napló vezetést produkáljak, de az aki azért ketyeg.
Az elmúlt kb. 5-6 hétben viszonylag sok változáson esett át a technika és a scape is.
-Kapott az aki egy Eheim Prof. 3 2071-et, mert nem éreztem, hogy elég tartalék lenne az ex600-ban, az aki bal oldala algásodásra hajlamos volt. Az új szűrő (valamint +foszfát) ezt a problémát orvosolta.
-Valamint beültetésre került néhány plusz növényke, amelyekkel a részletgazdagságot szerettem volna növelni, véleményem szerint ez is jót tett a látványnak.

Az akit (az utolsó pillanatban ugyan, de) sikerült benevezni a HAC-ra. Ez nagy cél volt még szeptemberben, és bár elégedett nem vagyok a beküldött fotóval, de nevezés összejött.
Óriási tanulság: Nem az utolsó pillanatra hagyni mindent :p (növények megfelelőre vágása, technika (fényképező, állvány) tanulása, lightroom tanulása, plusz fények beszerzése... pff.:))

Az aki jelenleg úgy néz ki (HAC fotó) amilyenre a legelején terveztem, így elégedett vagyok, és úgy érzem, hogy kész van. Gondolkodom, hogy két ünnep között kap az akvárium egy re-scapet annak ellenére, hogy ez az összeállítás még csak 3 hónapos lesz. Viszont a kis akváriumnak megvan azaz előnye, hogy viszonylag kis pénzből újraindítható, nekem pedig már fejben a következő terv. :D

Egyetlen megoldatlan probléma a fa legtetején lévő Riccardia algásodása, amit mivel nagyon közel van a pilácshoz nem tudok kivédeni. Lassú növekedésű növény + sok koncentrált fény = alga Valószínűleg ez a megfelelő képlet erre a szituációra.

Köszi, hogy benéztetek!

U.i.: Esetleg megkérhetem valamelyik modit, hogy ezt a képet legyen kedves betenni napló képnek! Köszönöm!
 
Az aki jelenleg úgy néz ki (HAC fotó) amilyenre a legelején terveztem, így elégedett vagyok, és úgy érzem, hogy kész van.
Ez a lényege a növényes akvarisztikának! A tulaj legyen boldog!
Gyönyörű aki! Szerintem sokan elégedettek lennének egy ilyen látvánnyal! (y)
 
Ez a lényege a növényes akvarisztikának! A tulaj legyen boldog!
Gyönyörű aki! Szerintem sokan elégedettek lennének egy ilyen látvánnyal! (y)
Köszi!
És ezt én is így gondolom... ;)
Párommal jelenleg egy 32nm-es lakásban élünk (még fiatalnak számítunk, remélem...) és valami eszméletlen érzés rá pillnatani erre a kis élő "szigetre" egy-egy nap végén. Nagyon jó érzés. :D
 
Gratulálok, nagyon szép! A te akváriumod is egy példa a szkeptikusnak, hogy igencsak van a ledes technológiának létjogosultsága a növényes akvarisztikában, és hogy a COB ledeké a jövő!
 
Gratulálok, nagyon szép! A te akváriumod is egy példa a szkeptikusnak, hogy igencsak van a ledes technológiának létjogosultsága a növényes akvarisztikában, és hogy a COB ledeké a jövő!

Tudtommal nem LED-del világít.
 
HAC 2014 - Nano 3. helyezés

Nos, a bejegyzésem fő oka a fenti sor... :)
Az aki harmadik lett a 2014-es HAC-on, amelynek nagyon örülök, ráadásul LONG (IAPLC 2nd) szemében a legjobb volt az aki a nanok között, amely óriási megtiszteltetés! Első verseny, első igazi növényes akva, első meglepő eredmény, remélem, hogy még nem értem el a csúcsot -ilyen korán...-. o_O:)

De hogy naplózzak is, a rescape decemberben elmaradt, legalábbis csúszik 1-2 hónapot, viszont nem telt el átalakítás nélkül az elmúlt egy hónap. Kipróbáltam, hogy hogyan kell dekor homokozni, és szerintem adott valami plusszt az aki hangulatához.
Egy silány kép technikával :confused::
VAL CENIS 2015 by i9hjaz, on Flickr
 
Az már kavalkád ami az akváriumban van. :D A szemem egy pillanatra sem tud elidőzni egyik ponton sem, de pont emiatt jó.
 
Back
Oldal tetejére