• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

Nálunk sajna számít a melegedés, kicsi a lakás, nulla szellőzés. Az akvárium párolog, emiatt páramentesítő dolgozik, ami viszont meleget fúj, így egy ventilátor is keveri a levegőt. A halálunkon vagyunk a melegtől. :D Szóval nem szeretnék hősugárzót. Persze a DIY lámpa is meleg lesz, de azt buherálhatom egyéb kiegészítőkkel.
 
Szóval nem szeretnék hősugárzót.
Ezt a melegedést nem úgy kell érteni, hogy a lakást melegíti... Úgy kell érteni, hogy ha ráteszed a kezed a lámpára, érzed, hogy meleg, ami a LED-et zavarja. Nem téged. :) A LED élettartamát csökkenti.

Persze a DIY lámpa is meleg lesz, de azt buherálhatom egyéb kiegészítőkkel.
Ezt is lehet buherálni. :) A garanciától úgysem kell félni...

Viszont:
Nem tudom tervezel-e CO2-t, ha nem, akkor úgyis dimmelni fogod, mert low tech-hez maximális fényerőn sok lenne. Ha pedig dimmeled, már nem lesz meleg... :)
De tudom én, hogy a barkács, az alkotás öröm, így ha ehhez van kedved, akkor hajrá! (y):)
 
Messze még a júliusi fizu, addig még úgyis változik. :D Most épp építeni akarok. CO2 tuti nem lesz, azt már nem vállalom. A tőled kapott Anubiasok amúgy szépen növögetnek, a buce kicsit kókad. A pistiák régi levelei málanak, de szépen nőnek újak is. :)

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Remek, most nézett velem szembe egy tányércsiga. :D Azt hittem, csak pajzscsigám van. Lehet, hogy nemsokára Helenáim is lesznek...? :whistle:
 
Tudom, reménykedek. Viszont azt is olvastam itt fórumon, hogy pont ez a kettő féle élte túl a kezelést.
A szűrőbuherálást is megejtem ma, valami most nagyon visszafogja. :cry:
 
Szerdán megtörtént a gyógyszerezés. 5 és fél óra után álltam neki a vízcserének. Bár a víz nem lett zavaros, nem mertem tovább várni, mintha mindenki kicsit furán viselkedett volna. Bár lehet, hogy csak túlaggódtam, és beképzeltem. A szűrő már alig működött, a végső lökést az adta meg, amikor az egyik panda felúszott levegőért. Gondolom a talajlakó halak nem igazán szoktak kilőni a vízfelszín közelébe, hogy levegőhöz jussanak. Úgyhogy villámgyorsan leszívtam a vizet, kaptak frisset. És nekiálltam a szűrőtakarításnak. Jaj... tudtam, hogy vissza kell vennem a kajából, de a perlonvattát látva ez 1000%-ra bebizonyosodott. Ennyi trutyira nem számítottam, nem csoda, hogy szegény nem tudott dolgozni. :unsure:
Persze csapok nélkül a konyha úszott, ahogy azt megjósoltátok itt nekem többen. :D Pont oda sütött a nap, úgyhogy hamar felszáradt, de azért örültem volna még plusz két karnak, hogy minden lyukat be tudjak fogni. :D Az összeszerelés is vicces volt, valahogy elsőre jobban ment a légtelenítés. Elég nehezen akart elindulni a dolog. Másodszorra is szétszedtem, nem éreztem elég erősnek az áramlást még mindig, úgyhogy kivettem egy fél marék gyűrűt. Nekem még mindig gyengének tűnik, de a videókkal összehasonlítva nincs vele gond. És a befolyóhoz közel kerülő dolgokat végre be is szívja, nem csak lökést ad nekik. Úgyhogy elvileg jónak kell lennie. Majd a következő takarításnál megpróbálok még egy kicsi anyagot kiszedni belőle, megnézzük úgy milyen.
Amíg vártam a vízcserére, kiszedtem a fát, hogy újramoházzam. Persze pár órát azért az is ázott a gyógyszeres vízben, hogy az esetlegesen rajta lakó kukackák is kapjanak a cuccból. A mohát leszedtem, átmostam, a fát lesikáltam. Ezúttal ragasztottam, nem kötöztem. Szárazon baromi jól nézett ki a fa, kár, hogy nem csináltam róla képet, de visszahelyezve a vízbe, valahogy nem tetszik. Kicsit majd megnyírom a hétvégén, hátha fásabb lesz a formája. Próbáltam víz alatt, de ennek a mohának nem szóltak, hogy illene felúsznia a felszínre. Pedig még egy teaszűrőt is beszereztem, hogy ki tudjam halászni a kallódó dolgokat. :D Ha nem sikerül a metszés, akkor valahogy levakarom róla, és marad a csupasz fa az anubiasokkal. Úgyis mindig csupa kosz az a moha. :cautious:
Elhullás azóta nem történt, az Amanok se akarnak szökni, az első növendékeim is kint kapirgálnak, úgyhogy elvileg nincs gond a vízzel. Legalábbis nem olyan, ami a soklábúakra és uszonyosokra veszélyes lenne.
A növények kicsit más tészta. Az a fura barna dolog még mindig ott van a leveleken. Egyre gyanúsabb, hogy valami alga kezd megjelenni. Szívesen vennék bele törpe szívóharcsát, de azt hiszem pont elég a halmennyiség most benne... Csak bírja ki még 2-3 hétig burjánzás nélkül, utána kapnak fényt. :confused:
Ha minden jól megy, este lesz új telefon, és tudok csinálni végre normális képeket. :rolleyes:

Remélem hatásos volt a kezelés, és nem kell megismételni.
 
...az egyik panda felúszott levegőért. Gondolom a talajlakó halak nem igazán szoktak kilőni a vízfelszín közelébe, hogy levegőhöz jussanak...
A coryk a bélrendszerük segítségével is képesek hasznosítani az oxigént. Néha nálam is csinálták anno.
 
A coryk a bélrendszerük segítségével is képesek hasznosítani az oxigént. Néha nálam is csinálták anno.
Ez megnyugtató. :D

Tegnap buheráltam kicsit a szűrővel. Kapott a legtetejére még egy réteg sűrű, de nem túl vastag szivacsot. Valahogy az az érzésem volt, hogy visszanyomja a koszt az akváriumba. Meglátjuk így milyen lesz. A légtelenítés idegölő, még a júliusi fizetés is messze van, de az augusztusiból csapokat akarok venni. :cautious:
A garnéla parazitákat nem igazán tudom megfigyelni. Elöl vannak a redek, de általában a dzsungelben matatnak, vagy lehetetlen szögből látni csak őket. Szegény pandák még mindig nem jutnak változatos kajához. Már viszonylag nagy mennyiségű tubifexet le tudok juttatni az aljtatra, de az amanok gyorsabban reagálnak, mint ők. :ROFLMAO: Lassan ott tartok, hogy a bettákat kiszedem, amíg a többiek esznek. A leányzó pukkadásig zabálja magát néha, elzavarni se lehet. :cry:

Növény téren is vegyesek a dolgok. A Limnophila nagyon szépen nő felfelé, 2-3 naponta kell lecsípnek belőlük, hamarosan szép nagy erdőm lesz. A bacopa viszont nagyon megállt, lassan nő az a pár tő, ami maradt belőle. Lehet, hogy elnyomja a Limnophila? :rolleyes: A HM-t megpróbáltam elfektetni, ahogy egy videóban láttam, hát az enyém darabokra tört, úgyhogy egyesével vannak letuszkolva a talajba a kicsi tövek. A crypto továbbra is megállíthatatlan, lassan tényleg meg kéne nyírni, de egyszerűen nincs szívem hozzá. :cry: A Lilaeopsis szépen indázgat mindenfelé, de érezhetően lassú a növekedése. Az egyik sarokban lévő kupacot sajnos rendszeresen kirántom a helyéről, amikor az üveget takarítom. még bírja, csak szegénykém már össze-vissza nő. A garnélákkal kapott tüskéshínár kezd erőre kapni, remélem nekem is olyan szép átláthatatlan dzsungelt csinál majd, mint másoknál. A Pistiával nem tudom mi lesz, továbbra is sárgulnak a régi levelei, újak növögetnek, de nem tudnak nagyra nőni. A jávai moha csúnyácska. Valahogy nem az igazi. Megnézem milyen lesz majd a rendes fény alatt, kap még esélyt, de lehet, hogy cserélve lesz. Az Anubiasok nőnek szépen, a Buce se haldoklik tovább, talán van még remény a számára. A Zsolttól kapott moha nevét elfelejtettem, az még egyelőre nem csinál semmit, de nem is haldoklik, ami legalább nem rossz jel. :D

Lomtalanítás van a környéken, munkába jövet megláttam egy elég nagy (a mostanihoz képest) kidobott akváriumot. Ha hazafelé is ott lesz, és nincs baja, azt hiszem nem túl költséghatékony dolgot fogok tenni. :happy:
 
A Zsolttól kapott moha nevét elfelejtettem
cameroon moss :) Nem egy sprinter ellenben elég hosszú szálakat adtam hogy már az elején kinézzen valahogy ;)

aljzatra meg szerintem úgy tudnád a kaját ha egy nagyobb átmérőjű csővet tennél az akváriumba és azon keresztül etetnél. Akkor nem tudná a betta elvinni mielőtt lejut az aljzatra... Én használok ilyet tálkával együtt hogy kényelmesen tudjam etetni a garnélákat és ne menjen mindenfele az aljzaton a kaja.
 
Hmm, nem is rossz ötlet. Eddig egy vízzel feltöltött dobozkával próbálkoztam, de csak megijedtek tőle és a kezemtől. Garnéláknak én is akartam etetőtálat, nagyon jól mutatott a képeken, ahogy összegyűltek benne. Amikor felvetettem az ötletet otthon, csak annyi hangzott el, hogy "svédasztal". Akkoriban a betta még igencsak próbálkozott a vadászattal. :D
Majd nézek valami csövet, köszi a tippet.
 
A szűrővel vannak problémáim, az Eheim-es topikban kaptam pár tippet. Perlon felülre kerül, átmostam, most egy fokkal jobb, de nem érzem az igazinak. Veszek majd egy újat, megnézzük úgy is, aztán ha még akkor sem tetszik, akkor beruházunk egy nagytesóra, ezt meg eladjuk. :(
Nem tudom, hogy volt-e még csigám a Tremazol kezelés előtt, de azt az egyet átraktam egy mohás dobozba, hogy meglegyen, és ne szaporodjon. Vagy kinyírta a gyógyszer minden társát (a pajzscsigák élnek és virulnak, rájuk nem hatott), vagy ő volt az egyetlen, akit sikerült valahonnan összeszednem. Mivel napokig nem láttam hozzá hasonlót, így visszakerült az akváriumba, dolgozzon meg szépen a kajáért.
Szóval most van csigám. Egyetlen darab. Ha a pajzsokat nem számítjuk.
Névtelen 2.jpg

Halál jópofa, reggeli etetésnél ő is odatolakodott a tablettához, és kérte a részét. A pandák meg átcuppogtak rajta párszor. :D Elhullásom azóta se történt, a red cherryk petések. A fa továbbra is penészedik a kiálló ágak végén. De legalább már csak ott. Azt hiszem le fogom cserélni valamire, mert undi, és biztos a víznek se tesz túl jót. Pedig olyan szépen ráragasztottam az anubiasokat. :cry:
 
A szűrővel vannak problémáim, az Eheim-es topikban kaptam pár tippet. Perlon felülre kerül, átmostam, most egy fokkal jobb, de nem érzem az igazinak. Veszek majd egy újat, megnézzük úgy is, aztán ha még akkor sem tetszik, akkor beruházunk egy nagytesóra, ezt meg eladjuk. :(
Nem tudom, hogy volt-e még csigám a Tremazol kezelés előtt, de azt az egyet átraktam egy mohás dobozba, hogy meglegyen, és ne szaporodjon. Vagy kinyírta a gyógyszer minden társát (a pajzscsigák élnek és virulnak, rájuk nem hatott), vagy ő volt az egyetlen, akit sikerült valahonnan összeszednem. Mivel napokig nem láttam hozzá hasonlót, így visszakerült az akváriumba, dolgozzon meg szépen a kajáért.
Szóval most van csigám. Egyetlen darab. Ha a pajzsokat nem számítjuk.
View attachment 33287

Halál jópofa, reggeli etetésnél ő is odatolakodott a tablettához, és kérte a részét. A pandák meg átcuppogtak rajta párszor. :D Elhullásom azóta se történt, a red cherryk petések. A fa továbbra is penészedik a kiálló ágak végén. De legalább már csak ott. Azt hiszem le fogom cserélni valamire, mert undi, és biztos a víznek se tesz túl jót. Pedig olyan szépen ráragasztottam az anubiasokat. :cry:
Hagyd bent a fat ha tetszik. A penesz elmulik, es barmit teszel be helyette, ha nem keszited elo megfeleloen ugyanigy peneszedni fog. Felesleges harc ha mar ugy is kifele jon belole.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Az a baj, hogy nem tudom, hogy kifele jön-e. Nem az a mindenkinél szokásos fehéres-szürkés taknyos penész, amiről tudom, hogy elmúlik, ez sötétszürke. Ha összecsípem, összedörzsölöm akkor olyan, mintha vizes porcica lenne. Még azért várok persze, ahhoz képest, amilyen volt, elenyésző az adag, szedegetem, ahogy tudom. Remélem egyszer megunja. A garnélák hozzá se szagolnak. Egyszer rajta kaptam egy red cherry-t, ahogy odament, belematatott, majd odébbállt... Ingyenélők.:cautious:
 
Szűrőcsövek kitakarítva, a vízhozam ismét normális. Levideóztam, megnézem majd hány nap múlva apad el a víz. Szinte biztos, hogy megveszem a nagyobb szűrőt. Szegény 2211-et az mentheti meg, ha kibírja legalább két hétig ilyesmi teljesítményen. De félek, hogy nem fogja. :( A 2213-ból viszont a duplacsapos verzió lesz megvéve, az biztos.
A fáról lekapartam a jávai mohát, van elég trutyi az akváriumban anélkül is, hogy az összeszedné. A cameroon maradt. Az amanok egyből rávetették magukat a csupasz fára. :D
A limnophila gyönyörűen nő továbbra is, a tetejéről lecsípett kb. 5 centis darabokat a sarokba szoktam letuszkolni. Mivel ott most jó sűrű a növényzet, a red cherryk beköltöztek, szinte mindegyik ott tanyázik. :)
A bacopám nagyon vicces dolgod csinál. Nem növeszt leveleket oldalra... Szegényke nagy része elfonnyadt a bekerülése utáni hetekben, aztán csak stagnált, most viszont nagyon szépen hozni kezdett leveleket is, de csak a kb. 20 centi magas csupasz szára feletti részen. Ott viszont gyönyörű egészséges, húsos, zöld levelek vannak. És nem merem lecsípni ezt a részt, majd elültetni, mert mi van, ha nem tetszik neki. Ráadásul léggyökerei is alig vannak, inkább csak lent vannak, és azok is a földbe kapaszkodnak már.
A hőmérséklet tovább kúszik felfelé, pedig a szobaventi is oda van irányítva. Remélem nem lesz belőle baj. Egyelőre senki nem akart megszökni, remélem így is marad. :(

Nagyon szeretném átrendezni az akváriumot, de félek, hogy a felkavarodott táptalaj bezavarna az amúgy is kétséges egyensúlyomba. Úgyhogy amíg nincs egy másik akvárium, amiben garázdálkodhatok uszonyosok nélkül, addig marad így, tanulósan, csúnyácskán.
 
Mikor lesz újabb képes poszt? :)
Épp írtam. :D


Nagyon szeretném átrendezni az akváriumot, de félek...

Csak nem bírtam ki...:( És milyen hiba volt... eredmény 3 szökött amano, 2 megtalálva egy pók hálójában (már nem él....ha egy a pók a nála 5-6-szor nagyobb garnélákat lazán összeszedi, az már túl para, hogy együtt éljek vele ), 1 holléte továbbra is ismeretlen. Már átnégykézláboztam a szobát, csak a tűzhely alatt lehet még talán, azt nem nagyon tudom húzogatni. És egy felnőtt red cherry elpusztult. :cry: De szerencsére nem a petésem. Vagy az volt, csak előtte még elengedte a petéket. Konklúzió: ha a megérzéseim azt súgják, hogy ne tegyem, mert baj lesz belőle, akkor tényleg ne tegyem, mert baj lesz belőle. :banghead:

Az átrendezéshez kihalásztam mindenkit, hím betta külön dobozba került, hogy ne cseszegesse kis helyen a többieket. Nem nagyon szokta érdekelni a költözés. A nőstény és a pandák egy másik dobozba mentek, utóbbiak nagyon pánikoltak, úgyhogy elsötétítettem a dobozukat. A garnélák pedig szétszedve 1-1 tejfölös dobozba. Kaptak növényt, hogy legyen valami biztos pont az életükben, mindegyik azon csüngött, az RC-ktől úgy nézett ki, mint egy cseresznyefa. :D
Leszívtam üres ásványvizes flakonokba annyi vizet, amennyit tudtam (kb csináltam egy 80%-os vízcserét, ami a többi topikban olvasható párolgás-sótartalom téma kapcsán nem is jött rosszul). Kiszedegettem a növényeket olyan óvatosan, ahogy tudtam. A cryptoknak indokolatlanul nagy gumóik voltak már. Zuhany alatt megpróbáltam lecsutakolni mindent róluk, amit lehetett, de az érzékeny leveleseknél csak minimálisan tudtam leszedni a rárakódott trutyit.
A bazalt egy részét kimertem, átmostam, és újra elegyengettem, meg kapott még egy kis pluszt is a régebbi maradékból, hogy jobban elfedjem az esetlegesen feljött táptalajt.
A fa mérete miatt nem nagyon volt lehetőségem másik koncepciót összehozni, az maradt középen. A jobb hátsó sarkot feltöltöttem kicsit a bazalt zúzalékkal, eredetileg is dombot terveztem oda, csak a sok tapogatás miatt idővel eltűnt. Az lett volna a cél, hogy az egyfajta növények egy kupacban legyenek. Limnophila jobb hátsó sarokba került, de majdnem elér az akvárium elejéig. A beindult tüskéshínár már nincs is annyira beindulva, valószínűleg elnyomta a az előbbi drágaság. Bekerült a jobb első sarokba az a pár tő, ami maradt, hogy szem előtt legyen. Középre hátra ment a bacopa maradéka, amelyik oldalhajtását elég hosszúnak ítéltem, azt lecsíptem és elültettem, most megy a drukk, hogy túl is éljék. Nem nagyon szerette nálam télen a meleg vizet, most megint meleg van. :( A bal oldalt teljes egészében megkapta a crypto, a dzsungel elé pakoltam be a garnélák kövét. Szétszedtem a töveket kicsikre, remélem hamar beindulnak megint, nem érzékeli új helynek, és nem kezdenek el foszlani a levelek. A HM-et előre-középre ültettem, a maradék helyre a lili került. Sokkal kevesebbnek tűnik így, hogy szét lett szedve.
És igazából az egész nagyon kis növényhiányosnak hat, pedig csak 2 crypto tővel van bent kevesebb. Azok áldozatul estek a gumószétszedésnek, tőből letörtek a leveleik. :shifty:
A képek továbbra is pocsékak, pedig egy másik telefonnal fényképezek, és az elsők még jók lettek anno.
20170630_090312.jpg 20170630_090324.jpg 20170630_090347.jpg

Bocs a kábelekért a háttérben, nem tetszett az akvárium háttérrel, valahogy így nyitottabb az egész. :D
 
...Csak nem bírtam ki...:( És milyen hiba volt... eredmény 3 szökött amano, 2 megtalálva egy pók hálójában (már nem él....ha egy a pók a nála 5-6-szor nagyobb garnélákat lazán összeszedi, az már túl para, hogy együtt éljek vele ), 1 holléte továbbra is ismeretlen. Már átnégykézláboztam a szobát, csak a tűzhely alatt lehet még talán, azt nem nagyon tudom húzogatni. És egy felnőtt red cherry elpusztult. :cry: De szerencsére nem a petésem. Vagy az volt, csak előtte még elengedte a petéket. Konklúzió: ha a megérzéseim azt súgják, hogy ne tegyem, mert baj lesz belőle, akkor tényleg ne tegyem, mert baj lesz belőle. :banghead:

Amano garnélán én is gondolkoztam, de pont a szökés miatt nem merem bevállalni. 5mm-re van a vízszint az üveg tetejétől, fedőt meg nem vagyok hajlandó rakni rá.
A 80%-os vízcserén kívül van valami tipped, hogy ezt mi válthatta ki náluk? Az átrendezést nem gondolnám problémának, ha a táptalaj nem keveredik fel nagyon.
 
Vízminőség hirtelen megváltozása okozza általában a szökést, és azért minimálisan, de keveredett fel talaj is, gyakorlatilag új volt a víz is. Még vártam is, hogy feltöltés után leülepedjen a dolgok nagy része, de úgy látszik nem eleget. Ott hibáztam, hogy nem takartam le az akváriumot este a csövezéses részen. Ezt megtettem, amikor beköltöztettem őket. :( Most estére csinálok oda valami takarást, hogy legalább ez az egy ne induljon felfedező útra. Bár kétlem, hogy ki akarna menni, kapirgál nyugisan, nem látom, hogy baja lenne.
A vízszint amúgy nem annyira lényeges, ha van bármi kiálló dolog, kábel, cső, kiálló fa, akkor azon megléphetnek, ha nem tetszik nekik valami. Persze ha a tetejéig ér a víz, akkor bárhol ki tudnak mászni. Szóval nyugodtan tegyél bele amanot, ha azt szeretnél, csak tegyél akár egy karton, vagy plexi lapot arra a részre, ahol beér a szűrő kábele a vízbe. Amikor beraktam a külső szűrőt és amanokat, kartonból vágtam a csövekre fedőt.
 
Vízminőség hirtelen megváltozása okozza általában a szökést, és azért minimálisan, de keveredett fel talaj is, gyakorlatilag új volt a víz is. Még vártam is, hogy feltöltés után leülepedjen a dolgok nagy része, de úgy látszik nem eleget. Ott hibáztam, hogy nem takartam le az akváriumot este a csövezéses részen. Ezt megtettem, amikor beköltöztettem őket. :( Most estére csinálok oda valami takarást, hogy legalább ez az egy ne induljon felfedező útra. Bár kétlem, hogy ki akarna menni, kapirgál nyugisan, nem látom, hogy baja lenne.
A vízszint amúgy nem annyira lényeges, ha van bármi kiálló dolog, kábel, cső, kiálló fa, akkor azon megléphetnek, ha nem tetszik nekik valami. Persze ha a tetejéig ér a víz, akkor bárhol ki tudnak mászni. Szóval nyugodtan tegyél bele amanot, ha azt szeretnél, csak tegyél akár egy karton, vagy plexi lapot arra a részre, ahol beér a szűrő kábele a vízbe. Amikor beraktam a külső szűrőt és amanokat, kartonból vágtam a csövekre fedőt.

Már megállapodtam valakivel, hogy veszek tőle Blue Dream garnikat. 10-11-e körül érkeznek majd. Addig még a víz is beáll.
Tegnap előtt voltam egy sárvári boltban. Gondoltam körülnézek garnéla ügyben, hátha találok szépeket. Kolléga ajánlotta a boltot, mert régen (évekkel ezelőtt) oda járt. Nekem nem kellett volna bemenni. :( Sokat változhatott a helyzet az utóbbi időben. Koszos vízű akváriumok (1-2 sügeres bemutató kivételével), betták 1 literes akváriumokban. 3 volt még egy 4 részre osztott edényben, de az algás üvegtől alig látszottak. 2 vegetált még normál pozicióban, a 3. még talán élt, az egyik sarokban függőleges testtartással lebegett. A guppis akiban egy meggörbült tetem úszott a víz tetején, már úszók nélkül. Előttem még kiszolgáltak másokat, úgyhogy volt időm nézelődni. Garnélákat nem láttam. A srác mondta, hogy az csak rendelésre van. Hát rendelni én is tudok... Meg aztán egy ilyen helyet nem is akartam gazdagítani. :(
 
Back
Oldal tetejére