• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

Próbáltam regenerálni a 100 ml-es Purigent Flóraszept oldattal (ami ugye 5%-os Na-hipoklorit oldat), de nem sikerült, a tasak nagy része még mindig barna. 2 l vízbe tettem 250 ml-t és 24 órát ázott, majd vízelőkészítőben is áztattam. Mit csináltam rosszul? Vagy használjak inkább hipót??
 
Ahogy már oldalakkal ez előtt is írták, a "legtutibb" a sima CLOROX !
Én egy kb. 1,5 éve a szekrényben állóval próbáltam először. 2 x 24 óra, de a barnaság csak nagyon-nagyon enyhén világosodott.
Kicsit elszomorodtam de gy új flakon vásárlása, már a 2. órában beváltotta a hozzáfűzött reményeket.A további 24 óra "HÓ FEHÉR"-re változtatta a purigent.
Nem volt szükség semmilyen más / flóraszept, hypo..stb./ praktika alkalmazására.
Úgy gondolom, hogy a varázs vagy kulcs szó a clorox-szal kapcsolatban a friss, bontatlan lehet !!!!!!
 
Ahogy már oldalakkal ez előtt is írták, a "legtutibb" a sima CLOROX !
Én egy kb. 1,5 éve a szekrényben állóval próbáltam először. 2 x 24 óra, de a barnaság csak nagyon-nagyon enyhén világosodott.
Kicsit elszomorodtam de gy új flakon vásárlása, már a 2. órában beváltotta a hozzáfűzött reményeket.A további 24 óra "HÓ FEHÉR"-re változtatta a purigent.
Nem volt szükség semmilyen más / flóraszept, hypo..stb./ praktika alkalmazására.
Úgy gondolom, hogy a varázs vagy kulcs szó a clorox-szal kapcsolatban a friss, bontatlan lehet !!!!!!
Köszönöm a lényegretörő választ!(y)
 
Próbáltam regenerálni a 100 ml-es Purigent Flóraszept oldattal (ami ugye 5%-os Na-hipoklorit oldat), de nem sikerült, a tasak nagy része még mindig barna. 2 l vízbe tettem 250 ml-t és 24 órát ázott, majd vízelőkészítőben is áztattam. Mit csináltam rosszul? Vagy használjak inkább hipót??
Nem szeretnélek megbolondítani, de sima frissen bontott hypo ugyanolyan jó a regenerálásra. (tapasztalatból mondom)
 
A
Nem szeretnélek megbolondítani, de sima frissen bontott hypo ugyanolyan jó a regenerálásra. (tapasztalatból mondom)
Akkor megpróbálom hipóval!
Arra vonatkozóan van tapasztalat, hogy vízelőkészítőből mennyi kell? Gondolom valamivel több kell, mint a gyári ajánlás. Én JBL Biotopolt használok. A gyári ajánlás 2,5 ml/10 ml. Mondjuk ha 2 l-be teszek 5 ml-t az elég?
 
A

Akkor megpróbálom hipóval!
Arra vonatkozóan van tapasztalat, hogy vízelőkészítőből mennyi kell? Gondolom valamivel több kell, mint a gyári ajánlás. Én JBL Biotopolt használok. A gyári ajánlás 2,5 ml/10 ml. Mondjuk ha 2 l-be teszek 5 ml-t az elég?

En 1 kupakkal tettem bele a Primebol. Az ajanlas szerint ez 200l-re jo, biztos eleg volt a 20 literre is :)
Viszont nezd meg a Biotopolt nem nyalkas alapu-e, mert tonkreteszi a purit. Vizalapu jo csak igazan....
Ideznem Viktor egy korabbi hozzaszolasat:
Aquatan, Tetrasafe stb szerintem nem jó. Illetve semmi olyan klórmentesítő nem jó ami nyálkás anyag. Ez beszennyezi a szűrőanyagot.
Nálunk a Prime, Easy Life FFM, ADA Chlor off is olyan ami használható. Szóval óvatosan. Csak vizes alapú vízkezelőt használj. Ami sűrű cucc azt ne!
 
En 1 kupakkal tettem bele a Primebol. Az ajanlas szerint ez 200l-re jo, biztos eleg volt a 20 literre is :)
Viszont nezd meg a Biotopolt nem nyalkas alapu-e, mert tonkreteszi a purit. Vizalapu jo csak igazan....
Ideznem Viktor egy korabbi hozzaszolasat:
A JBL az sajnos nyálkás... Be kell szereznem valami mást! Köszi
 
Ti mibe teszitek a purigent mert amit én használok,seachem nem tudom hány mikronos hálózsákocska.(majdnem annyiba került mint a purigen) rendkívül megfogja a szűrő nyomását.Már egy ideje ki is vettem miatta a szűrőből.
 
Ti mibe teszitek a purigent mert amit én használok,seachem nem tudom hány mikronos hálózsákocska.(majdnem annyiba került mint a purigen) rendkívül megfogja a szűrő nyomását.Már egy ideje ki is vettem miatta a szűrőből.
Valami bella donna izé. A Tetra aktívszenes cuccát ürítettem ki, kislányom visszavarrta, de mivel kissé átengedte, lerángattam az asszonyról a harisnyát. Kicsit csalódott volt, hogy utána a szűrővel kezdtem vacakolni, de indítani kellett, hogy a bacik el ne haljanak.
 
Valami bella donna izé. A Tetra aktívszenes cuccát ürítettem ki, kislányom visszavarrta, de mivel kissé átengedte, lerángattam az asszonyról a harisnyát. Kicsit csalódott volt, hogy utána a szűrővel kezdtem vacakolni, de indítani kellett, hogy a bacik el ne haljanak.
A sima nylon harisnya is megteszi???
 
Ti mibe teszitek a purigent mert amit én használok,seachem nem tudom hány mikronos hálózsákocska.(majdnem annyiba került mint a purigen) rendkívül megfogja a szűrő nyomását.Már egy ideje ki is vettem miatta a szűrőből.
Szia!
Ezt javaslom Neked:http://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-szurozsak-suru-szovesu-500-ml.html
250ml-ert teszek ilyen zsákba. Kényelmesen belerakható, szépen lelapítható a szűrő tetejében a perlon fölött. Három havonta regenerálom.
Használtam Nylon harisnyát is, de ez megbízhatóbb megoldás.
 
Nem potyog ki. Kb egy éve ezt használom és az ára is baráti a másik márkához képest.
Nagyon baráti.A másik rendkívül erős és nagyon tartós viszont drága és nagyon megfogja a nyomást.Akkor amíg eljutok a ga-ba marad a harisnya de veszek ilyen lazább hálót.
Köszönöm szépen srácok.
 
Nem szeretnélek megbolondítani, de sima frissen bontott hypo ugyanolyan jó a regenerálásra. (tapasztalatból mondom)
Csak hogy biztosra menjek: klórtalanítást hogy végzed?
Hipóval 1 nap alatt szépen kifehéredett a Puri. Vizes alapú vízelőkészítő beszerzése folyamatban, addig RO vízben áztatom a tasakot, 2 naponta cserélem benne a vizet.
 
Back
Oldal tetejére