• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Térelválasztó 240-es - újrakezdőként

Chimera

Nézelődő
Sziasztok!

Üdvözlök minden kedves fórum olvasót!
Harmadik és egyben a legnagyobb akváriumot tervezem elindítani és üzemeltetni.
A képen látható akvárium szettet vásároltam (csatoltam), ami térelválasztó szerepet fog betölteni a nappali és a konyha között. Cél a túl nagy áthidaló (240 cm) rész kisebb elválasztása. Mindkét oldalról látható lesz. Szett megvásárlásának lényege az üveg (240 liter) és a bútor volt, a tető teljesen gyári, 2x30 Watt mindösszesen. Amíg eldöntöm az új világítást és megrendelem addig ezt fogom használni. Egy Odyssea Quad 4x54 irányába kacsingatok, de jobban szeretnék zárt tetőt a párásodás miatt vagy készítettek egy zártat.

Szűrés: Tetra Ex 1200+-t vásároltam, + rendeltem a GreenAgua-ból Seachem Matrix és Seachem Purigen szűrőanyagokat illetve korábban vettem különböző szivacsokat.
Aljzat: JBL Manado Dark-ot vásároltam, jelenleg 25 liternyit. Lehet ezt még cserélem egy jobbra vagy másra, de mindenképpen sötétet szeretnénk.
Dekoráció: néhány, Dragon követ, vasfát és Red Moore gyökeret vásároltam és azok már 2-3 hete áznak a kerti tóban.

Terv: A bal oldalra éppen keresek egy nagy Red Moore gyökeret, sok-sok kis ágacskával, azokra Anubiust szeretnék kötni, jobb oldalra pedig kisebb gyökereket a középrészt még nem tudom. Megpróbálnék két színű aljzatot, de tartok a keveredés miatt.

https://kepkuldes.com/image/LIweuZ

Igyekszem folyamatosan írni. Már több topicokot végig olvastam és folyamatosan szedem össze az információkat.

Szép napot nektek!
 
Szia,

Szerintem a szűrés kevés lesz, nekem is ekkora az akvárium... Én mondjuk nyitott akvárium párti vagyok, szerintem a tiédet is csak elcsúnyítaná egy tető.
Ha van időd, nézz bele a naplómba ;) Növényes 240 a címe.
Kérdés esetén segítek szívesen, amiben tudok...Illetve ez sok fórumtársra igaz, majd meglátod :).
 
Szia,

Szerintem a szűrés kevés lesz, nekem is ekkora az akvárium... Én mondjuk nyitott akvárium párti vagyok, szerintem a tiédet is csak elcsúnyítaná egy tető.
Ha van időd, nézz bele a naplómba ;) Növényes 240 a címe.
Kérdés esetén segítek szívesen, amiben tudok...Illetve ez sok fórumtársra igaz, majd meglátod :).
Köszönöm! Nagyon-nagyon olcsón sikerült hozzájutni a Ex 1200+-hoz így nem hagytam ott :) mindösszesen 25.000 Ft-ért tartaléknak is elfér.
Mindenképpen megnézem.
 
Nekem 2 szűrővel megy, így az áramlás is ideálisabb a 120cm hosszban, erre gondoltam...
Meglátjuk.
Most azt olvasgatom, hogy mennyire lehetne átalakítani a gyári műanyag tetőt, esetleg elférne-e benne még egy előtét ellenállás, vagy valami LED világítást felragasztani. Pl.: ebből kettőt, https://www.webshop link moderálva/.../aquastel-led-vilagitas-glass-plant-30w-105cm

Így megmaradna a tető, de több lenne a fény.
 
Meglátjuk.
Most azt olvasgatom, hogy mennyire lehetne átalakítani a gyári műanyag tetőt, esetleg elférne-e benne még egy előtét ellenállás, vagy valami LED világítást felragasztani. Pl.: ebből kettőt, https://www.webshop link moderálva/.../aquastel-led-vilagitas-glass-plant-30w-105cm

Így megmaradna a tető, de több lenne a fény.
ILYENnel simán megoldható különösebb gányolás nélkül.
@cs_z_ nél a pont, mert ide bizony 2 szűrő kell. Ha csak egyet futtatsz az akvárium alatt, akkor ammónia, alga problémáid lesznek, az állatok meg hullani fognak, mint az őszi legyek.
 
ILYENnel simán megoldható különösebb gányolás nélkül.
@cs_z_ nél a pont, mert ide bizony 2 szűrő kell. Ha csak egyet futtatsz az akvárium alatt, akkor ammónia, alga problémáid lesznek, az állatok meg hullani fognak, mint az őszi legyek.
Ha veszek egy nagyobb külső szűrőt akkor is kellene kettő? A bútorba csak egynek van hely sajnos.
 
Ha veszek egy nagyobb külső szűrőt akkor is kellene kettő? A bútorba csak egynek van hely sajnos.
Persze, van ilyen megoldás is. De ebben az esetben kellene egy vödörnyi előszűrő megfelelő matériával töltve, hogy a szűrő kapacitását megduplázd. Az ugyanúgy egy szűrőnyi helyet foglal. És persze nem hülyeség két ágra osztani a brutálnagy szűrő beömlőjét. Viszont ezek a megoldások már a DIY kategóriában vannnak. Kérdés, hogy te vagy-e a DIY királya. Ha nem, akkor 2 szűrő, oszt jónapot. Vagy kisebb üveg. 😉
 
Persze, van ilyen megoldás is. De ebben az esetben kellene egy vödörnyi előszűrő megfelelő matériával töltve, hogy a szűrő kapacitását megduplázd. Az ugyanúgy egy szűrőnyi helyet foglal. És persze nem hülyeség két ágra osztani a brutálnagy szűrő beömlőjét. Viszont ezek a megoldások már a DIY kategóriában vannnak. Kérdés, hogy te vagy-e a DIY királya. Ha nem, akkor 2 szűrő, oszt jónapot. Vagy kisebb üveg. 😉
Jó reggelt! Asztalos örülni fog a kérésnek :) , hogy a másik oldalon is alakítson ki helyet a szűrőnek, ott se áram, se cső hely nincsen.
 
Addig amíg a két szűrőháznak a helye kialakul, tegnap megérkezett a GA-tól a rendelésem és feltöltöttem a szűrőanyagokat.

Alulról - felfelé:
1. rekesz: Kerámia gyűrő + fekete szivacs,
2. rekesz: Seachem Matrix 1 liter + fekete szivacs,
3. rekesz: jelenleg bioball van benne + fekete szivacs (ide még gondolkodom mit kellene tenni),
4. rekesz: fekete szivacs, rajta Tetra perlon vatta + Seachem Purigen kis zsákocskában + egy lezáró perlon vatta,
 
Addig amíg a két szűrőháznak a helye kialakul, tegnap megérkezett a GA-tól a rendelésem és feltöltöttem a szűrőanyagokat.

Alulról - felfelé:
1. rekesz: Kerámia gyűrő + fekete szivacs,
2. rekesz: Seachem Matrix 1 liter + fekete szivacs,
3. rekesz: jelenleg bioball van benne + fekete szivacs (ide még gondolkodom mit kellene tenni),
4. rekesz: fekete szivacs, rajta Tetra perlon vatta + Seachem Purigen kis zsákocskában + egy lezáró perlon vatta,
A szivacsokat én mindenhonnan kivenném...
1. rekesz OK
2. rekesz tele Matrix-al
3. rekesz tele Matrix-al
4. rekesz Matrix, perlon, Seachem Purigen

A Seachem Purigen kivételével nálam is így van...
 
Ami biztos és szeretnék is. Kövekre és gyökérzetre kötött Anubius nana és mini, középre Anubius barteri. Jobb oldalon előre Sagittaria subulata néhány tő. Bal oldalra a sarokba hátra Vallisneria spiralis, esetleg Echinodorus bleherae. Nézegettem még Cryptocoryne wendtii de arról olvastam, hogy az ültetésre érzékeny.
Ez így jól hangzik, ami CO2 nélkül is szép lehet még: bucephalandra, microsorum, ezek is kötözős növények...
 
Ez így jól hangzik, ami CO2 nélkül is szép lehet még: bucephalandra, microsorum, ezek is kötözős növények...
Megnézem!
Az lenne a kérdésem, hogy középre, hogyan lehet kialakítani egy kis "utat", ami más színű dekorból áll? Hogy nem keveredi össze a többi aljzattal? Mivel nagyon fehér és bézs színű a nappali-konyha ezért középre tennék egy másabb színű aljzatot.
 
Megnézem!
Az lenne a kérdésem, hogy középre, hogyan lehet kialakítani egy kis "utat", ami más színű dekorból áll? Hogy nem keveredi össze a többi aljzattal? Mivel nagyon fehér és bézs színű a nappali-konyha ezért középre tennék egy másabb színű aljzatot.
Össze fog keveredni. Ezzel a növénykompozícióval talán egy szegélysor nagyobb kővel. Mivel gyeped nem lesz, az élőlények is szétkotorhatják. Tényleg, abból mi a terv?
 
Össze fog keveredni. Ezzel a növénykompozícióval talán egy szegélysor nagyobb kővel. Mivel gyeped nem lesz, az élőlények is szétkotorhatják. Tényleg, abból mi a terv?
Feleségem biztosan szeretne vörös neonokat, így azok lesznek. Elfér max egy tucat.
Részemről, maxium 3-5 darab Sziámi algaevő, vagy Törpe szívóharcsa.

Nagyon kacérkodok egy-két garnéla betelepítésével. Pl.: amano, CRS, cseresznye garnéla

Fő álom 5-7 darab diszkosz hal lenne, de azokhoz nem érzem magamban a csít (tudást) - bátorságot.

Jó az irány, mit gondolsz?
 
Megnézem!
Az lenne a kérdésem, hogy középre, hogyan lehet kialakítani egy kis "utat", ami más színű dekorból áll? Hogy nem keveredi össze a többi aljzattal? Mivel nagyon fehér és bézs színű a nappali-konyha ezért középre tennék egy másabb színű aljzatot.
Minél kisebb a dekor szemcse mérete annál nehezebb lesz rendben tartani, így ha dekorhomokban gondolkodnál azt inkább mellőzném.
Bár tényleg baromi jól mutat, de karbantartani rémálom.
Szerintem egy ilyennel nem jársz rosszul, ha tetszik a színe:
Dennerle dekorkavics

Vagy ha jártok kirándulni, túrázni, akkor folyami kavicsot is lehet gyűjteni. Kis sósavas teszt-áztatás után mehet az is.
A dekorkavics közül könnyebb takarítani is és a garnélák is szeretik lepucolni.

De jobb ha felkészülsz, többé-kevésbé mindenképp keveredni fog a normál talajjal.
 
Back
Oldal tetejére