• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Red Moor fa probléma - a fa használata és előkészítése

HoZee

Kertész szaki
Sziasztok,

következő probléma miatt nyitottam ezt a témát.
Hétvégén (2011.05.22) indított akváriumomba bekerült egy GA-s Red Moor fa, amivel a képeken látható gondom van:
P1030508s.jpg

P1030509s.jpg

Az egész fát ill. körülötte az aljzatot ellepte valami. Én penésznek mondanám, ilyen átlátszó nyálkás valami.
Létezik, hogy a vízben penészedik?
Igényelt volna valamiféle előkészületet, azon kívül, hogy kb. fél napot áztattam és megsikáltam?
Első két nap nem is vettem rajta észre semmit, valószínűleg nem is volt. Aztán ki kellett vennem, mert a víz alatti moha kötözés nem volt annyira mókás. Miután visszaraktam másnapra előjött rajta ez a fura szerzemény.
Ha valakinek van ötlete, vagy találkozott már ilyennel, akkor segíthetne benne, hogy mi ez, meg hogy esetleg hogyan tudnám megszüntetni.
A fa egyébként egy plexi lapra van rögzítve akvárium szilikonnal, és mellé egy követ is ragasztottam, így gond nélkül lent maradt a víz alatt.
Berakás után még így nézett ki:
P1030494s.jpg

Köszönöm előre is a segítségeket.
 
Izgalmas kis részletet mutat a fotó :clap: :thumbup:

Ezeknél a fáknál ez természetes. 2-3 hét és elmúlik. Ha idő előtt kerülnek be halak, garnélák, akkor lehet gyorsabban is.
Ha zavar, a vízcserénél a csővel le tudod szívni könnyen.

Eddig egyetlen egyszer sikerült elkerülnünk ezt a jelenséget. Amikor használat előtt leecseteltük ADA Phyton Git-el.
 
Uhh.
Köszönöm szépen, ez megnyugtató volt, már csak azért is mert ahogy megnéztem alaposabban a mohán is átjött.
Reménykedtem benne, hogy nem kell ismét kivennem a fát, mert szívhattam volna le újból az aljzatot körülötte.
 
Arra figyelj, hogy a dekorkavics és az általános talaj össze fog keveredni, ha nem "választja el" őket valami ;)
 
Nigro said:
Arra figyelj, hogy a dekorkavics és az általános talaj össze fog keveredni, ha nem "választja el" őket valami ;)

Remélem nem nagyon lesz módja összekeveredni, mivel a fa körüli részre is brasiliensist terveztem (ez lesz az elválasztó), csak kevés lett a 7 cserép, majd megyek még 1-2-ért. (Bár szerintem így sem túl rossz)
Szerintem a brasiliensis fog majd átterjeszkedni a kavicsba, remélem hamarosan nem győzöm majd irtani.
Na de most már nem off-olok ide, majd folytatjuk a hamarosan "publikált" naplómban. Úgy is lesz majd jó sok szakmai tanácsra szükségem.
 
szia
nekem is ilyen GA fám van, kb egy hónap alatt abbahagyta a "taknyolást", de a csigák is besegítettek, ill amikor vízcseréztem egyszerűen lehúztam kézzel.
amúgy megszűnik hamar
 
Nekem úgy néz ki van egy módszerem a dekorfák "taknyosodását"elkerülni!1 hete üzemel az akváriumom,és csak azokon a fákon jelent meg egy kevés nyálka amit nem mosogató gépben mostam!!!!Nem ér röhögni de én beraktam a gépbe a fákat! :) Intenzív programra 70 fokra 170 perc ,természetesen mosogató szert nem adagoltam hozzá :!: Az akció előtt végigcsináltam a szükséges áztatást(kb 3hét) sikálást kapargatást.A mosogató gépből amikor kivettem a fákat ugyan az a jó kis fa illat terjengett mintha több órán keresztül főztem volna.Nem akarom elkiabálni de máskor 1-2 nap múlva megjelent a nyálka de most teljesen elmaradt.... :idea:
 
Nah ez jó ötlet :thumbup:
Bár az asszony kivágna, ha kimosnám a fát a mosogatógépben... következésképp erről nem fog tudni... :D
Most nem teljesen világos, hogy azelőtt is próbáltad simán főzni, de akkor előjött, vagy úgy nem próbáltad?
 
Nigro said:
Nah ez jó ötlet :thumbup:
Bár az asszony kivágna, ha kimosnám a fát a mosogatógépben... következésképp erről nem fog tudni... :D
Most nem teljesen világos, hogy azelőtt is próbáltad simán főzni, de akkor előjött, vagy úgy nem próbáltad?

Tutti nem olvassa a fórumot? :twisted:

Én is megúsztam az akváriumi taknyosodást, illetve alig észrevehetően volt, de el is tűnt 1-2 nap alatt.
A módszer lényege: beáztattam a fákat egy hordóba és ráeresztettem a szűrőt, bejáratás/tesztelés címszóval. Így ment 2-3 hónapot, folyamatos vízcsere és tisztogatás mellett :)
 
A múltkor egy érdekes dolgot vettem észre: vízcsere alatt és után az egyik Red Moor fám a szemem előtt kezdett el taknyosodni. Szemmel láthatólag folyamatosan jött belőle több helyen vmi fehér trutyi, ami kiült rajta. A garnélák rövid időn belül ellepték, és reggelre eltakarították. A fák kb. 6 hónapja vízben vannak.
 
Nigro said:
Nah ez jó ötlet :thumbup:
Bár az asszony kivágna, ha kimosnám a fát a mosogatógépben... következésképp erről nem fog tudni... :D
Most nem teljesen világos, hogy azelőtt is próbáltad simán főzni, de akkor előjött, vagy úgy nem próbáltad?

Hali!

Próbáltam már főzéssel is de nekem mindig előjött ez a probléma.Most a főzés helyett jött a mosogatógépes ötlet(természetesen az asszonypajtás nem volt otthon :D ),szerintem fele annyi vizet pancsoltam el plusz nem lett nyakig koszos a fürdőszoba!
 
gézsé said:
Nigro said:
Nah ez jó ötlet :thumbup:
Bár az asszony kivágna, ha kimosnám a fát a mosogatógépben... következésképp erről nem fog tudni... :D
Most nem teljesen világos, hogy azelőtt is próbáltad simán főzni, de akkor előjött, vagy úgy nem próbáltad?

Hali!

Próbáltam már főzéssel is de nekem mindig előjött ez a probléma.Most a főzés helyett jött a mosogatógépes ötlet(természetesen az asszonypajtás nem volt otthon :D ),szerintem fele annyi vizet pancsoltam el plusz nem lett nyakig koszos a fürdőszoba!

Sziasztok!

Ez jó gondolatnak hangzik...
Épp azon gondolkodom, hogy az akvarisztikai célra vett fámat hogy kezeljem...
Nincs akkora edényem, hogy kifőzzem (bár elvileg nem is kell). Viszont valahogy fertőtleníteni akarom.
Ha betenném a mosogató gépbe mi lenne vele? 70 fokon 2 óra hosszára.

Tönkremenne?
 
cheetah said:
gézsé said:
Nigro said:
Nah ez jó ötlet :thumbup:
Bár az asszony kivágna, ha kimosnám a fát a mosogatógépben... következésképp erről nem fog tudni... :D
Most nem teljesen világos, hogy azelőtt is próbáltad simán főzni, de akkor előjött, vagy úgy nem próbáltad?

Hali!

Próbáltam már főzéssel is de nekem mindig előjött ez a probléma.Most a főzés helyett jött a mosogatógépes ötlet(természetesen az asszonypajtás nem volt otthon :D ),szerintem fele annyi vizet pancsoltam el plusz nem lett nyakig koszos a fürdőszoba!

Sziasztok!

Ez jó gondolatnak hangzik...
Épp azon gondolkodom, hogy az akvarisztikai célra vett fámat hogy kezeljem...
Nincs akkora edényem, hogy kifőzzem (bár elvileg nem is kell). Viszont valahogy fertőtleníteni akarom.
Ha betenném a mosogató gépbe mi lenne vele? 70 fokon 2 óra hosszára.

Tönkremenne?

Hali!

Szombaton indítottuk újra a fiam nanóját.Ismét mosogatógépben tisztítottam a fát(intenzív program 70 fok 160 perc,mosószer nélkül 2x)3 nap elteltével még nem látok rajta fehér trutyit!!!Szerintem semmi baja nem lesz tőle.
Most szőlőgyökeret használtunk több hónapja száradt .kb két hetet áztattam, és autómosóban gőzborotvával lemostam róla a nagyja kérget meg koszt... :cool: aztán jöhet a mosogatógép.
 
Ez remekül hangzik. Most már csak azt nem tudom, hogy az öblítő és a só, ami a mosogató gépben van mennyire káros. Mert az oksa, hogy nem teszek bele mosószert, nade a többi?

Erre adjon még nekem valaki megnyugtató választ :)
 
cheetah said:
Ez remekül hangzik. Most már csak azt nem tudom, hogy az öblítő és a só, ami a mosogató gépben van mennyire káros. Mert az oksa, hogy nem teszek bele mosószert, nade a többi?

Erre adjon még nekem valaki megnyugtató választ :)
A só az lágyítja a gépben a vizet, sztem az nem gáz................na az öblítő az gázosabb dolog mert azt kiszedni sem lehet csak ha kifogy akkor legfeljebb nem töltöd újra. Vagy addig vársz a famosással amíg ki nem fogy vagy , ha kifogyott addig nem töltöd újra amíg ki nem mosod a fát.
 
gézsé said:
Hali!

Szombaton indítottuk újra a fiam nanóját.Ismét mosogatógépben tisztítottam a fát(intenzív program 70 fok 160 perc,mosószer nélkül 2x)3 nap elteltével még nem látok rajta fehér trutyit!!!Szerintem semmi baja nem lesz tőle.
Most szőlőgyökeret használtunk több hónapja száradt .kb két hetet áztattam, és autómosóban gőzborotvával lemostam róla a nagyja kérget meg koszt... :cool: aztán jöhet a mosogatógép.
Hozzátok se szívesen mennék vendégségbe, vagy ha igen kaját tuti nem kérnék! :mrgreen:
 
stevo said:
gézsé said:
Hali!

Szombaton indítottuk újra a fiam nanóját.Ismét mosogatógépben tisztítottam a fát(intenzív program 70 fok 160 perc,mosószer nélkül 2x)3 nap elteltével még nem látok rajta fehér trutyit!!!Szerintem semmi baja nem lesz tőle.
Most szőlőgyökeret használtunk több hónapja száradt .kb két hetet áztattam, és autómosóban gőzborotvával lemostam róla a nagyja kérget meg koszt... :cool: aztán jöhet a mosogatógép.
Hozzátok se szívesen mennék vendégségbe, vagy ha igen kaját tuti nem kérnék! :mrgreen:

:roll: Pedig az asszonypajtás jól főz! Természetesen ilyenkor kap a gép egy intenzív tisztító programot üresen! ;) Azt azért hozzáteszem sima használat után a mosogatógép belseje sokkal gázabbúl néz ki mint a fa mosás után......(a fákon nincs parikás zsír) :)
 
Hali!
Két hete áztatom a fát de még mindig opálos a vödörben lévő vizet amiben van, két naponta cserélem rajta a vizet. Mennyi ideig fogja még opálossá tenni a vizet kb?
 
Back
Oldal tetejére