• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural River Bank Pico

Akkor ne ezt nézegesd, hanem a noursun rp25 sodastream verziót. Sokadikat vettük és nagyon jó. Ja és nem kell tökölődni a töltéssel, hanem boltban cseréled a Sodastream patront ami jelen helyzetben meg egész lényeges. Nagyon sodastream ellenes voltam, mert az első próbálkozásaimnál több patront is elengedett az akkori adapter, de ez a regulátor gyártójának az adaptere és passzol. Én magától a gyártól rendeltem a szettet. Küldenek kis tételben is.
Nyomatékosítom, hogy ez a 8g-os rendszer kifejezetten 5-15 literes akváriumhoz való, amiben eddig nehézkes volt az esztétikus beoldás.
Lehet sodastreamhez egesz komoly kis rendszereket venni. pl ez itt egy jo pelda.
Es joval kevesbe frusztralo mint a felkilos palackokat toltogetni, a 8g-os rendszernel meg potensebb es olcsobb.
Ugyan ennek is latom a szepseget. Pl nem foglal el helyet az akvarium mellett, es nem kell pl a parodnak magyarazni, hogy nem fog felrobbanni. XD
 
Lehet sodastreamhez egesz komoly kis rendszereket venni. pl ez itt egy jo pelda.
Es joval kevesbe frusztralo mint a felkilos palackokat toltogetni, a 8g-os rendszernel meg potensebb es olcsobb.
Ugyan ennek is latom a szepseget. Pl nem foglal el helyet az akvarium mellett, es nem kell pl a parodnak magyarazni, hogy nem fog felrobbanni. XD
Amit belinkeltél az az rp25-ös
 
Lehet sodastreamhez egesz komoly kis rendszereket venni. pl ez itt egy jo pelda.
Es joval kevesbe frusztralo mint a felkilos palackokat toltogetni, a 8g-os rendszernel meg potensebb es olcsobb.
Ugyan ennek is latom a szepseget. Pl nem foglal el helyet az akvarium mellett, es nem kell pl a parodnak magyarazni, hogy nem fog felrobbanni. XD
Valami ilyesmire gondoltam. Pont befér a szekrénybe a szűrő mellé.
 
Vannak növények, amik a levegő Nitrogén tartalmából is tudják fedezni nitrogénszükségletük egy részét. Nem közvetlenül, hanem a gyökereiken szimbiózisban élő parányi lények segítségével. Pillangósok ilyenek, pl rétihere, borsó...
 
36. napja (5 hete) megy az első patron. Igaz jelenleg 3,5 bubi/perccel. Kicsit csökkent a hozam az elmúlt másfél hétben. Egyenlőre sokkal szebben muzsikál, mint azt elsőre prognosztizáltam. A tropica nano rendszernél leírtakkal szoroztam ki az 50 napos értéket. Persze az is lehet, hogy kisebb buborékokat ad a buborékszámláló, mint a tropicás rendszerben. Mindenesetre, ha patroncserék után is ezt tudja hozni, akkor biztosan kijelenthető, hogy 1000 Ft értékű szódapatronnal legkevesebb egy évig el lehet látni egy pico akváriumot. És ha hozza az 50 napot, akkor pedig több, mint másfél évig. Ez azt jelenti forintosítva, hogy amíg a tropica palackra elköltesz 15 ezer forintot, addig erre a rendszerre csak 1 ezer forint a költség. Ráadásul ez nem non stopp megy, hanem szabályozott, tehát egyenletesebb éjszaka és nappal között a CO2 és a PH.

2398E5C0-3950-4B0C-B998-6048B27519B8.jpeg

Lassan nyírni kell a mohát. Teszek nyírás után a fa csúcsára is.
 
36. napja (5 hete) megy az első patron. Igaz jelenleg 3,5 bubi/perccel. Kicsit csökkent a hozam az elmúlt másfél hétben. Egyenlőre sokkal szebben muzsikál, mint azt elsőre prognosztizáltam. A tropica nano rendszernél leírtakkal szoroztam ki az 50 napos értéket. Persze az is lehet, hogy kisebb buborékokat ad a buborékszámláló, mint a tropicás rendszerben. Mindenesetre, ha patroncserék után is ezt tudja hozni, akkor biztosan kijelenthető, hogy 1000 Ft értékű szódapatronnal legkevesebb egy évig el lehet látni egy pico akváriumot. És ha hozza az 50 napot, akkor pedig több, mint másfél évig. Ez azt jelenti forintosítva, hogy amíg a tropica palackra elköltesz 15 ezer forintot, addig erre a rendszerre csak 1 ezer forint a költség. Ráadásul ez nem non stopp megy, hanem szabályozott, tehát egyenletesebb éjszaka és nappal között a CO2 és a PH.

View attachment 98562

Lassan nyírni kell a mohát. Teszek nyírás után a fa csúcsára is.
A Marsilea+apró kavics nagyon bejövős👍
 
A tesztelés első fázisa befejeződött.
Átlagosan 3,5-4 bubi/perc mellett 51 napig volt elég egy 8g-os szódapatron. Bevallom őszintén nagyon meglepődtem ezen az eredményen. Baromi jól működik a rendszer. Most emelni fogom a duplájára a bubiszámot. A bubiszám kicsinek tűnik, de szorozzátok be az üveg méretével.
Végre van egy olyan CO2 rendszer ami pico akváriumokban is szabályozható és költségkímélő módon esztétikusan oldja meg a beoldást. Ez lehetővé teszi, hogy pici irodai vagy más esztétikailag kényes helyeken is lehessen kifejezetten kényes növényeket (cuba pl.), vagy caridina rákokat tartani.
@Nigro bocs, hogy beidézlek, de korábbi tesztelésed miatt meg szerettem volna ezt az eredményt is megmutatni.
 
Lehet tudni valamit a gyártójáról? Bocs ha korábban már írtad, lehet figyelmetlen voltam.
Van egy 16 literes nanom, amibe most 12-14 bubi/perccel megy a citromsavas. Egy ilyen igényes megoldással simán kiváltanám.
Várom a teszt folytatását nagyobb bubiszám mellett.
 
Lehet tudni valamit a gyártójáról? Bocs ha korábban már írtad, lehet figyelmetlen voltam.
Van egy 16 literes nanom, amibe most 12-14 bubi/perccel megy a citromsavas. Egy ilyen igényes megoldással simán kiváltanám.
Várom a teszt folytatását nagyobb bubiszám mellett.
A gyártót úgy hívják Noursun. Kínai cég. Nagyon jó termékeik vannak. Közvetlenül a gyártótól vettem. Ezt a típust az én unszolásomra csinálták és azt mondták, hogy tovább is szeretnék fejleszteni. Kérdezték mit változtassanak rajta, én mondtam hogy csinálják még dizájnosabbra. Valószínű a biztonsági szelep le fog kerülni róla.
 
A tesztelés második fázisa: 26. napja megy kb 6-10 bubi/perccel. A bubiszámot a hőmérséklet befolyásolja véleményem szerint.
7B6244C1-EAFC-4985-AFD8-8AACC964ACD4.jpeg

Megnyírtam a fán a mohát. Túletetés miatt a jobb első sarokban enyhe algásodás alakult ki. Ami nagyon érdekes, hogy a teljes hátsó szekció hiányzik, pontosabban stagnál. Olyan mintha a blyxa valamilyen allelopatikus módon gátolná a többi növény növekedését. Tapasztalt már valaki ilyet?
Egyebekben összehasonlítva az előd üveg növekedési ütemét ezzel, az a benyomásom alakult ki, hogy önmagában a virágföld jelentősen gyengébb növekedést hoz, mint az előző, kerti földdel kevert virágföld.
 
Back
Oldal tetejére