• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Regisztráció pillanatnyilag kikapcsolva - Megoldva

viktorlantos

Alapító
Admin
Tegnap éjjel óta masszív spam bot regisztráció van a fórumon. Napi 50 felhasznaló túlzottan sok melót ad a a regisztrációk törlésével és lehetetlen kiszűrni a valós regisztrációkat, szóval a reget kikapcsoltam. A hétvégén megpróbálok néhány védelmi cuccot beüzemelni, addig kis türelmet kérek a frissen regisztrálandó látogatóinktól.

Jelentkezem amint újra aktív a funkció.
Köszi a megértést,
A fórum masszőr :bookworm:
 
Betettem egy-két védelmet. Reméljük a kisk**sögök fennakadnak. :devil: Nem hiszitek el milyen trükköket használnak már ezek a botok... :blackalien:

Reg visszakapcsolva, monitorozom, tesztelem.
 
Az elmúlt pár napban sikeresen vizsgázott a több lépcsős védelem. Jelenleg napi 300-500 spam bot regisztrációt verünk vissza, ami elképesztően soknak számít ilyen kis méretű fórum viszonylatban. Szóval néhány bot rendszert ráállítottak a fórumra. Ezeket IP, email és regisztrációs védelmekkel vissza tudjuk verni most még. Egyetlen spam bot sem tudott átjönni az elmúlt napokban a regisztráción.

Viszont nem csillapodik a harcikedvük, úgyhogy teljes szigor van regisztrációval kapcsolatban. Ha valaki nem tud regisztrálni, vagy fennakadna a regisztrációs lépcsőkön, kérem jelezze nekünk a Green Aqua elérhetőségein.

Gyanítom, hogy csak idő kérdése lesz míg sikerül kikerülniük a védelmet. Úgyhogy ezügyben folyamatos változtatások lesznek, hogy elkerüljük a spam inváziót.
 
Szia Viktor!

Az elmúlt pár napban sikeresen vizsgázott a több lépcsős védelem. Jelenleg napi 300-500 spam bot regisztrációt verünk vissza, ami elképesztően soknak számít ilyen kis méretű fórum viszonylatban. Szóval néhány bot rendszert ráállítottak a fórumra. Ezeket IP, email és regisztrációs védelmekkel vissza tudjuk verni most még. Egyetlen spam bot sem tudott átjönni az elmúlt napokban a regisztráción.

Viszont nem csillapodik a harcikedvük, úgyhogy teljes szigor van regisztrációval kapcsolatban. Ha valaki nem tud regisztrálni, vagy fennakadna a regisztrációs lépcsőkön, kérem jelezze nekünk a Green Aqua elérhetőségein.

Gyanítom, hogy csak idő kérdése lesz míg sikerül kikerülniük a védelmet. Úgyhogy ezügyben folyamatos változtatások lesznek, hogy elkerüljük a spam inváziót.


Na nekem ez a teljesen kínai! :D Egyszer majd valamikor, ha idöd engedi vagy kedved lenne hozzá, írhatnál, hogy mik etek a "bot"-ok, meg ki a f@sz küldözget ilyeneket, egyáltalán miért vannak ilyenek a világon, márhogy ilyen "spam bot" reg-ek. Kik szórakoznak ezzel, mi a céljuk vele, stb.??? o_O Én már a számítógépes vírusok kialakulását sem vágom, hogy ki az az állat, aki így vagy ezzel szivat másokat... (n)
 
a "bot"-ok - ha jól tudom - kvázi robot, egy program, ami automatikusan felkutatja (vagy adott esetben adabázisból dolgozva) rendszeresen bombázza az adott email címet, amiket talál, fals regisztrációkkal, spamokkal, stb. ennek elkerülésére (is) alkalmazzák a regisztráció megerősítéseképpen a captcha kódot (különböző kódok beírását manuálisan a felhasználó által).
Ez gyakorlatilag egy pénzkeresési módszer, főleg amerikában, bár már nálunk is van. Az email címek begyűjtése régóta nagy biznisz, a különböző hülye reklámok küldözgetése szintén, na a kettőt összekapcsolva, ha kapsz egy hülye reklámnak tűnő valamit, amiben az van hogy nyertél és kattints ide, na az adathalászat mert szépen leszedi a kis program minden (általa fontosnak tartott) infót a gépedről.
Ezeket az infokat pedig eladják azok az emberek, akik ezeket a "bot"-okat működtetik, csinálják.
 
Na de Lóri! Ott van az, csak olvasd el rendesen:D:D :p (Már hozzáírtam azóta pár sort)
Bocsi, nem tudtam kihagyni a "lámpás sztori után" :D
 
Szia Viktor!

Na nekem ez a teljesen kínai! :D Egyszer majd valamikor, ha idöd engedi vagy kedved lenne hozzá, írhatnál, hogy mik etek a "bot"-ok, meg ki a f@sz küldözget ilyeneket, egyáltalán miért vannak ilyenek a világon, márhogy ilyen "spam bot" reg-ek. Kik szórakoznak ezzel, mi a céljuk vele, stb.??? o_O Én már a számítógépes vírusok kialakulását sem vágom, hogy ki az az állat, aki így vagy ezzel szivat másokat... (n)

Leginkább azért írtam róla, hogy lássátok mivel kell küzdeni a háttérben. A beléptetős jóváhagyós rendszer az új felhasználóknak eddig is megakadályozta, hogy ezek a botok spam posztokat írjanak a fórumra a regisztráció után, de most hogy több száz regisztrációt küldenek a fórumra lehetetlenné tette, hogy felismerjük a valós emberi regisztrációkat. Ezért szigorítottunk a regisztráción is, mert a botok kikerülték megtörték a Catpcha reg védelmet is. Kikerülik az egyszerű kérdés válaszokat stb.

Hogy miért jó mindez?

A spam biznisz mára százmilliárd dollárosnál is nagyobb piac ahogy a múltkor olvastam. Ez elég nagy szám ahhoz, hogy komplett cégek kattanjanak rá. Régen csak programokat írtak, ami mindenféle védelmeket megkerülve átjutottak ilyen és ehhez hasonló regisztrációkon. De mostanra sok cég embereket is alkalmaz a feladványok megoldására. Bejutnak a fórumra, teleszórják spammel. Vagy következő lépcsőben megszerzik a user emaileke teleszórják azt is. Tovább lehet gondolni még mire jó ez az egész, most nem találtam meg az ide vonatkozó wikit. Nyílván személyes adatok megszerzése, bankkártyák stb.

De csak egy példát mondjak. A regisztrációs oldalon kiteszel egy képet amin olvashatatlanul raja van egy kérdés. Írnak egy programot ami OCR scannel értelmezi a szöveget. A fordítás után pedig a megfelelő válaszokat eltárolják. Így ha következő alkalomra hasonló kérdésbe fut a rendszer automatikusan képes megválaszolni.
Amire nem tudnak programot írni, arra ott vannak a bérelt emberek akik megteszik azt amire a gépek most még nem képesek. Szóval nem elég védelem, hogy kiteszel egy almát és megkérdezed milyen színű, mert teljesen mind1 hogy magyarul írod és orosz rendszer kezd támadni, tudni fogja a választ erre az egyszerű kérdésre.

Szóval jó kis móka. A kertész fórumon már volt ilyen invázió a régi fórum motorral. Az új rendszeren visszaszorultak. De múlt héten megtalálták ezt a fórumot is és ahogy látom ezt a motort is megkörnyékezték a spammerek. Elég sok infó van a neten róla. Ilyenkor megkeresik a hasonló rendszeren működő fórumokat a világban és ráküldik a botokat.

Lehet kicsit kínai. De nem az a biznisz, hogy a kertészre beír regisztrál egy spammer, hanem a következményei. Megelőzéssel lehet igazán harcolni ezek ellen.
 
Na erre van nekem 2 e-mail címem.Az egyiket(amit szolgáltatónál kértünk) csak bizalmas személynek adom meg,nem azon reggelek sehova.
És van egy külső(Freemail,citromail,stb.).Ezzel reggelek csak.Oda jönnek a spemek.Az elsődleges emilnél azonnal tudom,ha jön emil.
A másodlagost csak időközönként nézem meg és azonnal kiszúrom,hogy melyik a spem,azt rögtön kitörölöm.Ott szokott lenni hetente
10-15 levél , mi majdnem mind spam.A rendes emilen pedig nem lépten nyomon kapok ezáltal emileket,csak aminek értelme van.
 
Ismételten le a kalappal,Viktor!
Bár nem hordok kalapot,de ha lenne,már nem is lenne a fejemen!
Azért ilyenkor nem érzem feleslegesnek,hogy nincs bankkártyám és hogy a gitár riffjeimet nem rögzítem a gépen!:cool:
Na de Lóri! Ott van az, csak olvasd el rendesen:D:D :p (Már hozzáírtam azóta pár sort)
Bocsi, nem tudtam kihagyni a "lámpás sztori után" :D
Na de Szilvi!:LOL:
 
Robi, ugye milyen kemény, amikor az ember nem érti a másikat?
Én állandóan ezt érzem, amikor a bejegyzéseidet olvasom kémiai témában! :))))
(Azért ne fogd vissza magad, csak viccelek)

Ja és Viktor bocs az OFF-ért
 
Örület, hogy mik vannak! :eek: o_O Nekem, mint hagyományosan "analóg" módon gondolkodónak eszembe sem jutna ilyen nyakatekert, absztakt módon való infó vagy személyes adat kicsikarása, megszerzése másoktól... Elépesztö, hogy mi mindenre képesek bizonyos embertársaink, hogy pénzt keressenek vagy információhoz jussnak. Természetesen köszönöm az információt! (y)
 
Lehetne egy pár igazi magyar kérdés a regisztrációnál amit csak élő magyar ember tud megválaszolni.
Pl. hiányzó ragokat kellene beírni
j vagy Ly
Írjál egy mondatot úgy, hogy minden ékezetes betű szerepeljen benne:D
 
Lehetne egy pár igazi magyar kérdés a regisztrációnál amit csak élő magyar ember tud megválaszolni.
Pl. hiányzó ragokat kellene beírni
j vagy Ly
Írjál egy mondatot úgy, hogy minden ékezetes betű szerepeljen benne:D

Ezeket nevetve ugrották át korábban... :(
Tuti nem tudták mindenre a választ, de valahogy mégis atverekedték magukat a változó kérdéssoron. Így a kérdezz felelek már nem védelem többé.
 
Most nem tudom mennyi melód van egy regisztrációval, hogy mennyire tud automatikusan működni, de lehet nem volna rossz dolog egy meghívós rendszert kerálni, ha nincs más mód. Persze az eddigi védelemmel együtt.
 
Back
Oldal tetejére