• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Taiwan album

Sanyi, nem tudom, hány órát kell ülnöd ott, mire elkapsz egy ilyen csodás pillanatot, de minden nehézséget, fáradtságot megér, mert káprázatos, szemet gyönyörködtető kép lett ez is.👍🏻
Eddig a legjobb ilyen jellegű fotó amit láttam. Atom lett! 👍
Kedvesek vagytok örülök, hogy tetszik nektek is.:)

Általában hetente egy órát szoktam eltölteni a fényképezéssel, mindig a vízcsere után másnap reggel, amikor még tiszta a víz és az üveg. Este bekészítek a frontüveg közelébe egy falatot nekik, amire reggelre összegyűlnek és próbálkozom a fotózással. Egy óránál többet nem nagyon tudok eltölteni ezzel, mert elfáradok marhára, főleg ha látom, hogy már megint nem sikerül egy normális képet sem lőnöm, ennyi idő alatt 150-200 kép készül, egyenként mindegyikre manuálisan makro sínes állványról ráfókuszálok, közben folyamatosan módosítom a gép beállításait. Ha sikerül technikailag egy kép, próbálok még többet is készíteni belőle, hátha kevésbé mozog az alany, vagy még pontosabb lehet a fókusz. Utána már csak a leválogatás és az utómunka van hátra, ezek már többet igényelnek, mint egy óra.:cautious: (Az utómunkát nagyon szeretem, a szelektálást pedig nagyon nem.)

Az utóbbi kép már délután készült, technikailag ez nagyon egyszerű, nem kell hozzá sok minden, sem vaku, de még makró objektív sem, egy közgyűrűvel kit objektívvel simán meg lehet csinálni, még jobbat is. Itt nem kellett válogatnom, mert csak ezt az egy képet készítettem. Minimális utómunka van rajta, kicsi vágás, élesség, kontraszt.
Ami nekem tetszik egy képben az nem rajtam múlik és nem is a technikán. Valamitől jobban sikerül, mint a többi, ha rájövök mitől, szólok.:)
 
Utoljára módosított:
Kedvesek vagytok örülök, hogy tetszik nektek is.:)

Általában hetente egy órát szoktam eltölteni a fényképezéssel, mindig a vízcsere után másnap reggel, amikor még tiszta a víz és az üveg. Este bekészítek a frontüveg közelébe egy falatot nekik, amire reggelre összegyűlnek és próbálkozom a fotózással. Egy óránál többet nem nagyon tudok eltölteni ezzel, mert elfáradok marhára, főleg ha látom, hogy már megint nem sikerül egy normális képet sem lőnöm, ennyi idő alatt 150-200 kép készül, egyenként mindegyikre manuálisan makro sínes állványról ráfókuszálok, közben folyamatosan módosítom a gép beállításait. Ha sikerül technikailag egy kép, próbálok még többet is készíteni belőle, hátha kevésbé mozog az alany, vagy még pontosabb lehet a fókusz. Utána már csak a leválogatás és az utómunka van hátra, ezek már többet igényelnek, mint egy óra.:cautious: (Az utómunkát nagyon szeretem, a szelektálást pedig nagyon nem.)

Az utóbbi kép már délután készült, technikailag ez nagyon egyszerű, nem kell hozzá sok minden, sem vaku, de még macro objektív sem, egy közgyűrűvel kit objektívvel simán meg lehet csinálni, még jobbat is. Itt nem kellett válogatnom, mert csak ezt az egy képet készítettem. Minimális utómunka van rajta, kicsi vágás, élesség, kontraszt.
Ami nekem tetszik egy képben az nem rajtam múlik és nem is a technikán. Valamitől jobban sikerül, mint a többi, ha rájövök mitől, szólok.:)
A rutin meg az évek ;)
 
A rutin meg az évek ;)
És a Puffin ereje...:)

Az akváriumról régen esett szó, most számoltam ki, a növényesítése óta majdnem másfél év telt el o_O, többször bontottam volna, de a garnélák mindíg akkor voltak a legszaporábbak, folyamatosan tele vagyok most is újszülöttekkel. A diffúzorom lecseréltem egy in-line kivitelre, nem lett hatékonyabb a beoldásom, viszont egy kacattal kevesebb látszik az üvegben, leginkább a vízbe lógó CO2 vezeték zavart. Megszűntek az áramló, zavaró bubik is beoldás közben, most helyette egy nagyon enyhe köd látható, az is csak akkor tűnik fel, amikor délután kikapcsol és kitisztul a látvány.:cool:
A riccardiát napi szinten csipegetem, néha kiveszek nagyobb darabokat is, de így is győzelemre áll velem szemben, a hc pedig még durvább, kb. havonta nyírom...nem látszik rajta.
Tápozás nincs már régóta, ha próbálkozom vele egy kicsit, egyből bezöldülnek az üvegek. Vizcsere pedig hetente 40% továbbra is.:)

52743290968_0561d682fe_h.jpg2023.03.12.12. by Sándor Mátrai, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére