• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

Én most regeneráltam, prime-al klórtalanítottam. Klórszaga nincs, de prime "szaga" igen, pedig már teljesen ki is száradt.
 
Sziasztok,

az általatok ajánlott Clorox-ot a környékünkön nem igazán lehet kapni. Milyen más típus jöhet még szóba? Flóraszept ill. Hypo kapható.
Seachem Prime már meg van, hogy klórtalanítsam, már csak klóroznom kéne :D
 
Sziasztok,

az általatok ajánlott Clorox-ot a környékünkön nem igazán lehet kapni. Milyen más típus jöhet még szóba? Flóraszept ill. Hypo kapható.
Seachem Prime már meg van, hogy klórtalanítsam, már csak klóroznom kéne :D
A flóraszept az nem jó mert egyéb más anyagok is vannak benne / illea és színezék stb / és nem is marja le annyira róla szennyeződést. A sima hipó már jobb megoldás! :)
 
Sziasztok,

az általatok ajánlott Clorox-ot a környékünkön nem igazán lehet kapni. Milyen más típus jöhet még szóba? Flóraszept ill. Hypo kapható.
Seachem Prime már meg van, hogy klórtalanítsam, már csak klóroznom kéne :D
A Cloroxnak már Ultra lett az új neve, de ne gélt vegyél arra figyelj!
 
Háztartási hypot kell venni, fekete műanyagban árulják, pontosan ugyan az van benne mint a cloroxban es fillerekbe kerul.
Köszönöm mindenkinek a válaszokat [emoji4]
Adagolás ugyanaz? Felesbe vízzel?

Tapatalkkal küldve az én LG-H340n eszközömről
 
Nálam egyébként nagyon sok fa van 140literben, 250ml Purigen durván fél évet bírt ki.

Tapatalkkal küldve az én LG-H340n eszközömről
 
Sziasztok!

Eheim experience 150-be mennyi purigen ajánlotok? És melyik részén helyezzem el a szűrőnek?
Nekem 250ml-t ajánlottak a 200L-hez. Kapta az ívet, 3 hónap után regeneráltam biztos ami biztos alapon. Először a perlon felé tettem, hogy tisztább vizet kapjon, aztán közvetlenül alá.
 
Nekem 250ml-t ajánlottak a 200L-hez. Kapta az ívet, 3 hónap után regeneráltam biztos ami biztos alapon. Először a perlon felé tettem, hogy tisztább vizet kapjon, aztán közvetlenül alá.

Köszönöm!

Várok egy pár napot ezzel az opálos dologgal ha nem tűnik akkor veszek, hátha jó megoldás lesz, de ahogy most böngésztem a fórumot sokan írják hogy normális dolog az opálosodás, a frissen indított aksiknál(szűrő összeszedi magát)
 
Köszönöm!

Várok egy pár napot ezzel az opálos dologgal ha nem tűnik akkor veszek, hátha jó megoldás lesz, de ahogy most böngésztem a fórumot sokan írják hogy normális dolog az opálosodás, a frissen indított aksiknál(szűrő összeszedi magát)
Jól látod. Türelem [emoji6]

Tapatalkkal küldve az én LG-H340n eszközömről
 
Kb. 6 napig regeneráltam hipós vízben mire szépen kifehéredett. kb egy hete ázik Sechem Prime-os vízben (cserélgetve a vizet, közben kicsit megdolgozva), de még mindig van egy kis szaga.
ez teljesen normális? Kínomban most folyatom rá az RO vizet ahogy jön ki a készülékből.
Arra gondoltam, hogy lehet, hogy alapból ilyen a szaga? Lehet, hogy kéne beszereznem klórtesztet...
 
Kb. 6 napig regeneráltam hipós vízben mire szépen kifehéredett. kb egy hete ázik Sechem Prime-os vízben (cserélgetve a vizet, közben kicsit megdolgozva), de még mindig van egy kis szaga.
ez teljesen normális? Kínomban most folyatom rá az RO vizet ahogy jön ki a készülékből.
Arra gondoltam, hogy lehet, hogy alapból ilyen a szaga? Lehet, hogy kéne beszereznem klórtesztet...
Alapból van egy kis záptojás szaga, ez teljesen normális.
 
Back
Oldal tetejére