• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Szalodárium

Helyzetjelentés.
Tanuló prpjektnek jó volt de leáldozóban van úgy érzem a projekt. A fenti növények tápanyag hiányában szerintem nem fejlődnek megfelelően. Ezen egy kis táprúddal még megpróbálok segiteni, meglátjuk.
Húsevő növénykém ahogy megindult meg is állt és nem hoz több kancsókat. Nincs ami a muslincákat gyérítse..20220218_191326.jpg
20220218_191254.jpg
 
Nem próbáltad úgy spricnizni a fenti növényeket, hogy a mic-macból vagy a wabi liquidből a kiszámolt mennyiséget ROval felhígitod és azzal jó alaposan nedvesítesz?

A Wabinál nálam úgy tűnik a napi 2x történő nedvesítés eredményt hoz....
Nem próbáltam. Szegénynél a vízcserét is 2-3 hetente végzem....
Megvárom a kapszulának van e hatása aztán ha nincs lehet megpróbálom 😊, köszönöm a tippet.
 
Keszits egy videot kozelebbrol a hatfalrol. A helyedben leszednem a szaraz mohat. Es teleraknam leveles novenyekkel. Azok jobban tartjsk a parat. Akar atmenetileg vizbe csungo gyokerekkel ficus pumillat vagy sima szobai futokat. Aztan ha azok beindultak kis foldlabdaval lehet egyeb szines novenyekkel eletre kelteni a hatteret. Fittonia, begonia rex.
 
Ja. En minden novenyemet akvariumvizzel locsolom. A terrariumban is azota boldogabbak meg csak a bromeliak is miota az automata esozteto tartajaba is azt rakok. Pontosan nem tudom mennyi tap van benne, mert 55 literre teszek 6-6 ml mic macot a vasarnapi vizcserenel. Es a kovetkezo vasarnap a leszivott vizet toltom bele.
Szerintem nem talanyag gondod van, hanem para. Ne add fel! Siman eletre keltheto meg ez.
 
Ja. En minden novenyemet akvariumvizzel locsolom. A terrariumban is azota boldogabbak meg csak a bromeliak is miota az automata esozteto tartajaba is azt rakok. Pontosan nem tudom mennyi tap van benne, mert 55 literre teszek 6-6 ml mic macot a vasarnapi vizcserenel. Es a kovetkezo vasarnap a leszivott vizet toltom bele.
Szerintem nem talanyag gondod van, hanem para. Ne add fel! Siman eletre keltheto meg ez.
Köszönöm a tippeket. Sajnos a hátfal nem a legjobban lett kialakítva. Nem nagyon tudok oda növényt rögzíteni max ragásztással. Ha egyszer sok időm lesz, lehet kicsit átalakítom de ahhoz egy nagyon esős unalmas napnak kell lennie.😁
 
Back
Oldal tetejére