• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Sulafalva

Nos az elmúlt 1-2 kicsit elkeseredve tekintetem az akváriumra, mivel mikor belevágtam az egészbe úgy számoltam, hogy ilyenkorra már meglehetne az első itt született garnéla csapat. Viszont ezt eddig nagyon nem így láttam és őszintén szólva kicsit kudarcként vettem ezt. Persze tudtam, hogy nem lehet sürgetni ezt illetve, hogy az is benne van a pakliban, hogy egyáltalán nem is lesz szaporulat.
De ma kijelenthetem, hogy mégis csak van szaporulat, mivel találtam egy olyan garnélát aki kisebb mint azok akiket vettem és, hogy még nincs erő teljes bordós/sötét lilás színe mint a nagyoknak, inkább még piros.
Egy váratlan nem örömteli hír.
A petés garnéla a megszokottól elterően nem a barlang belső részében volt hanem át úszott a fa mellet lévő mohás részre, a HM végéhez. Mivel a kis garnélák ilyen helyeken szoktak elbújni azt gondoltam szülni készül. 10 percre magára hagytam, de mikor vissza tértem azt láttam, hogy nem mozog és nem természetes pozícióban van így hát megpiszkáltam, semmi reakció. Meghalt, ez itt világossá vált, nem is kell mondanom a gyomrom össze rándult. Össze szedtem magam, csináltam egy víz tesztet, minden érték azonos az utolsó mérés eredményével, kihalásztam és ahogy megvizsgáltam közelebbről úgy látom, hogy a peték nincsenek rajta, és szét van nyilván annál a résznél ahol a peték voltak. Most abba bízom, hogy megszülte a kicsinyeit és abba pusztult el. Bár nem tudom, hogy ilyen létezik a garnéláknál, nagyon bízom ebbe, de ha így is történt akkor is nagyon sajnálom szegényt.
És ahogy itt mondtam,mikor meghalt nem voltak rajta a peték. Azóta eltelt másfél hónap nagyjából szerintem ekkorára nőhetet ennyi idő alatt.

És kép is róla(bár nem a legjobb kép, de a lényeg kivehető) :IMG_20211030_183946.jpgIMG_20211030_183931.jpg
 
Mára pedig akaratlanul is fekete vizes lett az akva. A saját gyűjtésű éger tobozból tettem be 4 darabot tegnap a vízcsere végén. Ma reggelre már nagyon barna lett az egész víz, pedig direkt ki is főztem, illetve gyűjtés után átmostam mindet. Estére már kicsit tisztult, de még mindig barnás. A képek sajnos nem adják vissza ezt a színt.
 
Mára pedig akaratlanul is fekete vizes lett az akva. A saját gyűjtésű éger tobozból tettem be 4 darabot tegnap a vízcsere végén. Ma reggelre már nagyon barna lett az egész víz, pedig direkt ki is főztem, illetve gyűjtés után átmostam mindet. Estére már kicsit tisztult, de még mindig barnás. A képek sajnos nem adják vissza ezt a színt.
Nem savasítja a vizet nagyon? Sulawesiknek jó az?
 
Kicsit elmaradtam a fórum olvasásával és a posztolással is.
Mai takarítás során egy kisebb adag zöld fonalalgától szabadultam meg. A meleg vizet nem bírja túl jól szerintem mert inkább barna színű, de a friss szálakon látszik, hogy zöld szeretne ő lenni.
A garnélák most sokat elő másztak, szépen nőnek is. Utódok terén nem gazdálkodnak még, de remélem ami késik az nem múlik. Növényekből a hygrophila difformis nő a leggyorsabban, rendszeresen vissza kell vágni. A többi növényre se lehet panaszom mondjuk.IMG_20211113_150347.jpg
 
Sziasztok!
A napló utolsó bejegyzéséhez értünk. Az elmúlt hetekben sajnos nem volt időm az akváriummal foglalkozni, ami meg is látszott egy kicsit. A garnélák igazi túlélőek, utoljára hat darabot számoltam belőlük, bár jelenleg csak ötöt találtam meg. Ők át kerülnek egy másik, kisebb akváriumba. Ahol jobb dolguk lesz, a víz ott már rendes RO víz lesz, vissza sózva, be kell látnom hiába mutat megfelelő értékeket a csapvíz is, mégse jó nekik. A kis akváriumba még jobb dolguk lesz ezáltal, és remélhetőleg ott tényleg jobban érzik magukat. Bár láthatólag ezt az akváriumot is élvezték. Viszont ezt át alakítom, más lakók számára. Erről lehet készítek is egy új naplót, viszont a garnélák új helyéről nem fogok. Köszönöm mindenkinek aki figyelemmel kísérte az akvárium életét, illetve a segítségeket is nagyon szépen köszönöm!
 
Back
Oldal tetejére