• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

Köszönöm a tippet, bevált.
Végül beöntöttem a talajt. Jutott is, maradt is még.

Jobb oldalon ennyi talaj lehet túl sok, még nézegetem kicsit.
A lejtők talán előre fognak csúszni víz alatt.
Műanyag lapocskák beszúrása a földbe bevált valakinek?


@Bálint Nagy Fából már semmi sem maradt ki, amit belepróbálhatnék, kőből annál több.
Ha marad a jobb oldali talaj, talán nagyobb kövekkel még próbálkozom.

ok, növényesítést nem túlzásba vinni -amúgy se merek túl sok epifitát rakni az elején, lehet az első hónapban itt minden kinyiffan... Na de mielőtt túl sok offtopikba mennék, majd talán egy naplóval próbálkozom.
Szerintem jó lesz ez...beültetve mást mutat majd azért. Növényesítésbe tudok segíteni, ha gondolod írj pm-et.
 
Okos gondolat. Ebben az esetben ne is cserélgesd az aktív talajon a vizet. A talaj kezdeti ammónia kibocsátása eteti majd az induló bacikat. A sötét meg a mi barátunk, nem az algáé. 😉
offtopik: Á, el is utazunk jó messzire, hogy még véletlenül se legyen cserélgetve a víz. Kap kemény vizes feltöltést, meg madárlátta magyar seryiu kövecskét az elején. Még ha olyan "jól" is sikerül, mint a szalmiákszeszes, halkajás, baciadagolós szűrőjáratás az optivájt műanyag tárolódobozban, még mindig lehet ammóniafaló növényekkel próbálkozni első ültetéskor.

ON: a scape végleges, remélhetőleg lesz homok hamarosan az még belemegy némi kaviccsal. A további köves pakolgatós próbálkozásokkal én már csak leamortizálni tudnám az üveget, egy újabb karcot most sikerült is összehoznom.
Igazság szerint a berendezés is úgy zajlott, hogy üvegre pufizacskó, peremére meg csőszigetelő. Sajnos csak két kezem van, az is balos.

A legutóbbi scapere a gyerkőcök végülis tegnap áment mondtak. 100-120 centi magasságból nézve is találnak elég izgalmas zugot, mindhárom oldalról. Az egyik legfontosabb KPI teljesült :)
 
savazásra fel!

60p-t rendezek be, lassan elkezdeném a hardscapet... iwagumit akartam, wild rhino-bol, sajna egy db sincs a GA-ban ami beleférne a 60asba... mondom megnézem másik kővel, seriyu választék elég lapos, elkezdtem legózni multilayerrel... igen, nem iwagumi... ezt a két verzót bohockodtam össze, majd dühből szétszedtem az egészet. asszem az a baj hogy minden isnpirációm 120asból jön, és túl nagyban gondolkodok. ha már nem iwa, legyen barlang, sand path-al... két oldalt "teraszok"azokon a növányzet. csak és kizárólag parvulában és monte carloban (esetleg cuba-ban) tudok gondolkodni :D

igencsak béna képek, az elsőn középen az an agyon oda nem illő kő élőben nem ilyen szarul mutat, hanem egy jobbra hétra bekanyorodó "vájat" bal fala.
 

Attachments

  • IMG_3266.jpeg
    IMG_3266.jpeg
    101.1 KB · Megtekintések: 77
  • IMG_3269.jpeg
    IMG_3269.jpeg
    101.1 KB · Megtekintések: 79
savazásra fel!

60p-t rendezek be, lassan elkezdeném a hardscapet... iwagumit akartam, wild rhino-bol, sajna egy db sincs a GA-ban ami beleférne a 60asba... mondom megnézem másik kővel, seriyu választék elég lapos, elkezdtem legózni multilayerrel... igen, nem iwagumi... ezt a két verzót bohockodtam össze, majd dühből szétszedtem az egészet. asszem az a baj hogy minden isnpirációm 120asból jön, és túl nagyban gondolkodok. ha már nem iwa, legyen barlang, sand path-al... két oldalt "teraszok"azokon a növányzet. csak és kizárólag parvulában és monte carloban (esetleg cuba-ban) tudok gondolkodni :D

igencsak béna képek, az elsőn középen az an agyon oda nem illő kő élőben nem ilyen szarul mutat, hanem egy jobbra hétra bekanyorodó "vájat" bal fala.
A jobboldalira teszem le a voksomat. Látszik a meredély vége, ezzel van egy fókuszpontja az egésznek.
Ami számomra hiányzik, az a bal oldalról apróbb szikladarabok, amik lezuhantak az erózió hatására.
 
savazásra fel!

60p-t rendezek be, lassan elkezdeném a hardscapet... iwagumit akartam, wild rhino-bol, sajna egy db sincs a GA-ban ami beleférne a 60asba... mondom megnézem másik kővel, seriyu választék elég lapos, elkezdtem legózni multilayerrel... igen, nem iwagumi... ezt a két verzót bohockodtam össze, majd dühből szétszedtem az egészet. asszem az a baj hogy minden isnpirációm 120asból jön, és túl nagyban gondolkodok. ha már nem iwa, legyen barlang, sand path-al... két oldalt "teraszok"azokon a növányzet. csak és kizárólag parvulában és monte carloban (esetleg cuba-ban) tudok gondolkodni :D

igencsak béna képek, az elsőn középen az an agyon oda nem illő kő élőben nem ilyen szarul mutat, hanem egy jobbra hétra bekanyorodó "vájat" bal fala.
Jó ahogy elindultál, csak az alapokat nézd át. Javaslom @Nigro blogját . A 3 kő szabályát alkalmazni kell, akkor lesz természetes.
A második képed jobb az ösvény miatt, de azt a fura csúcsú követ nem kellett volna bele pakolni. A nagy főkő már a fókuszpontod, ez nem való oda, mert kivezeti a tekintetet az akváriumból. A kiegészítő másodlagos és harmadlagos köveket kell megoldani.
60P-ben a Monte Carlo és a parvula is nagy tud lenni, el lehet velük tolni a méretarányt. Inkább apróbb levelű növényeket válassz, mint a HC, vagy elatine.
 
savazásra fel!

60p-t rendezek be, lassan elkezdeném a hardscapet... iwagumit akartam, wild rhino-bol, sajna egy db sincs a GA-ban ami beleférne a 60asba... mondom megnézem másik kővel, seriyu választék elég lapos, elkezdtem legózni multilayerrel... igen, nem iwagumi... ezt a két verzót bohockodtam össze, majd dühből szétszedtem az egészet. asszem az a baj hogy minden isnpirációm 120asból jön, és túl nagyban gondolkodok. ha már nem iwa, legyen barlang, sand path-al... két oldalt "teraszok"azokon a növányzet. csak és kizárólag parvulában és monte carloban (esetleg cuba-ban) tudok gondolkodni :D

igencsak béna képek, az elsőn középen az an agyon oda nem illő kő élőben nem ilyen szarul mutat, hanem egy jobbra hétra bekanyorodó "vájat" bal fala.

Iwaguminál mindig próbáld elképzelni, hogy amit kreálsz, az megállna-e a természetben is. Illetve a másik fontos dolog, hogy érzésre egyensúlyba kerüljenek a kövek. Ha valami balra dől, akkor valami úgy dőljön jobbra, mintha az meg tartaná (vagy ellentartaná). Úgy értem, hogy látványban ellentartsa.
 
Sziasztok!
A mai nap folyamán Sárkány kövekből összeraktam egy Iwagumit, a hardsape erendezéssel kapcsolatban szeretném a véleményeteket kérni.
Üdvözlettel: Zsolti
 

Attachments

  • IMG_20221105_223440.jpg
    IMG_20221105_223440.jpg
    534.8 KB · Megtekintések: 53
Sziasztok!
A mai nap folyamán Sárkány kövekből összeraktam egy Iwagumit, a hardsape erendezéssel kapcsolatban szeretném a véleményeteket kérni.
Üdvözlettel: Zsolti
Csinosnak csinos, csaj valahogy nem igazán iwagumi. Nekem nem jön át, hogy melyik a fő kő. Illetve a dragonnal figyelni kell a lyukak irányára, mert egyik másik kő természetellenesen hathat. Olyan érzetem van, hogy kidőlt sziklák akar lenni, de a jobbra-balra dől kövek ugyanabban a szögben dőltek meg jobbra, vagy balra. Kicsit sok a kő darabszám, a fő elemek meg nem elég hangsúlyosak. Remélem megnézi más is, mert én eddig csak 1 iwagumit raktam össze. Nem vagyok szakértő, a meglátásaim marhaság is lehet. Az említett üvegem naplója: https://akvakertesz.hu/threads/10-literes-iskolai-kocka.8956/
 
Sziasztok!
A mai nap folyamán Sárkány kövekből összeraktam egy Iwagumit, a hardsape erendezéssel kapcsolatban szeretném a véleményeteket kérni.
Üdvözlettel: Zsolti
Csinosnak csinos, csaj valahogy nem igazán iwagumi. Nekem nem jön át, hogy melyik a fő kő. Illetve a dragonnal figyelni kell a lyukak irányára, mert egyik másik kő természetellenesen hathat. Olyan érzetem van, hogy kidőlt sziklák akar lenni, de a jobbra-balra dől kövek ugyanabban a szögben dőltek meg jobbra, vagy balra. Kicsit sok a kő darabszám, a fő elemek meg nem elég hangsúlyosak. Remélem megnézi más is, mert én eddig csak 1 iwagumit raktam össze. Nem vagyok szakértő, a meglátásaim marhaság is lehet. Az említett üvegem naplója: https://akvakertesz.hu/threads/10-literes-iskolai-kocka.8956/

Az előttem szólónak teljesen igaza van. Ez így nemigen iwagumi. Landscape lehetne de kicsit koncepció nélkülinek érzem. A két oldal nincs egyensúlyban. Sem a kövek iránya sem a formája és színe sem passzol. Az alapokat olvasd el Nigro bloggjában. Az építéshez pedig javaslom megnézni Amano építéseit YouTubeon. 😉
Csak így tovább; elgondolkodnék a helyedben a kövek összeragasztásán egy nagyobb hangsúlyosabb fő kő előállítására akár.
A kevesebb néha több. Ez iwagumi esetén különösen érvényes.
Metál 🤘
 
Sziasztok!
A mai nap folyamán Sárkány kövekből összeraktam egy Iwagumit, a hardsape erendezéssel kapcsolatban szeretném a véleményeteket kérni.
Üdvözlettel: Zsolti
A sok Dragon kőből összerakott Iwagumi hardsape valami ilyesmi... hátha segít az inspirációban.

Iwagumidragon.jpg
 
Csinosnak csinos, csaj valahogy nem igazán iwagumi. Nekem nem jön át, hogy melyik a fő kő. Illetve a dragonnal figyelni kell a lyukak irányára, mert egyik másik kő természetellenesen hathat. Olyan érzetem van, hogy kidőlt sziklák akar lenni, de a jobbra-balra dől kövek ugyanabban a szögben dőltek meg jobbra, vagy balra. Kicsit sok a kő darabszám, a fő elemek meg nem elég hangsúlyosak. Remélem megnézi más is, mert én eddig csak 1 iwagumit raktam össze. Nem vagyok szakértő, a meglátásaim marhaság is lehet. Az említett üvegem naplója: https://akvakertesz.hu/threads/10-literes-iskolai-kocka.8956/
Az előttem szólónak teljesen igaza van. Ez így nemigen iwagumi. Landscape lehetne de kicsit koncepció nélkülinek érzem. A két oldal nincs egyensúlyban. Sem a kövek iránya sem a formája és színe sem passzol. Az alapokat olvasd el Nigro bloggjában. Az építéshez pedig javaslom megnézni Amano építéseit YouTubeon. 😉
Csak így tovább; elgondolkodnék a helyedben a kövek összeragasztásán egy nagyobb hangsúlyosabb fő kő előállítására akár.
A kevesebb néha több. Ez iwagumi esetén különösen érvényes.
Metál 🤘
Én meg abban a hitben voltam idáig, hogy a köves akvárium=Iwagumi, ezek szerint nem. A jobb nagy kő feketés színe az én szememet is szúrja, csak nem volt jobb/más amit oda tehettem volna. Valamenyire majd riccardiával megpróbálom ki zölditeni azt a követ. Akkor ha jól sejtem Balázs Brazil stílusú akváriuma(
) sem iwagumi? Meg azok a köves akváriumok sem amik lebegő sziklákból(Az Avatar c. film egyik jelenetében..) vannak.
 
Akkor ha jól sejtem Balázs Brazil stílusú akváriuma( ) sem iwagumi? Meg azok a köves akváriumok sem amik lebegő sziklákból(Az Avatar c. film egyik jelenetében..) vannak.
Jól látod.😉 Ez egy letisztult, minimalista, szigorú szabályok közé szorított japán stílus. Nem egyenlő a kövesekkel. Ahogy a fentebb belinkelt naplóm első beállításai sem fértek bele az iwagumi szigorúságába.
 
  • Like
Reactions: dz1
Sziasztok,

Úgy néz ki, hogy hosszú kihagyás után, végre újra egy akvárium indításán ügyködhetek. Már hiányzott, de egyszerűen az utóbbi időben egyáltalán nem volt rá energia, és idő sem. A szünet alatt sikerült beszerezni egy 45x40x40es opti akvát, egy pont rá passzoló Twinstar RGB -t, dekor elemeket. Az utóbbi hetekben kezdtem rakosgatni a szképet, egyenlőre így állunk:
IMG_20230303_122345_1.jpg
IMG_20230303_120544.jpg
IMG_20230303_122314.jpg

Nem egy profi munka, attól nagyon messze vagyok, a kritikát, vagy bármit, szívesen fogadom :) a jobb oldalával még biztosan dolgoznom kell.

A silány képekért elnézést, az akva is elég piszkos, még a pincében pihen..
 
Sziasztok,

Úgy néz ki, hogy hosszú kihagyás után, végre újra egy akvárium indításán ügyködhetek. Már hiányzott, de egyszerűen az utóbbi időben egyáltalán nem volt rá energia, és idő sem. A szünet alatt sikerült beszerezni egy 45x40x40es opti akvát, egy pont rá passzoló Twinstar RGB -t, dekor elemeket. Az utóbbi hetekben kezdtem rakosgatni a szképet, egyenlőre így állunk:

Nem egy profi munka, attól nagyon messze vagyok, a kritikát, vagy bármit, szívesen fogadom :) a jobb oldalával még biztosan dolgoznom kell.

A silány képekért elnézést, az akva is elég piszkos, még a pincében pihen..
Örülök, hogy újra akvázni kezdesz.
A fa nagyon szép! :love:
A középső részt nem takarnám el, mert nagyon szexi a kis hasadék meg a fa flowja.
IMG_20230303_122345_1.jpg
A lávákra epifitákat, a hegy aljához (előre) elszórtan Stau esetleg Pogo helferi, hátulra meg mehetne valami kisebb (Cyperus helferi?).

Hú, bocs Gyuri, de ez a klassz szkép nagyon beizzította a fantáziámat.
Egy biztos, pöpec lesz.
 
Sziasztok,

Úgy néz ki, hogy hosszú kihagyás után, végre újra egy akvárium indításán ügyködhetek. Már hiányzott, de egyszerűen az utóbbi időben egyáltalán nem volt rá energia, és idő sem. A szünet alatt sikerült beszerezni egy 45x40x40es opti akvát, egy pont rá passzoló Twinstar RGB -t, dekor elemeket. Az utóbbi hetekben kezdtem rakosgatni a szképet, egyenlőre így állunk:
View attachment 174229
View attachment 174230
View attachment 174231

Nem egy profi munka, attól nagyon messze vagyok, a kritikát, vagy bármit, szívesen fogadom :) a jobb oldalával még biztosan dolgoznom kell.

A silány képekért elnézést, az akva is elég piszkos, még a pincében pihen..
Alapvetően tetszik. Ha nem nyúlsz a jobb oldalhoz, akkor is. Lehetne vékonyabb ágakkal finomítani, de a gazok valószínűleg elnyelik a finom részleteket, épp elég lesz láthatóan tartani a nagyobb ágakat. 🙂
 
Alapvetően tetszik. Ha nem nyúlsz a jobb oldalhoz, akkor is. Lehetne vékonyabb ágakkal finomítani, de a gazok valószínűleg elnyelik a finom részleteket, épp elég lesz láthatóan tartani a nagyobb ágakat. 🙂
Örülök, hogy újra akvázni kezdesz.
A fa nagyon szép! :love:
A középső részt nem takarnám el, mert nagyon szexi a kis hasadék meg a fa flowja.
View attachment 174245
A lávákra epifitákat, a hegy aljához (előre) elszórtan Stau esetleg Pogo helferi, hátulra meg mehetne valami kisebb (Cyperus helferi?).

Hú, bocs Gyuri, de ez a klassz szkép nagyon beizzította a fantáziámat.
Egy biztos, pöpec lesz.
Köszi az észrevételeket! Alapvetően kötözős növényekben gondolkodom, szeretném az előteret szabadon hagyni, és a dekor elemeket is részben. Sajnos sokszor elkap a hév, és tele ültetek mindent, remélem sikerül egy kicsit máshogy most.
A háttér kap 1-2 stem növényt, illetve stau és pogo is kerül az előtérbe, hiszem a kedvenc növényeim. A középső részben el tudok még képzelni egy kis microsorumot, illetve némi pinnatifidát, de tartok tőle hogy az utóbbi megeszi a dekort, főleg, hogy kapni fog co2-t. Na majd meglátjuk. Jelenleg a talaj színösszeállitásán gondolkodom.. előre dekorhomok, hátra pedig amazonia.

Az élővilág tekintetében a tőlem megszokott és hozzám közel álló garnélás vonallesz, de a gyerek kedvéért lehet hogy egy kisebb csapat Amanda lazac beköltözik.. de ez is még tervezés alatt.

Köszi mégegyszer az észrevételeket!
 
Back
Oldal tetejére