• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Saru no asobiba - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!

A versenyfotó ami az idei HAC-on 10. helyre volt elég:
20170529-SAM_1158 (3).jpg

Köszönjük mindenkinek akik bármilyen módon segítették a végső kép kialakulását (legnagyobb köszönet Kedves Feleségemnek Annamarinak, a türelmes, biztató hozzáállásáért és a sok háttérmunkáért :love:)!
Sok jó szándékú kritika alakította a berendezést (még ha többet nem is fogadtunk meg - pl. a bal oldali villás fa likvidálása, csonkítása, forgatása).
Küzdelmes volt míg eddig az állapotig eljutottunk, de megérte!
Gyakorló berendezésnek tekinthetjük, hisz majdnem minden új volt benne a technikán, üvegen át, a csapat halakig, a növények közel fele, a fotómasina a kép utómunkálatok, stb...
Az utolsó pillanatra készült el, a versenyfotók két héten belüli időszakban készültek, utána szinte alga és problémamentesen üzemelt.
Sok tapasztalatot szereztünk vele és szerettük minden állapotában!
Hálásak vagyunk, hogy lehetőséget kaptunk nagyot álmodni és ezt kivitelezni!
Mindenkinek kívánjuk hogy az élet bármely területén megtapasztalja legalább egyszer ezt az érzést!
Sok erőt adott az IAPLC 58. kiemelkedő helyezés a jelenlegi folytatáshoz (ami nem kevésbé küzdelmes, de nem reménytelen).

Jó kertészkedést!

AmegA
 
Sziasztok!

Bár a HAC topicban azt írtam hogy elégedettek vagyunk, ez csak rám vonatkozik, Annamari szívesen nélkülözött volna májusban 3 napon.
Meg is beszéltem Bélával ( @Molnár Béla ), hogy jövőre bevesznek negyediknek :D (nem tudom mit szívtak tavaly Liszabonban, de én is kérek belőle, mert ezek szerint van hatása)!

Eredeti elképzelés szerint a terv nemzetközi versenyeken a legjobb 10%-ba , hazai versenyeken dobogóra kerülni, no de az IAPLC-n 2.8%-ban szerepelt a medence ami kiemelkedően jó eredmény, a többi versenyen a középmezőnyt sikerült csak elfoglalni a gyenge képekkel.
A HAC-ra viszont sokat erősödött a magyar mezőny májushoz képest (úgy gondolom mostanra még inkább) és nagy meglepetést nem tudott okozni a berendezésünk, hisz a zsűriből szinte mindenkinek mutattam a képet (ezt a hibát nem követem el még egyszer :confused:!).
Béla akváriumaival szemben nehéz versenybe szállni, mind mennyiségi mint minőségi téren!
Parik (@kuchi ) egy rakéta sebességével tört utat évről évre egyre jobbakat alkotva!
Nano kategóriában meg nincs esély Sanyi (@matrai ) tökéletesre finomított ékszerdobozai mellett (azzal egyenlőre nem is próbálkozunk)!

Tehát maradnak a következő lehetőségek a jövőévire saját részről:
1. az első verseny a HAC, hogy legyen meglepetés, feladva az IAPLC elsőbbségét,
2. űberbrutál jót kell alkotni (inkább ez a cél).
A szervezők oldaláról:
1. módosítani a kategóriákat- csak egy legyen 398-402l közötti :cool:,
2. minden versenyző aki két egymást követő évben dobogós helyezést ér el, a harmadik évben a zsűri oldalán foglaljon helyet, természetesen a nevezés lehetőségét ezen a versenyen feladva :p.

Na jövőre meglátjuk!
Triumvirátus reszkessetek, jövünk!

A.ttila
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

(nem tudom mit szívtak tavaly Liszabonban, de én is kérek belőle, mert ezek szerint van hatása)!
Azt a jo lisszaboni friss levegőt!

Parik (@kuchi ) egy rakéta sebességével tört utat évről évre egyre jobbakat alkotva!
Na azt azért nem mondanám.Egyszerűen a tavalyi Ialpc -n lévő kisiklás,eszhez térített.Néha kell egy ilyen pofon.Nekem most jól jött ki a lépés!;)

Nano kategóriában meg nincs esély Sanyi (@matrai ) tökéletesre finomított ékszerdobozai mellett (azzal egyenlőre nem is próbálkozunk)!
Sztem nem tud meg egy ilyet össze dobni!:D:ROFLMAO:;)En mar most megkezdtem a verbális ha(r)cot!:jimlad: @matrai nano kolléga!:p

minden versenyző aki két egymást követő évben dobogós helyezést ér el, a harmadik évben a zsűri oldalán foglaljon helyet
Jövőre mind a 2 kategóriában a csúcsra török!Kesz terveim vannak.Es akkor abba hagyom a versenyzést oda haza!Meg senki sem duplázott egymás követő két évben!
 
Sziasztok!

Neveztük az utolsó versenyére az akváriumot (TAC), utána nyugdíjba vonulhat.
Előtte lehet, hogy még egy kis boncolgatást végzünk rajta (mármint a képeken), mik voltak a hibái, miként lehetett volna jobbá tenni, stb...!

AmegA
 
Sziasztok!

Neveztük az utolsó versenyére az akváriumot (TAC), utána nyugdíjba vonulhat.
Előtte lehet, hogy még egy kis boncolgatást végzünk rajta (mármint a képeken), mik voltak a hibái, miként lehetett volna jobbá tenni, stb...!

AmegA
Ott hogyan lehet indulni, nevezni?
Tudsz küldeni egy linket?
Köszi!
 
Sziasztok!

Kicsit megkésve (de annyi mostanság a tennivaló) a TAC-on 6. helyezést érte el az akvárium.
Gratulálunk a kategóriában az általunk ismert dobogósoknak Viktor (@keszalvo ), Béla (@Molnár Béla ) és Patrik (@kuchi ) is majdnem felkerült egy még nem publikált akváriumával!
Köszönjük ez úton is azoknak a résztvevőknek akik a pontozásnál a mi akváriumunkat is előnyben részesítették!

A versenyre küldött kép:

_DSC4081.jpg

Továbbá köszönjük minden Kedves Fórumtársnak aki a hozzászólásával segített a végső kép kialakításában (@hnorbi , @Luigi13 , @pit975 , @Beni , @rutilans , @dexkill , @Bandesz , @moltib, @ClassicLook , @mintor , @matrai , @BlackOut , @kepesmiki , @kuchi , @Király Bence , @Geza Torok , @Juhász Zoltán Norbert , @Molroth , @Pecás , @meleagris , @keszalvo , @Etele , @viktorlantos , @stevbig , @PeterPok , @ZaCK , @Jopet , @törpesügér , @schabi , @Cheesee , @Evil79 , @joesalty , @Mardifunk , @Z1234 , @Molnár Béla , @Evereka , @HUN131 , @stevo , @oRphEus , @letsgodisco , @ezsolt80 , @Greg Filth , @Fazoli , @xspirit , @inadsz , @Rebal , @ideoda , @Szaki , @eMZé , @star67 , @Scar , @Selfedestroyer , @Joci01.14 , @Dukenukem , @andras. , @tsokee , @tibicuk , @baropeter , @elektrorudi , @Szépe Kálmán , @birkapasztor , @sezo. , @Szmóki , @evavigh , @Keinrath Adrian , @porsolyka , @killer , @Meskó , @Zuzmi , @SMAdrián , @Trappista , @Y-not!? ) és a sokszáz tetszikelést!

Külön köszönet Tamásnak (@Szmóki) és a GA-nak a a növények sokszínűségéért!


AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Akkor az összesítés:
- IAPLC 58. hely, életünk eddigi legjobb eredménye (az előző legjobb 778. https://akvakertesz.hu/threads/uj-elet-uj-akvarium.3737/, a többi jócskán ezer felett),
- IIAC 136. hely, ezen korábban még nem indultunk,
- EAPLC 96. hely, az elődjénél (GAPLC) 92. volt az eddigi legjobb, kerülhetett volna előrébb, de a fotót nagyon elszúrtam (A.ttila),
- AGA csak a legjobbakat rangsorolják, így nem tudni közelebbit, mint ahogy korábban sem,
- HAC 10. hely, itt is volt előrelépés, korábban 12. volt a legjobb pozíció,
- TAC 6. hely, ezzel is elégedettek lehetünk, mert erős akváriumok előztek meg minket (2014-ben elsők voltunk szintén az "Új élet- új akváriummal").

Még egy bejegyzésben a hibákról is írunk (legalább is amit mi annak tartottunk).

Nemsokára készül egy életnagyságú bekeretezett poszter is a falra (megérdemli)!

AmegA
 
Sziasztok!

Ma kerestem a naplóban a Bucék nevét (@star67 Csillának vittünk pár tövet).
Alig bírtam abbahagyni az olvasását (hogy mennyit tudtam akkor még írni o_O és nagy volt az aktivitás részetekről is, jól esett ismét látni)!
Egész estés program végignézni.

Ma Csillával, Annamarival közösen diskuráltunk a növényezésről, naplózásról, versenyzésről.
Annamari inkább a titokban építkezést favorizálná, a jobb eredmény érdekében.
Az én meglátásom az, hogy ha nem készülnek nyilvános "nagy építkezős" naplók a hobbisták részéről akkor lanyhul a versenyláz, nincs ami a kezdőket, haladókat inspirálná, motiválná, ez érezhető az idei IAPLC nevezési létszámban is.
Jó lenne ha a versenyeken plusz pontokkal jutalmaznák a visszanézhető, naplózott medencéket, mert szerintem ez viszi előre a hobbit!

Nektek mi a meglátásotok erről?

A.ttila
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Ma kerestem a naplóban a Bucék nevét (@star67 Csillának vittünk pár tövet).
Alig bírtam abbahagyni az olvasását (hogy mennyit tudtam akkor még írni o_O és nagy volt az aktivitás részetekről is, jól esett ismét látni)!
Egész estés program végignézni.

Ma Csillával, Annamarival közösen diskuráltunk a növényezésről, naplózásról, versenyzésről.
Annamari inkább a titokban építkezést favorizálná, a jobb eredmény érdekében.
Az én meglátásom az, hogy ha nem készülnek nyilvános "nagy építkezős" naplók a hobbisták részéről akkor lanyhul a versenyláz, nincs ami a kezdőket, haladókat inspirálná, motiválná, ez érezhető az idei IAPLC nevezési létszámban is.
Jó lenne ha a versenyeken plusz pontokkal jutalmaznák a visszanézhető, naplózott medencéket, mert szerintem ez viszi előre a hobbit!

Nektek mi a meglátásotok erről?

A.ttila
Egyetertek! En kezdokent csakis a tobbi forumtars naplojabol probalok tudast es az epitkezeshez ihletet meriteni. Legyen az szinten kezdo forumtars, vagy verprofi akvakertesz versenyakva naploja.
Es az egeszseges versenyszellemet is jobban eletre kelti. Szerintem..

Reszemrol ott a pont!
 
Sziasztok!

Ma kerestem a naplóban a Bucék nevét (@star67 Csillának vittünk pár tövet).
Alig bírtam abbahagyni az olvasását (hogy mennyit tudtam akkor még írni o_O és nagy volt az aktivitás részetekről is, jól esett ismét látni)!
Egész estés program végignézni.

Ma Csillával, Annamarival közösen diskuráltunk a növényezésről, naplózásról, versenyzésről.
Annamari inkább a titokban építkezést favorizálná, a jobb eredmény érdekében.
Az én meglátásom az, hogy ha nem készülnek nyilvános "nagy építkezős" naplók a hobbisták részéről akkor lanyhul a versenyláz, nincs ami a kezdőket, haladókat inspirálná, motiválná, ez érezhető az idei IAPLC nevezési létszámban is.
Jó lenne ha a versenyeken plusz pontokkal jutalmaznák a visszanézhető, naplózott medencéket, mert szerintem ez viszi előre a hobbit!

Nektek mi a meglátásotok erről?

A.ttila

A teljes titkolózás a másik véglet szerintem. A versenyen lehet meglepetést okozni akkor is, ha közben naplóztál, csak nem mutatsz meg mindent.
Emlékszem anno amikor aktívabb voltam nemzetközi fórumokon is (pl maláj fórumon) egész évben ott volt az izgalom, a versenyek miatti készülődés, lehetett érezni a feszültséget.
A fórum nem veszítette el tehettséges aktív tagját, de ezeket a spec akváriumokat sosem lehetett látni totálban. A versenyen simán hozta a meglepetést nekem is, pedig év közben követtem a történéseket.

Lehet több lesz a szöveges poszt, lehet csak időnként vannak részletek, karbantartás közben elkapott pillanatok stb. De ott vagytok, jelen vagytok a közösség életében és ugyanúgy lehet diskurálni a projektről vagy épp kérdéseket, visszajelzéseket dobálni nektek. Drukkolni a felkészüléshez stb.

Ha meglepetés építés felé mentek, inkább ezt javasolnám.
 
A teljes titkolózás a másik véglet szerintem. A versenyen lehet meglepetést okozni akkor is, ha közben naplóztál, csak nem mutatsz meg mindent.
Emlékszem anno amikor aktívabb voltam nemzetközi fórumokon is (pl maláj fórumon) egész évben ott volt az izgalom, a versenyek miatti készülődés, lehetett érezni a feszültséget.
A fórum nem veszítette el tehettséges aktív tagját, de ezeket a spec akváriumokat sosem lehetett látni totálban. A versenyen simán hozta a meglepetést nekem is, pedig év közben követtem a történéseket.

Lehet több lesz a szöveges poszt, lehet csak időnként vannak részletek, karbantartás közben elkapott pillanatok stb. De ott vagytok, jelen vagytok a közösség életében és ugyanúgy lehet diskurálni a projektről vagy épp kérdéseket, visszajelzéseket dobálni nektek. Drukkolni a felkészüléshez stb.

Ha meglepetés építés felé mentek, inkább ezt javasolnám.
Na pont ezt csinálom Én is,nem bírom ki hogy ne legyen napló [emoji39]
 
A teljes titkolózás a másik véglet szerintem. A versenyen lehet meglepetést okozni akkor is, ha közben naplóztál, csak nem mutatsz meg mindent.
Emlékszem anno amikor aktívabb voltam nemzetközi fórumokon is (pl maláj fórumon) egész évben ott volt az izgalom, a versenyek miatti készülődés, lehetett érezni a feszültséget.
A fórum nem veszítette el tehettséges aktív tagját, de ezeket a spec akváriumokat sosem lehetett látni totálban. A versenyen simán hozta a meglepetést nekem is, pedig év közben követtem a történéseket.

Lehet több lesz a szöveges poszt, lehet csak időnként vannak részletek, karbantartás közben elkapott pillanatok stb. De ott vagytok, jelen vagytok a közösség életében és ugyanúgy lehet diskurálni a projektről vagy épp kérdéseket, visszajelzéseket dobálni nektek. Drukkolni a felkészüléshez stb.

Ha meglepetés építés felé mentek, inkább ezt javasolnám.
És akkor mi lesz a hónap naplójával:cry:??? Bocsi az off-ért! kép nélkül nincs hónapembere!
 
Sziasztok!

Ahogy korábban írtuk néhány szó és jel a versenyképen látható hibákról (legalább is a számunkra feltűnők):

hibák.jpg

- piros karikák: kiégett növény levelek,
- kék téglalapok: túl sötét részek,
- világos szürke hatszögek: zavaró pozíciójú halak (egy ki is maradt, a visszakanyarodó a bal harmad vonalában lévő fa előtt),
- barnás háromszög: vágott ágvég,
- sárga ötszög: túl világos szikla,
- lilás nyilak: párhuzamos gyökerek,
- sötétszürke téglalap: függőleges fa,
- narancs gömbölyített sarkú téglalap: eltérő színű fa,
- ezeken kívül kicsit homályos volt a vízfelszín és ferde a fotó, ami az üveg élein látszik.

Utólag ezeken változtattunk volna.
Ti milyen hibát láttok még?

Saru no asobiba.jpg

AmegA
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére