• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Planária, dugesia és egyéb örvényférgek

Meg volt már a diy csapdázás is lecsökkent a számuk 1-2 napi cspdázás után de kis idő elteltével megint hemzsgtek!
18013837_e44a020cc8a742dbc944efc43d6c36f5_m.jpg

 
Te szegény! Gusztustalan dögök ezek. Lehet, hogy nálad akkor nincs más megoldás. A garnéla fórumon van leírás a fenbendazol használatáról a Hidra topic elején.

Én a növényekkel hoztam haza valamelyik nap, de remélem, az akváriumba nem kerültek! Mostantól mindenesetre fertőtleníteni fogok mindent mielőtt az akváriumba kerül!

Annamari
 
Még nem próbáltam, de a planária topicban is a hidrás topicra hivatkozik. Más leírást nem olvastam még az adagolásról, így csak ennyivel tudtam segíteni.
 
Hydrák ellen küzdöttem.
Fűtöttem, sóztam...hiába.
Mézgurámi evett néhányat, de undorral abbahagyta. Endler guppi volt az újabb próba:sok segítséget Ők sem jelentettek. Végül maradt a drog...
Flubenol KH paszta. Kutya féregtelenítő. Dózisa 0,2g/100l
2 ml:88mg.
Szépen kinyírt mindent. Talán planáriát is ritkított, de ebben a dózisban nem 100%. Csiga, garnéla, halivadéknak semmi baja. Egy CPO elkezdte enni a pasztát. Elkergettem és figyeltem:semmi baja nem lett eddig.
 
Nem volt szerencsém még ezekhez az élőlényekhez,de a neten ezt találtam róla:
PLANÁRIA
FONTOS! Halaink kezelése előtt minden esetben próbáljunk pontos diagnózishoz jutni, lehetőleg állatorvos segítségével. Ha erre nincsen lehetőség, akkor vegyük igénybe tapasztalt tenyésztők segítségét, használjunk mikroszkópot és alaposan tájékozódjunk a különböző lehetséges betegségekről, gyógymódokról. Az egyes gyógyszerek alkalmazása előtt mindig olvassuk el a mellékelt adagolási útmutatót, tájékozódjunk a kockázatokról, mellékhatásokról.
Bármilyen gyógyszert és tanácsot csak átgondoltan, alapos megfontolás után és a magunk felelősségére alkalmazzunk! A honlapon található információk és tanácsok alkalmazásából adódó esetleges károkért semmilyen felelősség nem terheli az oldal szerkesztőit, üzemeltetőjét.


Tünetek
Okok
Kezelés
Fehéres, mozgó szálak az akvárium üvegén, a berendezési tárgyain Planária
Hálóban csali
_______ vagy _______
Flubenol 5%
_______ vagy _______
Concurat - L 10% Fa. Bayer
Tőlünk kérdezték az elmúlt hónapban, és mivel - szerencsére - saját tapasztalatunk nem volt a témában, utána néztünk:
Irtásuk legjobb módja még ma is csalétek kihelyezése: nagy lyukú hálóba egy kis vagdalthúst teszünk, s a fenék közelében, növények között felakasztjuk. A férgek éjszaka összegyűlnek a hálóban, és azzal együtt óvatosan kivehetők. A kiemelt hálót a a csalétekkel együtt mártsuk forró vízbe! A csali kihelyezését ismételjük meg hetenként többször, a petékből később kibújó férgeket is el tudjuk távolítani.
100l vízre 200 mg Flubenol 5%-ot üvegedénybe rakunk, arra 10 ml dimetilszulfoxidot csöpögtetünk, ami elősegíti a Flubenol a hatóanyagának elkeverédését. Ezekhez vizet adunk és addig rázzuk, míg tejszerű, homogén oldatot (szuszpenziót) nem kapunk. Ezt öntjük az akvárium vizébe egy nagyobb vízcsere után. A kezelést 7- naponta 2-3 hétig végezzük (vízcserékkel!). A Flubenol 5%-nál a kis mennyiségek miatt nehéz a pontos adagolás, de muszáj vele pontosnak lenni, mivel az erős túladagolás az úszóhólyag megbetegedéséhez vezethet, ami fejenállással jár. A kezelés idejére intenzíven kell levegőztetni és mozgatni az akvárium vizét. és persze meg kell találni a kiváltó okot is, az újrafertőzés elkerülése érdekében (fagyaszott eleség, szerveshulladék). Ez a kezelés egyébként a halakat iaz esetleges bélférgektől is megszabadítja. A dimetilszulfoxid azonban (DMSO) erős toxikus hatású, ami miatt sokan elutasítják használatát!
Ajánlják a planária ellen a Concurat - L 10% Fa. Bayer (R) szert is.
De mindenképp kérdezd ki olyan tanácsát is aki már találkozott is velük:)
A flubenol (flubendazol)kockázatosabb szer, mint a bevált akváriumi planáriairtók, és a garnélákat és a csigákat kinyírja. Diszkoszok esetében kopoltyúféreg ellen használják, ha a szelídebb gyógyszerek nem jönnek be, könnyen túladagolható. Probléma még vele, hogy a könnyen beszerezhető formája, az "SH flubendazol 5%" hordozóanyaga rétesliszt, amit nem szerencsés akváriumba önteni. A concurat hatóanyaga levamisol, ami külföldi oldalak szerint működik, de a pontos adagolásáról még nincs elég tapasztalat. Elvileg garnélabiztos. Nem egyszerű beszerezni.
Részletes leírás: Levamisole Hydrochloride — Loaches Online
 
A flubenol (flubendazol)kockázatosabb szer, mint a bevált akváriumi planáriairtók, és a garnélákat és a csigákat kinyírja. Diszkoszok esetében kopoltyúféreg ellen használják, ha a szelídebb gyógyszerek nem jönnek be, könnyen túladagolható. Probléma még vele, hogy a könnyen beszerezhető formája, az "SH flubendazol 5%" hordozóanyaga rétesliszt, amit nem szerencsés akváriumba önteni. A concurat hatóanyaga levamisol, ami külföldi oldalak szerint működik, de a pontos adagolásáról még nincs elég tapasztalat. Elvileg garnélabiztos. Nem egyszerű beszerezni.
Részletes leírás: Levamisole Hydrochloride — Loaches Online

A fenti dózisban CSAK a hydrákra hat. A Flubenol KH kenőcs jól oldódik a vízben, nem válik tőle zavarossá a közeg. Csigák,garnélák ivadék rendben, de a fonálférgeket sem bántotta.
 
Üdv Kollégák!
Én is küzdök a planáriával. Nem maradt valakinek egy kis Fenbendazol-ja?
Szívesen átvenném és megkínálnám ezeket a kis drágákat.
Köszi: Luigi13
 
Sziasztok!

Elkeseredetten küzdök hidrákkal a garnis nano-mban(18liter) és 3 patikában sem találtam Fenbendazol-t,ha valakinek esetleg van egy ilyen kicsi adagja felesleges akkor szívesen megvenném!Sokat segítene!

Köszönöm előre is!
 
Sziasztok!

Elkeseredetten küzdök hidrákkal a garnis nano-mban(18liter) és 3 patikában sem találtam Fenbendazol-t,ha valakinek esetleg van egy ilyen kicsi adagja felesleges akkor szívesen megvenném!Sokat segítene!

Köszönöm előre is!

Hidrák hogy a francba kerülnek egy akiba amiben elötte nem volt?egyáltalán mi ez a lény?
 
Hidrák hogy a francba kerülnek egy akiba amiben elötte nem volt?egyáltalán mi ez a lény?

Szerintem leginkább növényekkel,kerti tavakban,tavakban folyókban fordulnak elő.Csalánozók törzsébe tartozó ragadozó.
 
Sziasztok!

Elkeseredetten küzdök hidrákkal a garnis nano-mban(18liter) és 3 patikában sem találtam Fenbendazol-t,ha valakinek esetleg van egy ilyen kicsi adagja felesleges akkor szívesen megvenném!Sokat segítene!

Köszönöm előre is!

Megoldódott.;)
 
Back
Oldal tetejére