• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Re: Külső szűrők zajszintje

Proci said:
Milyen hangja van egy eheim 2026, 2028 v. hasonló kaliberű eheim szűrőknek?

Nem tudom van-e olyan aki eheimet és evot is tart otthon. Azt hiszem erre kevés az esély, de talán... szóval pl. az evo közel zajtalan alaphangjához viszonyítva milyen? :)

A szűrő méretével valamennyire növekszik a zaj, de nekem a 2028 sem hangos. Szóval aludni is lehet mellette. Néhány négyzetméteren megy az eco pro 2232, 2224 és a 2028. Nulla hang.
 
Üdv Mindenkinek!
Most szeretnék külső szűrőt vásárolni, meg is van a kiszemelt "áldozat".Egy Tetratec EX 700 lenne az.Véleményt szeretnék kérni a szűrővel kapcsolatban.Milyen hangos? A szűrő anyagok minősége milyen? Bárkinek bármi infója van róla nagyon szívesen veszem..
Előre is köszönöm!
Roli
 
Szia Roli!
Nem akarlak lebeszélni a Tetratec-ről,mert nem ismerem.Inkább vegyél Eheim 2224-est,ha már 700l/h-ban gondolkodsz.Azt biztosan nem fogod megbánni.Ha most akarnék szűrőt venni ,a mostani tapasztalataimmal akkor inkább vennék egy Eheim 2080-t.Még akkor is ha 2x annyiba kerül.
Keymrakerék nem viccből mondják:A SZŰRŐN NE SPÓROLJ!!!Tényleg ne.Inkább legyél türelemes, és spórold meg rá a pénzt,és vegyél egy komoly Eheim-t.Nem fogod megbánni.Tudom, nehéz, 2x annyiba kerül.
Ennyit tudok tanácsolni.
 
Üdv Mindenkinek!
Most szeretnék külső szűrőt vásárolni, meg is van a kiszemelt "áldozat".Egy Tetratec EX 700 lenne az.Véleményt szeretnék kérni a szűrővel kapcsolatban.Milyen hangos? A szűrő anyagok minősége milyen? Bárkinek bármi infója van róla nagyon szívesen veszem..
Előre is köszönöm!
Roli
A tetratec minőségileg nagyon jó szűrő. (Nekem ex 600 van) A szűrőanyagot ki kell cserélni, mert ami alapból benne van az sajnos semmire se jó. Én teljesen meg vagyok vele elégedve. Nem hangos, lehet mellette aludni.
 
Heló!
Köszönöm a gyors válaszokat gelo és peti44!Valószínű hogy a jövőhéten meg is rendelem a szűrőt.Milyen szűrőanyagra érdemes cserélni a meglévőt?
Csapok és csövek járnak hozzá ugye?Bocsi ha hülyeségeket kérdezek de még elég kezdő vagyok :D .
Köszönettel:
Roli
 
Szia Roli!

Nézd meg GA honlapját! Nekem hétfőn érkezik onnan az eggyel kisebb Tetratec. Minden szükséges alkatrész jár hozzá. Csövek csapok, szűrőanyag... A töltetről egyelőre nem tudom, hogy milyen. Majd kitapasztalom. Egy jó tanács: nem tudom hol akarod venni, de ahogy néztem, most a GA-n a legolcsóbb még szállítással is. Sok sikert!
 
Szia mmikee!
Én is a GA-tól gondoltam vásárolni :mrgreen: :D
Valóban nagyon jó árban vannak!Sietek mert ha jól tudom jövőhét péntekig van az akció!
Üdv:
Roli
 
Re: Külső szűrők zajszintje

Proci said:
Milyen hangja van egy eheim 2026, 2028 v. hasonló kaliberű eheim szűrőknek?

Nem tudom van-e olyan aki eheimet és evot is tart otthon. Azt hiszem erre kevés az esély, de talán... szóval pl. az evo közel zajtalan alaphangjához viszonyítva milyen? :)


Szia Proci!

Nekem 2073 van, a barátomnak 2028. Mindkettő gyakorlatilag teljesen hangtalan. Akkor van hangjuk-egy rövid ideig-ha a bubifelhőből beszívott mennyiséget ürítik magukból. Én még a párnámra is rá merném tenni éjjelre az asszony és magam közé, annyira csendesek :lol:
 
Re: Külső szűrők zajszintje

atti76 said:
Proci said:
Milyen hangja van egy eheim 2026, 2028 v. hasonló kaliberű eheim szűrőknek?

Nem tudom van-e olyan aki eheimet és evot is tart otthon. Azt hiszem erre kevés az esély, de talán... szóval pl. az evo közel zajtalan alaphangjához viszonyítva milyen? :)


Szia Proci!

Nekem 2073 van, a barátomnak 2028. Mindkettő gyakorlatilag teljesen hangtalan. Akkor van hangjuk-egy rövid ideig-ha a bubifelhőből beszívott mennyiséget ürítik magukból. Én még a párnámra is rá merném tenni éjjelre az asszony és magam közé, annyira csendesek :lol:

Csak vigyázz, hogy a szívócsonk nehogy feléd legyen :lol:
 
Re: Külső szűrők zajszintje

viktorlantos said:
atti76 said:
Proci said:
Milyen hangja van egy eheim 2026, 2028 v. hasonló kaliberű eheim szűrőknek?

Nem tudom van-e olyan aki eheimet és evot is tart otthon. Azt hiszem erre kevés az esély, de talán... szóval pl. az evo közel zajtalan alaphangjához viszonyítva milyen? :)


Szia Proci!

Nekem 2073 van, a barátomnak 2028. Mindkettő gyakorlatilag teljesen hangtalan. Akkor van hangjuk-egy rövid ideig-ha a bubifelhőből beszívott mennyiséget ürítik magukból. Én még a párnámra is rá merném tenni éjjelre az asszony és magam közé, annyira csendesek :lol:

Csak vigyázz, hogy a szívócsonk nehogy feléd legyen :lol:



Hát ez :lol: :lol: :clap:
Erre nem is gondoltam, és még ha főzni is tudna... :D
 
Üdv Mindenkinek!

Gyorsulnak az események (hála az UNIVERZUMNAK) így külső szűrő vásárlási dilemma előtt állok.

Ha van véleményetek kérlek osszátok meg velem. Előre is köszi.

Szem előtt tartva a "növényfejes intenciókat" (szűrő kosár méret, l/perc) Jelenleg 4 szűrő jöhet számításba.

A "jó öreg" általam is ismert EHEIM 2075 1250l /perc a szűrő kosár a többiekéhez képest kicsi 6 liter (mindenki szűrőtöltettel ajánlja bár én jobban szeretem a saját mixet) kb 60 eFt.

JBL és Sera mindkettő 1500 l/perc sac/kb 8 literes töltet lehetőséggel az ár mindkettőnél kb. 34.000, Ft.

tetratec 1200 vagy 2400 mindkettő tulajdonsága ismert a G A-ról
Az egyik bevásárló központban megnéztem a 600-as. Hát... nem tűnt minőségi darabnak.

.. aki holtig tanul.

ui. Javaslat. A Ferraris hasonlatot (ADA) nem lehetne valamilyen komolyabb autómárkára cserélni? :D
pl Aston Martin, Rolls Royce. Bár már azok se a régiek az előbbi Ford a másik BMW, de mégis
 
Ismét ÉN!

A Cavinton csak most hatott!
Jól értetettem , hogy a gyártók trükköznek az átfolyási sebességgel, hasonlóan, mint az erősítőknél a Watt számmal? Ez okból jó pl. az ADA szűrő? A megadott technikai adatokat tekintve ugyanis csak a szűrőtöltet nagyságában ver mindenkit. Na jó ... az árban is.

..aki holtig tanul

Ui. ...persze ha van más általam nem ismert külső szűrővel kapcsolatban javaslat azt is szívesen fogadom.
 
Helló!

340 literes akvárium. Mindezidáig egy 2224-es Eheimmel és egy 900l / perces belső szűrővel (lsd más hozzászólásaimat) működik. A belső szűrő jelenleg még maradna. De már a következő akvárium bővítésben (egy kb ugyanekkora + egy kb 450-es és egy kicsi kb 150-200 literes) gondolkodva. Bár az új akiknál egyre inkább alsó vagy oldalsó "szűrőakváriumban" gondolkodom.
De addig is visszaállítom a 110-es akimat a jelenlegi Eheimmel.

Jelszó "100 liter alatt nincs akvárium." ... csak a növényfejeknél.

...aki holtig tanul
 
JBL-t Neee :!: :) Nálam nem vált be. Én serát se vennék. Eheim 2073-am van, megvagyok vele elégedve, esetleg egy 2080? :angel: Persze a 2075 is elég lenne mondjuk.
 
inadsz said:
JBL-t Neee :!: :) Nálam nem vált be. Én serát se vennék. Eheim 2073-am van, megvagyok vele elégedve, esetleg egy 2080? :angel: Persze a 2075 is elég lenne mondjuk.

Ahogy Dani írja. Én is 2080-ra voksolok. De 2 db :mrgreen: , ha a min. 10x-es forgatást nézzük.
Esetleg 2075-ből 2, de a szűrőanyag kevés lenne (ajánlás szerint az aki térfogat minimum 5%-a)
2224 van a barátomnak is, DE egy 54 literesben. Oda pont jó (persze növényes).
Esetleg egy nagyobb szűrőaki + megoldva a megfelelő belső keringetés.
 
Jani 614 said:
Sziasztok.Egy 220l-es akihoz milyen szűrőt ajánlottok?Persze Eheim kölsőből!

2200lph összteljesítménytől érdemes nézni felfelé. lehet 2db 2028-as vagy a modernebb szériából ennek megfelelően 2db 2075.
Persze berendezés függő, de egy ilyen alappal majdnem mindent meg tudsz oldani.
 
Back
Oldal tetejére