• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Utolsó reménysugár

  • Téma indító Deleted member 10101
  • Esemény kezdete
Status
Not open for further replies.
D

Deleted member 10101

Vendég
Az elmúlt egypár évben leginkább csak kínlódtam az akváriumozással, hiába tettem meg mindent, valahogy nem jött össze. A növények sínylődtek csak, az alga burjánzott. Nos a többi élőlénnyel nem volt gond.
Kifejezetten elhatároztam, hogy ez lesz az utolsó, ha most is kudarcot vallok, akkor hagyom a fenébe, mert az elmúlt években horribilis összegeket költöttem már a témára, és hát a siker az meg elmaradt.
Az, hogy mégis nyitok most egy naplót, az az oka, hogy talán most úgy látom végre működni fog a dolog. Persze lehet hogy nem, de a jelek most arra mutatnak hogy talán megtaláltam a számításom.
Volt már aktív talajom, külső szűrőm, táptalajom, mindenféle tápozást próbáltam. Most így utoljára, egy relative olcsó setupot raktam össze, mert már sajnáltam rá pénzt áldozni.

Akvárium: 60x30x35 63L

Világítás: 2x18w t8 (jelenleg egy 6500k-s Philips master fénycső, meg egy Aquazonic super tropical pink mittudomén hány kelvin)

Szűrés: Eheim Biopower 200, matrix trop-al töltve

Víz: Csapvíz1/4 részben a többi ioncserélt, mert a csapvizem alkalmatlan növényezésre: ph 8, nk 25 nitrát: 23mg/l !!!!
hőmérséklet 23c

Talaj: Sima sóder, 2-4mm keverve 4-6mm-essel
 
Az elmúlt egypár évben leginkább csak kínlódtam az akváriumozással, hiába tettem meg mindent, valahogy nem jött össze. A növények sínylődtek csak, az alga burjánzott. Nos a többi élőlénnyel nem volt gond.
Kifejezetten elhatároztam, hogy ez lesz az utolsó, ha most is kudarcot vallok, akkor hagyom a fenébe, mert az elmúlt években horribilis összegeket költöttem már a témára, és hát a siker az meg elmaradt.
Az, hogy mégis nyitok most egy naplót, az az oka, hogy talán most úgy látom végre működni fog a dolog. Persze lehet hogy nem, de a jelek most arra mutatnak hogy talán megtaláltam a számításom.
Volt már aktív talajom, külső szűrőm, táptalajom, mindenféle tápozást próbáltam. Most így utoljára, egy relative olcsó setupot raktam össze, mert már sajnáltam rá pénzt áldozni.

Akvárium: 60x30x35 63L

Világítás: 2x18w t8 (jelenleg egy 6500k-s Philips master fénycső, meg egy Aquazonic super tropical pink mittudomén hány kelvin)

Szűrés: Eheim Biopower 200, matrix trop-al töltve

Víz: Csapvíz1/4 részben a többi ioncserélt, mert a csapvizem alkalmatlan növényezésre: ph 8, nk 25 nitrát: 23mg/l !!!!
hőmérséklet 23c

Talaj: Sima sóder, 2-4mm keverve 4-6mm-essel
Szervusz, ezzel a belső szűrő, sima sóder, gyenge világítás triumvirátussal nem lesz egyszerű, de hajrá! Várjuk a képeket! ;)
 
Az elmúlt egypár évben leginkább csak kínlódtam az akváriumozással, hiába tettem meg mindent, valahogy nem jött össze. A növények sínylődtek csak, az alga burjánzott. Nos a többi élőlénnyel nem volt gond.
Kifejezetten elhatároztam, hogy ez lesz az utolsó, ha most is kudarcot vallok, akkor hagyom a fenébe, mert az elmúlt években horribilis összegeket költöttem már a témára, és hát a siker az meg elmaradt.
Az, hogy mégis nyitok most egy naplót, az az oka, hogy talán most úgy látom végre működni fog a dolog. Persze lehet hogy nem, de a jelek most arra mutatnak hogy talán megtaláltam a számításom.
Volt már aktív talajom, külső szűrőm, táptalajom, mindenféle tápozást próbáltam. Most így utoljára, egy relative olcsó setupot raktam össze, mert már sajnáltam rá pénzt áldozni.

Akvárium: 60x30x35 63L

Világítás: 2x18w t8 (jelenleg egy 6500k-s Philips master fénycső, meg egy Aquazonic super tropical pink mittudomén hány kelvin)

Szűrés: Eheim Biopower 200, matrix trop-al töltve

Víz: Csapvíz1/4 részben a többi ioncserélt, mert a csapvizem alkalmatlan növényezésre: ph 8, nk 25 nitrát: 23mg/l !!!!
hőmérséklet 23c

Talaj: Sima sóder, 2-4mm keverve 4-6mm-essel
Szia,

Itt a legjobb helyen vagy! ;)
Előbb kellett volna rátalálnod a fórumra. Szuper, hogy nyitottál naplót, szerintem sokan segítenek majd, ha kérdésed van.
 
Szóval itt van az indulás, kezdetben még volt úszó növényem is, de folyton a szűrő egy rakásra sodorta őket, így aztán szép fokozatosan megszabadultam tőlük.
A tápozást Tropica Premiummal kezdtem. Nem is terveztem mást adni.


e1lubHE.jpg
 
És itt volt az a pillanat, amikor rájöttem, hogy ez az egész figyeljük a táp arányokat stb dolog nem nekem való.Így váltottam Green Aqua Micro-macro tápozásra. Nyilván fele adagban, mivel ez Low-tech.
A szép kis alga burjánzás a talajon valószínű ennek köszönhető. Sajnos a Ludwigiák nem vészelték túl, így rendeltem helyettük másikat.



06PukRp.jpg
 
Én azt javasolnám, tarts alacsony igényű növényeket, minél többet, szerintem az akvárium is csinosabb lenne, és az algák is kevesebb lenne az esélye...
Az a baj, hogy nekem az a nagyon dzsungeles téma nem tetszik, mikor az egész akvárium tele van ültetve. Ízlések és pofonok. Persze akarok még, csak még nem tudom mennyit.
 
Szervusz, ezzel a belső szűrő, sima sóder, gyenge világítás triumvirátussal nem lesz egyszerű, de hajrá! Várjuk a képeket! ;)
Képek jelen :) Előbb utóbb lehet külső szűrő is, ha lesz egy kis sikerélményem :)
 
Képek jelen :) Előbb utóbb lehet külső szűrő is, ha lesz egy kis sikerélményem :)
Szerintem azzal könnyebben jönne a sikerélmény ;) Nem lehetetlen belső szűrővel szép akváriumot üzemeltetni, sőt, vannak irányvonalak, ahol még az sem kell (keress itt rá az el naturalra), de az megint másik műfaj. De biztos megtalálod az utadat, csak olvass sokat. Lehet, neked nem a high-tech növényes irány felel majd meg - van ilyen :)
 
Szerintem azzal könnyebben jönne a sikerélmény ;) Nem lehetetlen belső szűrővel szép akváriumot üzemeltetni, sőt, vannak irányvonalak, ahol még az sem kell (keress itt rá az el naturalra), de az megint másik műfaj. De biztos megtalálod az utadat, csak olvass sokat. Lehet, neked nem a high-tech növényes irány felel majd meg - van ilyen :)
Á, nekem az el-natural nem tetszik. Valahogy azok a növények nem tűnnek nekem olyan egészségesnek, vagyis inkább azt mondom hogy a tápozott növények sokkal szebbek :) Meg nem bíznám az élőlényeim a növényekre kizárólag. Leginkább nekem egy ilyen mid-tech vonal lenne a tökéletes, 0,6w/l fénnyel, meg némi co2-vel. De ha ilyenre adom a fejem akkor már nem kavics talajom lesz, ha ez a GA tápozás beválik, akkor majd komolyabban elmerülök a témában. Ez egy kísérleti akva. Az elmúlt évek kudarcai után valami kis pozitívumot várok tőle, hogy tudjam folytatni a hobbit.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére