• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő szerviz

Hello!
Az Eheim termékek szervizelését melyik cég végzi? Én megmondom őszintén nem vagyok elégedett.
sztori:
Hozzám került eheim aquaball 2208, pár hónap után nagyon behangosodott, valami elkopott benne, nem tudom mi, visszavittem a boltba mert még garanciális volt decemberben Debrecenben :) . Igaz csak január elején került fel a szervizbe a szűrő. Azóta nem küldték le. Gondolom nem a bolt a hibás, mert többször érdeklődtek utána , és tudnak a szervizben a szűrőről nincs semmi keveredés, de még nem foglalkoztak vele. Eddig nem is volt rá szükségem, de lassan kellene...
 
Sziasztok,

indítottam! Végre! Minden növény bekerült a helyére. Már 2 nappal ezelőtt elővettem a Serafil900 szűrőmet és annak rendje és módja szerint járattam 2 napig egy, már bejáratott töltettel. Tökéletesen alakultak a dolgok beépítettem a szekrénybe (éppen befér a szűrő) és indítás... szuper, a víz szépen fodrozódik, mire egyszer csak látom... TÓCSA. Basszus... nagyon nehezen kiszedtem a helyéről, arra gondoltam, hogy biztos a fő tömítés száradt ki. Elő egy kis gépolaj... beáztat 1-2 percre, majd letöröl alaposan. Összerak, idít a fürdőszobában... 15 perc, nem ereszt. Vissza a szekrénybe. Minden szuper. Hajnalban felkelek és megint egy kis tócsa fogad. Beszereltem egy plusz tömítést... 97-98 kiló vagyok, teljes súlyomat be kellett vetnem, hogy becsukjam. Sikerült...
Azt vártam, hogy jó lesz, hiszen annyira durván le van szigetelve minden.

Szerintetek mi lehet? A tömlő, házban lévő csatlakozásának a szigetelése lehet? Esetleg találkozott valaki ezzel a problémával?

Mit tehetek, hogy a növények ne lássák túl nagy kárát? Betettem egy kis vízpumpát, hogy keringessen, de szűrés nincs. Napi 60%vízcsere van.
Nagyon várom a tippeket, hogy ki hogy járna el ilyen esetben...

Köszönöm.
 
Re: Külső szűrő

Azzal a problémával fordulok hozzátok!
Hogy van egy Hailea külső szűrőm!Megvan október óta azóta küzdök vele mert hangosnak tartom!Nem tudom hogyan tudnám elcsendesíteni egy kicsit! Tud valaki egy hasznos tippet? Ugyan ez a típusú szűrő található meg Akvabarátomnál is és nála majdhogynem néma!
Segítségeteket előre is köszönöm
 
Üdv.
Cirka 90 L-es akksiba raktam ( https://picasaweb.google.com/papika0911 ... 0607866194 ) talajszűrés szerűen egy Hailea HL-BT 700 szűrőszörnyet. A problem akkor jelentkezett, amikor beindítottam. Zörög, de mint a vesztés.
Na fölös buborékok ki, óvatosan bejárat, stb. Helyén van, de még mindig zörög. Néztem, hogy kerámia tengelyes a kicsike és egy ici-picit lötyög rajta a rotor rész, épp úgy, mint a régi RS 104-ben ( ami viszont csendes ).
Lehet ez a zaj forrása? Mi rá a megoldás?
Kipróbáltam mulkor, hogy csak a motor rész volt egy vödör vízben, akkor valamivel halkabb, de nem nevezném csöndesnek.
Esetleg valamilyen kenést lehet a tengelyének adni? Persze csak nagyon minimálist.
Ha nem tévedek a kenőzsírok nem oldódnak vízben.
Mindössze csak pár hetes.
Hol tudok hozzá való belsőrészt szerezni?
Tengely: kerámia, átm.: 2,6mm, hossz: 60mm
Rotor: hossz: 45mm, mágnes: 12mm, 26.5mm, műanyag rész 6mm, 6 lapátos.
Fontos lenne.
 
Sziasztok,

hydor chrystal R05 belsőszűrőm, bemondta az unalmast. Elkezdett zörögni, mert picit eltömtem a műgyantával. Miután elindult zörgött, minthalevegős lett volna, döntögettem majd miután kidobta a bubikat elég lassú volt a flow, kihúztam, megint megnéztem és mikor dugtam volna vissza se kép, se hang. Semmi. Nem is zúgott, mintha nem is adtam volna rá áramot... Már van egy szűrőm a fiókban és mégegyet régebben kidobtam már ugyanilyen "tünetek" miatt.

Esetleg... valami tipp? :shifty:
Örök hála!
 
Írok ide:

Még mindig nem értem hogy bírt megszorulni a rotor... meg azt írtad nekem h azt megnézted ;)
 
Scar said:
Még mindig nem értem hogy bírt megszorulni a rotor... meg azt írtad nekem h azt megnézted ;)
Megírom itt is. Úgy, hogy a rotor - gondolom azért hogy központos legyen - egy kúp alakú izére feküdne rá... azonban a rotor belső kiképzése henger (nem tudom miért). Tehát szögben állt a tengelyhez képest és nem tudott elforogni rendesen... :shifty:
 
Minden takarításnál láttam azt a rotort, de a tengely is hengeres, meg a rotor furata is. Vagy ha a lapátkerék részére gondolsz akkor ez megint ilyen hengeres félfordulós cucc, h indításánál ne akassza meg. Amúgy meg összenyomni se lehet azt a részt hogy a rotor valamibe beleérjen.
 
Én ma elfelejtettem vissza rakni a kerámia tengelyt a szűrőbe és csodálkoztam hogy nem működik. :roll:
 
inadsz said:
Én ma elfelejtettem vissza rakni a kerámia tengelyt a szűrőbe és csodálkoztam hogy nem működik. :roll:


Csillagos ötös :) De legalább hamar rájöttél.
 
Blabcsi said:

Tengelyed nincs eltörve? Nekem személy szerint ilyen márkájú szűrőm még nem volt, de általában vagy alapból olyan hangja van amilyen, vagy a tengelynek van valami baja. Kenni elvileg fölösleges, ott is van víz, plusz a mágneses tér is középen tartja, a tengely csak megvezeti nehogy bemozogjon. Eheim topikban valaki felvetette a tengely kenését, nézz ott körül.
 
Scar said:
Tengelyed nincs eltörve? Nekem személy szerint ilyen márkájú szűrőm még nem volt, de általában vagy alapból olyan hangja van amilyen, vagy a tengelynek van valami baja. Kenni elvileg fölösleges, ott is van víz, plusz a mágneses tér is középen tartja, a tengely csak megvezeti nehogy bemozogjon. Eheim topikban valaki felvetette a tengely kenését, nézz ott körül.

Nem, nincs eltörve, néztem.
Vittem servicébe is ott meg azt mondta a srác, hogy hibátlan. A másik helyen meg azt, hogy szét van kopva a belseje a rotornak. :crazy:
Köszi a tippet körülnézek az említett topikban is.
 
Sziasztok.

Esoztetot szeretnek csinali, amihez szuksegem lenne valami atlatszo muanyag csore, van otletetek, h ilyent hol talalok? Tobb barkacsuzletben kerestem mar sikertelenul, elore is koszi!

Udv
 
myk74 said:
N_ight said:
Sziasztok.

Esoztetot szeretnek csinali, amihez szuksegem lenne valami atlatszo muanyag csore, van otletetek, h ilyent hol talalok? Tobb barkacsuzletben kerestem mar sikertelenul, elore is koszi!

Udv

http://hu.lmgtfy.com/?q=akril+cső :clap:
Az első találat még útba is eshet neked!
Itt több infó az akril csövekről:https://akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=10&t=1341&hilit=akril

Nagyon szepen koszonom, holnap reggel veszek es hetvegen megcsinalom :thumbup: . Az volt a gond, h nem tudtam, h mire keressek ra :) Atlatszo muanyag csore nem sok hasznalhato eredmenyt kaptam :D
Ha mar temanal vagyunk a linkelt kepeken lathato tapadokorongot hol lehet kapni, azt se talalok :(
 
Sziasztok

Remélem tud valaki segíteni vagy tanácsot adni.Birtokomban van egy Eheim ecco pro 2032(más akváriumban már használtam,nem tapasztaltam ilyesmit) és 3hete indítottam egy nano-t akkor vettem észre azt a különös hangot ami mára erősebb lett a szívócső(üveg be és kifolyó) áthelyezése után,szóval kotyog meg mintha szörcsögne,lehet,hogy a Seachem Purigen miatt van az fogja annyira a szűrőt,hogy esetleg hangokat hallat,lehetséges,hogy túlzottan megvan tömve a szűrő?A levegőt kizárnám mert ha a teljesen felfordítom akkor is adja a szörcsögő hangot pedig akkor már a levegőnek felfelé kellene jönnie és nem a motornál kavarogni,rázogattam sokat hátha de nem sok sikerrel..egyébként az áramlás gyengébbnek tűnik de Seachem Purigen azért egy elég sűrű anyag nyilván fogja az áramlást.Mi az eljárás ha esetleg szervizes lesz,egy belső szűrő baktériumkultúrával megoldást jelenthet?

Előre is köszönöm!
 
Ha leállítod a szűrőt csöpög? Lehet, hogy valahol levegőt szív,de amikor megy akkor meg nem tud csöpögne. Jól van összerakva mindenhol?
Szörcsögni csak a levegő miatt tud, nem tettél bele esetleg más új szűrőa.-ot ami miatt levegős lehet a szűrő?
 
Back
Oldal tetejére