• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Szalodárium

Szabolcs91

Főkertész
Sziasztok!
Egyelőre terv szinten fontolgatok itthon egy palodárium elkészítését. Szada palodárium= Szalodárium 😁
A lényeg, hogy van itthon egy 54 literes akva, szűrő, egy csomó növény (buce, anubuas, mohák, pafranyok), világítás. Előző scapeből láva kő. Ezekből kis idő rafordítással meg lehetne csinálni. Sok videót néztem meg. Még nem tudom hogy vízesés lesz vagy esöztetés, de lassan kitalálom.
Pl. A GAban is volt most valami hasonló.
20211113_104048.jpg

Anyi, hogy én alulra egy, kis vízi életteret is akarok.
Mindenesetre nagyon rávagyok izgulva erre a projektre, de szépen akarom osszerakni, szóval nagyon lassan lesz összerakva 😁
 
Nagyon sok videót megnéztem már. A terv mind a körülötte lévő állványra mind a kinezetre megvan már a fejemben.
Mivel nem akartam most ehhez üveget es egyéb elemeket venni csak az itthoni alapanyagokból épitkezem.
Van itthon egy két fa bútorlap. Abból lesz a fél akvárium megmagasitva. Hogy vízálló legyen, kap egy műanyag lapot, amit még s telekkel örököltem 😄. Még jo hogy nem tobtam ki..
Ebből készül egy alsó polcos szűrőhöz hasonló, csak ez az akvariumban lesz elkerítve.
Gyűjtöttem már szőlővesszőt, faháncsot mohát. Ezekről sajnos nincs képem. A kezdetleges szűrőről van
20211121_201845.jpg
Lehet totális bukás lesz a projekt meglátjuk 😅
Ezen felül próbálok egy adag maradék növénynél emers irányba elmenni. Most egy fél átmenet van.
Remélem jól csinálom.
20211121_185808.jpg
Gyökér vízben, levél levegőn és le van fedve.
Meddig kell így lennie?
 
Nagyon sok videót megnéztem már. A terv mind a körülötte lévő állványra mind a kinezetre megvan már a fejemben.
Mivel nem akartam most ehhez üveget es egyéb elemeket venni csak az itthoni alapanyagokból épitkezem.
Van itthon egy két fa bútorlap. Abból lesz a fél akvárium megmagasitva. Hogy vízálló legyen, kap egy műanyag lapot, amit még s telekkel örököltem 😄. Még jo hogy nem tobtam ki..
Ebből készül egy alsó polcos szűrőhöz hasonló, csak ez az akvariumban lesz elkerítve.
Gyűjtöttem már szőlővesszőt, faháncsot mohát. Ezekről sajnos nincs képem. A kezdetleges szűrőről van
View attachment 158719
Lehet totális bukás lesz a projekt meglátjuk 😅
Ezen felül próbálok egy adag maradék növénynél emers irányba elmenni. Most egy fél átmenet van.
Remélem jól csinálom.
View attachment 158720
Gyökér vízben, levél levegőn és le van fedve.
Meddig kell így lennie?
Gondolom, az a cél, hogy megmaradjanak takarás nélkül. Próbáld meg egyre hosszabb időre levenni a fóliát. Először 5-10 percre, aztán hosszabb időre, felügyelet mellett. Látni fogod, meddig bírják így a növények. Ha lekonyul a levelük, permetezés után tedd vissza a fóliát. 2-3 hét után nekem alkalmazkodtak a növényeim. Valószínűleg új emers leveleket fognak majd nevelni, a régiek pedig elszáradnak. Nem biztos, hogy mindegyik tud majd alkalmazkodni. A nagy levelű anubias és a cryptocoryne lehet, hogy nem.
 
Nagyon nincs időm erre a projektre. Minden délutánt a gyerek köt le, hétvégék rele vannak, de azért ma is sikerült egy picit haladni 😊. Összeraktam a keretet, bár még van vele munka..
20211124_204506.jpg
Tudom néhez még igy elkepzelni mire gondoltam, de a fejemben jól néz ki 😄. Az oladala igazából az üveg vitrin rész. Ki lesz bélelve műanyag lappal a víz ellen. Ez tartja majd a koveket, fákat, növényéket. Annyi hogy nem tudom még milyen mélyen legyenek a dolgok vagy, hogy az oldalát kicsit kivagjam e, hogy jobban lehessen oldalról is látni..🤔
20211124_204221.jpg
Jövőhéten remélem elbontom az akváriumot ami a része lenne és tudok egy kicsit haladni is.
 
Ma elkezdtem a kövek ragasztását. Akarok a vizben egy kis zátonyt. Mivel a vuz alatti része olyan helyen lesz, hogy 3 oldalról lehet majd látni így vegig fut középen. Hát nem sok hely maradt a víznek 😁😅
20211125_211556.jpg20211125_211559.jpg
Hátul még kell építkezni. Kozepen pedig lesz hely a talajnak és egy pár ultetésnek 😊.
 
Egyébként az ötlet onnan is jött, hogy a hátsó szobában az ablak alatt van az 54 literes akvárium ami garnélásnak indult, csak kudarcba fulladt. Aztán lett belőle növény gyűjtő és tároló. Low tech növények majdnem elnature körülmények kouotz vannak. Sima Ada amazonia, no co2, no lámpa, no táp csak egy külső akasztós szűrő = no alga 😄. És ugya nem sokat nőnek a növények, de szép egészségesek. Micro, buce, anubias, és egy valami ismeretlen @star67 jóvoltából 😊, még régről.
20211126_124605.jpg
20211126_124609.jpg
 
Alig várom, hogy összeállíjon. Már szépen alakul a dolog. Van még vele meló, szerintem a heti estéim rámennek még, de haladunk.
Ma szétkaptam az akvariumot, beragasztottam a szűrő részt, összeraktam a tokozást. Ez csak egyben lesz mozdítható, próbáltam modulárisra csinálni, de rajöttem, hogy nem lehet...
20211128_204428.jpg
20211128_175302.jpg
 
Hát, ahol közvetlen kontakt lehet a vízzel ott műanyag van. A felső rész a páratól vetemedhet az igaz... meglátjuk. Teszt a lelke mindennek 😄. Nem tervezem több növényt rakni fentre. Valami élethű műnövényt max, higy takarjam a karbantartásnak hagyott helyet. Meg pár fára köthető növényt akarok még beszerezni. Majd ha egyszer gép előtt leszek leírom, mit rontottam el.😁😚
 
Back
Oldal tetejére