• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Red Cherry Shrimp – Neocaridina heteropoda

Hali!
Nemrég kezdtem el ozmó vizet használni,és most jutott csak eszembe,hogy ez esetleg negatívan befolyásolhatja a garnélák vedlését :? Mi a véleményetek erről?Nem pont az ozmó vízre gondolok,hanem az alacsony keménységre,esetleg nem tudnak elég ásványi anyagot szerezni a vázképzéshez.Előre is köszönöm a válaszokat!
 
Na igen,de azok meg emelik a keménységet...feleslegesen nem költöm akkor a pénzem ilyen keményítőre ozmó viz mellé,akkor ott a csapvíz.
 
Sziasztok,

3 kérdésem lenne, szerintetek a világos homokos vagy a sötét bazalton érzik jobban magukat, illetve arra gondoltam jávai moha helyett (még most jávait használok) lehet vastag damilt használnék az akiban mert ugye azt alga azt simán be tudja lepni és nem utolsó sorban nem rohad, az utolsó kérdésem láttam a Bauhausban lávakövet nagyobakat kisebbeket de nem ez a lényeg arra gondoltam veszek egyett nekik és furok bele lyukakat kisebbeket nagyobbakat közérzet vagy életminőség javítás céljából :mrgreen: szerintetek van értelme?
http://dzsolo.atw.hu/kep/akvakertesz01.jpg
 
Szia!

Nálam az előtérben nincsenek növények és elég világos a talajom (sima gyöngy kavics) és elég jól megvannak. Ami fontos, tiszta víz, táp stb. Nálam a minőségi tápozásnak köszönhetően nagyon szépek nem csak a RCS hanem az amano is.
 
Labirintkopoltyus said:
Szia!

Nálam az előtérben nincsenek növények és elég világos a talajom (sima gyöngy kavics) és elég jól megvannak. Ami fontos, tiszta víz, táp stb. Nálam a minőségi tápozásnak köszönhetően nagyon szépek nem csak a RCS hanem az amano is.
te miket adsz nekik ennni azon kivül amit szentgyo leírt? :D
 
Van bent ásványi kő, sirakura táp, de jobban érdekli őket az algaevőknek bedobált táp ami eddig sera volt most már tetra és az amanoknak sokkal szebb lett a szín. Tebang levelet elfelejtettem.
 
Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy ti ki szoktátok e szedni a garnélák vedléseit, vagy elfogyasztja a többi lakó? (Gondolom, simán vedlenek olyan helyen is, ahol nem vesszük észre.)
Előre is köszönöm a válaszokat!
 
Nyugodtan bent hagyhatod, ők maguk is fogyasztják.
Ráadásul számukra szükséges és fontos ásványi anyagokat tartalmaz.
 
Sziasztok!Valaki tudna nekem mondani egy easy carbo adagolást,hogy naponta mennyit rakjak 21 literbe,ami még nem árt a garnéláimnak?Előre is köszi!
 
yerodin said:
Sziasztok!Valaki tudna nekem mondani egy easy carbo adagolást,hogy naponta mennyit rakjak 21 literbe,ami még nem árt a garnéláimnak?Előre is köszi!

Kb. max. 0,8ml/nap, de szerintem 0,4-0,5 ml is elég lesz.
 
Nálam a 16L-s nanoba is ment a napi 1 ml ,a garniknak kutya baja sem lett.
 
Én is a 16 literhez adagoltam 1 ml-t és a redeknek semmi bajuk nem lett.

Én aljas módon már eleve olyan aksiba raktam őket amely már régóta carbózva volt.

Igaz a berakás előtt 1 óráig csepegtetős módszerrel átszoktattam őket.
 
A garnélák miatt ajánlottam kevesebbet, saját felelősségre emelheted a dózist (csak értelmét nem látom).
 
Hát igen, értelme nem sok van amúgy, én is leálltam róla. Korántsem hozta azt az eredményt ,amit egy megfelelő CO2 rendszerrel lehetne elérni. A véleményem az ,hogy ha van rá lehetőséged ,akkor adagolj inkább CO2-t.
 
Back
Oldal tetejére