• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő szerviz

atlantisz01

Kertész szaki
Sziasztok.
Remélem tud nekem valaki segíteni.
Van egy SICCE AQUAVIVA 500 tip.szűrőm,és kilehelte szegénykém a lelkét.
Nem akarom kidobni mert hosszú éveket kiszolgált nálam és a egészen a szivemhez nőtt.
Szeretnék egy 25-ös nanot összerakni és ez a szűrő pont elég lenne hozzá.HA sikerülne megjavíttatnom.
Minden fajta segítséget szivesen fogadok.
A neten hiába néztem nem találtam hozzá szervízt.
 
Re: Szűrő szervíz

Mi a baja? Gondolom a motor ment tönkre... Azt meg szerintem képtelenség javítani. Ha veszel hozzá új motort vagy kívülről a csőre ráraksz egy vízpumpát lehet működő dolog lenne.
 
Re: Szűrő szervíz

Labirintkopoltyus said:
Mi a baja? Gondolom a motor ment tönkre... Azt meg szerintem képtelenség javítani. Ha veszel hozzá új motort vagy kívülről a csőre ráraksz egy vízpumpát lehet működő dolog lenne.

Nem tudom mi a baja egyszer csak megállt.Ezért volna jó egy szervízessel megnézetni.
Ha azt mondják,hogy érdemes javítani annak örülnék a legjobban.
Milyen vízpumpára gondoltál?
 
Re: Szűrő szervíz

Atlantisz01...Szerintem sokszor jobban megéri a csere, mint a szervíz... (Ha nem valami írtó drága a szűrőd).. Ha hozzád nőtt a cucc, akkor hagy meg .. De érdemes beszerezni egy újat ...Pl: Eden 501.. Szerintem ;) ;) ;)
 
Re: Szűrő szervíz

atlantisz01 said:
Labirintkopoltyus said:
Mi a baja? Gondolom a motor ment tönkre... Azt meg szerintem képtelenség javítani. Ha veszel hozzá új motort vagy kívülről a csőre ráraksz egy vízpumpát lehet működő dolog lenne.

Nem tudom mi a baja egyszer csak megállt.Ezért volna jó egy szervízessel megnézetni.
Ha azt mondják,hogy érdemes javítani annak örülnék a legjobban.
Milyen vízpumpára gondoltál?


Labirintkopltyús. Kössz a tippet,már meg is rendeltem egyet.Remélem beválik!!!!
 
Re: Szűrő szervíz

lacee13 said:
Atlantisz01...Szerintem sokszor jobban megéri a csere, mint a szervíz... (Ha nem valami írtó drága a szűrőd).. Ha hozzád nőtt a cucc, akkor hagy meg .. De érdemes beszerezni egy újat ...Pl: Eden 501.. Szerintem ;) ;) ;)

Szia Lacce13.
Kösz az ajánlást,de egy kicsit kicsinek tünik a szűrő térfogat.
Megpróbálom a labirintkopltyús tippjét aztán majd meglátjuk, hogy válik be.

Mégegyszer kösz.
 
Re: Szűrő szervíz

Semmiképpen se vegyél Eden-t szerintem. Én épp most akarok tőle megszabadulni, egy 23 literes akváriumot se forgat át... Ha cserére szánod el magad inkább egy Eheimet válassz.
 
Re: Szűrő szervíz

Az Eden 501 maximum kiegészítő-szűrésnek használható. Nálam pl. a felszínleszívásról gondoskodik, arra megfelelő.
 
Re: Szűrő szervíz

Luna said:
Semmiképpen se vegyél Eden-t szerintem. Én épp most akarok tőle megszabadulni, egy 23 literes akváriumot se forgat át... Ha cserére szánod el magad inkább egy Eheimet válassz.

Szia Luna.
Kössz a tippet,de az az igazság,hogy én egy kicsit drágának találom az Eheimet.
Az 500-as akimat egy JBL cristal profi 500-al szűröm,és teljesen megvagyok vele elégedve.Az ára pedig jóval kedvezőbb mint az Eheimnek.
 
Re: Szűrő szervíz

Ezt már te tudod, nekem az Eden volt drága. Konkrétan 9000 forintot dobtam ki az ablakon. Ezért írtam az Eheimet. Jól meg kell gondolni mit választ az ember...
 
Re: Szűrő szervíz

atlantisz01 said:
Az 500-as akimat egy JBL cristal profi 500-al szűröm,és teljesen megvagyok vele elégedve.

Egy átlagos (low-tech) akváriumot játszva ellátnak 2-3x-os vízforgatású szűrők. Attól kezdve viszont, hogy literenként 1 wattal világítod a vizet, adagolod a tápot, co2-t...na attól kezdve az alga melegágya lesz az akvárium, aminek az egyik biztos ellenszere a jó szűrés.
A JBL Crystal Profi 500 gyári ajánlása szerint is 500literig használható. 1200L/h-t tud, tehát növényes akváriumban ez 120 literesig használható biztonságosan.
Javára legyen írva, hogy 8.8 liter szűrőtérfogattal rendelkezik, ezért talán kicsivel nagyobbat is elvisz, de az már necces.
Nálam a 112 literes akváriumon 600L/h (2.3liter szűrőtérfogat) + 700L/h (10 liter szűrőtérfogat) szűrők dolgoznak, ennek ellenére az alga számomra sem ismeretlen.
 
Re: Szűrő szervíz

Szia Proci.
Az 500-as nem kifejezetten növényes akvárium,inkább vegyesnek mondanám kevés növénnyel.
Nem is foglalkoztam különösebben a növényekkel mert egy sügeres akit akartam belőle csinálni.
De van egy olyan érzésem,hogy ez egy igazi növényes lesz hogyha minden feltételt megtudtam majd teremteni hozzá.
A szűrés nem végleges mert készül már hozzá egy házi szűrőház amit egy 2800l/h-ás szivattyú fog keringtetni.
De előbb még a 25-ösön fogok kisérletezzni(vagyis TANULNI!!!!!!!!!!!!!!)
Az aquascaping nekem még elég új.De úgynéz ki,hogy ezaz ami nekem kell.

Bátraké a szerencse.
 
Re: Szűrő szervíz

atlantisz01 said:
Az 500-as nem kifejezetten növényes akvárium
Szervusz!

Persze, ezt gondoltam:) Visszaolvasva a Neked szánt hozzászolásom, kicsit félreérthető. Azt próbáltam hangsúlyozni, hogy egy átlagos akváriumban remekül megálják a helyüket az olyan szűrők, mint pl. a JBL 500-od. Tehát oda elég. Növényesben viszont erre a tapasztalatra nem szabad alapozni (2-3X-os vízforgatási arány). Viszont jó, hogy írtad a szűrőházad. Nagy szűrőfelülettel és gyors pumpával űtőképes baktérium sereged lesz az algák elleni küzdelemben ;)
 
Re: Szűrő szervíz

Proci said:
atlantisz01 said:
Az 500-as nem kifejezetten növényes akvárium
Szervusz!

Persze, ezt gondoltam:) Visszaolvasva a Neked szánt hozzászolásom, kicsit félreérthető. Azt próbáltam hangsúlyozni, hogy egy átlagos akváriumban remekül megálják a helyüket az olyan szűrők, mint pl. a JBL 500-od. Tehát oda elég. Növényesben viszont erre a tapasztalatra nem szabad alapozni (2-3X-os vízforgatási arány). Viszont jó, hogy írtad a szűrőházad. Nagy szűrőfelülettel és gyors pumpával űtőképes baktérium sereged lesz az algák elleni küzdelemben ;)


Proci azaz igazság,hogy egy gondolat foglalkoztat még, érdemes lenne két szűrőaknásra megcsinálni,az első
akna lenne a mechanikai szűrő tartály a második meg a biológiai.Csak nem tudom van e értelme .
De szerintem van.
 
Sziasztok, használt szűrővásárlás előtt állok, ajánlottak nekem egy Eheim 2226-os külső szűrőt, ami egy kicsit aggaszt hogy 2006-ban lett vásárolva és ugye 4 év alatt ha 9-10 órában megy akkor kb. 15 ezer órát ment. Felhívtam a srácot, megbízhatónak tűnik, azt mondta hogy semmi baja sincs sem a rotornak sem a tengelynek, nem zörög nem hangos. Küldött képeket és látszólag nagyon rendben van. Szerintetek mennyit bírnak ezek a szűrők, lehetséges hogy még tényleg ennyire egyben van?!
 
hectorvti said:
Sziasztok, használt szűrővásárlás előtt állok, ajánlottak nekem egy Eheim 2226-os külső szűrőt, ami egy kicsit aggaszt hogy 2006-ban lett vásárolva és ugye 4 év alatt ha 9-10 órában megy akkor kb. 15 ezer órát ment. Felhívtam a srácot, megbízhatónak tűnik, azt mondta hogy semmi baja sincs sem a rotornak sem a tengelynek, nem zörög nem hangos. Küldött képeket és látszólag nagyon rendben van. Szerintetek mennyit bírnak ezek a szűrők, lehetséges hogy még tényleg ennyire egyben van?!

nekem is egy ilyenem van. kívülről meg sem mondod mennyi idős ha jó gazdája volt. a csöveket kipucolod vagy lecseréled, nem tétel.
ha nagyon nyugtalan vagy lecseréled a fedélzáró gumit és slussz. ezek a szűrők nagyon sokáig kiszolgálnak ha vigyázol rá.
 
viktorlantos said:
hectorvti said:
Sziasztok, használt szűrővásárlás előtt állok, ajánlottak nekem egy Eheim 2226-os külső szűrőt, ami egy kicsit aggaszt hogy 2006-ban lett vásárolva és ugye 4 év alatt ha 9-10 órában megy akkor kb. 15 ezer órát ment. Felhívtam a srácot, megbízhatónak tűnik, azt mondta hogy semmi baja sincs sem a rotornak sem a tengelynek, nem zörög nem hangos. Küldött képeket és látszólag nagyon rendben van. Szerintetek mennyit bírnak ezek a szűrők, lehetséges hogy még tényleg ennyire egyben van?!

nekem is egy ilyenem van. kívülről meg sem mondod mennyi idős ha jó gazdája volt. a csöveket kipucolod vagy lecseréled, nem tétel.
ha nagyon nyugtalan vagy lecseréled a fedélzáró gumit és slussz. ezek a szűrők nagyon sokáig kiszolgálnak ha vigyázol rá.

Köszi a gyors választ, nem gondoltam volna hogy ilyen igénybevétel mellett is ennyire strapabíró lenne...de ez csak jó hír :). Nézegettem hozzá alkatrészeket ha esetleg mégis cserélni kellene valamit, rotor hozzá 5500 Ft hozzá a kerámiatengely 2500 Ft a gyűrű 3000 Ft környékén van. Ez már így egy 11.000 Ft de remélem nem kell semmit cserélni hozzá! Egy 100 L-es aksihoz kellene szerinted arra elég lesz ekkora teljesítményű szűrő?
 
Back
Oldal tetejére