• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Nálam 2db 35 literes dennerle tank van amiben egy 2211es Eheim és egy Eheim 2034 ecco dolgozik .
A 42 literesben pedig egy 2213 as bőven elég !. A 2034 es Eheim csak egy hete van a 35 literesben oda a sok sok növény miatt kelett. Bár képet nem mutattál a aksiról . De szerintem egy 30 as ba bőven elég lenne egy 2213 as
Jó lenne ha végre frissitve lenne a server mert már lassan
Kedves Mindenki!
Egy 30l NanoCube (Dennerle) aquariumba keresek új szűrőt, mivel a gyári belső szűrő mellett igen rendesen algásodik és fogyatkozik a halállomány.
Amit én eddig kinéztem:
Oase FiltroSmart 200
Cristal Profi JBL 702
Eheim 2424 eXperience 250.
Tekintettel a black friday akciókra most jelentős kedvezménnyel lehetne hozzájutni.
Köszönöm a segítséget.
Hát a üzim egy része át ment. Jó lenne valami server karbantartás
 
Hosszas töprengés után én is erre jutottam.Nem kell egyből kimosni a halakat a helyükről!😁
Meg is rendeltem, a 2422-est plusz töltet és tápot a növényeknek.Megpróbálok egy kicsit komolyabban hozzáállni!
 
Kihasználva az akciót beruháztam egy 2422-re, saechem matrixra, meg rendes növénytápra. Megpróbálok magasabb szintre lépni, hátha kevesebb algám lesz.
Nagyon rendes, segítőkész társaság!;)
 
Nálam 2db 35 literes dennerle tank van amiben egy 2211es Eheim és egy Eheim 2034 ecco dolgozik .
A 42 literesben pedig egy 2213 as bőven elég !. A 2034 es Eheim csak egy hete van a 35 literesben oda a sok sok növény miatt kelett. Bár képet nem mutattál a aksiról . De szerintem egy 30 as ba bőven elég lenne egy 2213 as
Amint lesz egy kis időm készítek egy naplót!:giggle:
 
Sziasztok!

Jelenleg 112l akvám van és váltanék kisebbre, 54l-re. A mostani szűrőm Tetra 1200 amivel elégedett vagyok.
A kérdés az lenne hogy le kell cserélnem kisebbre a külső szűrőt vagy fojtva maradhatna ez is akár?

Előre is köszönöm!
 
Sziasztok!

Jelenleg 112l akvám van és váltanék kisebbre, 54l-re. A mostani szűrőm Tetra 1200 amivel elégedett vagyok.
A kérdés az lenne hogy le kell cserélnem kisebbre a külső szűrőt vagy fojtva maradhatna ez is akár?

Előre is köszönöm!
Bocsánat nem 54 hanem 64 literes lesz...
 
1 liter siporax, 1 liter Enheim substrat, 1,5-2 liter Enheim subtrat pro, kevés lávakő, kerámiagyűrű, durva szivacs a kosarak tetején.
Amondó vagyok, ha alul csak egy vékony kék szivacs, utána Matrix (ami csak belefér), rá perlon és Seachem Purigen, azzal tudod annyira csökkenteni, hogy ne kelljen nagyon fojtani a szűrőt. Ha meg elé sorbakötsz egy kisebb szűrőt (azt nem dugod a konnektorba) mechanikai előszűrőnek, amibe szivacs mellé beteheted a meglévő anyagokat, még kevésbé kell fojtanod, és a szűrésed makulátlan lesz.
 
180 literes (90x45x45-ös) sügeres aksiba nem lenne túl erős az Eheim 2080 vagy 2078? Most egy Eheim 2426 van.
 
Sziasztok!

Egy 30as kocka nanohoz tetra 400, vagy tetra 600 az ideálisabb? Esetlen van más/jobb ötletetek? Eheim 2213 van még a fejemben.
High tech akvárium lesz, Ada lámpával. Köszi
 
Sziasztok!

Egy 30as kocka nanohoz tetra 400, vagy tetra 600 az ideálisabb? Esetlen van más/jobb ötletetek? Eheim 2213 van még a fejemben.
High tech akvárium lesz, Ada lámpával. Köszi
Én eheim experience 150-et, vagy 250-et tennék alá. @Gyukker véleménye és mérései szerint a kettő ugyan az, csak a 250-esnek nagyobb a szűrőtartálya. Azért az experience, mert az halk.
 
Sziasztok!

Egy 30as kocka nanohoz tetra 400, vagy tetra 600 az ideálisabb? Esetlen van más/jobb ötletetek? Eheim 2213 van még a fejemben.
High tech akvárium lesz, Ada lámpával. Köszi
nálam 2213 fut a 30as hightech kockám alatt (egyebként takarítás és egyéb praktikai okok miatt ma már nem ilyent vennék, hanem egyszerűbben szerelhetőt), pöpec, nem csinál wortexet, nem tudok rosszat mondani róla
 
Back
Oldal tetejére