• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Saru no asobiba - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!

Annyi megjegyzést tennék, hogy néhány alkalommal segítettem más akváriumok fotóinál is. Ha jól rémlik itt is egy utolsó pillanatos emailt kaptam.
Ennek megfelelően nagyon sokat nem is tudtam szórakozni a fotóval. A későbbi változatokkal sokat reszeltetek és szerintem jobb is lett. A sajáttal nem vagyok elégedett.

Fontos, hogy legyen idő az utómunkára is. Nekem pl a legnagyobb tanulság mostanság, hogy meló után este amit megcsinálok fotókat másnap reggel nappali fénynél sötétek a képek.
Ezért meg kell nézni más fényviszonyok között is. Nem lehet éjjel pár perc alatt összedobni ha jó eredményt akarsz.

Nehéz az erdős fotók utómunkája, mert az igazi erdők színtelenek. A fény nem jut be a növényekhez ezért sötétzöld és barna színek dominálnak.
A versenyeken viszont divatja van a meseszerű képeknek. Világos babakék háttérrel rikító növényekkel. Ha nagyon leülnék statisztikázni lehet meglepő, de ezek a túltolt képek vannak leginkább nyerő pozícióban a nagy versenyeken.
Pont ezért érdemes több változatot megnézni és bevállalni azt aminek a legtöbb esélyét látjátok.

Ha valaki utómunkát kér, kérem ne az utolsó pillanatban küldje. Lehet ingerült vagyok, nem vacsiztam, ki vagyok facsarva, nem látok :)
Most @kuchi mester fotója érkezik valamikor, tervek szerint időben. HAC-ra fotó tekerést utolsó napra nem vállalok senkinek :)

Ami nálatok viszont szimpi volt, hogy a kapott eredmény után leültetek és elkezdtétek magatok is tekergetni a képet. Lehet tovább tartott, de olyan lett, amit szeretnétek.
Nem tudom mennyi előismeret volt a megmunkáló progikkal kapcsolatban, de el tudom képzelni, hogy semmi. És ez volt az első igazi nagy próba. A dolog tanulható és a legjobb képeken érdemes kicsit többet is ücsörögni vagy elővenni párszor, hogy friss fejjel is ugyanaz legyen az érzés.

(y)

Köszönjük Viktor! Tanulságos, valóban izgalmas egy ilyen megmérettetésre komolyan készülni! Nálunk a tavalyi év nagyon szoros volt az akvárium késői indítása a gigászi algaharc miatt tényleg az utolsó pillanatban tudtuk csak befotózni a medencét.
Minden új volt! Az akvárium méret, a háttér, a világítás, a halak, a berendezés a belógó levelekkel, a fényképező gép, maga fényképezés is hisz korábban @eMZé Zoli segített a fotózásban és az utómunkában is és valóban a Ps-t korábban nem ismertük, csak halottunk róla (misztikus dolognak gondoltuk amit csak "kocka" informatikus dizájnerek használnak).

Itt az akkori bejegyzés:

Sziasztok!

A versenyfotón vannak kisebb hibák (renittens halak, pár világító levél, sziklák patina nélküli sávval, egy irányba néző kiegészítő ágak a mederben, stb... ) de a legnagyobb ami nekem köszönhető hogy túl zöld lett.
Nagyon szeretem a zöld színt, ezért a valódinál is kicsit színesebb lett a végső szerkesztett kép.
Annamari fél napig dolgozott a 29 variáción, amik festményszerű, mesebeli képek, meleg hatásúak, de beugrott @viktorlantos egy régebbi bejegyzése miszerint a válogatásnál nagy képernyőn nézik a műveket és arra gondoltam hogy élesebbnek kell lennie, ezért újra kezdtük a Lightroomban a húzogatást a kép egy olyan részletét nézve ahol van fehér (homok), barna (fa), szürke (bazalt), zöld (növény), hal piros szemmel, sötét árnyék, minél több részlet amin látszik a változtatás.
Persze mindez már a harmadik éjszaka amit az akvárium fotózásával és annak eredményével foglalkoztunk.
Annamari már csak reggel, miután neveztünk mondta el hogy a másik fél napon IAPLC top akváriumokat nézett ahol arra jutott, hogy a képek az akváriumokról a legkevésbé tükrözik a valós színeket, szinte mind sötétebb, fakóbb, elmosottabb, festményszerűbb (mint amihez hasonlót kaptunk egy kedves segítőnktől, amit ez úton is újra köszönünk, de már sajnos későn jött, hogy megváltoztassam az elképzelésemet, hiába makacs vagyok, ami néha (néha) jó!).

A fő tanulság az idő jobb hasznosítása, hamarabb indítás, -algázók behelyezése, több karbantartás, -fotózás.

Talán az idei évben megfordul a tendencia és értékelik az élénk zöld berendezést :D ("a remény hal meg utoljára")!

A.ttila

Végül sikerült! Hála Kedves Kis Feleségem: Annamari kitartó, állhatatos, mindenből a legjobbat kihozni akaró hozzáállásának :love:!

AmegA
 
Sziasztok!

Kikérem magamnak:mad: Én nem vagyok informatikus, csak egy nyomdagép szerelő:D:D:D:D:D
Eddig jól titkoltad Zoli!

Nemrég végignéztem az egész naplót!
Elismerésem mindenkinek aki az elejétől végigolvassa, volt vagy másfél óra (jó párszor elmerengtem egy-egy képen).
Már nem sok ideje van itt az aktívak között, még a versenyeredményt mindenképp megvárja, hogy összesíteni lehessen és levonni a végkövetkeztetést.
Amikor lesz egy kis időm készítek egy életnagyságú keretet amibe kinyomtatott plakátként a fotója belekerül ahogy itt a korábbi medence képe is: https://akvakertesz.hu/threads/uj-elet-uj-akvarium.3737/page-24 .
Aztán jön a nyugállományba vonulás.

A.ttila
 
Lehet hogy csak egy egyszerű tükröződéssel jobban mutatna, mert így olyan mintha a halak repülnének a fák közt.
 
Nos Attila, a előző a 6 számú volt, és most szintén az, csak ez tükörképes.
Saru no asobiba 1 .jpg

Ez a utolsó, a 3 számú kép.
Saru no asobiba.png

És itt van a videó amiből lehet puskázni, vagy tovább gyakorolni és fejleszteni. Szerintem egy jó induló pont. Elég jó ki lehet venni a lépéseket. És remélem hogy megértitek hogy mért nem lehet ezt leírni.
 
Sziasztok!

Nos Attila, a előző a 6 számú volt, és most szintén az, csak ez tükörképes.
View attachment 48182

Ez a utolsó, a 3 számú kép.
View attachment 48183

És itt van a videó amiből lehet puskázni, vagy tovább gyakorolni és fejleszteni. Szerintem egy jó induló pont. Elég jó ki lehet venni a lépéseket. És remélem hogy megértitek hogy mért nem lehet ezt leírni.
Köszönjük Adrián! Ez az utolsó kép nagyon jó lett (a kis csillagokat leszámítva)! Tényleg nem egyszerű, de jó hogy megosztottad a videót!

AmegA
 
Sziasztok!


Köszönjük Adrián! Ez az utolsó kép nagyon jó lett (a kis csillagokat leszámítva)! Tényleg nem egyszerű, de jó hogy megosztottad a videót!

AmegA
Valójában az a víz csillogása akart lenni. Hat igen az nem sikerült jó. Ezen még gyakorolni kell. :)
 
Így hogy felkeltetétek a figyelmet, ere a csillogásra, ezt úgy lehetne korrigálni hogy ne legyen ilyen feltűnő, összekellene egy kicsit mosni a hullámokkal, hogy ne legyen olyan éles. Meg talán egy kicsit vastagítani, mert emiatt is adhatja ezt a élességet. Ehhez még rá kell jönnöm hogy ezt hogy lehet megcsinálni.:):cool:
 
Sziasztok!

Egy hete jelent meg a cikkem az Akvárium Magazinban, "Hogyan építsünk növényes versenyakváriumot" címmel.
Nyolc oldalba sikerült belepasszírozni az információt, nem kevés képpel, végigkísérve az akvárium tervezésétől, építésétől egészen a fényképezésig.
Néhány laikusnak mutattam csak a családból, akik azért láttak már akváriumot, nekik tetszett (persze nem elfogulatlanok), szakértőbb hobbistáktól visszajelzés még nem érkezett.

A.ttila
 
Sziasztok!

Egy hete jelent meg a cikkem az Akvárium Magazinban, "Hogyan építsünk növényes versenyakváriumot" címmel.
Nyolc oldalba sikerült belepasszírozni az információt, nem kevés képpel, végigkísérve az akvárium tervezésétől, építésétől egészen a fényképezésig.
Néhány laikusnak mutattam csak a családból, akik azért láttak már akváriumot, nekik tetszett (persze nem elfogulatlanok), szakértőbb hobbistáktól visszajelzés még nem érkezett.

A.ttila
En szívesen elolvasnám!Biztos érdekes !
 
Sziasztok!

Rajtunk kívül olvassa még valaki az Akvárium Magazint?
Tény hogy szinte minden elérhető a neten, de azért az újságban sokkal tágabb képet kapunk (akarva-akaratlanul, elénk kerül kicsit más is, főleg nem az itteni fórumon kivesézett dolgok, ami fontos hogy ne szűküljön be a látóterünk) a mai akvarisztikáról a halak-garnélák tartásáról, tenyésztésről, táplálásról, technikai és élőlény újdonságokról, utazásokról, gyűjtésekről, felfedezésekről, kísérletekről, eseményekről, környezetvédelemről, stb..., igényes kivitelben. Sok a külföldi cikk is, de jellemzően elismert magyar hobbisták töltik meg információval a lapot.
Egyre több a növényes vonatkozású írás is.
Ráadásul más akvarisztikai szaklap nem létezik jelenleg magyar nyelven.
AME tagoknak pedig ingyenes!

AmegA
 
Szia,
hol lehet beszerezni? vagy csak elöfizetni lehet rá? külföldi cimmel nem tudom sajna megrendelni...


Nagyobb újságosoknál volt régebben, díszállat kereskedések némelyikében is (a GA-ban is láttam rendszeresen, most nem tudom hogy van-e náluk), a Terra Plázákon kint vannak, mi leginkább személyesen a főszerkesztőtől- Pasaréti Gyulától szoktuk elhozni, egy jó beszélgetéssel fűszerezve.
Az előfizetés biztos működik, a külföldre juttatását nem tudom hogy szokták megoldani.

AmegA
 
Nagyobb újságosoknál volt régebben, díszállat kereskedések némelyikében is (a GA-ban is láttam rendszeresen, most nem tudom hogy van-e náluk), a Terra Plázákon kint vannak, mi leginkább személyesen a főszerkesztőtől- Pasaréti Gyulától szoktuk elhozni, egy jó beszélgetéssel fűszerezve.
Az előfizetés biztos működik, a külföldre juttatását nem tudom hogy szokták megoldani.

AmegA
nem hallottam még róla de szívessen lapozgatnám!
utánnanéztem valóban lehet pár akvarisztikai boltban kapni az országban..
igen valóban előfizetés müködik, csak a cimemmel nem megyek semmire...!
köszi az infót!;)
 
Nagyobb újságosoknál volt régebben, díszállat kereskedések némelyikében is (a GA-ban is láttam rendszeresen, most nem tudom hogy van-e náluk), a Terra Plázákon kint vannak, mi leginkább személyesen a főszerkesztőtől- Pasaréti Gyulától szoktuk elhozni, egy jó beszélgetéssel fűszerezve.
Az előfizetés biztos működik, a külföldre juttatását nem tudom hogy szokták megoldani.

AmegA

Talán jó megoldás lenne, hogy online is lehetne lapozgatni. Manapság jóval szélesebb kört érdekelne úgy.
 
Back
Oldal tetejére