• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sziklás part

lagen said:
Kikeltek az ivadékok Régebben nálam is sokszor leikráztak a vitorlások, de egyszer sem raktam külön őket. Egypár napig a szülők őrizték az ikrákat, legyezték őket az uszonyaikkal de a vége mindig az lett, hogy bekajálták az utódokat.
üdv: l
Sajna itt is ez történt. Nem nagyon bánom ,nem sok időm van mostanában ivadékot nevelni.Csak azért örültem ,mert a vadonfogottaknál erősebb az ösztön,ezért jobb nevelők.A sokgenerációs tenyésztetteknél már kuriózum a nevelő pár.A következőt azért megfogom. ;)
 
Épp most ikráznak a vitorlások.A medencéhez kb 1 hónapja nem nyúltam,úgyhogy nyírni kéne.Szerintem átrendezés lesz,a terrapplázás növények még cserépbe bedobálva a medencébe...Szóval semmi jó.Egyébként nekem tetszik ,csak a képek még mindig nem mennek.
Üdv R
 
Sziasztok
Hónapok óta nem nyúltam az akváriumba,co2 semmi ,táp semmi,csak a világítás megy .Ennek ellenére nincs szívem megkopasztani,így is tetszik.Persze elkerülhetetlen lesz ,de így is megmutatom.
Néhány kép egy elhanyagolt medencéről:


15172385_c4682ec9217fb6c7b13e24059e9adfbd_m.jpg


15172387_c19cf4be9b6f44749f009563a28a877e_m.jpg


15172393_3c5d78451c18c0132eb96d71d5431520_m.jpg


15172395_e287c2481f04d162c5e6323c201fb64e_m.jpg


15172413_64ec5af6f01ea42019ea1ab4b9384a36_m.jpg


15172415_0339f7242ee8c21d94a80d99d3e32f36_m.jpg


15172563_3fcb04e40709828744fa4e691e3669ed_m.jpg


Üdv robo
 
Gyönyörű az a lótusz virág. Megérte rádobni a vízfelszínre a fotózás idejére, sokat dobott rajta. ;) :p

Az utolsó képnek nagyon jó hangulata van. Nem árt neki az elhanyagoltság. :thumbup:
 
Szia Robi!

Na végre!

Igaz a szögletes fejű kígyót kiiktadhattad volna a fotózás idejére (nem tudom mi az)!

Egyébbként brutális jól néz ki, számomra ez az igazi Nature Aquarium!!!
Semmi mesterkélt nincs benne!
Nyírás után inkább egy pár hónapig ne is mutass róla képet!
De addig egy egész alakosat is mutathatnál (nem baj ha meztelen)(mármint, ha látszik a környezet is)!


Gratulálok!

Ha megérem a nyugdíjas kort én is ilyen házat szeretnék, ami egy akvárium köré épült!

A.ttila
 
viktorlantos said:
Gyönyörű az a lótusz virág. Megérte rádobni a vízfelszínre a fotózás idejére, sokat dobott rajta.

Nem hittem ,hogy lebukok.Pedig eredeti kínai.... :lol: :lol:

viktorlantos said:
Az utolsó képnek nagyon jó hangulata van.

Köszi Viktor talán még ez is belefér

15173557_eccc4618b329510ba512689555ccd843_m.jpg



A. Kavicsos said:
szögletes fejű kígyót kiiktadhattad volna a fotózás idejére (nem tudom mi az)!

Én se ;)
A. Kavicsos said:
Nyírás után inkább egy pár hónapig ne is mutass róla képet!

Nem mondhatod,hogy sűrűn traktállak.. :)
A. Kavicsos said:
addig egy egész alakosat is mutathatnál

Bár nem szeretem ezt a szép fórumot teleszemetelni a pocsék minőségű képeimmel,természetesen kívánságod számomra parancs.Csak erős idegzetűeknek,és jó képzelőerejűeknek.Köll hozzá.. ;) :mrgreen:

15173555_75ffd7157554dd2c92cdcb145c035ef6_m.jpg


15173553_cd8fd3eda24d9bf5077f5d6b6badec92_m.jpg
 
A jobb oldala brutálisan jó azzal a beszűrődő fénnyel egyébként. El tudnám képzelni, hogy a teljes aki erre a koncepcióra épülne. baba :thumbup:
 
viktorlantos said:
A jobb oldala brutálisan jó azzal a beszűrődő fénnyel egyébként. El tudnám képzelni, hogy a teljes aki erre a koncepcióra épülne. baba :thumbup:

Ööö....ezt kifejtenéd kicsit? mire is gondolsz.Lesz átalakítás segíthet.Egyébként a fát át akarom tenni jobbra ,a nem látható bolbitisekkel.A vallis menne a bal dombra,meg HM,esetleg még valami.A bal oldalt nagy kövekkel erősen megnyomnám.Nem tom jó lesz e,általában az szokott lenni a baj ,hogy nem áll össze az egész eggy képpé.Addigra széttúrom.
 
Csak most vettem észre ezt a brutál batár szépséget :) Gyönyörű medencét csináltál, élvezet volt végigolvasni a naplót, gatula :thumbup: Ez a lótuszvirág fenséges :eek:
 
Erre gondoltam:

15172415_0339f7242ee8c21d94a80d99d3e32f36_m.jpg


Valószínűleg sok dolog jött össze, hogy ez a hatás legyen. Hátul növesztett növények szépen a felszínig növesztve. A fény visszatükröződik a növényekről és olyan mintha a víz alól néznénk felfelé a beszűrődő fény felé.

A bal oldaladon azért nem érzem ennyire, mert a mohák elnyelik a fény egy részét. A jobb oldal visszatükrözi. Szóval növényválasztás nagyban hozzájárulna a kellő hatáshoz.

Sajna most fotót nem találtam, de valami hasonló hangulat jutott az eszembe.
http://lh6.ggpht.com/-3yWqe-scXUw/SVQnr ... o-MS37.jpg

Mondjuk az aki közepén egy ilyen fényzuhatag és tőle jobbra és balra sötétebb árnyékos részek. Tényleg olyan hangulata lenne mintha búvárkodnál és keresnéd a fényt felfelé. ;)
 
Talán már írtam,hogy sokszor nézegetem a medencét csak a két Praktikeres refivel.Először sötétnek tűnik ,de amint megszokod sokkal természetesebb, mint egy egységesre világított medence.Ha lenne "kedvem " ;) komolyabb refiket venni,csak azt használnám.Úgyhogy értem mit mondasz ,és egyébként is jelen van ez a jelenség nálam,mert a három méterre csak 2* 60 centis power compactk adja a fényt.Általában azért nincs kedvem publikálni sem,mert nem ismerek senkit a környéken aki jól vissza tudná adni az igazi képet.Ja és a refi ,ahogy rajzol a fenékre,az a legszebb,beáldoznám érte a gyepszerű növényeket.
Köszi a választ.
 
Y-not!? said:
Csak most vettem észre ezt a brutál batár szépséget Gyönyörű medencét csináltál, élvezet volt végigolvasni a naplót, gatula Ez a lótuszvirág fenséges

stevo said:
Imádom, egyik kedvenc dzsungelem! Imádom, egyik kedvenc dzsungelem! :thumbup: :clap:

Köszi fiúk,örülök,hogy tetszik.Rendezés után is teszek fel képeket.
Üdv R
 
Köszi Labirint
Örülök,hogy az ilyen"régi harcosoknak " is megakad a szemük rajta.

Lehet ,hogy már unalmas,de ismét felrakok két képet.Csak azért ,mert megint ívank a halaim.Valahogy mindíg megérint ,mikor ezek a vadonfogott gyönyörűségek táncba kezdenek.Nem is tettem vona fel a képeket ha nem kettő pár ikrázna egyszerre,nagyon megkapó látvány .Kb két órálya tart.Már elkészítettem egy 50 literest,most valóban elveszem az ikrákat.

Üdv R

15306011_d45140d2013d027f0a242dc412e00e0d_m.jpg


15306015_c02ee2e164b5163d11fe2686cfb65e5d_m.jpg
 
Szia Robi!

Azt hiszem Te is használtál platán ágat (mintha valahol olvastam volna)!

Milyen tapasztalatod van a tartósságával kapcsolatosan?

Esetleg pár újabb rossz képed nincs a medencéről?

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére