• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

NZoli said:
Azért a Tetra szűrőkből sem kell mindent kidobni. A sok szivacs tényleg nem kell bele, hamar eltömődik és lecsökkenti a teljesítményt. A kerámia gyűrűket, majd rá a biolabdákat érdemes benn hagyni, az utóbbi nagyon jó biomechanikus szűrőközeg. Aztán jöhet a rájuk tunning, a jó minőségű szűrőanyag, az utolsó kosár tetejére mehet a hozzáadott aktív szén.


Szia!

Szerintem a "biolabda" csak a helyet foglalja!! Egy fél marék Eheim Substrat vagy Seachem Matrix- többet ér mint egy vödör biobogyó. Sztem a Tetrából a kerámiagyűrű ér valamit/mech szűrésnek/! A biolabdával kár elvenni a hasznos szűrőtérfogatot.Számoljatok utánna 1-lityi bogyó 1 lityi substrat felülete? ugye nem kérdés!! Én 1200-ast nyúzok 3-rekesz substrat meg matrix-al tuningolva k..jó lett a szűrő a flow-al sincs semmi probléma 64 lityit viszi ahogy kell. De azért egy Ehivel nem összehasonlítható tehát a jobb szűrőváűlasztás eggyértelműen EHEIM de a Tetrát sem szabad leírni, sok aki alatt megy gond nélkül-nálam is!

Üdv-w-rig!
 
Emperor_ said:
w-rig!

Leírnád pontosan a réteg sorrendet, amit az EX 1200-ben kialakítottál?
Köszi előre is!

Szia!

Alulról felfelé sorrenben 1-rekesz Tetra eredeti töltet-kerámíagyűrű és szivacs. 2-3. rekesz EHEIM Substrat.- 4.rekesz Seachem Matrix-a tetejére vékony perlon cca 5-mm vastag és csak a 4.rekeszben. 2-3 as rekesz tetejére vékony szivacsot tettem-amit adtak a szűrőhöz. Matrix-ból 1lityi fér el +a perlon /a matrix elég nagy és szabálytalan darabokból áll, de igen jó szűrőanyag!! A Substrat-ból 4 lityit préseltem bele és egy kis szivacs a rekeszek tetejére, hogy ne tömörödjön nagyon meg a Substrat ezek 5-7mm golyó alakúak jól meg kell rázogatni a kosarat amikor bepakolod mert csak így fér el benne ennyi töltet! A szűrőt se fogta meg nagyon a flow-is jó legalábbis 64-lityihez.
- Amazonia II.-es talajal van az aki, 1-hétig volt magasabb az amonia, Seachem amonia-alert-tel folyamatosan mértem. Napi 70% vizcsere 2-hétig ADA Bacterball induláskor+ADA GreenBacter-t naponta-alga sehol-egyenlőre amoniaszint SAFE :cool: .

Üdv:w-rig!
 
atti76 said:
Kovi Boy said:
Amiket kinéztem szűrők!
-Eheim Ecco Pro 2032 és 2034
-Eheim Classic 2213 és 2215
-Tetratec EX 700
Ezek közül kellene választanom de melyiket?

A barátomnak 54 literesben 2224 van. Szerintem épp elég. Talán megpróbálhatnád, biztos jobb, mint a Tetratec 700-as, és a szűrőanyag is maradhatna. Tuti nem bánnád meg! ;)
Az nekem igen drága a maga 40e Ft körüli árával!
 
Ezt mindenképpen neked kell eldöntened, pénztárca függő! :D
Én (ha egy szürőre lenne szükségem) akkor a eheim mellet döntenék!
 
Menj be a legközelebbi kereskedésbe ás nézd meg őket. Én így döntöttem az Eheim mellett. Remélem nem reklám, de az Örsön lévő Á -betűs bevásárló központban anno volt tetrából ex széria meg volt eheimből prof 2 is. Persze nem azt mondom ott vedd meg csak ott meg lehet nézni. Volt ahova bementem és közölték velem azért mert a webshopban fent van nem azt jelenti hogy tartunk is belőle... :clap: Persze erre utaló jelek nem voltak az oldalon...
 
Nekem tetra 1200-as szűrőm van és semmi gondom nincs vele!Rendesen végzi a dolgát!Az biztos én nem utálom! :thumbup:
 
Vagy Tetra EX 700 vagy Eheim Pro 2222 vagy 2224 lesz!
De erősen hajlok a tetra irányába az ára miatt meg töltetei miatt!
 
Csatlakozom a Tetra pártiak mellé! 1200-ast nyúzok és tökéletesen elégedett vagyok vele :thumbup: !!!
Üdv:w-rig!
 
Back
Oldal tetejére