• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Utricularia graminifolia

oRphEus said:
Pár hónapja a kis akimban a mohával futtatott fa tetején, néhány centire a vízfelszíntől, a moha között megakadt pár szál elszabadult utricularia. Időközben egész szépen fejlődésnek indult a fa tetején, most így néz ki :) (sajnos fotózni a tükröződés miatt nem lehet rendesen).

Ez tök jó. :thumbup: Nálam most HC nőtt rá hasonlóan az egyik szigetemre. Ezt lassan már le lehet ültetni. ;)
 
Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy ezt a növényt is lehet nyírni,mint a többi előtéri fajt?
A válaszokat előre is köszi.
 
Blasio said:
Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy ezt a növényt is lehet nyírni,mint a többi előtéri fajt?
A válaszokat előre is köszi.

Nyírni kell. Különben vagy túl magasra nő vagy kilöki magát az aljzatból. Én nyírom mint a gyepet. Hamar jönnek az új hajtások.
 
Paulus-nak az UKAPS-ról is sikerült jó kis UG szőnyeget varázsolnia!

iwagumi-027.jpg


iwagumi-028.jpg
 
Álomszép gyep épp most néztem a ukaps-en. De borzalmas látni ahogy feljön. Sok embernél láttam már hasonlót. Nyírni kell mert kitolja magát. Bár már csak ez lenne a problémám vele :lol:
 
csöppet lennék idegbeteg ha így följönne. Gyönyörű szép a gyep.
 
patzu said:
nem lehet, hogy a narancssárga dc a titka? :D

Félelmetes egyébként, hogy mindenki arra kiváncsi hogy a brébe nőnek ezek a gyepek. És a legtöbb helyen fogalma sincs a gazdájának milyen a CO2, a víz stb ;) Lehet csak lazán kell venni mint Oliver Knott. Nincs valakinek egy műanyag pandája?
 
Ha az UG ültetésénél (néhány tő itt-ott elosztva) le lenne "horgonyozva" a talaj mélyebb rétegeibe,akkor talán ez a pár fix pont megtartaná a talajon az elfutott szőnyeg egészét is.
Ültetés előtt elhelyezni a hurkapálcát a talaj mélyebb rétegébe és a rárögzített kötöző két végét kivezetni a talaj fölé, amit aztán ültetéskor az UG tő közepén össze lehetne kötni.Vagy akár a két talaj közé helyezett hálóhoz is le lehet helyenként kötni.
Kicsit macerásnak hat, de talán lehet ez is, vagy valami hasonló megoldás, hogy a már szépen kialakult szőnyeg ne vesszen kárba.
Lásd fenti esetet.

8532875_38350f328e8854b9ec9d00866e919c86_m.jpg
 
Az a baj, hogy az első pár hónapban szinte alig van gyökere ennek a növénynek. Jellemzően csak akkor van már ilyen nagyobb gyökere, amikor befutja a talajt. Akkor meg nem tudom mennyire lehetne ezt megoldani.
 
Az a baj, hogy az első pár hónapban szinte alig van gyökere ennek a növénynek. Jellemzően csak akkor van már ilyen nagyobb gyökere, amikor befutja a talajt. Akkor meg nem tudom mennyire lehetne ezt megoldani.


Nem a gyökérre gondoltam, hanem magát a tövet lekötni, valahogy így:

8534911_c876e3c115298d5b3cfb51062cf3de1a_m.jpg
 
A parvulára mit mondott a gazdija?
Nálam a parvula ilyen egy részen. Most levágtam, de nem örültem neki... :evil:
A tippem ismét: a meleg. :thumbdown:
 
Sziasztok!
Nem kell olyan messze menni, elég a debreceni boltig... Eszméletlen utricularia szőnyeg van, a "mester" esküszik a homokra, alatta Troica táptalaj... És neki működik. Én is tervezek belőle az aksimba, ami most tervezés alatt áll, lehet azokra a részekre homokot rakok. :) Érdemes bemenni, ha arra jártok, üdv!
 
Back
Oldal tetejére