• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szárnybontogatás

Ma reggel munkába menet egy kérdés merült fel bennem. Ti mikor szoktatok világítani?
Én a képletből kiszámoltam hogy 9órát kell világítanom, és mivel nem korom sötét szobában van az akvárium, így gondoltam a nap ciklushoz állítom be. Tehát 10kor kapcsol be, és 7kor le.
Kérdésem, hogy ha én mondjuk ezt eltolnám 2-3 órával, tehát 1 körül kapcsolna be, és este 11kor ki, az mennyire lenne gáz, belevéve azt is hogy szórt fény azért éri a szobában napközben az akváriumot.

Én délután 13-20-ig világítok.
Közvetlen napfényt nem kap az akvárium. csak visszavert fényt, azt is csak függőnyön keresztül. Túl sok negaítv hatást nem láttam még. Talán csak annyit, hogy délelőtt a nővények egy kicsit arrafelé fordítják a leveleiket. :)
 
Áááááááááááá.

Képzeljétek milyen szörnyűség történt:( Eleresztett az aki elülső alsó üveg ragasztása, és ereszt. Ez már nem az első alkalom, pár éve újra lett ragasztva....
Mindjárt elsírom magam. Pedig már kezdtem felvenni a harcot az algákkal, a növények is szépen nőttek...
:((((((((
 
Türelemmel. Viccet félre téve amikor szinte semmi nincs az akiban akkor már egyszerűbb, de sokáig fog tartani ha több van.
 
No kaptam egy kis akit kölcsönben a halak\garnélák átvészeltetésére, szóval ők jól vannak.
A növények egy vödörben vízmelegítővel meddig bírják ki, szűrés, áramlás nélkül?
Már vadászom az új akváriumot, de használtat még nem találtam olyat ami elférne, újhoz meg mélyebben a pénztárcámba kellene nyúlnom, amit egyenlőre meg szeretnék úszni.
 
Nos, gyűlnek az új dolgok a következő kezdéshez, úgyhogy ezt a naplót le is zárom. Sajnos nem szép vége lett, de azért már most tanultam sok dolgot a növényes akiról.
Amint megvan minden az újrakezdéshez, indítom az új naplóban.
 
Back
Oldal tetejére