• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szárnybontogatás

Helyzetjelentés. Kicsit sűrű volt az utóbbi pár napom, azért is nem írtam.
A kis algaevőm sikeresen át lett telepítve páromhoz, és nagyban takarítja az algákat. Meg is lepődött a párom, hogy milyen szorgos kis hal:)
Anubiast átültettem a középső kőre, egyenlőre még nem mutat semmi jelét annak, hogy ott jobban érezné magát, de bízom bennetek.
Ma jártam a GA-ba, vettem dropcheckert, meg még két stemet(Rotala rotundifolia, Bacopa Australis), amiket be is ültettem, és kezd egyre jobban tetszeni.
Illetve az élesztős c02 rendszerem átépítettem egy palackosról kétpalackosra, mert azt vettem észre, hogy ilyen undorító nyálka ázik bele a porlasztómon keresztül a vízbe, remélem a második tisztító palack, megoldja.

Ezenkívül vadászok egy olcsó, használt, rendes külső szűrőre, mivel érzem, hogy a leggyengébb pontja az akinak a szűrés.
Ezen kívül olvasgattam, és meglepődtem azon, hogy ha leáll a szűrő, akkor elpusztulnak benne a bacik? vagy én értettem valamit félre?
 
Szia Balázs!

Mivel a baktériumok is élőlények, vannak alap szükségleteik!
A szűrő bacik például nem bírják sokáig O2 nélkül.
Amikor leáll az áramlás a rendszerben csökken az oxigén szint (ugyan így működik a testünkben is, ezért kell újrélesztés közben a mellkas "masszázs" (minimális keringetés) a befúvások között hogy a sejtek ne pusztuljanak nagy mértékben).
Ha sokáig tart a leállás akkor érdemes inkább nedvesen tartani a szűrőközeget levegőn!

A.ttila
 
Ezen kívül olvasgattam, és meglepődtem azon, hogy ha leáll a szűrő, akkor elpusztulnak benne a bacik? vagy én értettem valamit félre?
Nem értetted félre. Amennyiben leáll a szűrő, a vízben oldott oxigén egy idő után elfogy. A bacik kb. fél óra után elkezdenek elhalálozni. A második fél órában még nem vészes a helyzet, de aztán rohamosan romlik.
Hosszabb idejű karbantartásnál vagy átrendezésnél amikor le kell állítani a szűrőt hosszabb időre, célszerű néha elindítani pár percre vagy kiönteni a vizet a szűrőből. Persze sokan adagolunk ilyen események után baktérium kultúrát is, ami segít visszaállítani az eredeti állapotot.
 
Köszönöm, akkor tényleg nem értettem félre.
Viszont közben eszembe jutott egy másik kérdés. Ti szoktátok "levegőztetni" az akváriumot? Tehát nem co2-t hanem sima levegőt belebuborékozni, mondjuk a szűrővel, vagy elég a növényeknek az amit a felszínen keresztül felvesz az akvárium?
 
Köszönöm, akkor tényleg nem értettem félre.
Viszont közben eszembe jutott egy másik kérdés. Ti szoktátok "levegőztetni" az akváriumot? Tehát nem co2-t hanem sima levegőt belebuborékozni, mondjuk a szűrővel, vagy elég a növényeknek az amit a felszínen keresztül felvesz az akvárium?

Éjszaka ;) Akkor a növények is oxigént használnak és co2-t termelnek.
 
Sokan levegőztetnek, de éjjel. A szűrő befolyóját elállítva a vízfelszín erőteljesebb mozgatásával. Vagy hagyományos porlasztókővel+légpumpával+időkapcsolóval.
 
Sokan levegőztetnek, de éjjel. A szűrő befolyóját elállítva a vízfelszín erőteljesebb mozgatásával. Vagy hagyományos porlasztókővel+légpumpával+időkapcsolóval.
Igen, én is éjjel gondoltam, mivel nappal a levegőztetés a co2-t is kiszedni a vízből.
 
Tegnap sikerült olyan jól összeraknom az élesztős co2 rendszert, hogy a droppchecker is belesárgult (az irigységbe:) ). Bár van egy sanda gyanúm, hogy a növényeim is tudnának felvenni még több co2-t, ha lenne jó szűrésem...
 
Tegnap sikerült olyan jól összeraknom az élesztős co2 rendszert, hogy a droppchecker is belesárgult (az irigységbe:) ). Bár van egy sanda gyanúm, hogy a növényeim is tudnának felvenni még több co2-t, ha lenne jó szűrésem...

A növényeket nem érdekli, hogy milyen a szűrésed. Ők a fénytől függően igénylik a tápanyagot. Ha odapörkölsz nekik, akkor intenzívebb CO2 és tápozás kell.
Lehet a vízforgatásra gondoltál, hogy eljusson a CO2 az akvárium minden pontjára. Ez áramoltatóval is megoldható, de amíg nincs nagy akvárium, addig lehet a mostani állapot is tökéletes. A túl sok CO2 nem jó. Állítsd be mindenképp egy ideális szintre.
 
Hát sajnos fényből ez a maximum amit ki tudtam hozni, ahhoz hogy ennél több legyen, kell egy teljesen uj armatúrát faragnom. A mostaniba csak ez az 55Wos kompakt fért bele. Co2-vel meg még kísérletezgetek, hogy mi az optimális mennyiség.
 
Hát ma egy kicsit megijedtem, mivel az egyik leveles növényemnek elkezdtek barnulni a levelei. Ez még a régi akváriumból kimentett darab, és nem tudom milyen fajta, szóval lehet ezt is kőre kéne ültetni? Vagy mi lehet vele a gond? Talán tápozás a sok?
7923211202_3973960f5c_c.jpg

Viszont öröm az ürömben, hogy a hétvégén vásárolt rotala és bacopa nagyon jól érzik magukat. Bubiznak!:) Egy picit várok velük, hogy meggyökeresedjenek, és vissza is vágom őket.
7923215466_b22fb7848f_z.jpg
7923213296_e880d1ebe4_z.jpg

Na a másik amit miatt aggódhatok, hogy az öreg belső szűrőm meg elkezdett kattogni/csörögni...
 
Szia Balázs!

No para!
A Cryptocorinék minden változásra így reagálnak!
Vágd le az elbarnult levelet, hoz majd helyette másikat!
Szép új hajtások!

A.ttila
 
Ma reggel munkába menet egy kérdés merült fel bennem. Ti mikor szoktatok világítani?
Én a képletből kiszámoltam hogy 9órát kell világítanom, és mivel nem korom sötét szobában van az akvárium, így gondoltam a nap ciklushoz állítom be. Tehát 10kor kapcsol be, és 7kor le.
Kérdésem, hogy ha én mondjuk ezt eltolnám 2-3 órával, tehát 1 körül kapcsolna be, és este 11kor ki, az mennyire lenne gáz, belevéve azt is hogy szórt fény azért éri a szobában napközben az akváriumot.
 
Ma reggel munkába menet egy kérdés merült fel bennem. Ti mikor szoktatok világítani?
Én a képletből kiszámoltam hogy 9órát kell világítanom, és mivel nem korom sötét szobában van az akvárium, így gondoltam a nap ciklushoz állítom be. Tehát 10kor kapcsol be, és 7kor le.
Kérdésem, hogy ha én mondjuk ezt eltolnám 2-3 órával, tehát 1 körül kapcsolna be, és este 11kor ki, az mennyire lenne gáz, belevéve azt is hogy szórt fény azért éri a szobában napközben az akváriumot.

Az nem gáz nyugodtan csinálhatod így, hiszen többségünknél hasonlóan van beállítva, hogy azért munkaidő után hazaérve kicsit élvezhessük az akváriumot.
 
Ma reggel munkába menet egy kérdés merült fel bennem. Ti mikor szoktatok világítani?
Én a képletből kiszámoltam hogy 9órát kell világítanom, és mivel nem korom sötét szobában van az akvárium, így gondoltam a nap ciklushoz állítom be. Tehát 10kor kapcsol be, és 7kor le.
Kérdésem, hogy ha én mondjuk ezt eltolnám 2-3 órával, tehát 1 körül kapcsolna be, és este 11kor ki, az mennyire lenne gáz, belevéve azt is hogy szórt fény azért éri a szobában napközben az akváriumot.
Azért ennél a szórt fénynél maradjunk egy kicsit, mert nem mindegy hogy milyen intenzitású az a szórt fény!
Egy olyan akinál aminél ki van hegyezve a technika, ott azért tud meglepetést okozni a szórt fény, nem mondom hogy korom sötétben legyen az akvárium (bár az lenne az igazi), de nem szabad lebecsülni a fény erejét. Egy karton lap azért sokat tud segíteni ilyenkor.;)
 
Helyzetjelentés.

Ma vettem halakat az aksiba. 10 neont, illetve 2 amano algaevőt. AquaDepo-ban vettem őket, és mindenkinek csak ajánlani tudom, nagyon segítőkészek voltak, és hozzáértőek!
Ezenkívül megjelent zöld alga az üvegeken. Sajnos el vagyok havazva, szóval rábízom egy napig még az amanokra, ha nem takarítják el, akkor nekiesek majd fogkefével.

Ja igen és miután beengedtem a halacskákat az akiba, vettem észre, hogy van egy potyautas csiga is a zacsiban. Majd csinálok róla fotót, de első pillantásra nagyon hasonlít a Sulawesi csigára, csak még nagyon pici, és nem sárga a "feje", hanem feketés.
 
Szia!
Amanok az üvegekről nem fogják le enni az algát! Oto-kat tudom ajánlani, ők általában egész nap az üvegen lognak és tisztitják.
Csigára kiváncsi vagyok.
 
Szia!
Amanok az üvegekről nem fogják le enni az algát! Oto-kat tudom ajánlani, ők általában egész nap az üvegen lognak és tisztitják.
Csigára kiváncsi vagyok.

Nekem is van zöld pontalgám az üvegen. 4 oto van az aksiba és rá sem bagóznak az algára.
A kövekről szépen eszegetik, de az üvegről nem.

Talán egy zebracsiga rámozdulna :)
 
Back
Oldal tetejére