• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Utolsó reménysugár

  • Téma indító Deleted member 10101
  • Esemény kezdete
Status
Not open for further replies.
És nem vagyok elutasító, csak nem szeretném kiírtani a komplett élővilágot az akváriumban, ha úgy van, lehet gonoszság, de inkább a halakat áldozom fel. 7db neonhalról van szó.
Tudod mi a jó a neon halakban? Ha baromira gáz az ökoszisztémád a vízben, elpusztul. Ebből látod, hogy valami nem stimmel. Ha él mint hal a vízben akkor nem sok probléma van. Ezt még a megboldogult apám mondta aki azt se tudta mi az akvakertészet! Régi módszereken nőt fel azt is csinálta haláláig, én vittem tovább akaratom ellenére... És megérte! Szóval ha a neonok nem hullanak addig neked minden okés. Volt nekem is pöttyös halaim az eSHa 2000 és az EXIT egyützes használatával pikk-pakk elmultak a külömböző fertőzések. Mai napig élnek. Ez 3 éve volt. Azért vannak jó gyogymódok, nem kell mindjárt feláldozni dolgokat. A halak stresszelését is meg lehet oldani... Seachem stressguard, vagy egy szimpla Chihiros doctor, vagy Twinstar sterilizálóval. Ha marhaságot írtam volna és rossz dologra válaszoltam akkor bocsi... ez a Whisky cola 😁
 
@mmccannon Hát csak nem múlik a vakarózás. És sajnos, találtam az egyik neonon egyetlen egy szem kitüremkedő kis pici pattanásszerű valamit. Úgyhogy gyaníthatóan akkor dara. A kiváltó okot sejtem, cserekor elég hideg vizet szoktam tölteni, konkrétan 3 fokkal is hidegebb lesz hirtelen a víz, meg gondolom az állandó ide pakolom oda pakolom se tett jót stressz ügyileg. Eddig nem ment carbo mert nélküle is el volt minden, meg a garnélák miatt se, de azt olvastam hogy hatásos lehet darakórral szemben. Viszont 26 fok felé nem szívesen emelném a hőt. Ez a 26 fok meg carbozás vajon elég lehet? Sózni se szeretnék, örülök hogy most normálisan néz ki az akvárium nagyjából.
Halbetegségre kiegészítő növénytápot?!? Ne viccelj @taejoon90 ha náthás vagy, akkor sem mezőgazdasági műtrágyát eszel, ugyi?
Szóval, fűtőt beraksz, a thermosztátot feltekered 32 fokig és úgy hagyod 3-4 napig (inkább 4), majd vissza az eredeti hőfokra.
Ezzel mesterséges lázat idézel elő, amit nem bír a dara.

Hogy mitől lett dara, Magad írtad le: hidegebb vízzel történő vízcsere. Ilyet a Corydorasok kivételével kerülünk. A jövőben ne legyen ekkora különbség.
 
Halbetegségre kiegészítő növénytápot?!? Ne viccelj @taejoon90 ha náthás vagy, akkor sem mezőgazdasági műtrágyát eszel, ugyi?
Szóval, fűtőt beraksz, a thermosztátot feltekered 32 fokig és úgy hagyod 3-4 napig (inkább 4), majd vissza az eredeti hőfokra.
Ezzel mesterséges lázat idézel elő, amit nem bír a dara.

Hogy mitől lett dara, Magad írtad le: hidegebb vízzel történő vízcsere. Ilyet a Corydorasok kivételével kerülünk. A jövőben ne legyen ekkora különbség.
Egyrészt szerintem én nem engedtem magamnak meg ilyen stílust, másrészt pedig a carbo nem kiegészítő növénytáp hanem egy ipari fertőtlenítőszer származéka, az hogy a gazok tudják használni szénforrásként egy dolog. És több helyen olvastam, hogy valamivel megemelve az adagolást hasznos volt darakór ellen, mivel egy egysejtű parazitáról van szó ez nem is meglepő annyira, tekintve a mérgező mivoltát. Csak azért kérdeztem, hátha valakinek volt tapasztalata. A garnélákat meg nem kockáztatom, majd meglátjuk, ki tudom e kezelni őket vagy sem. Aztán mehet az idegesfej, magasról....... A fórumot pedig ezennel elhagytam, aki követte a naplómat eddig azoknak köszönet érte, voltak hasznos tanácsok amik előre vittek.
 
Utoljára módosított moderátor által:
A fórumot pedig ezennel elhagytam, aki követte a naplómat eddig azoknak köszönet érte, voltak hasznos tanácsok amik előre vittek.
Kár, hogy sértődősre vetted a figurát. 😔 Ez a fórum nem a Facebook. Mary öreg motoros itt és nagyon komoly haltenyésztői tapasztalata van. Lehet, hogy karcosnak tűnik a stílusa, de segítő szándékkal van. Én élőben is jártam nála, nem csak a karakterek és pixelek alapján mondom ezt. 🎄🌈
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére