• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Puddle...

Sziasztok.
A szűrő megy szépen, teszi a dolgát tetszetős nagyon. Növények köszönik mindenki bubizik. Világítást ma engedtem kicsit lefelé. Némi barna alga van a talajon illetve zöld pont az üvegen meg az anubiasokon. Nem vészes egyik sem mind eltávolítható karbantartáskor.
Viszont ezt a gyári beömlőt cserélni kell valamire. Üveg dolgok kizárva nem az én kezembe valók[emoji2]
Szorgos nézelődés eredménye két alternatíva lett. Egyik az eheim lily a másik pedig a dennerle lily. Minnél többet nézem egyre inkább kezdem úgy gondolni, hogy a dennerle lily lesz a befutó viszont ehhez kellene szereznem egy akril csövet is mivel a gyári befolyóra nem lehet rá aplikálni. Szóval ez még a jövő kérdése mit hogyan tudok beszerezni.
Szombaton jön @mrgood007 kolléga és hozza a várva várt sün csigáimat. Nem egyedül fognak érkezni ha minden igaz[emoji2]
Képeken a két kinézett lily. Esetleg ha valakinek van egyéb ötlete ami nem üveg akkor ne kíméljen[emoji2]b1cb9d5ed3fb7888c8a45299297a2f14.jpg93348d614da99c966705b67bc2cce97e.jpg
 
Sziasztok.
A szűrő megy szépen, teszi a dolgát tetszetős nagyon. Növények köszönik mindenki bubizik. Világítást ma engedtem kicsit lefelé. Némi barna alga van a talajon illetve zöld pont az üvegen meg az anubiasokon. Nem vészes egyik sem mind eltávolítható karbantartáskor.
Viszont ezt a gyári beömlőt cserélni kell valamire. Üveg dolgok kizárva nem az én kezembe valók[emoji2]
Szorgos nézelődés eredménye két alternatíva lett. Egyik az eheim lily a másik pedig a dennerle lily. Minnél többet nézem egyre inkább kezdem úgy gondolni, hogy a dennerle lily lesz a befutó viszont ehhez kellene szereznem egy akril csövet is mivel a gyári befolyóra nem lehet rá aplikálni. Szóval ez még a jövő kérdése mit hogyan tudok beszerezni.
Szombaton jön @mrgood007 kolléga és hozza a várva várt sün csigáimat. Nem egyedül fognak érkezni ha minden igaz[emoji2]
Képeken a két kinézett lily. Esetleg ha valakinek van egyéb ötlete ami nem üveg akkor ne kíméljen[emoji2]View attachment 65709View attachment 65710
Stainless steel kinabol? Csini es tuti nem torik.
 
Stainless steel kinabol? Csini es tuti nem torik.

Nézegettem őket és nem tudom. Az tuti, hogy nem törik[emoji2] futok még rajta egy pár kört mert szerintem ez még várat magára egy kicsit. Kell még 2l biorio a szűrőbe. Illetve nézem itt a szebbnél szebb akikat és napról napra egyre világosabb, hogy a mostani világításom igen halovány avagy igen vérszegény (ám bubizik minden). Mindenkinek kristálytiszta víz (mintha már az enyém is kezdene hasonlítani rá) és szép szinek. Nekem meg mintha sárgás vagy nem is tudom milyen fényem lenne. Pedig 6500k két izzóval. Nahh mindegy kell egy pilács is nincs mese[emoji2]
 
Sziasztok.
Ma vacsora közben arra lettem figyelmes, hogy a szűrő olyan hangerővel szürcsög, hogy kihallani az étkezőbe a nappaliból. Végeztünk a vacsival majd szemügyre is vettem. Olyan volt mintha valahonnan levegőt szívna. Gyorsan egy kicsit megbillentettem úgy, hogy a kifolyó része legyen a legmagasabb ponton. Gondoltam így hamar kijárja magából a levegőt. Néztem a kiömlőt levegő egy szem sem jött ellenben csak szörcsögött tovább. Ment a gondolkodás mi lehet a probléma. Nézegettem közben az akit is és feltünt, hogy olyan kicsi a flow, hogy meg sem mozdulnak a vizen a növények. Ekkor áramtalanítottam majd vissza. Szörcsög tovább a vízhozam majd egyenlő a nullával. Gyorsan áramtalanítás mert itt igen nagy a gond. Aztán a semmiből beugrott mi lehet a probléma. Valamelyik nap a beszívó kosárba raktam egy kis szivacsot amolyan garnéla védelemnek. Kosár le, szivacs ki. Természetesen az volt a gond, hogy pár nap alatt teljesen elkoszolódott így teljesen megfogta a szűrőt, emiatt nem bírt szívni. Szivacs kivétel után újra indítottam. Rögtön kidolgozta magából a levegőt, flow rendbe jött, szörcsögés megszünt.
Garnéla védelemre valami mást kell kitalálnom.

Más...

Annyira beszéltem magamnak, hogy nekem nem való üveg cucc, hogy napok óta bújom a GA oldalát és szemezgetek az üveg lily-vel[emoji2] szerintem igen hamar befogom adni a derekam bár továbbra is úgy gondolom, hogy nem az én kezembe való[emoji2]
Amúgy minden rendben van odabent. Bubizik minden, ilyen tiszta vizem még sosem volt. Milyen lesz akkor ha teljes 3l biorio lesz benne[emoji2] Sajnos az egyik süncsigusz betelepítés óta offline[emoji53] a másik jön megy bejárja az egész akit nagyon aktív.
 
IMG_20181023_203119.jpg
Akcióban a süncsigusz[emoji2]
Brutál munkát végez. Kell még neki pajtás [emoji2]View attachment 65954
Mar mennek a pajtasok holnap reggel. Es bocs hogy ennyire elhuzodott. Hires hatarido benem tarto vagyok. Ha nem szakitod meg a tradiciot, ez a doboz kinabol jott egy akvakertesznek. Ő novenyt kuldott benne valakinek Pestrol, videkre, Ő meg novenyt kuldott nekem benne Pestre. En most Neked kuldok benne. Nevezhetnenk mondjuk Pityunak.
 
View attachment 65955
Mar mennek a pajtasok holnap reggel. Es bocs hogy ennyire elhuzodott. Hires hatarido benem tarto vagyok. Ha nem szakitod meg a tradiciot, ez a doboz kinabol jott egy akvakertesznek. Ő novenyt kuldott benne valakinek Pestrol, videkre, Ő meg novenyt kuldott nekem benne Pestre. En most Neked kuldok benne. Nevezhetnenk mondjuk Pityunak.

Ugyan Henrik nincs gond[emoji846] türelmes vagyok, hiszen kertészkedek ahhoz meg mint tudjuk türelem kell[emoji2] (ez a kertészkedek egy kicsit erős volt bevallom inkább azt mondanám lelkes amatőr vagyok)
Pityura meg vigyázni fogok aztán hátha eljutok oda én is végre, hogy annyi növényem lesz, hogy fogjak tudni adni. [emoji846]
 
Ugyan Henrik nincs gond[emoji846] türelmes vagyok, hiszen kertészkedek ahhoz meg mint tudjuk türelem kell[emoji2] (ez a kertészkedek egy kicsit erős volt bevallom inkább azt mondanám lelkes amatőr vagyok)
Pityura meg vigyázni fogok aztán hátha eljutok oda én is végre, hogy annyi növényem lesz, hogy fogjak tudni adni. [emoji846]
Eljutsz. Csak rakd ossze rendesen a szetted, es lod be a tapozast. Minden jo lesz. Noveny utanpotlas mindig lesz amig nem all be a rendszered.
 
Eljutsz. Csak rakd ossze rendesen a szetted, es lod be a tapozast. Minden jo lesz. Noveny utanpotlas mindig lesz amig nem all be a rendszered.

Most azt mondom mikor ránézek az üvegre, hogy tetszik. Növények bubiznak, növögetnek. Egy kevés zöld pont algám van. Multkor már tudtam metszeni a rotalát és abból hátom kisseb bokrot tudtam csinálni bal oldalra. Most kiszedtem az összes najast nem hagytam benne egy szálat sem. Ő sokat segített szerintem az elején. A szűrő meg olyan munkát végez, hogy ilyen tiszta vizem még nem volt. Szerintem még a világításom a gyenge pont gondolkodom is rajta hogy gyári vagy diy irányban folytassam majd. Nem is merem össze számolni mi kellene hirtelen még[emoji2] 2l biorio, lily, pilács...
 
Back
Oldal tetejére