• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Sulafalva

Igen, erre gondoltam.
Az is normális, hogy ha hosszabb időre maradnak így?Találnak mulmot is mivel a bal hátsó részén gyakorlatilag képtelenség az aljzatot takarítani a növénytől. Leveleket is kapnak, de azt nem igazán ették eddig. Illetve ha épp elindulnak akkor nagyon gyorsak, de a nap nagyrészében lassan csak pár milit, fél centit haladnak, gondolom azért mert eszegetnek és semmit nem akarnak ott hagyni.
Még az jutott eszembe, hogy lehet hogy nem eléggé főzted meg a levelet. nem kell sokáig amúgy, ki kell tapasztalni. nálam az eperfa levél a legkeményebb amit adok, annak kell 5 perc lábosban vagy 3 perc mikróban (ott is vízben, hogy meg ne égjen).
Csak azért pörgök ezen, mert viszonylag egyszerűen megoldható ha csak az etetéssel van a baj... bármi más problémát fogalmam sincs, hogy meg lehet-e állapítani.
 
Még az jutott eszembe, hogy lehet hogy nem eléggé főzted meg a levelet. nem kell sokáig amúgy, ki kell tapasztalni. nálam az eperfa levél a legkeményebb amit adok, annak kell 5 perc lábosban vagy 3 perc mikróban (ott is vízben, hogy meg ne égjen).
Csak azért pörgök ezen, mert viszonylag egyszerűen megoldható ha csak az etetéssel van a baj... bármi más problémát fogalmam sincs, hogy meg lehet-e állapítani.
Nem veszem én ezt pörgésnek. Örülök hogy segíteni próbálsz. És nagyon szépen köszönöm! Holnap reggel megpróbálom tovább főzni, hátha. Remélem igazad lesz és csak ez a baj.
 
Az is normális, hogy ha hosszabb időre maradnak így?
Az enyémek szoktak hosszabb ideig is ilyen módon döglödni - nem mérem az idöt de 15-20 oran keresztul siman vannak igy.


ha épp elindulnak akkor nagyon gyorsak, de a nap nagyrészében lassan csak pár milit
Ez nálam is hasonlóan van.

Ami még eszembe jutott, hogy kell nekik, hogy legyen bent valami fa, hasonlóan mint a plecoknál, elengedhetetlen a bélrendszerüknek.
 
Az enyémek szoktak hosszabb ideig is ilyen módon döglödni - nem mérem az idöt de 15-20 oran keresztul siman vannak igy.
Ez most megnyugtat,remélem akkor tényleg nincs baj és akkor mégis csak a kavics ölte meg.
Ez nálam is hasonlóan van.

Ami még eszembe jutott, hogy kell nekik, hogy legyen bent valami fa, hasonlóan mint a plecoknál, elengedhetetlen a bélrendszerüknek.
Red moor fa van bent, szoktak is rajta lenni.
 
Egy teljes beszámolót akartam a csigákról és akkor szerettem volna képeket megosztani. Viszont most úgy érzem, hogy még nem ismertem ki őket eléggé ahoz hogy írjak is róluk. Utolsó képen azt a fekete foltot kell nézni, ő a kis csiga aki elsőnek született nálunk. IMG_20210827_160000.jpgIMG_20210826_153341.jpgIMG_20210831_141030.jpg
 
Még az jutott eszembe, hogy lehet hogy nem eléggé főzted meg a levelet. nem kell sokáig amúgy, ki kell tapasztalni. nálam az eperfa levél a legkeményebb amit adok, annak kell 5 perc lábosban vagy 3 perc mikróban (ott is vízben, hogy meg ne égjen).
Csak azért pörgök ezen, mert viszonylag egyszerűen megoldható ha csak az etetéssel van a baj... bármi más problémát fogalmam sincs, hogy meg lehet-e állapítani.
Kipróbáltam mikróban 3 percig forraltam eperfalevelet. Több fogyott így mint eddig. Ezentúl így fogom adni nekik. Most málna levelet tettem be. Ma pedig gyűjtöttem még tartalék leveleket. Cseresznye, eperfa, bazsalikom és málnalevelet. Átmostam, 2 percig forró vízbe tettem és most a napon szárítom. Pár hét múlva újabb gyűjtést tartok mikor már sárga és vörös levelek lesznek.IMG_20210911_113719.jpg
 
Gyors össze foglalás az elmúlt pár napról.
A csigák jól vannak azóta is van, hogy sok időt egy helyben vannak ezek szerint ez a normális és csak én aggódtam túl a dolgot. Az az egy pedig a kavics miatt halhatott meg tényleg.
Kettő petés garnéla van, kis garnélát még nem láttam. Egyébként egyre bátrabbak a garnélák, egyre jobban elő jönnek
A mohából egy kisebb adagot már lehetett leszedni és át ragasztani egy másik kőre.
A carbót 5 napja nem adagolom, mivel már kevés van az üvegbe kb 10-20 ml. Olvastam olyat, hogy semmit nem befolyásol a növényeken ezért kipróbálom, hogy látok változást ha nem adagolom vagy sem. Ha nincs változás akkor elhagyom és legalább annyival is kevesebb "vegyszer" megy az akváriumba. Ha pedig van negatív változás akkor újra adagolni fogom, illetve veszek nagyobb kiszerelést.
 
Hali

Nekem a kis akva már 2 es fél honapja - gyakorlatilag a kezdetek óta - megy excel nélkül.
2x használtam benne mindössze kb 2x5ml-t ecset ellen, azóta 0.
Hello!
Akkor tényleg működő képes nélküle, bár logikus is, nem hiszem, hogy az ilyen carbo folyadékok olyan jelentős mennyiségű co2-t tudnak létrehozni. Én is ezt a 10-20 ml-t arra tartom, hogy ha kéne alga ellen.
 
Hello!
Akkor tényleg működő képes nélküle, bár logikus is, nem hiszem, hogy az ilyen carbo folyadékok olyan jelentős mennyiségű co2-t tudnak létrehozni. Én is ezt a 10-20 ml-t arra tartom, hogy ha kéne alga ellen.
Vegyészethez értő fórumtársak már többször felhívták rá a figyelmet, hogy a nevével ellentétben, ez nem folyékony CO2 trágya, hanem valami vegyszer, ami szénforrásként (is) működik. Igazából nem értem a dolgot, elég homályos. Miért hangsúlyozzák ki a vas formáját egy folyékony szénforrásban? Ez kb. olyan, mintha a mákosrétes receptjében az lenne a legfontosabb, hogy milyen formában található meg benne a pemetefű?
 
Utoljára módosított:
Vegyészethez értő fórumtársak már többször felhívták rá a figyelmet, hogy a nevével ellentétben, ez nem folyékony CO2 trágya, hanem valami vegyszer, ami szénforrásként (is) működik. Igazából nem értem a dolgot, elég homályos. Miért hangsúlyozzák ki a vas formáját egy folyékony szénforrásban? Ez kb. olyan mintha a mákosrétes receptjében az lenne a legfontosabb, hogy milyen formában található meg benne a pemetefű?
Igen, fizikailag képtelenség is hogy ilyen palackokba folyékony halmaz állapotban legyen. Ha jól értem a bomlás terméke eredményez valamennyi co2-t.
 
Igen, fizikailag képtelenség is hogy ilyen palackokba folyékony halmaz állapotban legyen. Ha jól értem a bomlás terméke eredményez valamennyi co2-t.
Igen, valami bomlásos szénképződést emlegetnek, de továbbra is fucsállom, hogy pl. előnyként említik a 24 órán át tartó lebomlást (szénképződést?) egyéb konkurens termékekkel összevetve, amik kb. 6 óra alatt oszlanak el. Miért jobb ez a 24 órás lebomlás, miközben a növények csak 6-8 órán át (a megvilágítás ideje alatt) fotoszintetizálnak, és veszik fel a szenet? Mondhatnánk, hogy azért, mert így kisebb a CO2 fluktuáció, ami viszont ecsetalgásodáshoz vezet (állítólag). Na de akkor a Easy-carbo rossz, mert fluktuál tőle a CO2 szint? Vagy miért kapcsolják ki éjjelre a CO2 beoldást (mágnesszeleppel)?
Minél többet olvasom a fórumot, annál több bennem a kérdőjel. Persze lehet, hogy csak értetlen vagyok :(
 
Igen, valami bomlásos szénképződést emlegetnek, de továbbra is fucsállom, hogy pl. előnyként említik a 24 órán át tartó lebomlást (szénképződést?) egyéb konkurens termékekkel összevetve, amik kb. 6 óra alatt oszlanak el. Miért jobb ez a 24 órás lebomlás, miközben a növények csak 6-8 órán át (a megvilágítás ideje alatt) fotoszintetizálnak, és veszik fel a szenet? Mondhatnánk, hogy azért, mert így kisebb a CO2 fluktuáció, ami viszont ecsetalgásodáshoz vezet (állítólag). Na de akkor a Easy-carbo rossz, mert fluktuál tőle a CO2 szint? Vagy miért kapcsolják ki éjjelre a CO2 beoldást (mágnesszeleppel)?
Minél többet olvasom a fórumot, annál több bennem a kérdőjel. Persze lehet, hogy csak értetlen vagyok :(
Én se értem teljesen, kicsit homályos hogy mire is jó akkor, egyáltalán jó bármire? Eddig semmi negatív változást nem láttam a növényeken, pedig lassan egy hete elhagytam az adagolást, ha jelentősen befolyásolná a növényeket akkor szerintem már jelentkezett volna valami hiány tünet. A másik alapvető hiba hogy nem is tudjuk(legalábbis én nem), hogy mi bomlik le ami eredményezi a minimális szén termelést. Lehet a lebomló anyag többet árt mint amennyit segíteni tudna a szén amit termel.
 
Én se értem teljesen, kicsit homályos hogy mire is jó akkor, egyáltalán jó bármire? Eddig semmi negatív változást nem láttam a növényeken, pedig lassan egy hete elhagytam az adagolást, ha jelentősen befolyásolná a növényeket akkor szerintem már jelentkezett volna valami hiány tünet. A másik alapvető hiba hogy nem is tudjuk(legalábbis én nem), hogy mi bomlik le ami eredményezi a minimális szén termelést. Lehet a lebomló anyag többet árt mint amennyit segíteni tudna a szén amit termel.
Majd mondjátok el nekem, mi van ebben:
Titeket érdekel, nekem meg nincs kedvem végignézni. :D
 
Én se értem teljesen, kicsit homályos hogy mire is jó akkor, egyáltalán jó bármire? Eddig semmi negatív változást nem láttam a növényeken, pedig lassan egy hete elhagytam az adagolást, ha jelentősen befolyásolná a növényeket akkor szerintem már jelentkezett volna valami hiány tünet. A másik alapvető hiba hogy nem is tudjuk(legalábbis én nem), hogy mi bomlik le ami eredményezi a minimális szén termelést. Lehet a lebomló anyag többet árt mint amennyit segíteni tudna a szén amit termel.
Egy dologra biztosan jó: az ecset alga kiírtásában nagyon sokat segít. Kívánom, hogy soha nem legyen szükséged rá!
Ez egybevág azzal, amit @Iron1 által linkelt videóban látunk / hallunk, valamint a saját tapasztalatommal. Viszont ez megint ellentmond a "szénforrás" névnek, teóriának. Hiszen azt még sehol sem olvastam, hogy a szén bejuttatása az akváriumba –bármliyen módon és fomában– elpusztítaná az algákat. (Inderekt módon persze hat a CO2 az algaképződésre, azzal, hogy a növények fejlődését elősegíti, de ez nem egyenlő az algák pusztításával.)
Az is elhangzik, hogy valami molekulát állít elő, ami hasonlít a növények által előállítottra és így hat. Node ez miért pusztítja el azonnal az ecsetalgát (és a mohákat) és miért nem hat a magasabbrendű növényekre?
Nagyon varázslatos az egész. Erősen hajaz a Twinstar / Chirios Doctor esetre. Van akinek bejön, van aki nem látja a hasznát... és ők egyre többen vannak...
Egyébként én nagyon megvagyok elégedve a Carbo-val is, ecset irtás céljára. Be is raktároztam pár litert, biztos, ami biztos. ;) Csak ezzel a "FloraGrow CO2 Fertilizer" kifejezéssel nem vagyok kibékülve...
 
Egy dologra biztosan jó: az ecset alga kiírtásában nagyon sokat segít. Kívánom, hogy soha nem legyen szükséged rá!
Ez egybevág azzal, amit @Iron1 által linkelt videóban látunk / hallunk, valamint a saját tapasztalatommal. Viszont ez megint ellentmond a "szénforrás" névnek, teóriának. Hiszen azt még sehol sem olvastam, hogy a szén bejuttatása az akváriumba –bármliyen módon és fomában– elpusztítaná az algákat. (Inderekt módon persze hat a CO2 az algaképződésre, azzal, hogy a növények fejlődését elősegíti, de ez nem egyenlő az algák pusztításával.)
Az is elhangzik, hogy valami molekulát állít elő, ami hasonlít a növények által előállítottra és így hat. Node ez miért pusztítja el azonnal az ecsetalgát (és a mohákat) és miért nem hat a magasabbrendű növényekre?
Nagyon varázslatos az egész. Erősen hajaz a Twinstar / Chirios Doctor esetre. Van akinek bejön, van aki nem látja a hasznát... és ők egyre többen vannak...
Egyébként én nagyon megvagyok elégedve a Carbo-val is, ecset irtás céljára. Be is raktároztam pár litert, biztos, ami biztos. ;) Csak ezzel a "FloraGrow CO2 Fertilizer" kifejezéssel nem vagyok kibékülve...
Ecset algám még nem volt remélem nem is lesz. De ezt a keveset arra tartom, persze ha annyi alga jelenne meg, hogy szükség lenne rá akkor veszek majd még. Illetve akkor tényleg teljesen felesleges a növényeknek és csak plusz egy veszély forrás a garnéláknak.
 
Egy dologra biztosan jó: az ecset alga kiírtásában nagyon sokat segít. Kívánom, hogy soha nem legyen szükséged rá!
Ez egybevág azzal, amit @Iron1 által linkelt videóban látunk / hallunk, valamint a saját tapasztalatommal. Viszont ez megint ellentmond a "szénforrás" névnek, teóriának. Hiszen azt még sehol sem olvastam, hogy a szén bejuttatása az akváriumba –bármliyen módon és fomában– elpusztítaná az algákat. (Inderekt módon persze hat a CO2 az algaképződésre, azzal, hogy a növények fejlődését elősegíti, de ez nem egyenlő az algák pusztításával.)
Az is elhangzik, hogy valami molekulát állít elő, ami hasonlít a növények által előállítottra és így hat. Node ez miért pusztítja el azonnal az ecsetalgát (és a mohákat) és miért nem hat a magasabbrendű növényekre?
Nagyon varázslatos az egész. Erősen hajaz a Twinstar / Chirios Doctor esetre. Van akinek bejön, van aki nem látja a hasznát... és ők egyre többen vannak...
Egyébként én nagyon megvagyok elégedve a Carbo-val is, ecset irtás céljára. Be is raktároztam pár litert, biztos, ami biztos. ;) Csak ezzel a "FloraGrow CO2 Fertilizer" kifejezéssel nem vagyok kibékülve...
A Twinstar/Chihirosra - nem tudom hol - láttam kísérletet. Kb. az jött ki, hogy a 2 ugyanolyan akváriumnál jobban fejlődtek némileg a növények a cuccal, de algakülönbség nem nagyon volt.
 
Nem értek hozzá mélyen, így elnézést ha tévedek, de szerintem nem szénforrás, hanem konkrétan co2 kell a fotoszintézishez növényekben. A folyamatban az o2 valamiféle katalizátor, ami a folyamat futásához szükséges energiát triggereli.

Màs miatt lehet hasznos ettől függetlenül. (Nem tudom az-e)
 
Back
Oldal tetejére