• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás ShrimpPack

Neocaridináik elég halvány színűek, CRS-t is rendeltem régebben azok elég csúnyácskák voltak.
Elajándékoztam őket. :D
 
Nekem snowball garnéláim vannak tőle velük minden rendben van, már a 3. petés anyukámat nézegetem:D más garnélákról nincs tapasztalatom.
 
Pirosasabb petés red pinto, red pinto banda, ivarérett black galaxy pinto. Sorrendben. :)
 

Attachments

  • 20180711_163600.jpg
    20180711_163600.jpg
    268 KB · Megtekintések: 12
  • 20180711_163604.jpg
    20180711_163604.jpg
    325.8 KB · Megtekintések: 12
  • 20180711_163615.jpg
    20180711_163615.jpg
    288.1 KB · Megtekintések: 11
A calceos akva irgalmatlan ecsetinvázióban van, szerintem rá is jöttem miért. Mivel növényi táptalaj nincs, táprudakat dugdostam el mindenfelé jó sűrűn. És ezek nem sikerültek tökéletesen mélyre, illetve ahogy folyamtosan ki-be ültetgettem a növényeket, kísérletezgetek ugye, valamennyire a felszínre kerültek és tolják az akva vizébe a motyót.

Megoldás?
GA-ból hozok 3 liter malaya powdert és beleborítom a jelenlegi talajra 1 vagy 1,5 centi vastagon. Az előtéri növények majd kibújnak alóla, az ecset remélem nem fog. :D
 
Nem látom a petés calceot, lehet hogy a talajfeltölés annyira bestresszelte, hogy eldobta a petéket. :(
 
Szerintem van egy petés black galaxy pinto, de nem akarom elkiabálni. :D

Ha valakinek van bármiféle kérdése arról, hogy hogyan tartom/etetem/gondozom a caridinás akvákat, ne tartsa vissza magát, nagyon szívesen válaszolok. Nyugodtan mondhatom hogy most már a ritkább, kényesebb fajokat is sikerrel tartom.
 
Szia. Én kérdeznék. :D
Taiwanos kis akva építéséhez hozzá lehet kezdeni mindenféle tesztek birtoklása nélkül vagy teljesen felejtős? Ill. Mi az az alapfelszerelés amit javasolsz? Mekkora akvárium? Milyen talaj? Szűrés?

Minimum 45-50 liter, ezalatt nem tudsz atomstabil környezetet teremteni.

Az elején még kellenek a tesztek sajna, másfél-két év után már annyira nem. :) (Én még mindig méregetek szúrópróba szerűen... caridinázáshoz "kötelező" digit pH mérő, és digit TDS mérő is.)

@W.Márk priviben kérdezett, engedelmével idemásolom, ne kelljen sokszor leírni ugyanazt. :)

Írtad a garnélás naplóban hogy lehet kérdezni nyugodtan :) Milyen szűrőanyag milyen növények milyen talaj milyen tápozás megy a pintos, kényesebb akvákba, van co2, ha igen hogy van beállitva, nonstop megy, a fény milyen erős, gyenge, a víz tds/pH ? Hőfok mennyi, ventizel? Előre is köszi ! Ja, és lesz eladó valamelyik kényesebb fajtából ?

  • nem hiszek a szivacsszűrőben meg csúnya is, alaposan túlméretezett külső szűrők vannak, előszűrőkkel
  • matrix+biorio full biológiai szűrőanyagok
  • talaj vagy ada, vagy dennerle shrimp king
  • hőfok télen külső fűtővel, nyáron vezérlővel+ventikkel mindig 22.6 fok atomstabilan
  • világítás mindegy, lehet fényágyú is de gyenge fény is, attól függ milyen növényeket akarsz
  • excel/carbo NEM megy egyikbe se
  • floragrow pro táp megy, tapasztalati úton heti 2-3x
  • CO2 a 6-ból 3 akvában megy, de csak a világításhoz időzítve, különben este nagyon elmenne a pH lefelé
  • TDS 135-140 (GH+ és RO víz, nyilván)
  • etetés sarkalatos pont: kétnaponta változatos táp (8-9 félével dolgozom, por alakúak előnyben, IKEÁS fűszerörlővel négyféle "szemes" kevert tápból is etetek porítva), kétnaponta (nem etetés napon) mix: v.milyen biofilm képződést segítő por (most épp bacter ae) + genchem polytase + genchem byozime fél literes üvegben keverve és felrázva, majd szétosztogatva az akvákban
  • tölgyfa, catapa levél és ha nem felejtem el, égertoboz mindig van bent, mostanában eperfalevél is, az elég hamar szérmállik szóval sűrűbben kell adagolni
  • mindegyik akvában van oxydator, erős oldattal
  • minden akvában van skimmer
  • pH 5.5-5.8 között legyen
  • vízcsere kéthetente 15%
  • kéthetente kb. (van hogy sűrűbben, ahogy éppen eszembe jut) megy fél adagolókanál Black Water Powder is mindegyik akvába

Lesz eladó mindegyikből, ha eléggé felduzzadt az állomány, hogy más is csodálhassa ezeket a kis ékszereket. :)
 
Utoljára módosított:
Minimum 45-50 liter, ezalatt nem tudsz atomstabil környezetet teremteni.

Az elején még kellenek a tesztek sajna, másfél-két év után már annyira nem. :) (Én még mindig méregetek szúrópróba szerűen... caridinázáshoz "kötelező" digit pH mérő, és digit TDS mérő is.)

@W.Márk priviben kérdezett, engedelmével idemásolom, ne kelljen sokszor leírni ugyanazt. :)



  • nem hiszek a szivacsszűrőben meg csúnya is, alaposan túlméretezett külső szűrők vannak, előszűrőkkel
  • matrix+biorio full biológiai szűrőanyagok
  • talaj vagy ada, vagy dennerle shrimp king
  • hőfok télen külső fűtővel, nyáron vezérlővel+ventikkel mindig 22.6 fok atomstabilan
  • világítás mindegy, lehet fényágyú is de gyenge fény is, attól függ milyen növényeket akarsz
  • excel/carbo NEM megy egyikbe se
  • floragrow pro táp megy, tapasztalati úton heti 2-3x
  • CO2 a 6-ból 3 akvában megy, de csak a világításhoz időzítve, különben este nagyon elmenne a pH lefelé
  • TDS 135-140 (GH+ és RO víz, nyilván)
  • etetés sarkalatos pont: kétnaponta változatos táp (8-9 félével dolgozom, por alakúak előnyben, IKEÁS fűszerörlővel négyféle "szemes" kevert tápból is etetek porítva), kétnaponta (nem etetés napon) mix: v.milyen biofilm képződést segítő por (most épp bacter ae) + genchem polytase + genchem byozime fél literes üvegben keverve és felrázva, majd szétosztogatva az akvákban
  • tölgyfa, catapa levél és ha nem felejtem el, égertoboz mindig van bent, mostanában eperfalevél is, az elég hamar szérmállik szóval sűrűbben kell adagolni
  • mindegyik akvában van oxydator, erős oldattal
  • minden akvában van skimmer
  • pH 5.5-5.8 között legyen

Lesz eladó mindegyikből, ha eléggé felduzzadt az állomány, hogy más is csodálhassa ezeket a kis ékszereket. :)
A malaya talaj neked mennyire jött be, mert van 9 liter malaya powderem elfekvőbe .
 
Az húzza le a legdurvábban a pHt. De tényleg durván. :)
Nekem most már sikerült belőnöm de kellett hozzá kh+ por adagolása egy ideig, meg ilyenek.
Powdert durván vastagon ne rakd mert berohad az alja. :)

Mondanám hogy legközelebb nem lesz malaya csak amazonia, de az ada úgyis beszüntette a malaya meg africana gyártást szóval nem mondom. :)
 
Két gyors kép.

Red wine:
28986308207_4df25fa8a9_z.jpg20180807_164804 by Attila Szántó, on Flickr

Óvodások:
30053457138_b67fac5f9e_z.jpg20180807_164739 by Attila Szántó, on Flickr

RE: nem akarom nyilván minden petés taiwannál beírni ide, de menet közben red bolt petés is van, és újra bepetésedett két blue bolt is... Nagyon várom már a red hinomaru peteelengedését (szerintem , reménykedek néhány red wine piciben tőle, meg pandában is... Mire hazajövök nyaralásból tuti meglesznek már a kicsik.

Azt nézegettem, egyébként, hogy - kopp-kopp - elég jó a kicsik életben maradási rátája, én a kétnaponta adagolt kombóra fogom (biozyme+polytase+bacter ae) a dolgot.
 
Utoljára módosított:
Két gyors kép.

Red wine:
View attachment 6083720180807_164804 by Attila Szántó, on Flickr

Óvodások:
View attachment 6083820180807_164739 by Attila Szántó, on Flickr

RE: nem akarom nyilván minden petés taiwannál beírni ide, de menet közben red bolt petés is van, és újra bepetésedett két blue bolt is... Nagyon várom már a red hinomaru peteelengedését (szerintem , reménykedek néhány red wine piciben tőle, meg pandában is... Mire hazajövök nyaralásból tuti meglesznek már a kicsik.

Azt nézegettem, egyébként, hogy - kopp-kopp - elég jó a kicsik életben maradási rátája, én a kétnaponta adagolt kombóra fogom (biozyme+polytase+bacter ae) a dolgot.
Tök jo, hogy bemasoltad ide ezt a kis összefoglalot, he megengeded, kiegeszitenem az en tapasztalatommal, hatha segitek vele valakinek.
Nekem red bee hinomaruk voltak/vannak a következö parameterekkel:
külsö szüres, Eheim subtsrat es JBL szüröanyaggal
hömerseklet stabilan 23-24 fok között
talaj amazonia ADA
dekorok lavakövek es red moor gyökerek
Tapoldat Green Aqua Micro macro, nekem carbo adagolas is Volt!
CO2 adagolas, mint a növenyes akikban altalaban, pH ertek 6,0 körül, TDS 80-90, soha nem soztam vissza!
Kaja, normal szaraz garnela elesegek, emellett ubi, spenot.
Az allomany 12 peldannyal indult, fiatalok voltak, kb. 4-5 honapig nem is törtent semmi, azutan vettem eszre az elsö piciket, majd rövid idön belül 100 föle nötta ltezsamuk, a rövid idö kb. 2-3 honap.
Nagyon jol ereztek magukat, folyamatosan születtek az utodok...mignem at nem rendeztem az akit, es nem kerültek be seiryu kövek az akvaba. Azota a teljes allomany eltünik lassan, most mar csak a nagyobb peldanyok vannak, kb. 15 db.
A tapozas valtozatlan, a TDS magasabb valamelyest, es sokkal kevesebb a buvohelyük, vilagosabb az akva, mert vilagitast is csereltem, ez eleg volt ahhoz, hogy feladjak a szaprodast es szepen lessen leepüljön az allomany...
 
Seiryu volt a hiba, viszi a keménységet felfelé mint állat, azt nagyon nem bírják. :(

Nálam csak dragon, red moor és vasfa dekorok vannak. Frodot szerettem volna de azt sem mertem bevállalni, hátha piszkálja kicsit a vízparamétereket.

És köszönöm a tapasztalataid megosztását, hasznos!
(Bár nem akarom kifogni a garnélás topik vitorlájából a szelet. :) )

Most értem haza, család strandon, lehozom a pinyóba a makró obit hirtelen felindulásból. :D
 
Back
Oldal tetejére