• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Utricularia graminifolia

ZaCK said:
75cm.jpg

MIért van az..hogy a gyep gyönyörű..de az összhatás meg nagyon nemgyerebe? :wtf:
Egyszerű:

1. Az akinak nincs megfelelő fókuszpontja
2. A növényválasztás, társítás nem szerencsés.
3. A háttérben sorakozó füvek túl katonásak, művi hatást keltve.
4. A bal oldali "háttérfüvek" stílusa üti a jobb oldali füvekét.
5. A hardscape elrendezés nincs aranymetszésben és nem kiegyensúlyozott.
6. A kövek egy irányba dőlnek mind
7. A blyxa balra húzza a szemet a falra rá...
8. A háttérfal tragikus és a világoskék szín nem illik az aki zöldjeihez.

Erre gondoltál? ;)

Ez az Oliver Knott mű már picit jobb, okosan használja az utricularia "szélfútta" hatását, de én úgy általában a Knott kompozíciókkal nem vagyok elégedett.

 
Szerintem ilyen pontosan nem tudtam volna összegezni,Key..de igen..határozottan valami ilyesmire gondoltam a nemtetszés alatt:DD
Bár mérföldekkel jobb az összhatás a Knott akiján..de hogy az a mesekő hogy a túróba jött neki azt nem tudom?Eléggé elüt az egésztől..de azért az UG nagyon ott van:)
 
Halder said:
Sziasztok,

Az mit jelent, hogy rovarevõ? Elkapja a gyanútlan garnélákat? :D

Öhm a garnéla nem rovar, amúgy meg a rencefélék családjába tartozik és ezért.
 
" A leveleken található nagyszámú tömlő állatfogásra szolgál. Belsejükben jelentős túlnyomás uralkodik. Amint egy víziállat (például apró rák) megérinti az egyik sertét, kinyílik a csappantyú, és a szívóerő hatására a vízzel együtt az állat is a tömlő belsejébe sodródik. A növény zsákmányát fehérjebontó enzimek segítségével emészti meg."
Ez az Utricularia Vulgaris, azaz a közönséges rence leírása..gondolom..hasonló lehet az UG "módszere" is.
De ha ez ténylegesen így működik az összes rencefélénél..akkor granélákkal vagy apróbb halakkal együtt nem lehet egy medencében UG?
 
Az apró rák alatt valami nagyon apróra gondoltak.
Megerősíthetem, hogy kemény vízben az UG nem nagyon marad meg. Minden más körülmény rendben van nálam, de feladta a kő alatt az árnyékban is - nem maradt meg.
 
Nem túlnyomás van, hanem vákum! ez fontos. a lényeg hogy a nagy rencék(vagyis nem az ug) fiatal békaivadékokat, rovarlárvákat, és egyéb, ilyen aprócska élőlényeket tud csak befogni, az fér be az emésztő tasakba. Az hogy miért nem szereti a kemény vizet, és miért terjeszkedik ilyen gyorsan, az az életmódjából adódik. Ahol él, ott általában friss esővizet kap, kevés tápanyaggal, és a vízlelő helyei is viszonylag messze vannak(esőerdők lombkoronájában különféle tölcséres növények, odvak, stb.) és azokban is kevés a tápanyag. Ezért is alakult ki ez a fajta táplálék kiegészítés. Ha jól láttam a képeken, akkor az UG-nak elég kicsi az emésztő tasakja, így csak a nagyon kicsi ivadékokat tudja befogni, talán pár napos garnélákat. Aranyszabály az mint a kígyóknál, ami befér a száján az potenciális táplálékforrás.
 
... és ezt szálanként kell ültetni? :)
... merthogy rendeltem ilyet, de nagyon apró a gyökere és állandóan feljön... :(
 
landigabi said:
... és ezt szálanként kell ültetni? :)
... merthogy rendeltem ilyet, de nagyon apró a gyökere és állandóan feljön... :(

Most én is ezzel szívok. Nem "olvad el", de kilöki magát a talajból. Vagy a garnélák focizzák ki. Úgyhogy most minden nap csipesszel leültetem ami feljött.
 
landigabi said:
... és ha abban a szivacsban nyomom le, amiben szállították, az nagy hülyeség? :)

Én is gyapottal ültettem. Persze levágtam a nagy részét és csak kevés maradt. A baj az hogy a gyapot szétesik pár nap után. Nekem 3 nap volt hogy annyira felpuhuljon hogy a szálak maguktól felússzanak.
Ilyenkor már a gyapotot is kivehetem mert nem sokat ér. A szálankénti visszaültetésnél megpróbálom sokkal jobban leültetni, hogy meg tudjon kapaszkodni.
 
Elképzelhető így oldják meg, hogy legyen ideje a növénynek alaposan gyökeret növeszteni a talajba. Sajna a legnagyobb gond az UG-vel, hogy amikor gyökereződne kilöki magát a talajból. És alig marad valami. Én most teljesen elástam ami megmaradt. És így is látom, hogy kinő a talajból. Úgyhogy vagy a fenti módszer, vagy az elásással lehetne elejét venni a felúszásnak. És onnan már csak hónapok kérdése egy kis növekedés. ;)
 
Pár hónapja a kis akimban a mohával futtatott fa tetején, néhány centire a vízfelszíntől, a moha között megakadt pár szál elszabadult utricularia. Időközben egész szépen fejlődésnek indult a fa tetején, most így néz ki :) (sajnos fotózni a tükröződés miatt nem lehet rendesen).

IMG_0971.jpg
 
Back
Oldal tetejére