• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Planária, dugesia és egyéb örvényférgek

Srácok, ráadtam a fejem a gyilkolásra.🙄 Kényszerítettek! 😒Muszáj eliminálni a planikat, mert kiebrudal a család üvegestül... Kaptam a helyi állatorvos ismerősömtől 0,4matyiért egy 10grammos zacsit. Ezt:IMG_20220218_154109.jpg
Ez jó áron van? Érdemesebb nagyobb kiszereléssel bajlódnom?
 
Srácok, ráadtam a fejem a gyilkolásra.🙄 Kényszerítettek! 😒Muszáj eliminálni a planikat, mert kiebrudal a család üvegestül... Kaptam a helyi állatorvos ismerősömtől 0,4matyiért egy 10grammos zacsit. Ezt:
Ez jó áron van? Érdemesebb nagyobb kiszereléssel bajlódnom?
Szerintem inkább az a kérdés, hogy elég lesz-e neked. :) 2x2g de inkább 2x4g kell 100literbe az eddigi "kutatásaink" és leírások alapján. de ahogy nézem nem sokan mérték pontosan. neked a nagy üvegedbe kell?
Nem emlékeztem nekem mennyi volt, de megtaláltam:
Egy helyi állatgyógyszertárban kaptam fenbendanint 100g-os kiszerelésben kb 2000-ért.
Igazából a célért cserébe egyik kiszerelés sem drága. én már elosztogattam ami maradt, nehogy megromoljon.
Azt olvastad ugye, hogy a legújabb kísérleti eredmények szerint a porceláncsigák nem bírják? mondjuk ez téged nem érint ha jól emlékszem.
 
Azt olvastad ugye, hogy a legújabb kísérleti eredmények szerint a porceláncsigák nem bírják? mondjuk ez téged nem érint ha jól emlékszem
4-5 rohamsisak csigám van a nagyban, de bajos lenne megmondani merre kószálnak.
Szerintem inkább az a kérdés, hogy elég lesz-e neked. :) 2x2g de inkább 2x4g kell 100literbe az eddigi "kutatásaink" és leírások alapján. de ahogy nézem nem sokan mérték pontosan. neked a nagy üvegedbe kell?
Csak sorjában. Elsőnek a nagy kap. 10g 2 kezelésre 2,5g/100literre jön ki nekem. Ha ezzel megvagyok, jöhet a kisebbik üveg, ami egy másik csomag lesz. A beszerzési forrásom elég megbízható, úgyhogy akkor maradok is a 10 grammos kiszerelésnél.
 
Szerintem inkább az a kérdés, hogy elég lesz-e neked. :) 2x2g de inkább 2x4g kell 100literbe az eddigi "kutatásaink" és leírások alapján. de ahogy nézem nem sokan mérték pontosan. neked a nagy üvegedbe kell?
A 200literesből eltűntek a planik. 2,5g/bruttó 200liter. Első kezelés után 48 órával ment a második adag. Arra kb. 3 napot vártam. Leszívtam egy kis vizet, hogy a 60 literesben cseréljek innen 50%-ot(ott csak ezzel tápozom a vizet😃) és azóta ott sem láttam egyet sem. Ez pedig nekem azt jelenti, hogy a 2*2g/100liter is jó kell legyen, csak türelemmel kell lenni utána a vízcserével. Nagyon lassan oldódik be a fenbendazol hatóanyag. 😉
Szerk. : a (roham)sisakcsigák vígan csúszkáltak 5 napig, majd egyszer csak megáltak, mintha kifogyott volna a nafta. Pedig már örültem, hogy bírják.
 
Sziasztok!
Szerintem piócás lett az akvám. Szeretném bontás nélkül kiírtani. Nem akarok venni plusz halat, a legjobb lenne valami gyógyszeres kezelés. Jelenleg minden csiga ki van véve, csak a hólyagok vannak benne aminek a hullása nem számít, sőt!
Valaki tudna bármilyen megoldást javasolni?

 
Sziasztok!
Szerintem piócás lett az akvám. Szeretném bontás nélkül kiírtani. Nem akarok venni plusz halat, a legjobb lenne valami gyógyszeres kezelés. Jelenleg minden csiga ki van véve, csak a hólyagok vannak benne aminek a hullása nem számít, sőt!
Valaki tudna bármilyen megoldást javasolni?

Fenbendanin, vagy Neptun Gyrokill. Hasonló felépítésű, mint a planik, csak ez nem lapos. Az idegrendszerére ugyanúgy hatnak ezek a szerek.
 
sziasztok,

No planaria beszerzési forrást tudna valaki javasolni? Régen volt ahol még kimérve is volt de már nem találok sehol... ötlet?

Köszi!
 
shrimpland-os Gergő szokott árulni kimérve... már neki sincs?
Hát weboldalon nincs ha arra gondolsz. Másképp meg még nem próbáltam kontktálni.
Mert van rá esély? egy telefont megér mondjuk :)
Bár pont most hvtak vissz az állat gyógyszertárból és holnapra szereznek 10g-os fenbendanint. :)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Lehet korábban már érkezett válasz a kérdésemre, de sajnos nem találtam.
Flubenol 5%-ot hol lehet beszerezni?
 
Sziasztok!
Akkor itt is megkérdezem,hátha..:
Próbálta már valaki Ph csökkentéssel kinyírni a planáriákat? Találtam egy tanulmányt ami le írja milyen fajta planária milyen Ph-t képes elviselni. Szerintetek ha kilakoltatom az élőlényeket, és Co2-val lenyomom a Ph-t a tűrés határuk alá, van esélye hogy megpusztulnak? Iletve a növényekre mennyire káros a 4-es körüli Ph 1-2 napig?
Köszi.
 

Attachments

  • Screenshot_20230305_115135_Samsung Notes.jpg
    Screenshot_20230305_115135_Samsung Notes.jpg
    71.6 KB · Megtekintések: 3
Sziasztok!
Akkor itt is megkérdezem,hátha..:
Próbálta már valaki Ph csökkentéssel kinyírni a planáriákat? Találtam egy tanulmányt ami le írja milyen fajta planária milyen Ph-t képes elviselni. Szerintetek ha kilakoltatom az élőlényeket, és Co2-val lenyomom a Ph-t a tűrés határuk alá, van esélye hogy megpusztulnak? Iletve a növényekre mennyire káros a 4-es körüli Ph 1-2 napig?
Köszi.
Szép gondolat egy laborban. Az a baj, hogy a szűrőbacikat is beáldozod, mivel a 4 ph egy erősen savasabb közeget jelent, amit ők tömeges kihalással díjaznak. A gazok sem szeretnek 5ph alatt lenni. Biztos van olyan amelyik kibírja, de a többségnek szerintem kampec lenne, amit csak akkor vennél észre, amikor a bomló növények miatti ammóniát a szűrőből legyilkolt bacik nem tudnák átalakítani. Ettől meg a rég visszatelepített állatok pusztulnának el. Ne csináld! 🙂

A Fenbendanin olcsóbb, a No planaria drágább, de legalább működni tud az üveged utána is. 😉
 
Szép gondolat egy laborban. Az a baj, hogy a szűrőbacikat is beáldozod, mivel a 4 ph egy erősen savasabb közeget jelent, amit ők tömeges kihalással díjaznak. A gazok sem szeretnek 5ph alatt lenni. Biztos van olyan amelyik kibírja, de a többségnek szerintem kampec lenne, amit csak akkor vennél észre, amikor a bomló növények miatti ammóniát a szűrőből legyilkolt bacik nem tudnák átalakítani. Ettől meg a rég visszatelepített állatok pusztulnának el. Ne csináld! 🙂

A Fenbendanin olcsóbb, a No planaria drágább, de legalább működni tud az üveged utána is. 😉
Köszönöm a választ! Rendben, csak egy felvetés volt, ezért is kérdeztem . A növényeket semmiképpen nem áldoznám be.🤗 Igen, ismerem mindkettőt de akkor a csiguszok csak 4-6 hónap után mehetnének vissza, :( addig üressen kongana az akvárium a növényekkel.
 
sziasztok,

Az egyik garnelas akvariumomat szinte egyik pillanatrol a masikra elleptek a planariak. Eloszor probaltam kezzel kiszedni, de teljesen remenytelennek tunt a tortenet. Bujtam a netet, olvastam kulonbozo vegyszerek esetleges alkalmazasarol, de nem mertem ebbe az iranyba menni. Egyik alkalommal egyik ismerosommel beszelgetem, s emlitettem neki hogy milyen problemaval kuzdok, es kiderult, hogy mar O is volt ebben a helyzetben, s neki "megoldotta" a planaria problemat 1-2 torpe razbora peldany. Ezek a kis halak nem bantjak a garnelakat, de eloszeretettel eszik a planariat.
Nos, probaltam beszerezni en is torpe razborat az egyik akvarisztikaban ahol mar 10 eve jarok, de sajnos nem jartam sikerrel, ellenben ott azt javasoltak hogy probaljam ki hogy teszek 2-3 Csiga evo csigat (https://greenaqua.hu/hu/anentome-helena.html) a rakok melle. Elfogadtam a javaslatot, igy vasaroltam 3db Csiga evo csigat, a rakok melle betettem. A csigak 2het alatt kipucoltak a planariakat no meg a "normal csigaimat" is -bar ezt tudom potolni konnyu szerrel-.

Szoval az en javaslatom/megoldasom planaria ugyre, "hasznalj Csiga evo csigat"

Orulok, ha tudtam segiteni.

udv,
/Robi
 
sziasztok,

Az egyik garnelas akvariumomat szinte egyik pillanatrol a masikra elleptek a planariak. Eloszor probaltam kezzel kiszedni, de teljesen remenytelennek tunt a tortenet. Bujtam a netet, olvastam kulonbozo vegyszerek esetleges alkalmazasarol, de nem mertem ebbe az iranyba menni. Egyik alkalommal egyik ismerosommel beszelgetem, s emlitettem neki hogy milyen problemaval kuzdok, es kiderult, hogy mar O is volt ebben a helyzetben, s neki "megoldotta" a planaria problemat 1-2 torpe razbora peldany. Ezek a kis halak nem bantjak a garnelakat, de eloszeretettel eszik a planariat.
Nos, probaltam beszerezni en is torpe razborat az egyik akvarisztikaban ahol mar 10 eve jarok, de sajnos nem jartam sikerrel, ellenben ott azt javasoltak hogy probaljam ki hogy teszek 2-3 Csiga evo csigat (https://greenaqua.hu/hu/anentome-helena.html) a rakok melle. Elfogadtam a javaslatot, igy vasaroltam 3db Csiga evo csigat, a rakok melle betettem. A csigak 2het alatt kipucoltak a planariakat no meg a "normal csigaimat" is -bar ezt tudom potolni konnyu szerrel-.

Szoval az en javaslatom/megoldasom planaria ugyre, "hasznalj Csiga evo csigat"

Orulok, ha tudtam segiteni.

udv,
/Robi

Nálam a brigik nem ették a planáriát, de neonos akváriumomban még sosem volt.
A Helenát kipróbálom, köszi!
 
Back
Oldal tetejére