• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rocky Mountains

Kérdésre kérdéssel: milyen hangulatú lesz majd az akvárium? Gyep + kövek? Esetleg mohásítod majd a köveket itt-ott? Milyen növény menne oda az új kő mögé?
Tudnál esetleg rajzolni valami szépet paint-el? ;)
Tényleg, ezek a kövek milyen kövek? Tetszik ez a szürkés árnyalat. :hungry:
 
Kérdésre kérdéssel: milyen hangulatú lesz majd az akvárium? Gyep + kövek? Esetleg mohásítod majd a köveket itt-ott? Milyen növény menne oda az új kő mögé?
Tudnál esetleg rajzolni valami szépet paint-el? ;)
Tényleg, ezek a kövek milyen kövek? Tetszik ez a szürkés árnyalat. :hungry:
A kő hivatalos megnevezése: sziklás mészkő (végeztem sósav próbát egyáltalán nem pezsgett, illetve korábban itt a fórumról egy ásvány szaki is megerősítette, hogy használható)

Tervezett növények:
- Vegyes gyepet szeretnék, ami állna Hemianthus Callitrichoides Cuba + Micranthemum Sp. Monte Carlo TC + elvétve Eleocharis parvula mini
- bal oldalt elől a sziklák tövében szeretném megbolondítani egy csokor Alternanthera reineckii Mini-vel
- bal oldalon kicsit feljebb a sziklák tövében Staurogyne repens TC+Eleocharis acicularis
- jobb oldalra a sziklák tövénél Staurogyne repens TC+Eleocharis acicularis
- a két oldalsó szélen, kb középtől és hátul Rotala rotundifolia és/vagy Rotala wallichii amit úgy nyírnék, hogy kövesse az íveket, lejtéseket

Eddig ezek merültek fel, de nagyon szívesen fogadok ötleteket, mert ebben még nem vagyok nagyon tapasztalt.

Remélem lesz időm délután és összeeszkábálok valamit paintben.

Beteszek két kézből csattintott képet, hogy látszódjon kicsit fentebbről is az elrendezés az ötleteléshez. :)

A fehéres táptalaj darabkák még le lesznek szedve! :)


rocky_mountain_felulrol01
by xxMuKixx, on Flickr


rocky_mountain_felulrol02
by xxMuKixx, on Flickr
 
Gábor, fain, jól áll neki ez a plusz kő! Mondjuk nagyon egy síkban (párhuzamosan) vannak, ha esetleg hátrébb tolnád egy icipicit az új követ... :love:
De teljesen mindegy már gyakorlatilag, állatul fog kinézni. Remélem ahogy kész van jönnek a képek. (vagy legalább dobj nekem egy exkluzív premier kiadást. :D )
 
Gábor, fain, jól áll neki ez a plusz kő! Mondjuk nagyon egy síkban (párhuzamosan) vannak, ha esetleg hátrébb tolnád egy icipicit az új követ... :love:
De teljesen mindegy már gyakorlatilag, állatul fog kinézni. Remélem ahogy kész van jönnek a képek. (vagy legalább dobj nekem egy exkluzív premier kiadást. :D )

Mondjuk nagyon egy síkban (párhuzamosan) vannak, ha esetleg hátrébb tolnád egy icipicit az új követ... :love:
-Újra megnéztem frontról, hagyd el, nem mondtam semmit. Így baba!
 
Bohóckodtam kicsit Photoshop-al, hogy hogyan is lenne jó a beültetés. Mi a véleményetek?

Illetve a bal hátsó sziklafalra mit javasolnátok, hogy ne legyen annyira kopár?

"Felhasznált" növények:
Riccia fluitans TC
Hemianthus micranthemoides
Fissidens fontanus
Alternanthera reineckii Mini TC
Hemianthus callitrichoides Cuba TC


Ültetési terv PS-el
by xxMuKixx, on Flickr
ok, szerintem jöhet a következő scape, ezzel már kész is a versenyfotó :D
 
Bohóckodtam kicsit Photoshop-al
Azért... Megijedtem egy pillanatra, hogy milyen mutáns növényeid vannak, hogy ennyit nőttek egy nap alatt :ROFLMAO: és hogy milyen tiszta vized van.

Mi a véleményetek?
Szerintem baromi jól néz ki, én annyival egészíteném ki, hogy leghátulra, a kövek és az üveg közé ültetnék Acicularist, vagy esetleg Rotalat, ami csak épphogy picit nőne a kövek fölé. Vagy esetleg egy HM bokrot mindkét oldalra, és akkor abból szép félgömböket lehet nyíri egy idő után. De amúgy, a többi, szerintem hibátlan (y)
 
Gratula! Ezt tényleg jól eltaláltátok (y) én sem változtatnék a scape-n semmit. És lehet, hogy a PS miatt..de növényekkel megszórva nekem 200l-esnek tűnik ez az akvárium, pedig most láttam, hogy csak 60! Hatásosan növelik a térérzetet ezek a kövek. Tényleg király.
 
Utoljára módosított:
Azért... Megijedtem egy pillanatra, hogy milyen mutáns növényeid vannak, hogy ennyit nőttek egy nap alatt :ROFLMAO: és hogy milyen tiszta vized van.


Szerintem baromi jól néz ki, én annyival egészíteném ki, hogy leghátulra, a kövek és az üveg közé ültetnék Acicularist, vagy esetleg Rotalat, ami csak épphogy picit nőne a kövek fölé. Vagy esetleg egy HM bokrot mindkét oldalra, és akkor abból szép félgömböket lehet nyíri egy idő után. De amúgy, a többi, szerintem hibátlan (y)

Köszönöm a tippet a rotalat már Lóci is javasolta hátulra, szerintem nagy valószínűséggel az lesz hátul és majd próbálom úgy nyírni, hogy tényleg csak itt-ott kibukkanjon. :)
 
huh azért remélem ma nem vettem el a kedved az ültetéstől. Kicsit lelkiismeret furdalásom volt miután elmentél :)

De a fenti fotó nekem bejön. Egy fehér háttérrel már most is nagyon szép lenne!
 
huh azért remélem ma nem vettem el a kedved az ültetéstől. Kicsit lelkiismeret furdalásom volt miután elmentél :)

De a fenti fotó nekem bejön. Egy fehér háttérrel már most is nagyon szép lenne!
Szia Viktor! Dehogy vetted el a kedvem! Alig várom már a hétvégét, hogy ültethessek. :) Mondjuk Photoshop-al haladósabb volt! :D

Holnap szerintem meg is rendelem a webshopban a növénykéket és max pénteken amikor megyek értük még finomítunk a mennyiségen. Ebben biztos a segítségeteket, tapasztalatotokat fogom kérni.

Illetve köszönöm a tanácsokat, amiket délelőtt adtál!
 
Nagyon szép berendezés. Megnézve a PS képet, majd az igazit, olyan érzésem lett, hogy előbb volt a valós, aztán a terv, annyira jól sikerült! (y)
A kövek tökéletesek, Nálam 2 éve áznak ugyanilyenek.
 
Elkészült! :)

Medence: 60x30x33 opti akvárium (60 liter) - 48 liter a nettó feltöltés
Világítás: QUAD T5 2x24W 6500K
Szűrés: 2 db Atman AT-3335 (600 l/h) külső szűrő sorba kötve
Szűrőanyagok:
Első szűrő:
Alsó tálca: Szivacs, Eheim Mech
Felső tálca: Substrat Pro, Perlon​
Második szűrő:
Alsó tálca: Substrat
Felső tálca: Substrat Pro, Seachem Purigen
CO2: Magasnyomású rendszer
Talaj: Elos BottomMineral + ADA Amazonia
Kövek: Kristályos mészkő

Növények:
Hemianthus Callitrichoides Cuba
Eleocharis parvula mini
Hemianthus micranthemoides
Rotala rotundifolia
Fissidens fontanus
Alternanthera reineckii Mini

Tápozás:
Green Aqua Micro+macro+carbo 3 ml/táp/nap

Köszönet azoknak, akik nélkül nem jöhetett volna létre (a teljesség igénye nélkül :) ):
Lóci
Attibva
Lantos Viktor
Nigro
Inadsz
Green Aqua
az összes fórumozó, aki megosztotta tapasztalatait a naplókban!

És akkor jöjjön pár kép:

Rocky Monutain planted01
by xxMuKixx, on Flickr


Rocky Monutain planted02
by xxMuKixx, on Flickr


Rocky Monutain planted03
by xxMuKixx, on Flickr


Rocky Monutain planted04
by xxMuKixx, on Flickr


Rocky Monutain planted05
by xxMuKixx, on Flickr


Rocky Monutain planted06
by xxMuKixx, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére