• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Stiphodon sp. - Algázó géb

Én Anyumnak vittem low tech-be. Ma beszéltem vele azt mondta egész nap a hátteret (Juwel) pucolják.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
sziasztok
én ma szereztem be 6 db de még nem láttam hogy egy szem algát is ettek volna. viszont a homokba szívesen áskálják be magukat
 
Isti84 said:
sziasztok
én ma szereztem be 6 db de még nem láttam hogy egy szem algát is ettek volna. viszont a homokba szívesen áskálják be magukat

Az első 1-2 nap nekem is ezt játszották, azóta viszont serényen dolgoznak!
 
aziim said:
Az első 1-2 nap nekem is ezt játszották, azóta viszont serényen dolgoznak!

Tegnap vettem kettőt......az egyik azonnal oto-nak képzelte magát és feltapadt az aki falára 2 törpe közé. Algám nincs sok, szinte csak az anubias nanák levelein pontalga :sick: , remélem lepucolják.
 
aziim said:
Isti84 said:
sziasztok
én ma szereztem be 6 db de még nem láttam hogy egy szem algát is ettek volna. viszont a homokba szívesen áskálják be magukat

Az első 1-2 nap nekem is ezt játszották, azóta viszont serényen dolgoznak!


akkor várok türelmesen
 
hzshalas said:
Valakinek valami tapasztalat arról, hogy nyitott akvából képes-e kimászni, kiugrani esetleg?
Tegnap reggelre megtapasztaltam, hogy igen! Már csak egy gébem van...
 
Na, ma én is beszereztem 4 db-ot, kíváncsi leszek, hogy mit művelnek.
Nálam fedett az akvárium, csak a szűrőcsöveknél van nyílás, remélem nem szöknek meg ott. :eek:
 
Tegnap reggelre megtapasztaltam, hogy igen! Már csak egy gébem van...

Huh, akkor még jó hogy mégse vettem. Azt nem tudtam hogy a nyitott akváriumot nem bírják, viszont arról hallottam, hogy a CO2-t nagyon nem szeretik. (elképzelhető, hogy ezért ugrottak ki nálad?)
 
hszilvia said:
Tegnap reggelre megtapasztaltam, hogy igen! Már csak egy gébem van...

Huh, akkor még jó hogy mégse vettem. Azt nem tudtam hogy a nyitott akváriumot nem bírják, viszont arról hallottam, hogy a CO2-t nagyon nem szeretik. (elképzelhető, hogy ezért ugrottak ki nálad?)

Nem, nálam nincs co2. És ez egy eset, ne vonjunk le belőle azonnal messzemenő következtetéseket :) Sajna megesik az ilyen...
A másik remekül érzi magát, és sokáig nem is lesz egyedül...
 
hszilvia said:
Tegnap reggelre megtapasztaltam, hogy igen! Már csak egy gébem van...

Huh, akkor még jó hogy mégse vettem. Azt nem tudtam hogy a nyitott akváriumot nem bírják, viszont arról hallottam, hogy a CO2-t nagyon nem szeretik. (elképzelhető, hogy ezért ugrottak ki nálad?)

A hirtelen CO2-t valóban nem szeretik. Szoktatni kell őket. Érdemes CO2 start környékén beszoktatni, vagy rendesen átszellőztetni az akit a betelepítéskor.
Nálunk is bent van 1 a 240-es reaktoros akiban. Az első nap nem örült neki, de most már szemmel láthatóan jól érzi magát.

Nehezen szoktatható típus, de működik.
 
Tegnap, mikor beraktam őket, akkor szépen elvoltak, főleg elöl, délután még lehetett látni 1-2 gébet, de este meg ma egy darabot sem látok belőlük. Azt se nagyon vettem észre, hogy dolgoztak volna, de ezt még be tudom nekik a szoktatási időszaknak. :)
Elvileg ki sem másztak.
Lehet, hogy csak ennyire bújósak???
 
Sziasztok!

Sajnos a környékemen nem is ismerik a boltokba. Szegedre szoktam havi egy alkalommal járni a TRÓPUS-ban, de ott csak ez van
"Szivárvány algaevő géb (Sicyopterus macrostetholepis)"
Ez nem azonos az algázó gébbel? Ismeri valaki?
 
B ferike said:
Sziasztok!

Sajnos a környékemen nem is ismerik a boltokba. Szegedre szoktam havi egy alkalommal járni a TRÓPUS-ban, de ott csak ez van
"Szivárvány algaevő géb (Sicyopterus macrostetholepis)"
Ez nem azonos az algázó gébbel? Ismeri valaki?
Én sajnos - még - nem ismerem ôket. Nyilván nem azonos vele, mert más a neve, más alcsaládba tartozik. Egyébként gyakran osztoznak élôhelyen, szóval akár tényleg ehet algát is.

Idehaza ha jól látom egyik sem túl ismert, kb. elôre nem tudhatod milyen fajt kapsz. Én például erôsen gyúrnék egy Stiphodon atropurpureus családra, ha lenne eladó.

Egyébként minden géb nagyon mozgékony. Az én Stiphodonjaim pl. az akklimatizációs dobozból pár percen belül átugrottak az akváriumba, míg a neonok csak a szemüket meresztgették. Egyébként a gébek rendszerint tudnak az üvegen is mászni...
 
Sziasztok, lassan egy hete szereztem be 3db-ot belőlük, egyenlőre agy 54l-esbe vannak amíg készül az otthonuk! (átlag aki, 24 fok 20as kemény víz, normál fény homok aljzat)
Annyit mindenképpen már el lehet mondani hogy estére tuti elássák magukat mert kb 20 óra felé egy darabot sem látni, az algát szinte azonnal lenyalták az üvegről, eléggé területvédők egymással, más hallal semmi agresszió, (törpesügerek) cpoval és red cherryvel semmi gond! Nálam fix növendéktápot spenótot simen tolják.(gyak mint a cpo:)
Hát ennyi!!
 
Tudom, hogy nem azonos alfaj a téma címében szereplővel, de szerdán én beszereztem 2 db Szivárvány algaevő gébet (Sicyopterus macrostetholepis) Mint ahogy korábban is írtam Kecskeméten nem ismerik egyiket se, ahová én havi egy alkalommal szoktam járni (Trópus Plusz Szeged) ott meg csak a Szivárvány algaevő gébet (Sicyopterus macrostetholepis) ismerik.
Azt gondoltam, hogy 595Ft/db ár nem egy "ökör ára" valamire majd csak jó lesz.
És 2 nap tapasztalat után azt kell, hogy mondjam, nem volt rossz választás!!! EZ IS ESZI AZ ALGÁT elég intenzíven :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: Kezdik megszokni a helyüket és kezdenek rátalálni a "táplálékra", amiből, mármint az algából az én akváriumomban szerencsére most már csak nagyon minimális van.
 
Sziasztok!

Az sp.-t ha jól tudom akkor írják ha nem pontosan beazonosítható egy faj ( vagy egyed)!
Vagyis az igazi neve akár ez is lehet:
B ferike said:
Sicyopterus macrostetholepis
.

De javítsatok ki ha tévedek!

A.ttila
 
belfiapu said:
Mi igaz abból, hogy a géb olyan anyagot juttat a vízbe amivel az algák leoldását/pusztítását kezdi meg? Ezzel nem lenne gond, csak olvastam, hogy ez az ancikra végzetes lehet. Van szép ancim, és sajnálnám őt, viszont 2-3 géb jól jönne mert van kaja!! :roll:

Én is erre lennék kíváncsi. Van valakinek tapasztalata?
 
Mint ahogyan én korábban már írtam 2 hete szereztem be 2 db Szivárvány algaevő gébet (Sicyopterus macrostetholepis). Az akváriumban már egy éve volt 3 anci is, egy hím és két nőstény. Az egyik nőstény és a hím összeszokott párrá alakultam, már 3-szor raktak ikrát. Most legutóbb (már a gébek érkezése után) ismét raktak ikrát, amelyek ki is keltek, sőt az előző ikrázásból is van még kis anci a többi lakóval együtt. Láthatóan mindenki jól érzi magát és mind teszi a dolgát. Tehát én nem tapasztaltam, hogy a gébek miatt az ancik "sérülnének"
 
Back
Oldal tetejére