• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

Végül pedig egy "növényesítési" terv. Ha esetleg volna még valakinek ötlete, javaslata... szívesen fogadok mindent... Ha nincs akkor délután felkerülnek a rögzítési pontok :)View attachment 93071
Nagyon izgulok a projekted miatt, mert diszkoszokkal mindig különleges egy akvárium.
Félre ne érts, ne is vedd sértésnek, de úgy érzem nem használod ki a különlegességét ennek a berendezésnek.
A háttérre nem raknék Anubiasokat, túl mesterségesnek tűnik. Olyan, mint egy kiállítás vagy vásár a terraplázán.
Az Anubiasokat én a kövek töveihez tenném, az összeset.
A fák mögé a sarkokba tennék stem bokrokat, vagy szimplán Vallisneriakat.
De persze belőlem kicsit a növényfej beszél...😃.
Szóval szurkolok.🙂
 
Igen, szépek azok a videók... Az a baj, hogy az ilyen akváriumok diszkoszosként egyszerűen nem tarthatók fent. Nem megoldható a takarítása. Ezek a halak nem annyi ürüléket termelnek mint pár garnéla :) Általában úgy készülnek a videók, hogy készítenek egy gyönyörű növényes akit, azután beletesznek kifejlett halakat. Amik vagy csak a fotó idejére vannak bent. Vagy maradnak, de egy idő után összeomlik a rendszer. Nekem a célom egy több évig is fenntartható akvárium.

Anno pár éve volt már itt egy naplóm. Sajnos ennél frissebb videót hirtelen nem találtam feltöltve, de utána nézek még...


Nagyon izgulok a projekted miatt, mert diszkoszokkal mindig különleges egy akvárium.
Félre ne érts, ne is vedd sértésnek, de úgy érzem nem használod ki a különlegességét ennek a berendezésnek.
A háttérre nem raknék Anubiasokat, túl mesterségesnek tűnik. Olyan, mint egy kiállítás vagy vásár a terraplázán.
Az Anubiasokat én a kövek töveihez tenném, az összeset.
A fák mögé a sarkokba tennék stem bokrokat, vagy szimplán Vallisneriakat.
De persze belőlem kicsit a növényfej beszél...😃.
Szóval szurkolok.🙂
 
Igen, szépek azok a videók... Az a baj, hogy az ilyen akváriumok diszkoszosként egyszerűen nem tarthatók fent. Nem megoldható a takarítása. Ezek a halak nem annyi ürüléket termelnek mint pár garnéla :) Általában úgy készülnek a videók, hogy készítenek egy gyönyörű növényes akit, azután beletesznek kifejlett halakat. Amik vagy csak a fotó idejére vannak bent. Vagy maradnak, de egy idő után összeomlik a rendszer. Nekem a célom egy több évig is fenntartható akvárium.

Anno pár éve volt már itt egy naplóm. Sajnos ennél frissebb videót hirtelen nem találtam feltöltve, de utána nézek még...

Csak elmondtam a gondolataimat. Végső soron úgy rendezed be, ahogyan te szeretnéd.
Tisztában vagyok vele, hogy a diszkoszok sokkal több salakanyagot termelnek, mint néhány garnéla...😉
Viszont abban is biztos vagyok, hogy hosszú távon nem csak olyan diszkoszos működtethető, amiben 2-3 db fa van, és az egész egy nagy úszótér.
Több boltban is látható hasonló akva, egy pl. nem messze tőlünk van. Nagy akvárium, ez tény, én 6 éve látom rendszeresen, sok növénnyel, fákkal és még működik a legnagyobb rendben.Kb. 15 kifejlett diszkosszal.
Csak a tanácsomat mondtam el az Anubiasok elhelyezését illetően, mert szerintem úgy természetesebb hatást kelt.
Illetve azt, hogy én hogyan csináltam volna.
De a te akvád, projekted, csak segíteni próbáltam.🙂
Azért kérünk képeket, ha elkészült.😉
 
No, elkészült a 4. verzió is.
Nekem ez olyan "jó vagy nálam, bébi", szóval szívem szerint ezzel a vázzal indítanék.
Persze egy szképer-kopasz kreálmányában mindig akad valami, amit egy gyakorlottabb akvakertész meglát, és változtatna. Ebben kérem hathatós savazós segítségeteket.

Szemből:
View attachment 93066

Felülnézet:
View attachment 93067

Baloldali felülnézet:
View attachment 93068

Jobboldali felülnézet:
View attachment 93069
Ez valoban jo lett!
Nem tudom, esetleg igy probaltad e? ..a vekony agas-bogas fat attenni a masik oldalra, es az egeszet jobb kez fele tolni egy kicsit..
 

Attachments

  • 20200623_192518.jpg
    20200623_192518.jpg
    221.5 KB · Megtekintések: 113
Innen indult! Ez a két tuskó!
ez hasonlít a kedvenc fáimra... nem tudom hogy rögzítetted-e a kövekhez, de baromi lassan szívja meg magát és még utána is elég kevéssé akar stabilan lent maradni.
Jobban jársz ha rögzíted őket mielőtt elúszik a scape ;)
Hiába nehéz és tömör (pont emiatt nem akar lentmaradni). Érdemes kipróbálni mennyire süllyed el.
IMG_20170910_163741.jpg
IMG_20170910_164524.jpg
 
ez hasonlít a kedvenc fáimra... nem tudom hogy rögzítetted-e a kövekhez, de baromi lassan szívja meg magát és még utána is elég kevéssé akar stabilan lent maradni.
Jobban jársz ha rögzíted őket mielőtt elúszik a scape ;)
Hiába nehéz és tömör (pont emiatt nem akar lentmaradni). Érdemes kipróbálni mennyire süllyed el.
View attachment 100827
View attachment 100828
Köszi a tippet rögzítem mindenképp!
Igen hasonlóak!
 
Back
Oldal tetejére