• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Red Moor fa probléma - a fa használata és előkészítése

Nekem lassan egy éve lesz hogy atomstabilan tartja a nagy akvában a fákat... meg se tudom mozdítani őket.
Szárazon ragasztottam ofc.

Így visszagondolva, lehet nem vártam meg a 24 órás száradási időt, ami lehet segített volna neki :)
 
Red Moor fának van jellegzetes illata, szaga?
Kaptam egy igen szép darabot, mi még sosem volt vízben, de szerintem valami nem frankó.

A fának kellemetlen, szúrós szaga van. Sikerült már sósav gőzét szimatolnom, ahhoz hasonló.
A kezemen is érezhető volt többszöri kézmosás ellenére is.
 
Red Moor fának van jellegzetes illata, szaga?
Kaptam egy igen szép darabot, mi még sosem volt vízben, de szerintem valami nem frankó.

A fának kellemetlen, szúrós szaga van. Sikerült már sósav gőzét szimatolnom, ahhoz hasonló.
A kezemen is érezhető volt többszöri kézmosás ellenére is.

Van illata, igen, én nyáron főztem több nagy darabot üstben, nagyon jellegzetes szaguk volt, de nem egyforma, gondolom ez is fajtától vagy akár beszerzési helyről függ. Kellemetlennek nem mondanám, nekem tetszett, de mondjuk én nem vagyok normális, mert nekem a "büdös bence" szaga is tetszik nagy hígításban.
 
Van illata, igen, én nyáron főztem több nagy darabot üstben, nagyon jellegzetes szaguk volt, de nem egyforma, gondolom ez is fajtától vagy akár beszerzési helyről függ. Kellemetlennek nem mondanám, nekem tetszett, de mondjuk én nem vagyok normális, mert nekem a "büdös bence" szaga is tetszik nagy hígításban.

Köszönöm válaszod.
A fa száraz állapotában is ontja magából ezt a savasnak tűnő szagot.
Nem az a kellemes fa illata van, amit én is szeretek.
"Bencét" még nem szagoltam :)
 
Használt fa? Lehet valami vegyszerrel pucolta meg az előző tulaj.
Főzd ki. Ha túl nagy, akkor jó sokáig áztasd vízelőkészítős vízben.
 
Használt fa? Lehet valami vegyszerrel pucolta meg az előző tulaj.
Főzd ki. Ha túl nagy, akkor jó sokáig áztasd vízelőkészítős vízben.

Még nem volt akváriumban.
Rákérdeztem: több hónapig garázsban volt tárolva. Kipufogógáztól lehetne?
 
Sziasztok ! Hát igy végig olvasva mind a 9 oldalt . Lehet , hogy előbb kellet volna beraknom áztatni a rd fát.
Tegnap reggel raktam be egy nagy 60×40 cm magas lavorba áztatni. De eg 10-15 cm igy is kilátszik .
Meleg vízzel öntőttem fel majd beraktam a akva fűrőt is 36 fokra állítva .
 
Ma állok neki a red moor fácskám vízhez szoktatásának, egy vödör H2O-ban! :D Bizakodó vagyok, mivel egy 28x18x23 cm méretű fácskáról van szó. Remélem nincs víziszonya, és mihamarabb beveszi magát a vödör aljára.
 
Ma állok neki a red moor fácskám vízhez szoktatásának, egy vödör H2O-ban! :D Bizakodó vagyok, mivel egy 28x18x23 cm méretű fácskáról van szó. Remélem nincs víziszonya, és mihamarabb beveszi magát a vödör aljára.
egy jó kis főzésnek az is az előnye hogy gyorsabban megszívja magát a fa vízzel, valamint fertőtleníted is ;)
 
Valamelyik weboldalon azt olvastam, hogy a trópusi fákat nem tanácsos kifőzni, mert roncsolja őket!
olvasol mindent össze-vissza. Ez a fórum a mérvadó :ROFLMAO:
Egyébként a meleg víz biztos jobban lazítja a fát mint a hideg, de idővel minden fa 'elfogy' az akváriumban.
De akkor úgy mondom hogy meleg vízben könnyebben megszívja a fa magát és gyorsabban lent marad mint hideg vízben.
nem tudom volt-e már bárkinek szétfőtt fája, nem kell napokig főzni ;)
 
Sziasztok (első hozzászólás:))!
2 hét áztatás után nekem is penészesedett a red moor fám. Akkor még csak az volt az akváriumban és megkövesedett fák amihez lekötöztem.
Nem forraltam, nem raktam mosogatógépbe és kb. a 3. héttől már nem úszott fel, a penész csökkent és az erős szaga maradt.
Okozott egy kis ijedséget, mert nagyon hamar besötétült. Ekkor kivettem pár napra...na ez lehet, hogy hiba volt mert visszarakásnál
a penész ismét, újult erővel támadt, SŐT több is volt mint korábban bármikor. Most (5-6. hét) már az aljzat is benn van és eltűnt a penész.
Nekem a vízcserék és a vízcseréknél az erő zuhany segíthetett.
 
Sziasztok!
Egy ismerősömnél 1,5 éve taknyosodik a redmoor fa. Egy kis 25 literes akváriumban anubiasok vannak rákötözve, Egy betta és egy csík lakja a medencét. Rendszeresen forrázza a fát, de mindig visszatér rá a cucc. 25 C-fokos víz, belsőszűrő, asztali lámpa világításként, tápozva nincs az akvárium tudtommal és csak a fán jelenik meg. Nyálkás moszat szerű "anyagnak" írja le.
Szerintetek mi lehet ez és mit lehetne vele kezdeni?
22368932_10214410885489821_575551560_o.jpg49569620_401225507086730_5746873590184148992_n.jpg49753691_343744456213779_1531186047528992768_n.jpg
 
Sziasztok!
Egy ismerősömnél 1,5 éve taknyosodik a redmoor fa. Egy kis 25 literes akváriumban anubiasok vannak rákötözve, Egy betta és egy csík lakja a medencét. Rendszeresen forrázza a fát, de mindig visszatér rá a cucc. 25 C-fokos víz, belsőszűrő, asztali lámpa világításként, tápozva nincs az akvárium tudtommal és csak a fán jelenik meg. Nyálkás moszat szerű "anyagnak" írja le.
Szerintetek mi lehet ez és mit lehetne vele kezdeni?
View attachment 70690View attachment 70691View attachment 70692
Szia! Nekem is sokáig penészesedett. A várható ķét hét helyett négy-ötig. Majd mikor besötétedett a fa, kivettem több napra, hogy mi lehet a gond. Ekkor még nem volt növény. Sikálgattam, de megtudtam, hogy természetes a sötétedés, bár általaban sokkal lassabban. Visszatettem és kezdődött újra a nyálka, a penész. Kb. 1 hónapra rá akkor már növények, garik es algaevők mellett eltűnt végleg. Szerintem nem jó hosszabb időre (napokra) kivenni a víz alól, mert szerintem akkor újra kezi a penészesedést. Ez csak az én véleményem.
 
Sziasztok!
Egy ismerősömnél 1,5 éve taknyosodik a redmoor fa. Egy kis 25 literes akváriumban anubiasok vannak rákötözve, Egy betta és egy csík lakja a medencét. Rendszeresen forrázza a fát, de mindig visszatér rá a cucc. 25 C-fokos víz, belsőszűrő, asztali lámpa világításként, tápozva nincs az akvárium tudtommal és csak a fán jelenik meg. Nyálkás moszat szerű "anyagnak" írja le.
Szerintetek mi lehet ez és mit lehetne vele kezdeni?
View attachment 70690View attachment 70691View attachment 70692

Ahogy SirUP írja, felesleges ki-be rakosgatni. Rakjatok bele 2-3 Otot, és elfelejthetitek a taknyot. ;)
 
Sziasztok!Egy ismerősömnél 1,5 éve taknyosodik a redmoor fa. Egy kis 25 literes akváriumban anubiasok vannak rákötözve, Egy betta és egy csík lakja a medencét. Rendszeresen forrázza a fát, de mindig visszatér rá a cucc. 25 C-fokos víz, belsőszűrő, asztali lámpa világításként, tápozva nincs az akvárium tudtommal és csak a fán jelenik meg. Nyálkás moszat szerű "anyagnak" írja le.
Szerintetek mi lehet ez és mit lehetne vele kezdeni?

Szia! Nekem is sokáig penészesedett. A várható ķét hét helyett négy-ötig. Majd mikor besötétedett a fa, kivettem több napra, hogy mi lehet a gond. Ekkor még nem volt növény. Sikálgattam, de megtudtam, hogy természetes a sötétedés, bár általaban sokkal lassabban. Visszatettem és kezdődött újra a nyálka, a penész. Kb. 1 hónapra rá akkor már növények, garik es algaevők mellett eltűnt végleg. Szerintem nem jó hosszabb időre (napokra) kivenni a víz alól, mert szerintem akkor újra kezi a penészesedést. Ez csak az én véleményem.
Élőlények nélkül(hal, garnéla) is, 4 hét leforgása alatt el tűnik. Ahányszor kiveszed, több órára a vízből, annyiszor fog újra kezdődni az egész.
Ki kell hogy alakuljon az a védő réteg rajta. Amint lesikáltuk, újra kialakul a nyálkás penész.
 
Back
Oldal tetejére