• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Szetintem nem gond a keverés, habár az Ada bioriora azt leírták, hogy akkor érdemes lecserélni (évek után, lehet soha) ha vízcsere után hirtelen visszaesik a víz ph-ja. Ezt Viktorék írták igen régen a fórumon. A matrixnak nincs ilyen ismert, javasolt "csereciklusa, élettartama".
Viszont a kettő anyagot egymással, tálcán belül semmiképpen nem keverném.
Fölösleges keverned, ha esetleg további minőségi javulást várnál a "mixtől".
Javaslom válaszd ki a számodra szimpatikusabbat, olcsóbbat. Ha folytani szeretnéd a szűrőd teljesítményén, az Ada innen közelítve talán jobb, mert jobban tömörödik a szűrőben a homogén gömbölyü szemcsemérete miatt. A matrix nagyon eltérő szemcsenagyságú.
(Vettem már vagy 12-15 litert, ez mindig igaz
Hm. A stabilitás kulcsfontosságú, akkor inkább nem variálok a szűrőanyagokkal, marad a Mátrix.
Ebből hány litert vegyek? 5,6l a kosarak össztérfogata.
 
Hm. A stabilitás kulcsfontosságú, akkor inkább nem variálok a szűrőanyagokkal, marad a Mátrix.
Ebből hány litert vegyek? 5,6l a kosarak össztérfogata.
Én előszűrésnek benne hagynám a kék szivacsot, a többi részre Mátrix + a perlon. Vannak sokan akik csak Mátrix + perlonnal használják a szűrőt. Nekem az előszűrő részt könnyű tisztítani. Így nem tömődik el a biológiai szűrés olyan hamar.
 
Ezt is használjuk sokan ez is egy kiváló szűrőanyag :)
 
Én előszűrésnek benne hagynám a kék szivacsot, a többi részre Mátrix + a perlon. Vannak sokan akik csak Mátrix + perlonnal használják a szűrőt. Nekem az előszűrő részt könnyű tisztítani. Így nem tömődik el a biológiai szűrés olyan hamar.
Úé. hogy a legalsó tálcában akár maradhat a szivacs?
 
OASE Biomaster sorozat egy tagjáról készült. Íme:
~10 percnél kezdődik a művelet.
Azért, ez a nano akva 1 hallal, növények nélkül, nem terhelődik annyira.
De ha te egy halas, növényest csinálsz, akkor tuti, nem teszem alulra a perlont, mert hamar telítődik, ami fojtja a szűrőt. könnyebben lehet cserélni, ha felül van és nem kell álandóan kipakolni a kosarakat. Megjegyzem, a hálóba rakott szűrőanyag is marhaság, az is fojt. Előszűrőnek meg bőven elég ami van neki.
 
Utoljára módosított:
Szetintem nem gond a keverés, habár az Ada bioriora azt leírták, hogy akkor érdemes lecserélni (évek után, lehet soha) ha vízcsere után hirtelen visszaesik a víz ph-ja. Ezt Viktorék írták igen régen a fórumon. A matrixnak nincs ilyen ismert, javasolt "csereciklusa, élettartama".
Viszont a kettő anyagot egymással, tálcán belül semmiképpen nem keverném.
Fölösleges keverned, ha esetleg további minőségi javulást várnál a "mixtől".
Javaslom válaszd ki a számodra szimpatikusabbat, olcsóbbat. Ha folytani szeretnéd a szűrőd teljesítményén, az Ada innen közelítve talán jobb, mert jobban tömörödik a szűrőben a homogén gömbölyü szemcsemérete miatt. A matrix nagyon eltérő szemcsenagyságú.
(Vettem már vagy 12-15 litert, ez mindig igaz volt).
Milyen sűrűn érdemes cserélni a perlont, van-e erre valami ökölszabály? Érdemes elsőre egy nagyobb csomag vattát rendelni, vagy csak annyit, amit elsőre felvesz a kosár?
Gondolom Seachem Purigen-ből elég az egy zacskónyi adag.
 
Milyen sűrűn érdemes cserélni a perlont, van-e erre valami ökölszabály? Érdemes elsőre egy nagyobb csomag vattát rendelni, vagy csak annyit, amit elsőre felvesz a kosár?
Gondolom Seachem Purigen-ből elég az egy zacskónyi adag.
A perlon csere nagyon akvárium függő. Ezt ki fogod tapasztalni. 4-8 hét.
Nem ismerem az OASE szűrőket, de az egyszerűbb EHEIM-oknál én vettem ilyet: https://greenaqua.hu/hu/jbl-symec-filter-floss-1000-g.html
Aztán ezt méretre vágtam. Az EHEIM Prof esetében sokszor nem vacakolok vele. Megveszem a gyári készletet. Ha nincs időm, akkor abból használom a perlon szűrőt anyagot.
Purigenből két készletet tartok. Ezeket felváltva használom. Amíg az egyik regenerálódik, addig a másik már benne van a szűrőben. Aztán RO vízben tárolom a következő szűrő tisztításig.
 
Milyen sűrűn érdemes cserélni a perlont, van-e erre valami ökölszabály? Érdemes elsőre egy nagyobb csomag vattát rendelni, vagy csak annyit, amit elsőre felvesz a kosár?
Gondolom Seachem Purigen-ből elég az egy zacskónyi adag.
Veszel egy GAs perlont, nem drága és sokáig elég, nem is romlik meg. Ha lassabnak érzed az álamlást, akkor érdemes ránézni...
 
Adott egy Oase ScaperLine 60-as akva, aminek a szűrését egy OASE Biomaster 350 szűrő fogja végezni. Ahogy olvastam, a gyári szűrő matériát nagy részt bal váll fölött elhajítva érdemes iktatni.
Hogyan/mivel érdemes az egyes tálcákat feltölteni?

Szia!

Nekem is OASE Biomaster 350 van. Két dolgot csinálj még meg a szűrőn, hogy lassabban tömődjön el az előszűrőd és gondtalanabbak legyenek a napjaid!

1. Az előszűrő csövére fúrj még lyukakat ahogy a videón is látszik. Én minden két, gyári lyuk közé hosszában fúrtam még egyet-egyet.

2. Az előszűrő gyári kék szivacsát cseréld le erre:

Ez a két átalakítás szerintem a fórumon Biomastert használók mindegyikénél el van végezve.

De, hogy a kérdésedre is reagáljak, én a legalsó tálcában benne hagytam a kék szivacsot, fölötte Mátrix került a többi tálcába. Perlont nem használok, a legfelső gyári vékony barnás szivacs alá raktam be a purigent.
 
Szia!

Nekem is OASE Biomaster 350 van. Két dolgot csinálj még meg a szűrőn, hogy lassabban tömődjön el az előszűrőd és gondtalanabbak legyenek a napjaid!

1. Az előszűrő csövére fúrj még lyukakat ahogy a videón is látszik. Én minden két, gyári lyuk közé hosszában fúrtam még egyet-egyet.

2. Az előszűrő gyári kék szivacsát cseréld le erre:

Ez a két átalakítás szerintem a fórumon Biomastert használók mindegyikénél el van végezve.

De, hogy a kérdésedre is reagáljak, én a legalsó tálcában benne hagytam a kék szivacsot, fölötte Mátrix került a többi tálcába. Perlont nem használok, a legfelső gyári vékony barnás szivacs alá raktam be a purigent.
Köszi a hozzászólást!
Az előszűrő csövezés már máshogy néz ki ehhez képest, (mivel még nincs 25 hsz-em, ezért nem tudok feltölteni képet erről). Nagyobb, ovális lukak vannak vannak rajta, úgy néz ki mint egy minőségi ementális sajt.
A kék vagy a piros szivacsnak nagyobb az áteresztőképessége? Az előszűrő szivacs cserét akkor ejteném meg, ha elkoszolódik a kék (hacsak nincs nyomós indok az azonnali cserére).
 
Köszi a hozzászólást!
Az előszűrő csövezés már máshogy néz ki ehhez képest, (mivel még nincs 25 hsz-em, ezért nem tudok feltölteni képet erről). Nagyobb, ovális lukak vannak vannak rajta, úgy néz ki mint egy minőségi ementális sajt.
A kék vagy a piros szivacsnak nagyobb az áteresztőképessége? Az előszűrő szivacs cserét akkor ejteném meg, ha elkoszolódik a kék (hacsak nincs nyomós indok az azonnali cserére).
Akkor azon valaki már végzett átalakítást gondolom. A pirosnak nagyobb az áteresztőképessége.
Igazából ezek csak megelőzések, hogy minimalizáld a kockázatot. Alapállapotban, (átalakítások nélkül) a tapasztalatok szerint, ha nem takarítod az előszűrőt idejében és nagyon eltömődik, akkor a víz a kisebb ellenállást keresve valahol elkezdhet szivárogni, jellemzően az adapternél.
Mondom még egyszer ezek csak megelőzések. Lehet, hogy sosem találkoznál a jelenséggel egyébként. Nekem sem volt semmi gondom, tünetem, de mivel ezek filléres átalakítások úgy voltam vele, hogy jobb a békesség és a száraz akvárium szekrény. :)
 
Úé. szerintem a gyártó módosított a dizájnon (lehet ők is látták a linkelt videót), mert a szűrő még itt csücsül a dobozában, gyári zsírban.:)
 
Sziasztok,

A lenti képen elvileg az Eheim exp. 250 gyári, substrat pro szűrőanyaga látható. Én még anno, bár jó rég volt, inkább gömbölyű verzióra emlékszem…
Ez amúgy mennyire ok? Alul egy durva szűrő felett az alsó kosárban maradhat? Kb egy éves a szűrőanyag. IMG_2799.jpeg

Felső kosár 100% új seachem matrix lesz.


Köszi
Zoli
 
Sziasztok,

A lenti képen elvileg az Eheim exp. 250 gyári, substrat pro szűrőanyaga látható. Én még anno, bár jó rég volt, inkább gömbölyű verzióra emlékszem…
Ez amúgy mennyire ok? Alul egy durva szűrő felett az alsó kosárban maradhat? Kb egy éves a szűrőanyag. View attachment 181203

Felső kosár 100% új seachem matrix lesz.


Köszi
Zoli

Nekem még van gömböcke, de ami a szűrőhöj járt, félretettem (talajemelésre még jó lesz).
Az egész szűrőben matrix, Seachem Purigen és perlon van.
Ha teheted, Te is válts matrixra, mert sokkal jobb - ha nem a legjobb - szűrőanyag.
 
Nekem még van gömböcke, de ami a szűrőhöj járt, félretettem (talajemelésre még jó lesz).
Az egész szűrőben matrix, Seachem Purigen és perlon van.
Ha teheted, Te is válts matrixra, mert sokkal jobb - ha nem a legjobb - szűrőanyag.
A talajemeléshez ha jól tudom szűrőzsákba kell tenni ezt a maradék szűrő anyagot és el lehet fedni általános talajjal. Ha ültetek is ide, mehet rá ugyanúgy növény táptalaj is?
 
Back
Oldal tetejére