• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural River Bank Pico

Bálint Nagy

VIP kertész
Akvárium lassacskán növöget. Képet nem tudtam csináli, de vízcserét ma igen. Valószínűleg át fogom majd ősszel alakítani. Meglátjuk. Az alapvető probléma a fotózással az, hogy nem lehet fotózni, nem valami jó minőségű ez az üveg. Itt ütközik ki, hogy az opti white üveg mennyivel jobb.

mmccannon

Legenda
Akvárium lassacskán növöget. Képet nem tudtam csináli, de vízcserét ma igen. Valószínűleg át fogom majd ősszel alakítani. Meglátjuk. Az alapvető probléma a fotózással az, hogy nem lehet fotózni, nem valami jó minőségű ez az üveg. Itt ütközik ki, hogy az opti white üveg mennyivel jobb.
Ááááá, ezzel nem úszod meg, Bálint! Szóval elő a fotóapparátoddal, és a görcs álljon az exponáló ujjadba. 📸📸📸

Bálint Nagy

VIP kertész
Ááááá, ezzel nem úszod meg, Bálint! Szóval elő a fotóapparátoddal, és a görcs álljon az exponáló ujjadba. 📸📸📸
Ím így nézünk ki ma:

D242C0EE-54D6-4102-99C2-B8CC4B68826B.jpeg
A15CEF6B-359B-425A-BD13-36739C28FA40.jpeg
Ha bontom két variáció lesz. Vagy növénynevelő üveget csinálok belőle, vagy el naturalt indítok megint. Tulajdonképpen a kísérletsorozatot nagyrészt sikeresnek minősítem. Egyedül a riccardia moháról bizonyosodott be, hogy nem tartható el naturalban hosszú távon. Még az utólag beültetett bucék is hozzák az új leveleiket. Sajnos őket megviselte menet közben az, hogy elnyomta a többi növény őket. Valószínűleg moha helyett velük kellett volna indítani (többi növény időszakos nyírása mellett) és most nem lenne ilyen randa a fa.
Tanulásnak jó volt.

Utoljára módosított:

Bálint Nagy

VIP kertész
Lehet megpróbálom a fissidens fontanust. Találtam otthon az 54-es river bankben. Még az elején tettem be, csak eltűnt a microsorum alatt, de a nagy nyírás után kiderült, hogy él és azóta is virul. Levágok belőle egy kicsit és megpróbálom.

Vagy a gyors eredmény érdekében karácsonyfa moha, amúgyis ritkítanom kell.

Bálint Nagy

VIP kertész
Ės a terra tape beváltotta a hozzá fűzött reményeket? Valóban az is olyan csodás találmány, mint mondták?
Fakadóban használtam. Tényleg nagyon jó, bár megvannak a korlátai. Kb 2-3 cm-t tudsz a víz fölé jönni vele, vagy talán kicsit többet is, ha nagyobb felületről párolog a víz alatta.

Oldal tetejére