• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Red Cherry Shrimp – Neocaridina heteropoda

Sok helyen olvasni, hogy mindenképp szivacsszűrő ajánlott, mert a többi beszippantja őket. Kinek mi a tapasztalata?
Nekem egy 5 wattos, 320l/h szűrőteljesítményű belső szűrőm van. Ahogy látom a növények mozgásából, nincs olyan ereje, de a garnélák mégis csak igen kicsi jószágok.. :?
Mi van, ha valaki izmos külső szűrővel rendelkezik? Az már nem is garnélázhat? :?:
 
vegh810319 said:
Sok helyen olvasni, hogy mindenképp szivacsszűrő ajánlott, mert a többi beszippantja őket. Kinek mi a tapasztalata?
Nekem egy 5 wattos, 320l/h szűrőteljesítményű belső szűrőm van. Ahogy látom a növények mozgásából, nincs olyan ereje, de a garnélák mégis csak igen kicsi jószágok.. :?
Mi van, ha valaki izmos külső szűrővel rendelkezik? Az már nem is garnélázhat? :?:
Dehogynem. Én nem csinálok ebből problémát... ;)

oRphEus said:
bigyo said:
inadsz said:
Nagyon lefogja a szűrőt a harisnya, nem jó, akkor inkább szivacs, vagy valami akármi :)
Az esztétikusságáról meg ne is beszéljünk :)
Most kipucoltam a szivacsot, de már kezd algásodni, szép látvány mondhatom :)
Kiváncsi lennék akinek vannak CRS vagy Red Cherryjei külső szűrős akváriumban, hogyan oldotta meg a problémát?
Én pl. sehogy. Kéthavonta a szűrőtisztításnál visszarakok átlagosan 30-40 red cherryt az akiba. Addig pedig ők is rásegítenek a biológiai szűrésre. ;) (Nem vicc, eltüntetik a szűrő ülepítőjében megrekedő mulmot szinte teljesen!) Mondjuk nálam az akváriumban amúgy is annyian vannak, hogy nem tűnik fel az a hiányzó 30-40 garnéla. :)
oRphEus said:
FishAir said:
Na csak az állatvédők nehogy erre tévedjenek. :) De egyébként szegénykééék. Nem sajnálod őket?
Kellene? Így jár aki kíváncsiskodik.. :) Egyébként nem vettem észre, hogy bármi bajuk lenne a szűrőből kiszedett példányoknak, sőt némelyik még pirosabb, mint az akiban lévők. Lehet, hogy az eredeti élőhelyük sem egy fényárban úszó zöld akváriumhoz hasonlít.. Ahogy a neonok sem zöld növények között úszkálnak, kristálytiszta vízben. ;)
 
oRphEus said:
vegh810319 said:
Sok helyen olvasni, hogy mindenképp szivacsszűrő ajánlott, mert a többi beszippantja őket. Kinek mi a tapasztalata?
Nekem egy 5 wattos, 320l/h szűrőteljesítményű belső szűrőm van. Ahogy látom a növények mozgásából, nincs olyan ereje, de a garnélák mégis csak igen kicsi jószágok.. :?
Mi van, ha valaki izmos külső szűrővel rendelkezik? Az már nem is garnélázhat? :?:
Dehogynem. Én nem csinálok ebből problémát... ;)

Köszi! Közben eszembe jutott, hogy megkérdezzem, melyik a legszívósabb garnéla, illetve melyik bír el nagyobb hőmérsékleti tartományt. Az év nagyobb részében nincs gond, 20-25 fok. A nyári 1-2 hónap a necces, mert akkor 29-30 C fok is van a szobában.. :(
 
Sziasztok!

Gyors segítségre lenne szükségem.
Elég valószínű, hogy az egyik Red Cherry garnélám beikrásodott...
Az akváriumban sajnos van 4 sziámi algaevő plusz 20 microrazbóra, gondolom elég hamar eleségnek néznék a kicsi garnélákat... Búvóhely ugyan akad, de nem hiszem hogy ez elég lenne.

Mi a teendő? Vegyem külön? Akkor viszont kiszakad a környezetéből... most kezdtem, szóval elég tanácstalan vagyok... Jó lenne ha életben maradnának!

Előre is köszönöm a válaszokat!
 
neonhal said:
Gyors segítségre lenne szükségem.
Elég valószínű, hogy az egyik Red Cherry garnélám beikrásodott...
Az akváriumban sajnos van 4 sziámi algaevő plusz 20 microrazbóra, gondolom elég hamar eleségnek néznék a kicsi garnélákat... Búvóhely ugyan akad, de nem hiszem hogy ez elég lenne.

Mi a teendő?

Szia!
Ha tudsz tegyél be jávai mohát, egyébbként meg nem kell annyira félteni a kicsi garnélákat. Nálam szaporodtak gurámik mellett is.
Jó garnizást, nagy szaporulatot kívánok.
 
Köszönöm! Azóta gyorsan kerítettem egy nanot, berendeztem, feltöltöttem az eredeti akvárium vizével és elkülönítettem 2 garnélát :) Remélem sikerül!
 
RedCherry


Ez az első próbálkozásom akvárium-fotózással.

Összeraktam egy nanot (20l) és most ebben van két garnéla. A belső szűrő (illetve mindenféle szűrő) nem ellensége a kisgarnéláknak?
 
viktorlantos said:
pff jó kis fotó :thumbup: jól elkaptad a lényeget!

Köszönöm!
Sajnos csak egy kis kompakt gépem van, de azért próbálkozom...

2mod.JPG

1mod.JPG


ez utóbbit meg csak azért, mert olyan szép a háttér: :D
3.JPG


Remélem nem sokára már a kicsiket is fotózhatom :twisted:

Tud valaki segíteni esetleg, hogy mivel érdemes etetni a kisgarnélákat?
 
A peték ráragadhatnak az aki üvegére?
Mert ma vettem észre 5 kis fehér és átlátszó pontot az aki frontüvegén.
 
Nem ,nem ragadnak a peték. A nőstény ,ha netalán eldobná, akkor is kis csomóba állnak össze, de nem ragadnak sehová.
 
N-emy said:
Nem ,nem ragadnak a peték. A nőstény ,ha netalán eldobná, akkor is kis csomóba állnak össze, de nem ragadnak sehová.

Rendben, köszönöm a felvilágosítást.
Akkor valószínűleg kis csiga lesz.
 
Sziasztok!
Egy képet szeretnék megosztani Veletek, garnéláim itt éppen kelkáposztát esznek!

101218-04.jpg
 
A Red Cherrynél (is) nagyon fontos a szelektálás. Ha azt akarjuk, hogy szép piros garnélák maradjanak akkor az utódok közül ki kell szedegetni a kevésbé szép pirosakat, és elajándékozni, vagy mondjuk a vegyes akváriumba - már ha van - átrakni őket.
Ha nincs szelektálás elég könnyen leronthatunk egy szép piros RC állományt. :(

Még az első növényesből két kép:

10596719_62bbae35948c4220710f08e1e66f249d_l.jpg


10596717_3399520685a756bf930b2b1615261d32_l.jpg
 
Magas nitrát és foszfát szint adagolásnál a red cherry garnélákra mérgező dózis tünetei az egyhelyben való mozdulatlanság, időnkénti lábmozgás, és a hátsó lábbal való hátvakarás. Mindez viccesen hangzik de sajnos sikerült majdnem kinyirnom közel 170 db garnélát, további 5-6 órára volt szükséges a lebontó baciknak illetve a növényeknek a megfelelő szintre csökkenés végett. Remélem segítettem ezzel az írással. :(
 
Back
Oldal tetejére