• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

1590 most a 250-es GA-nál, az még nem a vészes árkategória, bármennyire is smucig vagyok. Csak tartsák meg az akciót, amíg kijutok hozzájuk.
 
Ez a lámpa jó lehet nekem? Amit írtak róla itt fórumon csak azt árulta el egyelőre, hogy gagyi a lába és nem túl tartós, és hogy átalakító kell (vagy adnak) hozzá. Fényerejéről rosszat nem találtam. Meg hát baromi jó áron van, és nem lenne rossz, ha nem kéne Csingacsungáékhoz menni gariztatni probléma esetén. Csak mert amilyen szerencsés vagyok, kelleni fog.
 
Nos, az már biztos, hogy a lámpa beszerzése következő hónapra marad.
3-án bekerült a külső szűrő. Kimentem érte a GA-ba. Eléggé pánikolós vagyok, úgyhogy az úton folyamatosan néztem, hogy online vannak-e a srácok, nyitva van-e a bolt. Tudom, ki volt írva, hogy csak hétfőn vannak zárva, de mi van, ha mégsem? :D Szerencsére nyitva voltak. :notworthy:
Kértem még egy szivacs szűrővédőt, hogy a garnélák ne szippantódjanak be. Otthon szépen összelegóztam a pakkot. Az összerakás könnyű volt, a légtelenítéshez viszont youtube-os segítséget kértem. Szépen beindult, szuper csendes, még a tetejét se kellett szivaccsal kitömnöm. Pedig tartottam tőle, hogy hangos lesz. Viszont azt hiszem sikerült túlságosan is megtömnöm, nem érzem elég erősnek a szívását. Majd takarításnál kiveszek egy kis anyagot belőle, meglátjuk úgy milyen lesz.
A növényekre rárakódott valami barna porszerű anyag. Ha tippelnem kéne, akkor a táptalaj kavarodott fel, amikor birizgáltam őket. Leporszívózni nem tudom, mert akkor jön vele a növényke is, nagyon kis törékenyek. Egy evőpálcikával szoktam lelökdösni, de nem elég erős az áramlat, hogy elvigye a megfelelő irányba.
Ja igen, áramlat... Először az esőztetőt pakoltam fel a hátfalra, örültem is, hogy szépen csobog, vitte be a bubikat. Iszonyat meleg volt azon a hétvégén, úgyhogy kellett is nekik a levegő. Pár napja kipróbáltam, hogy leszedem az esőztetőt, és berakom a csövet a beszívó mellé. Nagyon nem tetszett, nem voltak bubik, és előjött egy nagyon durva felszíni hártya. Fagyikajával etetek, úgyhogy a hártya állandó, de eddig szépen eloszlott. Vissza is raktam az esőztetőt, jobban keveri a felszínt.
Először úgy raktam be az esőztetőt, hogy kicsit felfele állt, de ellepte a víz, és csak egy kicsit emelte meg a kifolyó vizet. Csak nem számoltam a párolgással és a nyomásváltozással... Úgy értem haza egyik nap, hogy állt a víz az asztalon, körülötte, a szűrő meg ki volt húzva. Mázli, hogy a konnektort nem érte el, viszont barátom kiakadt, mivel pont előző nap vetette fel, hogy mi van, ha elenged a tapadókorong, és kilövi a víz az esőztetőt. Én meg nyugtatgattam, hogy dehogy, nem fordulhat ilyen elő. Hát, ilyen tényleg nem fordult elő. :ROFLMAO: Úgyhogy szerkesztenem kellett egy vízálló dobozt a konnektor fölé az esetleges baleset megelőzésére. Egy dobozt bevontam vastag műanyag zacsival, és odaragasztottam a falra. (y) A kábelek alulról futnak, úgyhogy ott sem tud befolyni. Kreatív vagyok, ha kell, így szereltem csapot vattapamaccsal. : D
A befolyó ágra felraktam a szivacsot, de hatalmas helyet foglalt, meg gondolom még jobban lefogta a szűrőt, úgyhogy elég hamar ki is került. Majd jó lesz valamire. Visszakerült a saját kosár, és éjszakára húztam rá harisnyát, ha esetleg valakinek kedve támad pont ott motoszkálni az éj leple alatt. Ez pár nap alatt elhasználódott a folyamatos fel-le vételtől és mosástól, úgyhogy inkább hagytam. Elég magasan van, talán nem ott akarnak partizni a kisgarnélák. A hétvégén kiderül, akkor tervezek egy takarítást.
A betta mellé akartunk még valami élőlényt, ami mutat valahogy az akváriumban. A boraras brigittae-k nagyon tetszenek, de végül galaxy razbórákba sikerült belezúgnom. Aztán megláttam, hogy milyen pöttömök, és inkább letettem róluk. A garnélák el tudtak bújni, de féltem, hogy nekik nem sikerülne elmenekülni. :unsure: Majd egyszer lesz egy apró halas akvárium is. Faunában voltam, letámadtam kedvenc eladómat, hogy ajánljon nekem halat, ami elég kicsi egy nanóba, de elég nagy, hogy ne férjen egy betta szájába. Azt mondta, egy másik betta. Így került be az akváriumba ez a pöttömke:
2583211.jpg
Nagyon kis fiatal még, eddig picinek tűnt a betta, de ahogy bekerült ő mellé, rájöttem, hogy hatalmas nagy melák lett. És dagadt is. Úgyhogy most diétán vannak, megpróbálok kevesebbet etetni. :oops: Amikor közöltem otthon, hogy sikerült felhizlalnom a halat, csak a fejét csóválta, és azt mondta nem érti, hogy vagyok képes egy halat is elkényeztetni. Igazából a garnélákat is sikerült már pálcikáról etetnem, nagyon jópofák voltak, ahogy rácuppantak a bot végére. :p
A beszoktatás ijesztő volt. Beraktam egy nagyméretű műanyag pohárba, majd belógattam az akváriumba, hogy lássák egymást. Ilyen idegesnek csak akkor láttam, amikor a tükröt tartottam elé. A leányzó meg teljesen bepánikolt a kör alakú kis helyen, a lila halacska átlátszó lett, úgyhogy inkább beengedtem az akváriumba. A hím persze átment pszichóba, nagyon kergette. Azt hittem reggelre kinyírja. :cry: Szerencsére nem. Még vagy két napig nem voltak jóban, de aztán rájuk is rászállt a békesség. Együtt esznek, együtt bámulják a garnélákat. És a nőstény még annyira pici, hogy befér a garnélák búvóhelyére, néha befekszik a kő alá és onnan leskelődik kifelé. :ROFLMAO: Ez mondjuk nem biztos, hogy a garnéláknak jó hír, mert a következő adag ivadéknak nehezebb dolga lesz a túlélésben.
Bekerült még négy amano is, sajnos a fán újra felbukkanó penészhez hozzá sem szagolnak. A red cherryk néha kapirgálják, de nem túl látványos a munkájuk. Azt hiszem le kell szednem a mohát, átmosni, és lesikálni a fát újra. Nem tudom mikor szűnik végre meg. :(
Csináltam még egy csúnya dolgot is. Vettem két corydoras pandát. Tudom, 40 liter a minimum, de nincs tömeg, és beléjük szerettem, amikor megláttam ismerősömnél őket. Gondoltam majd szépen ellesznek ők is tubifexen. Csak nem számítottam rá, hogy a betták gyorsabban szippantják magukba a kaját, mint ahogy leérnének a kukacok a talajra. :bored: Úgyhogy pénteken kaptak Neptun Spirulina tablettát. És olyan történt, amire nem számítottam: a hím betta, aki nem volt hajlandó megenni a bettáknak szánt hiperszuper vitaminnal zsúfolt granulátumot, rácuppant a tablettára... A nőstényen nem lepődtem meg, ő kiszedte a granéla tápot is a garnéla kezei/lábai közül. Viszont nagyon szemetel ez a táp, amire porrá alakul, már csak a garnélák csipegetik. Valamit ki kell találnom, hogy mindenkinek normális mennyiségben jusson kaja, és ne is szemeteljem tele az akváriumot. Ezzel még sokat fogok szívni. :confused:
Hétvégén kiült a fa tetejére egy red cherry, jól megbámultuk egymást, és sajnos észrevettem, amit nem akartam látni: fehér hajat. @ezsolt80 közreműködésének hála Tremazol (megint csak köszi ;)) beszerezve, holnap megejtem a kezelést. És akkor már elintézem a fát is.
Szűrő beszerelés utáni napon az akvárium:
2583526.jpg
A fekete fólia lekerült hátulról (nem is fólia volt, csak egy jó vastag zacskó, ez ment a konnektorhoz. :D )
Azt hiszem nagy vonalakban ennyi. Le kéne szoknom róla, hogy kéthetente írok, akkor nem lenne mindig kisregény. :D
 
Neked van ott kedvenc eladód?o_O Én akárhányszor jártam ott, mindig unott, "belefáradt" tekintetekkel találkoztam. Nagyon nem szimpatikusak.
Bizony, az idősebb férfi, nem magas a kopaszka. A többieket én sem csípem, ijesztőek. Bár lehet, hogy a nő még menthető. Pocsék az arcmemóriám, de szerintem ő jött szembe velem az utcán, amikor kijöttem a boltból, és rám mosolygott.
 
Bizony, az idősebb férfi, nem magas a kopaszka. A többieket én sem csípem, ijesztőek. Bár lehet, hogy a nő még menthető. Pocsék az arcmemóriám, de szerintem ő jött szembe velem az utcán, amikor kijöttem a boltból, és rám mosolygott.
mert akkor már civilben volt :)
 
mert akkor már civilben volt :)
Szóval a munkaköri leírásukban szerepelne, hogy ne legyenek kedvesek a vásárlóikkal? :D Bár nem lepődnék meg, amikor még a kereskedelemben szívtam, kikötötte a főnök, hogy ne foglalkozzunk túl sokat a vásárlóinkkal, ne legyünk túl kedvesek. Mi meg néztünk, hogy "wat?!" :ROFLMAO: Mondjuk két hét múlva le lettünk cseszve, hogy miért nem foglalkozunk velük. :rolleyes:
 
Nos, az már biztos, hogy a lámpa beszerzése következő hónapra marad.
3-án bekerült a külső szűrő. Kimentem érte a GA-ba. Eléggé pánikolós vagyok, úgyhogy az úton folyamatosan néztem, hogy online vannak-e a srácok, nyitva van-e a bolt. Tudom, ki volt írva, hogy csak hétfőn vannak zárva, de mi van, ha mégsem? :D Szerencsére nyitva voltak. :notworthy:
Kértem még egy szivacs szűrővédőt, hogy a garnélák ne szippantódjanak be. Otthon szépen összelegóztam a pakkot. Az összerakás könnyű volt, a légtelenítéshez viszont youtube-os segítséget kértem. Szépen beindult, szuper csendes, még a tetejét se kellett szivaccsal kitömnöm. Pedig tartottam tőle, hogy hangos lesz. Viszont azt hiszem sikerült túlságosan is megtömnöm, nem érzem elég erősnek a szívását. Majd takarításnál kiveszek egy kis anyagot belőle, meglátjuk úgy milyen lesz.
A növényekre rárakódott valami barna porszerű anyag. Ha tippelnem kéne, akkor a táptalaj kavarodott fel, amikor birizgáltam őket. Leporszívózni nem tudom, mert akkor jön vele a növényke is, nagyon kis törékenyek. Egy evőpálcikával szoktam lelökdösni, de nem elég erős az áramlat, hogy elvigye a megfelelő irányba.
Ja igen, áramlat... Először az esőztetőt pakoltam fel a hátfalra, örültem is, hogy szépen csobog, vitte be a bubikat. Iszonyat meleg volt azon a hétvégén, úgyhogy kellett is nekik a levegő. Pár napja kipróbáltam, hogy leszedem az esőztetőt, és berakom a csövet a beszívó mellé. Nagyon nem tetszett, nem voltak bubik, és előjött egy nagyon durva felszíni hártya. Fagyikajával etetek, úgyhogy a hártya állandó, de eddig szépen eloszlott. Vissza is raktam az esőztetőt, jobban keveri a felszínt.
Először úgy raktam be az esőztetőt, hogy kicsit felfele állt, de ellepte a víz, és csak egy kicsit emelte meg a kifolyó vizet. Csak nem számoltam a párolgással és a nyomásváltozással... Úgy értem haza egyik nap, hogy állt a víz az asztalon, körülötte, a szűrő meg ki volt húzva. Mázli, hogy a konnektort nem érte el, viszont barátom kiakadt, mivel pont előző nap vetette fel, hogy mi van, ha elenged a tapadókorong, és kilövi a víz az esőztetőt. Én meg nyugtatgattam, hogy dehogy, nem fordulhat ilyen elő. Hát, ilyen tényleg nem fordult elő. [emoji23] Úgyhogy szerkesztenem kellett egy vízálló dobozt a konnektor fölé az esetleges baleset megelőzésére. Egy dobozt bevontam vastag műanyag zacsival, és odaragasztottam a falra. (y) A kábelek alulról futnak, úgyhogy ott sem tud befolyni. Kreatív vagyok, ha kell, így szereltem csapot vattapamaccsal. : D
A befolyó ágra felraktam a szivacsot, de hatalmas helyet foglalt, meg gondolom még jobban lefogta a szűrőt, úgyhogy elég hamar ki is került. Majd jó lesz valamire. Visszakerült a saját kosár, és éjszakára húztam rá harisnyát, ha esetleg valakinek kedve támad pont ott motoszkálni az éj leple alatt. Ez pár nap alatt elhasználódott a folyamatos fel-le vételtől és mosástól, úgyhogy inkább hagytam. Elég magasan van, talán nem ott akarnak partizni a kisgarnélák. A hétvégén kiderül, akkor tervezek egy takarítást.
A betta mellé akartunk még valami élőlényt, ami mutat valahogy az akváriumban. A boraras brigittae-k nagyon tetszenek, de végül galaxy razbórákba sikerült belezúgnom. Aztán megláttam, hogy milyen pöttömök, és inkább letettem róluk. A garnélák el tudtak bújni, de féltem, hogy nekik nem sikerülne elmenekülni. :unsure: Majd egyszer lesz egy apró halas akvárium is. Faunában voltam, letámadtam kedvenc eladómat, hogy ajánljon nekem halat, ami elég kicsi egy nanóba, de elég nagy, hogy ne férjen egy betta szájába. Azt mondta, egy másik betta. Így került be az akváriumba ez a pöttömke:
View attachment 32870
Nagyon kis fiatal még, eddig picinek tűnt a betta, de ahogy bekerült ő mellé, rájöttem, hogy hatalmas nagy melák lett. És dagadt is. Úgyhogy most diétán vannak, megpróbálok kevesebbet etetni. :oops: Amikor közöltem otthon, hogy sikerült felhizlalnom a halat, csak a fejét csóválta, és azt mondta nem érti, hogy vagyok képes egy halat is elkényeztetni. Igazából a garnélákat is sikerült már pálcikáról etetnem, nagyon jópofák voltak, ahogy rácuppantak a bot végére. [emoji14]
A beszoktatás ijesztő volt. Beraktam egy nagyméretű műanyag pohárba, majd belógattam az akváriumba, hogy lássák egymást. Ilyen idegesnek csak akkor láttam, amikor a tükröt tartottam elé. A leányzó meg teljesen bepánikolt a kör alakú kis helyen, a lila halacska átlátszó lett, úgyhogy inkább beengedtem az akváriumba. A hím persze átment pszichóba, nagyon kergette. Azt hittem reggelre kinyírja. :cry: Szerencsére nem. Még vagy két napig nem voltak jóban, de aztán rájuk is rászállt a békesség. Együtt esznek, együtt bámulják a garnélákat. És a nőstény még annyira pici, hogy befér a garnélák búvóhelyére, néha befekszik a kő alá és onnan leskelődik kifelé. [emoji23] Ez mondjuk nem biztos, hogy a garnéláknak jó hír, mert a következő adag ivadéknak nehezebb dolga lesz a túlélésben.
Bekerült még négy amano is, sajnos a fán újra felbukkanó penészhez hozzá sem szagolnak. A red cherryk néha kapirgálják, de nem túl látványos a munkájuk. Azt hiszem le kell szednem a mohát, átmosni, és lesikálni a fát újra. Nem tudom mikor szűnik végre meg. :(
Csináltam még egy csúnya dolgot is. Vettem két corydoras pandát. Tudom, 40 liter a minimum, de nincs tömeg, és beléjük szerettem, amikor megláttam ismerősömnél őket. Gondoltam majd szépen ellesznek ők is tubifexen. Csak nem számítottam rá, hogy a betták gyorsabban szippantják magukba a kaját, mint ahogy leérnének a kukacok a talajra. :bored: Úgyhogy pénteken kaptak Neptun Spirulina tablettát. És olyan történt, amire nem számítottam: a hím betta, aki nem volt hajlandó megenni a bettáknak szánt hiperszuper vitaminnal zsúfolt granulátumot, rácuppant a tablettára... A nőstényen nem lepődtem meg, ő kiszedte a granéla tápot is a garnéla kezei/lábai közül. Viszont nagyon szemetel ez a táp, amire porrá alakul, már csak a garnélák csipegetik. Valamit ki kell találnom, hogy mindenkinek normális mennyiségben jusson kaja, és ne is szemeteljem tele az akváriumot. Ezzel még sokat fogok szívni. :confused:
Hétvégén kiült a fa tetejére egy red cherry, jól megbámultuk egymást, és sajnos észrevettem, amit nem akartam látni: fehér hajat. @ezsolt80 közreműködésének hála Tremazol (megint csak köszi ;)) beszerezve, holnap megejtem a kezelést. És akkor már elintézem a fát is.
Szűrő beszerelés utáni napon az akvárium:
View attachment 32871
A fekete fólia lekerült hátulról (nem is fólia volt, csak egy jó vastag zacskó, ez ment a konnektorhoz. :D )
Azt hiszem nagy vonalakban ennyi. Le kéne szoknom róla, hogy kéthetente írok, akkor nem lenne mindig kisregény. :D
Betta himre majd figyelj! Ha a leanyzo nem hajlando ivni, akkor is hajlamos sokaig kergetni. Nem a him elol bujik a garnelak melle?

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
 
Nem hiszem, mondjuk eleinte lehet. De most is együtt úszkálnak, a következő pillanatban már inkább a hím hagyja faképnél. A nőstény meg megy utána. Ha elharapódzna a helyzet, szerzek másik akváriumot, vagy megy ajándékba valakinek. Pont a vérmérséklete miatt ütemeztünk minden újoncbeszerzést hétvégére, hogy tudjuk őket felügyelni. A pandák viccesek voltak. Beengedés után elfoglaltak maguknak egy sarkot, a hím odament kifeszített úszókkal és kopoltyúval, azok meg tettek a fejére magasról. Azóta hozzájuk se szagolt. :D
 
Nem hiszem, mondjuk eleinte lehet. De most is együtt úszkálnak, a következő pillanatban már inkább a hím hagyja faképnél. A nőstény meg megy utána. Ha elharapódzna a helyzet, szerzek másik akváriumot, vagy megy ajándékba valakinek. Pont a vérmérséklete miatt ütemeztünk minden újoncbeszerzést hétvégére, hogy tudjuk őket felügyelni. A pandák viccesek voltak. Beengedés után elfoglaltak maguknak egy sarkot, a hím odament kifeszített úszókkal és kopoltyúval, azok meg tettek a fejére magasról. Azóta hozzájuk se szagolt. :D
Akkor szerencsetek van azzal a himmel! :)
Nekem kis kezdo tudatlan koromban -mikor gyerek fejjel kezdtem halazni - nem volt ekkora szerencsem. :(

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
 
Akkor szerencsetek van azzal a himmel! :)
Nekem kis kezdo tudatlan koromban -mikor gyerek fejjel kezdtem halazni - nem volt ekkora szerencsem. :(
Hát lehetnék szerencsésebb is, pl egy Szella-féle bettával, aki nem eszi meg a kishalakat. Ismerősömék bettája is ilyen, neonokkal és pandákkal van együtt, viszont az övék is bujkál. Lehet, hogy ez összefügg, aki félős hal, nem eszi a nála kisebbeket. :D

Bírom a kis páncélosokat. Ők csak túrkálnak, kergetőznek, nagyokat pislognak. Jól elvannak.:)
Bizony, azért zúgtam beléjük. :D Gregnél láttam törpe páncélosokat, azok is halálosan édesek voltak, de a pandákat eleve bírom, úgyhogy összekötöttem a kettőt. :D

Vettem ki holnapra szabit, nem halogatom a gyógyszeres fürdőt, megejtem a fa mohátlanítását, megfürdetem azt is, aztán újrakötözök. Még arra kell majd rájönnöm, hogy szerencsétlen úszónövénykéket hogy tudnám egy sarokba rögzíteni, az áramlat néha levisz 1-1 szerencsétlenebb darabot. :(
 
Utoljára módosított:
Bizony, azért zúgtam beléjük. :D Gregnél láttam törpe páncélosokat, azok is halálosan édesek voltak, de a pandákat eleve bírom, úgyhogy összekötöttem a kettőt. :D

A corykat en is birom, de nekem sajna csak aranysavoshoz es foltoshoz (latin nevekkel bajban vagyok) volt szerencsem. Sokszor ivtak, de nem olyan konnyen, amilyennek leirtak. Lehet, hogy azert mert nagyon kemeny a viz felenk. (Naplomban van kep a mai meresrol) Elo tubifexes bo etetes utan le szoktak ivni.


Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
 
Néztem azt a mérést, durva érték. Lehet, hogy lassan nekem is kéne mérnem valahogy, eléggé csúnya nyomot hagy a párolgás az akvárium szélén. Bár a vízművek honlapján nem tűnt vészesnek az érték.
Az egyik pandám épp egy magasra nőtt növénykét szadizik, szerintem neki nem szóltak, hogy talajlakó. :D
 
Néztem azt a mérést, durva érték. Lehet, hogy lassan nekem is kéne mérnem valahogy, eléggé csúnya nyomot hagy a párolgás az akvárium szélén. Bár a vízművek honlapján nem tűnt vészesnek az érték.
Az egyik pandám épp egy magasra nőtt növénykét szadizik, szerintem neki nem szóltak, hogy talajlakó. :D
http://www.greenaqua.hu/hu/jbl-proscan-komplett-vizteszt-okostelefon-appal.html
Ezt vettem. Egyszeru hasznalni. A pontossagarol sajnos nem tudok nyilatkozni. Ez volt az elso amit hasznaltam.
Most elgondolkoztam rajt, hogy kene egy RO keszulek, de sajnos az eppen a duplajara emeli a koltsegvetest. :(

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
 
Szemeztem vele én is, de sajnos nem biztos hogy telik erre is mostanában. Plusz a topikjában olvasható, hogy nem minden androidos telefonnal viselkedik jól, az Iphone pedig nincs az árban. :p Meg igazából már mindegy, a halak bent vannak, a garnélák is elvannak, két amano levedlett reggelre szépen, úgyhogy olyan hatalmas gond nem lehet a vizemmel. Majd a lámpa beszerzés utáni tápozásnál kell mérnem ezt-azt, de az is lehet, hogy maradok a Profito túladagolásnál, úgy néz ki bevált. Bár az is igaz, hogy nem túl gazdaságos a heti adagot naponta beleönteni. :cautious: Azt majd még kitalálom. Most épp DIY lámpáról álmodozok, már szépen összeraktam, hogy milyen lesz, csak a rögzítést kell még okosan kitalálni.
Rövid távú cél pedig a Tremazol kezelés véghezvitele elhullás nélkül, féltem a kicsi garnélákat. :confused:
 
En ilyet rendeltem a nano-ra, ebbol is a C361 tipust. Talan jovo heten megjon.1c634b13ca2816569ffbe0ee7e6b595d.png

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
 
Chihiros? Az A401 Plus-t néztem ki belőle, de drágállom, és sokan panaszkodnak rá, hogy nagyon fel tud forrósodni. És olvasgatva a DIY topikot, barkácsolni támadt kedvem. :p Főleg, hogy töredékéből meglenne, és azt utána úgy alakíthatnám, ahogy nem szégyellem.
 
Chihiros? Az A401 Plus-t néztem ki belőle, de drágállom, és sokan panaszkodnak rá, hogy nagyon fel tud forrósodni. És olvasgatva a DIY topikot, barkácsolni támadt kedvem. [emoji14] Főleg, hogy töredékéből meglenne, és azt utána úgy alakíthatnám, ahogy nem szégyellem.
Az A-s sorozatot nem neztem. Vagyis igen, de csak az arat, annyi eleg volt. Ez meg tureshataron belul van, de itt a forumon nem talaltam rola tapasztalatokat. Majd kiderul... Ha nem valik be, akkor nalam is DIY lampa lesz, bar irodai kornyezetbe jobban orulnek valami gyari megoldasnak.

Szerk.: engem nem nagyon zavarna a melegedes, ha az akvarium uveget nem melegiti es nem eg le, akkor lehet 50 fokos is akar. Nem fogom tapogatni.

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
 
Back
Oldal tetejére