• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Restart

Venti

Kertész tanonc
Sziasztok!

Gondoltam, elérkezett az ideje, hogy naplóba kezdjek. No nem mintha már lenne mit naplózni, de a terv és technika lassan összeáll.
Elöljáróban annyit, hogy ezért esett erre a címre a választás, mert elég régóta van itthon néhány száz liter vizem, de az utóbbi években fel kellett hagyni eme nemes hobbival. Történt ugyanis, hogy a feleségem megajándékozott két gyönyörű kiscsajjal akik minden időmet és szabad cm2-et lekötötték, így a cuccok nagy része ment...
Most azonban újra elkezdem, egy fél íróasztalnyi helyen :) És ha már elkezdem, akkor egy növényessel, mert ezek a zöld gyönyörűségek teljesen az ujjuk köré csavartak, no meg egy 40-50 literben mégsem tarthatok frontikat.... :D

Akkor jöjjenek a paraméterek:
Akvárium: 45*30*30 (a jelenlegi 40-est mégsem indítom be, túl karcos és csúnya, így ez csak a layout begyakorlására lesz felhasználva ) A méret egyébként még képlékeny, mert még nincs legyártva, lehet változtatni.
Szűrés: Eheim 2213 (bio töltet)
Fűtés: nyáron semmi, a hideg napokra majd szerzek valami kicsit, mert a 100W-os Eheim nem fér el :D
Talaj: beszerzés alatt (agyalás, asszonynak könyörgés ADA-ért :D Ha nem megy, akkor JBL)
Világítás: 2x14W 6500K Daylight cső bútorvilágítóban - később gyártok hozzá valami jó kis függesztős testet.
CO2: Egyenlőre élesztős + Easy Carbo (de azért erőteljesen agyalok egy 95g-os nagynyomású rendszeren - meglátjuk)

A stílusok átbogarászása után az iwagumi az, ami legjobban megragadott, azon belül is valami jó kis minimalista berendezés lesz, ezek nagyon tetszenek. A másik ok pedig az, hogy itt a Mátra lábánál dúskálok a bazaltban, körömnyitől a medve nagyságúakig, így ezek beszerzése, órákig tartó válogatása gyakorlatilag bármikor megoldott :)

Mint látjátok ez egy low cost - low tech aki lesz, mindenféle hiperszuper technika nélkül, de próbálok folyamatosan fejleszteni a jövőben.
 
Reggel volt egy kis időm a tervezgetésre. Loptam a gyerkőc homokozójából némi homokot és összeszedtem a régi akikból kibányászott bazaltot. Ma tervezek még egy kőgyűtő körutat, addig is itt van néhány terv. Nekem a második tetszik egyenlőre legjobban.


IMGP4283 by BalLaci, on Flickr


IMGP4281 by BalLaci, on Flickr

IMGP4276 by BalLaci, on Flickr

IMGP4273 by BalLaci, on Flickr

A minőségért bocs, nem estem neki a WB-t szerkesztgetni.
 
Így elsőre nekem is a 2. a nyerő, de ki akarok még próbálni pár variációt. Délután ha időm engedi elmegyek követ gyűjtögetni :)
 
Talán valami oszlopszerű jó lenne az egyik sarokba, nem??
Agyban született egy olyan, hogy csak 3 kő, viszont azok nagyobbak lennének, vagy legalább a főkő jóval nagyobb. Hasonló elrendezéssel, mint a 2. Ezen az oszlopos dolgon elgondolkodom.
 
Irigyellek! Nekem ez a rész okozta a legnagyobb örömet. Kicsit sajnálom is, hogy úgy elkapkodtam. Valóban a 2. és 3. elrendezés tűnik a legjobbnak! Az elsőt kicsit kilógni érzem a sorból. A homokot azért majd nyomd vissza a kiskrapeknak, ha végeztél, nehogy később majd ő nyúlja le a halakat az akiból egy játék erejéig...:sneaky:
 
Kicsit legoztam még este, de kevésnek tűnik a gyerkőctől elcsent homok :) Holnap majd teszek fel képet :) Kőért nem jutottam fel, de holnap úgy is tervezünk kirándulást a csajokkal, majd hozok akkor.
 
Irigyellek! Nekem ez a rész okozta a legnagyobb örömet. Kicsit sajnálom is, hogy úgy elkapkodtam. Valóban a 2. és 3. elrendezés tűnik a legjobbnak! Az elsőt kicsit kilógni érzem a sorból. A homokot azért majd nyomd vissza a kiskrapeknak, ha végeztél, nehogy később majd ő nyúlja le a halakat az akiból egy játék erejéig...:sneaky:
Az első sem volt rossz, csak mondjuk nem ebből a szögből :) A homokot meg pótolni kell lassan, mert a sok ki-be pakolástól egy "jelentéktelen" adag már a parkettán van. Persze, hogy a feleségem kiszúrta... :)
 
Én ilyesmit csak a teraszon játszhanék, különben az asszony kikapar á a szemem. :)
Homok a parkettán????? Nálam ez minusz egy végtag.......
 
Nekem is a második,de még annyival kiegészíteném,hogy a jobb oldalon lévő kővet kiegészíteném egy kisebb darabbal.Így nem lesz magányos:)
 
No, este még megetettem a porszívót :) Jobb a békesség!
Ma reggel ébredés után kipattant az agyamból egy elrendezés, gyorsan meg is csináltam.
Íme:

IMGP4296 by BalLaci, on Flickr

(rendet kéne már raknom az asztalon o_O )
 
No, este még megetettem a porszívót :) Jobb a békesség!
Ma reggel ébredés után kipattant az agyamból egy elrendezés, gyorsan meg is csináltam.
Íme:

IMGP4296 by BalLaci, on Flickr

(rendet kéne már raknom az asztalon o_O )

A kövek elrendezése szerintem így a legjobb de én még több homokot raknék, hogy ne csak az aki aljában legyen valami
 
A kövek elrendezése szerintem így a legjobb de én még több homokot raknék, hogy ne csak az aki aljában legyen valami
Persze, tudom, csak ennyit tudtam csenni a gyerkőc homokozójából bünti nélkül :) Ezt is csak azért tettem be, hogy valami tartsa a köveket, meg valamennyit tudjak építkezni is :) A végleges talaj majd ennél jóval több lesz.
 
Back
Oldal tetejére