• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ha nem lennél ilyen messze, eskü elmennék segíteni, megoldani a net problémát.
Köszi, Balázs, nagyon aranyos vagy. 😘

No, azért a 30 Mbps-el azért el lehet lenni. Ez nem lehet hivatkozási alap a távolmaradásra. ;)
De, milyen szolgáltatótól, milyen csomagot rendeltél? Milyen készüléket hagytak nálad? @viktorlantos javasolt valami megoldást az elmondottak alapján, viszont nem sok konkrétumot kötöttél a fórumozók orrára. Így nehéz. A távgyógyításhoz is kell némi info. A kézrátételes megoldás pedig csak helyben vitelezhető ki.
Hát 2022-ben szerintem nem nagy luxus, ha azt szeretné valaki, hogy működjön, ahogy mondják. Elég, hogy én vagyok nyomi.
Nem azért voltam távol, mert én akartam, hanem egyszerűen nem volt jel, vagy mi is volt a hibaüzenet.
Figyu, nem értek az ilyenekhez. Nem rendeltem semmit, hanem - szokás szerint néhány évente - jönnek maguktól, és routert cserélnek, ahogy itt a pesti alvidéken fejlesztik a rendszert,
Vizuális típus vagyok, így nemigen igazodom ki az informatikában. Annyit sikerült elérnem számtalan helpdesk meg mittoménmi bogarászásával, hogy a régi routert ki kellett törölnöm. Állítólag még mindig azt kereste. Na, töröltem, és most folyamatosan lassú. Nekem ezt megcsinálni olyan hatalmas sikerélmény, mint Edmund Hillarynak megmászni az Everestet.

Nézőpont kérdése ;)
Fogjuk a hőtágulásra: messzebb lakunk egymástól nyáron, mint télen. 😁
 
Két hete megejtettem a wallichii negyedik tarvágását.
Mostanra, már a talaj felett 3-4 felé ágazik egy-egy tő.
@tsokee féle Rotala mini butterfly (is) a szívem csücske. Hajlított ollóval megmetszettem, és sokkal dúsabb lett. Egy száron szintén 2-3 elágazással.
Jobb oldalt szerintem jól fest a vörös majdnem 50 árnyalata a H'ra-val és a colorataval. Az egyik vízcserénél valószínűleg nem vettem észre, hogy egy szál colorata a szívóág könyöke alá hajlott. De feltalálta magát, és "léggyökereivel" megkapaszkodott az aljzatban és már kúszik előre. Kacérkodom a gondolattal, hogy néhány szál Rotala greent ültessek a colorata elé. Csak hogy teljes legyen a paletta.

CO2 mellé átálltam egy vékonyabb tápozásra (Colombo Flora Grow), metszés után pedig kap az aki 6 csepp ADA Green Gaint. Ez utóbbi tényleg jó cucc, mert hamarabb térnek észhez és hajtáshoz a növények ollócsattogtatásom után. 👍

Kezdem megszeretni ezt az akvát, még úgy is, hogy befejezetlen. Mint a szimfónia. :D

IMG_1184.JPG

Köszi, hogy benéztél a hűvösebb nyárba. 🙂
 
No, a Rotala colorata frontüveg mentén már gyökereit is villogtatja.
IMG_1230.JPG

Kígyózik is, de rendesen. (Kicsit feljebb görgetve láthatjátok, hogy szinte ámokfutásba kezdett.)
Mivel kíváncsi vagyok, egyenlőre hagyom, és figyelem, hogyan hódít életteret magának.
IMG_1231.JPG

A R. wallichii szépen újrahajtott, és ez az, amit látni szerettem volna, egy szép pirosas-rózsaszínes "hegyvonulatot".
A R. "Mini Butterfly"-t kicsit meg kell fazonírozzam. Persze, nem csak az összkép miatt, hanem egy mini melegházat akarok indítani ennek a növénynek.
IMG_1229.JPG

Köszi, hogy benéztél. :)
 
Ne is cseréld. Az elmúlt 5 évben kB. 5 turmixgépet kellett kidobnunk/garanciával cserélni. Nem filléres darabokat. A mostani meg nem viszi a csilimagot, pedig 1000 Watt feletti.
Biztos, hogy a turmixgéppel csilimagot kell őrölni? Nem is csoda, hogy tönkremegy. Ha nedves csiliit szeretnél feldolgozni (paprikakrém), akkor botmixert javasolnék hozzá. Ha száraz csilit dolgozol fel (porként), akkor pedig a kávédaráló lenne szerintem a jó megoldás.
Én mindenhez igyekszem a megfelelő szerszámot megvenni. Rájöttem, a szerszám beszerzése a legolcsóbb, bármiről is van szó. Pl. turmixgépet évente egyszer használunk: paradicsom elrakáshoz. Éppen tegnap előtt vettünk 30 kilót. 1/4 9-kor elkezdtük a mosást , és 1/2 12-re kész volt, az összes a dunszban. Igaz, az üvegek előre el voltak mosva.
Előtte peradicsom paszírozókat használtunk. Minden évben vettem egyet, hátha jobb lesz, mint az előző. De nem. Órán-száján dőlt a lé mindnek, úszott a konyha a paradicsomlétől. A megoldás egy turmixgép lett. Nem mondom, hogy egy csepp se megy mellé, de nagyságrendi a külömbség.
Sajnos az NDK turmixgépünk tartálya 40 év használat után elrepedt, és egy boltban sem kapok hozzá cserealkatrészt... :ROFLMAO:
 
Biztos, hogy a turmixgéppel csilimagot kell őrölni? Nem is csoda, hogy tönkremegy. Ha nedves csiliit szeretnél feldolgozni (paprikakrém), akkor botmixert javasolnék hozzá. Ha száraz csilit dolgozol fel (porként), akkor pedig a kávédaráló lenne szerintem a jó megoldás.
Én mindenhez igyekszem a megfelelő szerszámot megvenni. Rájöttem, a szerszám beszerzése a legolcsóbb, bármiről is van szó. Pl. turmixgépet évente egyszer használunk: paradicsom elrakáshoz. Éppen tegnap előtt vettünk 30 kilót. 1/4 9-kor elkezdtük a mosást , és 1/2 12-re kész volt, az összes a dunszban. Igaz, az üvegek előre el voltak mosva.
Előtte peradicsom paszírozókat használtunk. Minden évben vettem egyet, hátha jobb lesz, mint az előző. De nem. Órán-száján dőlt a lé mindnek, úszott a konyha a paradicsomlétől. A megoldás egy turmixgép lett. Nem mondom, hogy egy csepp se megy mellé, de nagyságrendi a külömbség.
Sajnos az NDK turmixgépünk tartálya 40 év használat után elrepedt, és egy boltban sem kapok hozzá cserealkatrészt... :ROFLMAO:
Nem csillagot (szedje ki, akinek 7 anyja van :D ), hanem nyers csilit magostól. :) Pluszban mellé folyadék is kell. Botmixerrel is lehet, de más a házi és más az eladási minőség. (Illetve eladásit is lehet botmixerrel, de ahhoz igen durva botmixer kell.)

Na, ne offoljunk. Bocs, Mary! (Amúgy király a az új algakaparód, én is szereztem vele, csak spúr voltam, s eheim lett.)
 
Nem csillagot (szedje ki, akinek 7 anyja van :D ), hanem nyers csilit magostól. :) Pluszban mellé folyadék is kell. Botmixerrel is lehet, de más a házi és más az eladási minőség. (Illetve eladásit is lehet botmixerrel, de ahhoz igen durva botmixer kell.)

Na, ne offoljunk. Bocs, Mary! (Amúgy király a az új algakaparód, én is szereztem vele, csak spúr voltam, s eheim lett.)
Ugyan már, ennyi igazán belefér. Legalább Ti piszkítsatok a naplómba, ha én már elég ritkán teszem. :D Ja, és azt is algavakarkával. :X3:
 
Gondoltam, a következő bejegyzéssel várok az akva 2. szülinapjáig, de aztán meggondoltam magam.
Vízcsere, metszés, tápozás, megy, ahogy kell.
Szombat óta szemüveg nélkül is látható lebegő izék vannak a vízben.
IMG_1522.JPG

Aztán jobban megnézve, két kupac kopasz kukackának látszó B. brigi növendékek élvezik a raftingolást. :love:
Ahogy @ZaCK meg is írta a Szállítmány beérkezések topikban, ezek igazi brigik.
Naponta kétszer etetem őket: Hikari first bites és 2-es méretű FIX száraztápot kapnak. Ha már picit nagyobbak lesznek, akkor jön majd a fagyi is.
IMG_1523 (1).JPG

Ő meg itt a hunyó. Le is ipiapacsoltam. :D
IMG_1521.JPG

Köszi, hogy benéztél a nyárba. :)
 
Nagy karbi és kaszálás volt a vízcserével egybekötve.
A R. wallichiit megint tarra vágtam, a H'raval nem voltam olyan durva.
IMG_1602.JPG

Az idő előrehaladtával már csak azért drukkoltam, hogy kibírjam. 🥵 Ennek egyenes következménye lett, hogy elfelejtettem beültetni a Schismatoglottis prietoi-kat. :mad:
Sebaj, majd legközelebb. OK, kb. 2 hónapja ezt mondom. :X3:
IMG_1607.JPG

Köszi, hogy bekukkantottál a nyárba. :)
 
Kinek örömére, kinek bánatára, de jelentem élek és serénykedem az akváriumok és Wabik körül.

Mindenek előtt, @Verhó jóvoltából (nekem) új bútor került a Summer alá. Ezúttal is köszönöm @evavigh és @Denior segítségét a bútor tologatásban és az akvárium átpakolásában.
Ebbe az Eheim Prof4+ mosógép is be fog férni, úgyhogy már csak egy külsőszűrőben botolhatok meg.
IMG_1772.JPG

Summerben ismét kedvemrevaló a látvány. Érdekes, hogy a három Rotala más-más ütemben fejlődik, hoz új hajtásokat. De sebaj, mert ezzel megúszom a 24 órás karbizást. :D
IMG_1776.JPG

Nagyon szeretem a két akva kontrasztját (csak köves/csak fás).
IMG_1778.JPG

Az öreg akvárium szekrénytől nem váltam meg. Wabi placc lesz. Már jól megtisztítottam, és a felületet vattakorong segítségével háztartási szilikonzsírral kezeltem le.
IMG_1775.JPG

Per pillanat így fest a lakószobai hobbi zug.
IMG_1774.JPG

Köszi, hogy benéztél a Nyár és Tsai-hoz. :)
 
Back
Oldal tetejére