• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás ShrimpPack

Seiryu volt a hiba, viszi a keménységet felfelé mint állat, azt nagyon nem bírják. :(

Nálam csak dragon, red moor és vasfa dekorok vannak. Frodot szerettem volna de azt sem mertem bevállalni, hátha piszkálja kicsit a vízparamétereket.

És köszönöm a tapasztalataid megosztását, hasznos!
(Bár nem akarom kifogni a garnélás topik vitorlájából a szelet. :) )

Most értem haza, család strandon, lehozom a pinyóba a makró obit hirtelen felindulásból. :D
Jol teszed, jöhetnek a fotok!
Mashol nem volt a garniknak hely, azert kerültek vissze ugyanoda, de sejtettem, hogy az uj dekor a gond...
 
Lehet, de a vízparamétereket a pintokra kell belőni. :)
Csak a neocaridinák sokkal szaporábbak, elnyomják egy idő után őket ha elfogy a hely. :)
 
A kis fonalas férgek sajna kipusztíthatatlanok, ma reggel baby food szórás volt, ilyenkor előjönnek. :D
Mivel ártalmatlanok, vegyszerezni meg nem akarok, ez van. Holnapra eltűnnek a talajban, egyébként.
 
Kezd kicsit szűkös lenni a taiwanoknak az 50 liter, 70 literes akvát berendeltem nekik.
(Eheim 2226 röhögve elviszi azt is, pláne hogy 3 liter szivaccsal megtömött előszűrő is van még a rendszerben.)

Viszont szívom a fogam, mert költöztetni kéne kompletten a jelenlegi scape-et és lakókat az új akvába, ipari mennyiségű kis garnéla van, nem lenne jó a felét kiönteni... meg úgy egyébként is, ti hogyan állnátok neki?
Új réteg amazonia powder fog menni a régi Amazonia talajra, már csak azért is mert nagyobb az alapterület... Vizet is egy az egyben kellene átcsergelni... pfff...
 
Nálam nem ipari mennyiségű kicsi volt, de azért megszenvedtem velük. Először lehalásztam, akit lehetett hálóval, vagy pipával, aztán kiszedtem a dekort, óvatosan a növényeket. Leszívtam a víz nagy részét, hagytam leülepedni a dzsuvát, a tiszta pocsolyákból pedig kihalásztam a maradékot. Meg persze a leszívott víz is át lett nézve, mert mindig szoktak lenni merészebb példányok.
 
Az biztos hogy úgy kezdem, hogy kikapom a dekort, és csak utána vadászok. :(

Na mindegy 3 hét még míg kész az akva, addig megálmodom. :D
 
nem olyan régi a mostani akvárium, nem lehet vészes zacc alul... öntsd át az egészet az újba, akkor minden kicsi átkerül :D
egyébként marad az egyesével vadászat. De szerintem az sem vészes. Én már többször csináltam, elég jól látni a mm-es kicsiket is az üres aljzaton, vagy ha leszívod az egészet egy vödörbe, miután leülepedett a zacc, fölé raksz egy lámpát és a fényben látni a zaccon és oldalfalon üldögélő garnikat :)
 
Nem is olyan fiatal, szerintem azért van dzsuva az aljzatban, simán kétéves lehet...
 
Nem is olyan fiatal, szerintem azért van dzsuva az aljzatban, simán kétéves lehet...
még csak egy éves a naplód :)
Egyébként is jobb a garniknak ha élő aljzattal indítod az új akvát.
De akkor marad a vadászat. Legalább számba veheted a lakókat.
 
Az akva már a napló előtt is ketyegett... a napló csak az állvány építésével indult. :)

De ja, nem úszom meg a vadászatot.
A régi talajt mindenképpen meg akarom tartani. Sanszosan az lesz, hogy 30L hordó, átnyomom bele a mostani akva vizét, dekort belerakom (egyben kivehető szerencsére), és indul a garnivadászat.
Amikor mindenki megvan, akva lekap a helyéről, talaj átönt az újba, rá 2 centi amazonia powder, felrakom a helyére, töltök bele 15-20 liter vizet, és visszapakolom a dekort meg a garnikat. Végül átnyomom a hordóból a maradék beállt vizet.

Tényleg bitang mennyiségű taiwan van most, olyan szép blue shadow mosura kicsik is, hogy hat nyelven beszélnek. :)
 
Ez még a @Jalos féle brigádból az egyik csajszi, amiket tőleg hoztam azok még cseperednek. :) De gyönyörűek azok is.

Lehet a CO2 miatt indultak be (bár éppen csak pötyögtetem) - jelzem a DoAqua kicsi diffúzor sokkal szebb mint a Neo, viszont porlasztásban semmivel sem tud többet -, meg raktam 1 liter bioriot a szűrőbe és így ezek miatt kicsit lejjebb ment a pH...
Szia, 0-24 ben pötyögetetd a co2 -öt??
 
Back
Oldal tetejére